Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  60 członków

Amphion Klub
IGNORED

Klub Amphion


dekoracja

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno trzeba to sprawdzić empirycznie podejmując decyzję zakupu, 50W przy 8 Ohmach i 75W przy 4 Ohmach Linna Classika nie dawało rady przy dużym poziomie głośności (w pomieszczeniu Premium Sound w Gdańsku), pojawiał się bałagan. przy normalnych poziomach odsłuchu było ok. To naprawdę dobre kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam pytanie kolegi Tomek75.

 

Czy ktoś słuchał np. takiego zestawienia - podstawkowe Argon 3 + M1NG lub M2 ?

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie dwa słowa proszę o tych kolumnach, z czym się je łączy i co je charakteryzuje.Pamiętam że któryś forumowicz przeszedł na nie z atc 40 i sobie chwalił..

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam słyszałem je tylko z naim'em. szukałem czegoś nowego dla siebie i szczerze mówiąc akurat amphiony urzekły mnie na początku wyglądem. dla mnie to najładniejsze głośniki na rynku. w każdym razie w takich okolicach cenowych.

 

charakter - główne cechy: przejrzystość, ale bez ostrości. dosyć miękki i obszerny bas. trójwymiarowa scena. zwłaszcza to ostatnie jest miłe bo podobno naim ma z tym problem ;) to ciekaw jestem, jak to by grało z czymś bardziej przestrzennym.

 

może się wydawać, że grają nieco chłodno, ale wystarczy ciepła płyta i wszystko się zmienia. zatem myślę, że możemy tu mówić o świetnym różnicowaniu nagrań.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem z Atollem in100 i było ok, z Primare 22 było kiepsko, ale to ten wzmacniacz w mojej ocenie jest po prostu kiepski, czytaj: suchy i beznamiętny dźwięk. Zgadzam się że kolumny te generują miękki i obfity bas, jak również zgadzam się z tym, że dźwięk odbierany jest jako "przyjemny", nie są też w mojej ocenie jakieś nadzwyczajnie szybkie/dynamiczne. Chłodu z nich nie odczułem.

 

Wygląd w macie pierwsza liga, surowe, "skandynawskie" wzornictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie dwa słowa proszę o tych kolumnach, z czym się je łączy i co je charakteryzuje.Pamiętam że któryś forumowicz przeszedł na nie z atc 40 i sobie chwalił..

 

Tutaj jest recenzja, ktora odzwierciedla w sumie ich prawdziwe brzmienie http://www.hi-fi.com.pl/testy/kolumny/1532-amphion-argon-3l.html . Ja je kupilem po odsluchu na Atoll IN100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

lubie oba zestawy paczek i uwazam ze ATC jak i Amphiony maja swoje mocne strony. Największa zaleta ATC to namacalność przekazu, precyzja (myślę że jest to efekt ich kopułki średniotonowej) , bas i drive. Przy odpowiednio wyjdajnym piecu, można stracić rozum ;) Pamiętam jak grałem w bi-ampingu z dwoma końcówkami Naima - NAP 250.2 - można było ściany przestawiać. :D Co mi się nie podobało w ATC, to ich zbyt studyjny chrakter, wiem, że są bardzo neutralne, naturalne jeśli można to tak nazwać, ale kiedy słucha się bardzo różnych gatunków muzyki i realizacja jest kiepskiej próby, nie jest to przyjemne. Dla kogoś kto ceni wierność przekazu, pewnie super, ja jednak jestem przede wszystkim melomanem i nawet jak elektronika czy kolumny dodają od siebie (między innymi Naim) to nie przeszkadza mi to specjalnie...Poza tym stereofonia i przestrzeń, nie są "idealne" i tutaj myślę, że kaszani to kiepska kopułka wysokotonowa (teraz zrobili nowy model i podobno jest lepiej, nie wiem - nie słuchałem)...

