Skocz do zawartości
IGNORED

AGD – polska Amica z Chin, koreański Samsung z Polski…


corner

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcecie znaleźć jakiegoś bez piętna tej unijnej głupoty, szukajcie wśród odkurzaczy przemysłowych. Można kupić małego Kärchera nadającego się do użytku domowego.

Stary...mów dokładnie bo mi siadł odkurzacz po ponad 10 latach, mający 2.2kW mocy...który faktycznie odkurzał. W między czasie wymieniałem raz silnik oraz 3 x moduł sterujący...aż plastiki się wszystkie rozleciały. Teraz są same szmelce po 400-500 zł o mocy 700W z tak dobrym spasowaniem, że śmiech mnie bierze.

 

Co polecasz? Może być przemysłowy. Daj model! Konkretnie! To ma odkurzać, a nie udawać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobistych doświadczeń z tymi Kärcherami nie mam, kupiłem inny piorący, gdzie to ograniczenie mocowe chyba nie obowiązuje. Zadowolony nie jestem. A zastanawiałem się nad takimi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odkurzacze Profi, chyba robią je w Rzeszowie. Firma od przemysłówki,dawno temu oddzieliła się od Zelmera i trwa do dzisiaj.

Ja mam model 5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) prosta budowa, układy pracujące i filtry zamocowane osiowo, metalowy korpus dolny, kółka i dolny rand zewnętrzny gumowane. Bardzo praktyczny.

Silnik włoski od przemysłówek tj 1250W ale z dużym momentem i przekładnią. Ogólnie - sami robią projekty, korpusy, część elementów wewnętrznych i worki. Kupują od dostawców silniki (te same silniki są w wielu przemysłówkach różnych firm), szczotki i węże.

Ogólnie - profilują się na odkurzacze do hoteli/obiektowe, centralne. Mają np. fajne dostawki na popiół z kominka itd. 80% produkcji idzie na eksport, z krajowego rynku by nie przeżyli. Sprzedają w Europie, różnych emiratach etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Cytat z rozmowy z wiceprezesem firmy Amika :

 

''lodówki, których już sprzedajemy około 500 tys. rocznie, a celem jest dojście już niedługo do 700 tys. sztuk czy nawet 1 mln. Teraz opieramy się na dostawach od naszych partnerów z Chin czy Turcji, ale przy takiej skali sprzedaży zaczynamy już poważnie myśleć o własnej produkcji lodówek.''

 

''Sami produkujemy też potrzebne do produkcji sprzętu grzejnego wiązki elektryczne, nadruki na szyby czy pokrętła''

 

''Na powierzchni 7 tys. mkw. uruchamiamy nową tłocznię, modernizujemy lakiernię.''

 

''Zakład produkcji styropianu kupiliśmy okazyjnie. Co więcej, znajduje się on zaraz za naszym ogrodzeniem. Przeszedł gruntowną modernizację. Produkcja ruszyła dwa miesiące temu i pracuje tam około 30 osób''

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch również część swoich produktów sprowadza z Państwa Środka i co ciekawe, są one bardziej materiałożerne i wymagają większych nakładów pracy niż te z Polski. Gotowa pralka z Chin jest zupełnie w porządku.

Bez fałszywej skromności można powiedzieć: jesteśmy jako Polska potentatem w produkcji AGD. Nowy zakład pod Łodzią będzie miała Miele :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kuchenke gazową amiki i niestety to jest trauma.Awaria goni awarię, kuchenka ma 3 lata. Duzy palnik nie pali wcale pomimo że wymieniłem iskiernik i termoparę. Farba zeszła z rączki i kurków po roku, Blacha cieńsza niż na puszcze sardynek. Wypadają klawisze timera, Never Ever, ae chciałem byc patriota to mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie czasy, że papier ISO i audyty z zewnętrznych firm są na porządku dziennym.. Nie masz papierów to nie sprzedajesz.. chyba, że na lokalnym rynku i do małych bo duży wymaga od ciebie.. papierów.

 

Od 11 lat używam zmywarki Amica i prócz małej naprawy wycieku spod uszczelki daje radę.

