Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy M1 vs M2 - różne warianty kolumn i ustawienia


Chattab

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Zmagam się od kilku dni z dylematem. Otóż chcę złożyć tani i tymczasowy zestaw do odsłuchu winyli (wyłącznie) z muzyką przeróżną: od Andreasa Vollenweidera, przez Kate Bush, Cata Stevensa, Tracy Chapman, Michaela Jacksona, Sade, Erykę Badu, aż po amerykański rap. przez. Ma to być ciepłe, miękkie, analogowe granie (właściwie to nawet plumkanie wieczorami). Mam w tej chwili wzmacniacz i gramofon Unitry w wersjach eksportowych na Francję pod nazwą Dynamic Speaker (odpowiedniki WS-432 i GS-431). Oba klocki w stanie idealnym, wzmacniacz trochę dopieszczony, gramofon z nową wkładką AT-95. Pozostały mi tylko kolumny. Z uwagi na mały metraż pokoju (niespełna 9 metrów kwadratowych) w grę wchodzą tylko monitory. Po lekturze forum i recenzji w internecie zdecydowałem się na Tannoye z serii Mercury. Zastanawiam się tylko nad modelem: M1 czy M2 - mam dwie opcje do wyboru i są różne za i przeciw:

 

M1:

+ w małym gabinecie mogą zagrać kulturalniej (?) od M2

+ są "Made in UK" (najlepsza wersja?)

+ najbardziej odpowiadają mi kolorystycznie (wersja Cherry)

+ tańsze o stówę (może nawet więcej) od M2

 

- są trochę pozdzierane z tyłu

- nie mają maskownic

 

M2

+ mają więcej (?) basu

+ w zestawie są dość solidnie wyglądające standy i płyty granitowe

+ mają wymienione okablowanie (ponoć na lepsze - nie znam szczegółów)

 

- czy tego basu nie będzie jednak za dużo w 9 m kw?

- gorsza (?) wersja "made in Hungary"

- brzydsza wersja kolorystyczna (Shadow Beech)

- chyba też bez maskownic

- też z drobnymi uszkodzeniami zewnętrznymi

- droższe

 

Który wariant byście wybrali na moim miejscu?

 

I jeszcze kwestia ustawienia - do wyboru znowu trzy opcje:

 

1. na biurku - w odległości 1 m od siebie i 50 cm ode mnie (chyba lipa, ze względu na zbyt mały rozstaw i odsunięcie od ściany na zaledwie kilka centymetrów)

2. na kolumnach podłogowych Mildton 80 (sic!) - w odległości 2 m od siebie, mogę dowolnie podkręcać i przesuwać.

3. na standach w rogach pokoju - w odległości 3 m od siebie, skierowane pod kątem na mnie

 

Domyślam się, że sens ma tylko opcja nr 3?

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi. Będę wdzięczny za rychły odzew - kolumny chciałbym kupić w tym tygodniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że najlepiej na Mildtonach; nawet monitory zasługują na lepsze akustycznie miejsce niż rogi pokoju.

Z drugiej strony nie wydaje mi się, żeby te "zacne klocki" Tonsila były wystarczająco stabilne jako standy do monitorów. Ciężka sprawa, ale może tylko z pozoru, bo M2 na rozsądnych standach mogą wyeliminować już w przedbiegach ostatecznie te Tonsile i miejsce się samo znajdzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.