Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Amphion Klub
IGNORED

Klub Amphion


dekoracja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno trzeba to sprawdzić empirycznie podejmując decyzję zakupu, 50W przy 8 Ohmach i 75W przy 4 Ohmach Linna Classika nie dawało rady przy dużym poziomie głośności (w pomieszczeniu Premium Sound w Gdańsku), pojawiał się bałagan. przy normalnych poziomach odsłuchu było ok. To naprawdę dobre kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie dwa słowa proszę o tych kolumnach, z czym się je łączy i co je charakteryzuje.Pamiętam że któryś forumowicz przeszedł na nie z atc 40 i sobie chwalił..

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam słyszałem je tylko z naim'em. szukałem czegoś nowego dla siebie i szczerze mówiąc akurat amphiony urzekły mnie na początku wyglądem. dla mnie to najładniejsze głośniki na rynku. w każdym razie w takich okolicach cenowych.

 

charakter - główne cechy: przejrzystość, ale bez ostrości. dosyć miękki i obszerny bas. trójwymiarowa scena. zwłaszcza to ostatnie jest miłe bo podobno naim ma z tym problem ;) to ciekaw jestem, jak to by grało z czymś bardziej przestrzennym.

 

może się wydawać, że grają nieco chłodno, ale wystarczy ciepła płyta i wszystko się zmienia. zatem myślę, że możemy tu mówić o świetnym różnicowaniu nagrań.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem z Atollem in100 i było ok, z Primare 22 było kiepsko, ale to ten wzmacniacz w mojej ocenie jest po prostu kiepski, czytaj: suchy i beznamiętny dźwięk. Zgadzam się że kolumny te generują miękki i obfity bas, jak również zgadzam się z tym, że dźwięk odbierany jest jako "przyjemny", nie są też w mojej ocenie jakieś nadzwyczajnie szybkie/dynamiczne. Chłodu z nich nie odczułem.

 

Wygląd w macie pierwsza liga, surowe, "skandynawskie" wzornictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie dwa słowa proszę o tych kolumnach, z czym się je łączy i co je charakteryzuje.Pamiętam że któryś forumowicz przeszedł na nie z atc 40 i sobie chwalił..

 

Tutaj jest recenzja, ktora odzwierciedla w sumie ich prawdziwe brzmienie http://www.hi-fi.com.pl/testy/kolumny/1532-amphion-argon-3l.html . Ja je kupilem po odsluchu na Atoll IN100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

lubie oba zestawy paczek i uwazam ze ATC jak i Amphiony maja swoje mocne strony. Największa zaleta ATC to namacalność przekazu, precyzja (myślę że jest to efekt ich kopułki średniotonowej) , bas i drive. Przy odpowiednio wyjdajnym piecu, można stracić rozum ;) Pamiętam jak grałem w bi-ampingu z dwoma końcówkami Naima - NAP 250.2 - można było ściany przestawiać. :D Co mi się nie podobało w ATC, to ich zbyt studyjny chrakter, wiem, że są bardzo neutralne, naturalne jeśli można to tak nazwać, ale kiedy słucha się bardzo różnych gatunków muzyki i realizacja jest kiepskiej próby, nie jest to przyjemne. Dla kogoś kto ceni wierność przekazu, pewnie super, ja jednak jestem przede wszystkim melomanem i nawet jak elektronika czy kolumny dodają od siebie (między innymi Naim) to nie przeszkadza mi to specjalnie...Poza tym stereofonia i przestrzeń, nie są "idealne" i tutaj myślę, że kaszani to kiepska kopułka wysokotonowa (teraz zrobili nowy model i podobno jest lepiej, nie wiem - nie słuchałem)...

 