Rodzice od 15 lub więcej lat mają od nich pralkę i dopiero w zeszłym roku trzeba było wymienić łożysko bębna a przy okazji gumę przy drzwiach.

Moja 11 letnia od Electrolux ładowana z góry już zaliczyła 2 wymiany łożyska.. co ciekawe pada zawsze to od strony bez silnika.. dobrze że jeszcze się da to wymienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłbym zapomniał Amica chyba już parę lat ma wysoki audit ISO14400 i o czym to świadczy, moim zdaniem poza tonami zużytego papieru i większej biurokracji o niczym!

To jeszcze wyjaśnij co ma ISO 14400 do profilu produkcji Amiki i co to takiego audyt wysoki, bo o różnych słyszałem ale o wysokim po raz pierwszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo proste z takim auditem bez problemu możesz wymienić Polaków choćby na zielonych ludzików z Rosji.Każda operacja na stanowisku pracy jest dokładnie opisana, możesz nawet posadzić małpę jak obniży koszty produkcji.

Na początek sprawdź numer normy. Kolor ludzików niespecjalnie ma znaczenie za to umiejętność czytania ze zrozumieniem przydaje się bez względu na narodowość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Moja Amica padła, więcej już nie dołożę ani pena. Ma ktoś Kuchenki Indesita, co to jest warte ?

Jedna z głównych włoskich firm agd. Druga jej podstawowa marka to Ariston - miałem i była ok. W 2014 roku przejęta przez Whirlpoola. W kwestii zakupu nowej to proponuję płytę indukcyjną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sposób na zjapanizowanie Tureckiego produktu, poniżej jest reportaż z Tureckiej fabryki firmy Vestel, która produkuje między innymi dla Sharpa :

 

''warto podkreślić, że wszystkie produkty marki Sharp są opracowywane przez dział badań i rozwoju pracujący w całości dla Sharpa, a zlokalizowany na miejscu w Vestel City. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomysły inżynierów i projektantów można niemal natychmiast wdrożyć w życie w tej samej fabryce. Warto jednocześnie podkreślić, że finalnie wszystkie nowe technologie i rozwiązania są sprawdzane w Japonii. Odbywa się to nie tylko poprzez weryfikację specyfikacji projektowej nowych modeli, ale również poprzez dokładne testowanie prototypów przez Sharpa. Jeżeli produkty spełniają surowe wymagania jakościowe firmy Sharp - są akceptowane i trafiają do masowej produkcji.''

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W związku z powyższym powstaje pytanie czy w AGD firmy Sharp produkowanym przez Vestela są jakiekolwiek Japońskie oryginalne technologie ? Bo z tego co pisze w artykule, to można wywnioskować że w zasadzie jakakolwiek zagraniczna firma, może zlecić Tureckiej fabryce produkcję ze swoim logo a do stworzenia ''własnego'' działu opracowań, wystarczy dać zlecenie inżynierom vestela i potem te prototypy co opracują wysłać do Japonii do zaakceptowania, a jak taki produkt zostanie przetestowany z pozytywnym skutkiem to już wtedy taki produkt dostanie pieczątkę że zasługuje na miano made in Japan.

 

Trzyżby tak to się wszystko właśnie odbywa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe porównanie Lodówek, Amica vs Sharp (vestel) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak widać OEM jest najprawdopodobniej ten sam, wszystkie wymiary, systemy i parametry są dokładnie takie same, różnica jest tylko w tzw wystroju tj inne obicie blach i inne półki plastykowe w drzwiach w Amice są grubsze ale Sharp ma nasadzone błyszczące fronty z przodu szklanych półek .

 

Ostatnio widziałem też kuchenki gazowe dwóch innych firm, obie miały wszystko identyczne a różnica była tylko w innej kolejności osadzenia dokładnie takich samych gałek itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo obydwie pochodzą pewnie z tej samej fabryki. Jeżeli zapłacisz, to ta sama fabryka wyprodukuje lodówkę z napisem Krak_oN i będzie równie jednorazowa...

Metoda sprzedaży uskuteczniana od lat przez np niemieckojęzyczne katalogi, które pod własnymi markami sprzedawały produkty Ardo, Eluxa czy innych.

