Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Amphion Klub
IGNORED

Klub Amphion


dekoracja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to wszystko a propos Argonów 7L, jak z 3-kami? Nie wiem, nigdy nie słuchałem...:)

 

Okazuje się, że monitory 3-ki są charakterem bardzo podobne do podłogówek. Siłą rzeczy bas jest mniejszy, a dźwięk nieco bardziej studyjny. Tak czy inaczej, w tej cenie, jest o czym myśleć.

 

Link do recki : http://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/1179-amphion-argon-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem 1 nigdy a sam mam 3L w ok 30m2. Trudno powiedzieć. Raczej bas będzie symboliczny. Zależy czego słuchasz też. Jak jakiegoś wokalnego materiału, czy małych składów to pewnie by dało radę.

Np. u mnie wcale nie jest tak, że bas zabija, czy dominuje.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A gra to mniej wiecej tak.....

 

https://www.youtube.com/watch?v=O6GNPst84qA

 

Nagrywane telefonem komorkowym wiec prosze wziasc spory margines co do jakosci tego filmiku... 3L zrobily na mnie bardzo mile wrazenie. Przede wszystkim bardziej muzykalne od moich poprzednikow. Presiadlem sie na nie z ATC scm35. Nie jestem w stanie powiedziec ktore lepsze. Obie konstrukcje wybitne, grajace pelnym pasmem, "akceptujace" wady akustyczne pokoju. Polecam. Wzmacniacz Atc - w tej klasie mega. DAC wraz z asusem + daphile powalil nie jeden krazownik cd. Modyfikacje/projekt by MUZG. Uklon:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 3L przez dluzszy czas. Tak wcisniete w kat nie gra to dobrze. Wybaczaja duzo jesli chodzi o akustyke pomieszczenia, ale jesli nie maja odpowiedniej ilosci powietrza na okolo to nie zagraja w pelni mozliwosci. Zobacz na moje poprzednie zdjecie, tak ustawione graly zle, wysuniete do przodu o jakies pol metra zagraly juz duzo lepiej.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mogę powiedzieć, że amphiony się niestety marnują z naim nap155xs. Mam pożyczonego manley'a stingray'a i jestem o klasę wyżej. Największe różnica to o dziwo wrażenie grania bardziej "na żywo" z wykopem. A przecież mój naim to nie jest bynajmniej jakiś zamulacz! Wyraźnie więcej jest też szczegółów a przestrzennie nie ma w ogóle porównania.

 

O dziwo gra też świetnie w trybie triodowym - to bodaj z 18W heheh. Polecam potestować amphiony z lampami - niezła zabawa.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mogę powiedzieć, że amphiony się niestety marnują z naim nap155xs. Mam pożyczonego manley'a stingray'a i jestem o klasę wyżej. Największe różnica to o dziwo wrażenie grania bardziej "na żywo" z wykopem. A przecież mój naim to nie jest bynajmniej jakiś zamulacz! Wyraźnie więcej jest też szczegółów a przestrzennie nie ma w ogóle porównania.

 

O dziwo gra też świetnie w trybie triodowym - to bodaj z 18W heheh. Polecam potestować amphiony z lampami - niezła zabawa.

 

Nie kuś od 2 lat jedyne co zmieniam to płyty w odtwarzaczu słuchając Amphionów grając na tranzystorze od 2 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zadałem pytanie Tobie w Manleyu. Ale już przeczytałem odpowiedź.

Bo to jest tak:

Ktoś kiedyś napisał są wzmacniacze lampowe i jest Leben ja twierdzę są wzmacniacze lampowe i jest Manley.

W zasadzie w Stingray to tak naprawdę dwa wzmacniacze ponieważ przełączenie trioda pentoda to nie są niuanse tylko całkiem inne brzmienie. Przynajmniej ja to tak odbieram.

U mnie z Harbethami teraz w mniejszym pokoju na triodzie nie mogę słuchać za mocno kopie basem pomimo swojego niezaprzeczalnego "czaru". Natomiast w pentodzie mniej basu bardziej liniowo. No ale el84 to raczej typowa pentoda niż trioda.

Czekam na dalsze opisy współpracy Stingraya z Amphionem ponieważ bardzo interesują mnie te głośniki tak jak wspomniałem SHL5 trochę teraz zaczynają mi się dusić w obecnych siedemnastu kwadratach.

Pozdrawiam,Paweł

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nieźle grają z naim'em. W klubie naim jest sporo o tym. Ja grałem na nap 155xs i było ok. Myślę, że wyższe modele wzm. będą bardzo dobre. Ja gram na lampie teraz i też bardzo mi się podoba. Niestety nie słyszałem hegla nigdy więc nie wiem, co mu dolega.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jestem posiadaczem kolumn Amphion 7L. Niestety głośnik wysokotonowy w jednej kolumnie przestał grać. Proszę o pomoc w zakupie nowego lub naprawie tego głośnika. Oczywiście zależy mi na przystępnej cenie o raz szybkim czasie naprawy. Może ktoś posiada telefon do dystrybutora Amphion'a na Polsce - Moje Audio. Na stronie internetowej nie ma żadnej informacji kontaktowej z nr telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem kolumn Amphion 7L. Niestety głośnik wysokotonowy w jednej kolumnie przestał grać. Proszę o pomoc w zakupie nowego lub naprawie tego głośnika. Oczywiście zależy mi na przystępnej cenie o raz szybkim czasie naprawy. Może ktoś posiada telefon do dystrybutora Amphion'a na Polsce - Moje Audio. Na stronie internetowej nie ma żadnej informacji kontaktowej z nr telefonu.

 

Udało się naprawić/kupić głośnik wysokotonowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.