Amphiony są inne, są bardzo muzykalne i na pewno można słuchać na nich większej ilości muzyki z przyjemnością. Stereofonia, efekt 3D, lekkość (lotność dźwięku), głębokość sceny, barwa - pierwsza liga. Włączając płytę masz wrażenie, że muzyka wiruje wokół Ciebie, wypełnia cały pokój...Co mi się bardzo podoba w Amphionach, to duża wrażliwość na ustawienie - można sobie modelować dźwięk w zależnośći od dogięcia. Kiedy chcę zrobić sobie "indywidualny występ" słuchając małych skłądów np jazzowych - kieruję je bezpośrednio na uszy. Kiedy natomiast chcę mieć koncert czy też słucham symfonii - ustawiam jest równolegle do ścian..To samo można oczywiście osiągnąć z innym paczkami, ale nie z tak spektakularnym efektem..... Minusy to: mniejsza masa na basie, na pewno mniejszy drive niż ATC, Amphony są dynamiczne, ale nie można tak poszaleć jak z ATC, mniejsza precyzja dźwięku (chociaż czasami mam wrażenie że jest to zamierzony efekt i przybliża do przekazu live - który nie jest doskonały...)i....chyba tyle...a i wbrew pozorom podtrzebują bardzo wydajnego pieca żeby z nich wycisnąć to co najlepsze - wcześniej grałem z 282/250.2 i było idealnie, teraz gram na 282/200 i jest zbyt lekko....250-ka ma pieruński bas i czasami jest go zbyt dużo, co z Amphionami zgrywa się idealnie...

 

:)

 

 

to wszystko a propos Argonów 7L, jak z 3-kami? Nie wiem, nigdy nie słuchałem...:)

post-21780-0-34438800-1389424437_thumb.jpg

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-ki graja tak samo jak opisales. Prawdopodobnie 7-ki sa do wiekszych pomieszczen. Jak dla mnie bas jest potezny z tych kolumn, kwestia doboru elektroniki. Ja wybralem 3-ki po odsluchu w domu, tak jak pisales ustawianie wplywa na dzwiek, przez co sa latwe do ustawienia w trudnych pomieszczeniach. Po kilku miesiacach obcowania wlasnie jestem na etapie doboru kabli glosnikowych i jestem pod ogromnym wrazeniem Tellurium Q Green.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niegdyś Amphion Argon i w swojej cenie były to wprost wybitne monitory. Pozbyłem się ich ze względu na problem z basem - był pewien "przydźwięk" (jakby brumienie) na kawałkach z potężnym basem. Zamieniłem je więc na Amphion Argon ^2. Tutaj problemów z basem wprawdzie już nie było, natomiast "dwójki" ogólnie w porównaniu do "jedynek" to była niestety całkowita porażka. To paczki zupełnie innej, dużo niższej klasy niż "jedynki". Argon ^2 w ogóle nie miał magii jedynek - wyraźna była jedynie metaliczna, momentami ostra sygnatura. Od tej pory całkowicie straciłem zainteresowanie marką Amphion i wszelkimi wynalazkami z metalowymi głośnikami.

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wyglada sprawa ze srednica i wysokimi.Jakies nadmierne ostrosci i sterylnosci czy raczej lagodnie.W jednym z zagranicznych forum gosc stwierdzil ze Argon 1 graly mu bardzo jasno i ze sle nagranymi plytami byla porazka.Nie wiem jak 1-dynki maja sie do 3 czy 7-mek ale czy faktycznie sa bezlitosne dla zlych realizacji?Po fajnym opisie kolegi `twinslaver`

odnioslem inne wrazenie a pytam bo ja szukam wlasnie kolumn ktore beda przyjazne dla zle nagranych plyt przy zachowaniu detalicznosci i w miare otwartej gorze.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Twinslaver i ja mamy naim'a. To jest raczej muzykalny sprzęt więc trudno powiedzieć będzie, jak to zagra z czymś nastawionym na max detaliczność, czy z ostrzejszą górą. Naim jest podobno nieco przygaszony na górze ;) ja zatem nie poczułem jeszcze nigdy problemu z jazgotem. Podaj przykład beznadziejnej realizacji to obadam :)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoracja

Bardzo mozliwe ze ja poprostu sie czepiam ale ale to przykladowe 3 utworki:

-metallica(death magnetic)utworek-broken,beat & scarred-gitary u mnie dosc ostro jakby zapiaszczone(ciezko to ujac).Co ciekawe na ampli denon 1912 i tannoy`kach v4 bardzo fajnie grala cala plytka(czyli mozna)

-jean michel jarre(teo & tea)utworek-in the mood for you -ogolnie lekko przyostro

-vangelis(odyssey)utworek-alpha -dosc mocno te ala`cymbalki bija po uszach

Zaznaczam ze nie sa to jakies tragedie i ja odnosze sie tylko do focali i MA.

Wiekszosc muzyki gra u mnie calkiem fajniePoprostu chce wskoczyc na wyzszy level z glosnikami ktore maja byc docelowe.

Pozdrawiam.

Edytowane przez TOMEK75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.