 

W produktach AGD a szczególnie w lodówkach powinna obowiązywać zasada 5 lat bezwzględnej gwarancji. Zmusiłoby to producentów do stosowania solidniejszych układów chłodniczych, bo stosowane aktualnie materiały (i ich niefrasobliwe łączenie) nie wytrzymują często nawet 1 rok. W pralkach dosyć prosto jest zainstalować licznik czasu pracy i na tej podstawie określać gwarancję. Rozpocząłby się wyścig na trwałość a nie na ilość... Rozmarzyłem się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sklepach celowo stawiają lodówki plecami do siebie, bo inaczej wtedy każdy by mógł z tyłu od dołu zobaczyć sobie i porównać jakie kompresory są w nich zainstalowane, i często tak by było że w lodówkach o dokładnie tych samych rozmiarach różnych marek, można by się było przekonać że i również kompresory i inne elementy są dokładnie takie same, no i bardzo często by się mógł przekonać że nawet w Niemieckich markach (np Bosch, Liebherr) są stosowane takie same Chińskie kompresory Jiaxipera, poza tymi droższymi modelami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś. Kiedyś porządna pralka kosztowała kilka tysiaków i służyła przez lata, a Sony kineskopowy 32 cale kosztował 8 tys. Teraz pralka kosztuje 800 stów a 65 cali tv można kupić za 3 tys z hakiem. Gdzieś tą stratę marży musieli zaoszczędzić bo księgowy nie śpi. Więc to co było w metalu jest w plastiku a na dodatek połowa rzeczy nierozbieralna żeby kupić nowe urządzenie albo dać zarobić autoryzowanemu serwisowi który ma know how i dostęp do części.

Kupcie sobie pralkę Miele za kilka tysięcy i zapomnijcie o usterkach. Jakość kosztuje.

A lodówki Amica robi Midea, więc to chyba nie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lodówki Amica robi Midea

 

Nie udało mi się znaleźć takich samych lodówek firm Amica i Midea, ale jeżeli chodzi o pralki to jak najbardziej, poniżej przykład :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sklepach celowo stawiają lodówki plecami do siebie, bo inaczej wtedy każdy by mógł z tyłu od dołu zobaczyć sobie i porównać jakie kompresory są w nich zainstalowane, i często tak by było że w lodówkach o dokładnie tych samych rozmiarach różnych marek, można by się było przekonać że i również kompresory i inne elementy są dokładnie takie same, no i bardzo często by się mógł przekonać że nawet w Niemieckich markach (np Bosch, Liebherr) są stosowane takie same Chińskie kompresory Jiaxipera, poza tymi droższymi modelami.

W mojej Beko jest Panasonic :) i wydaje mi się że po dwóch latach spadła jej wydajność. W skali od 0 na 5 przy ustawieniu na 2 już tak mrozila że zęby bolały od zimnego mleka. Teraz jest tak sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykonałeś metodycznie prawidłowego testu.

Przyzwyczaiłeś się na pewno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zna się ktoś na pralkach? Moja 17-letnia AEG nie chce wirować.Słyszę, że silnik kręci ale bęben stoi. Prała normalnie tylko nie wiruje. Co to może być?

Nie chciałbym zbyt pochopnie się jej pozbyć. To pierwsza awaria od początku użytkowania. AEG Okolavamat 62600.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć blachę z tyłu. Jeśli rzeczywiście silnik kręci a bęben stoi w miejscu to może pasek się rozciągnął. A jeśli nie kręci to rzeczywiście na początek pompa odpływowa do czyszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zmywarka Beko zaliczyła wczoraj wyciek wody w czasie mycia, zadziałał aqua stop i ciągle działa pompa wypychająca brudną wodę - nawet po kilku godzinach wyłączenia. Dziś muszę ją wyjąć z zabudowy i do niej zajrzeć. Dodajmy, że gwarancja skończyła się 5 dni temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to był jednak silnik. To, co słyszałem, to była agonia. Naprawa 250zł. Ale pralka ma 17 lat i zero rdzy, kamienia, stan świetny, jak stwierdził serwisant.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.