 

Amphiony są inne, są bardzo muzykalne i na pewno można słuchać na nich większej ilości muzyki z przyjemnością. Stereofonia, efekt 3D, lekkość (lotność dźwięku), głębokość sceny, barwa - pierwsza liga. Włączając płytę masz wrażenie, że muzyka wiruje wokół Ciebie, wypełnia cały pokój...Co mi się bardzo podoba w Amphionach, to duża wrażliwość na ustawienie - można sobie modelować dźwięk w zależnośći od dogięcia. Kiedy chcę zrobić sobie "indywidualny występ" słuchając małych skłądów np jazzowych - kieruję je bezpośrednio na uszy. Kiedy natomiast chcę mieć koncert czy też słucham symfonii - ustawiam jest równolegle do ścian..To samo można oczywiście osiągnąć z innym paczkami, ale nie z tak spektakularnym efektem..... Minusy to: mniejsza masa na basie, na pewno mniejszy drive niż ATC, Amphony są dynamiczne, ale nie można tak poszaleć jak z ATC, mniejsza precyzja dźwięku (chociaż czasami mam wrażenie że jest to zamierzony efekt i przybliża do przekazu live - który nie jest doskonały...)i....chyba tyle...a i wbrew pozorom podtrzebują bardzo wydajnego pieca żeby z nich wycisnąć to co najlepsze - wcześniej grałem z 282/250.2 i było idealnie, teraz gram na 282/200 i jest zbyt lekko....250-ka ma pieruński bas i czasami jest go zbyt dużo, co z Amphionami zgrywa się idealnie...

 

:)

 

 

to wszystko a propos Argonów 7L, jak z 3-kami? Nie wiem, nigdy nie słuchałem...:)

post-21780-0-34438800-1389424437_thumb.jpg

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-ki graja tak samo jak opisales. Prawdopodobnie 7-ki sa do wiekszych pomieszczen. Jak dla mnie bas jest potezny z tych kolumn, kwestia doboru elektroniki. Ja wybralem 3-ki po odsluchu w domu, tak jak pisales ustawianie wplywa na dzwiek, przez co sa latwe do ustawienia w trudnych pomieszczeniach. Po kilku miesiacach obcowania wlasnie jestem na etapie doboru kabli glosnikowych i jestem pod ogromnym wrazeniem Tellurium Q Green.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niegdyś Amphion Argon i w swojej cenie były to wprost wybitne monitory. Pozbyłem się ich ze względu na problem z basem - był pewien "przydźwięk" (jakby brumienie) na kawałkach z potężnym basem. Zamieniłem je więc na Amphion Argon ^2. Tutaj problemów z basem wprawdzie już nie było, natomiast "dwójki" ogólnie w porównaniu do "jedynek" to była niestety całkowita porażka. To paczki zupełnie innej, dużo niższej klasy niż "jedynki". Argon ^2 w ogóle nie miał magii jedynek - wyraźna była jedynie metaliczna, momentami ostra sygnatura. Od tej pory całkowicie straciłem zainteresowanie marką Amphion i wszelkimi wynalazkami z metalowymi głośnikami.

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wyglada sprawa ze srednica i wysokimi.Jakies nadmierne ostrosci i sterylnosci czy raczej lagodnie.W jednym z zagranicznych forum gosc stwierdzil ze Argon 1 graly mu bardzo jasno i ze sle nagranymi plytami byla porazka.Nie wiem jak 1-dynki maja sie do 3 czy 7-mek ale czy faktycznie sa bezlitosne dla zlych realizacji?Po fajnym opisie kolegi `twinslaver`

odnioslem inne wrazenie a pytam bo ja szukam wlasnie kolumn ktore beda przyjazne dla zle nagranych plyt przy zachowaniu detalicznosci i w miare otwartej gorze.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Twinslaver i ja mamy naim'a. To jest raczej muzykalny sprzęt więc trudno powiedzieć będzie, jak to zagra z czymś nastawionym na max detaliczność, czy z ostrzejszą górą. Naim jest podobno nieco przygaszony na górze ;) ja zatem nie poczułem jeszcze nigdy problemu z jazgotem. Podaj przykład beznadziejnej realizacji to obadam :)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoracja

Bardzo mozliwe ze ja poprostu sie czepiam ale ale to przykladowe 3 utworki:

-metallica(death magnetic)utworek-broken,beat & scarred-gitary u mnie dosc ostro jakby zapiaszczone(ciezko to ujac).Co ciekawe na ampli denon 1912 i tannoy`kach v4 bardzo fajnie grala cala plytka(czyli mozna)

-jean michel jarre(teo & tea)utworek-in the mood for you -ogolnie lekko przyostro

-vangelis(odyssey)utworek-alpha -dosc mocno te ala`cymbalki bija po uszach

Zaznaczam ze nie sa to jakies tragedie i ja odnosze sie tylko do focali i MA.

Wiekszosc muzyki gra u mnie calkiem fajniePoprostu chce wskoczyc na wyzszy level z glosnikami ktore maja byc docelowe.

Pozdrawiam.

Edytowane przez TOMEK75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.