Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  60 członków

Amphion Klub
IGNORED

Klub Amphion


dekoracja

Rekomendowane odpowiedzi

to wszystko a propos Argonów 7L, jak z 3-kami? Nie wiem, nigdy nie słuchałem...:)

 

Okazuje się, że monitory 3-ki są charakterem bardzo podobne do podłogówek. Siłą rzeczy bas jest mniejszy, a dźwięk nieco bardziej studyjny. Tak czy inaczej, w tej cenie, jest o czym myśleć.

 

Link do recki : http://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/1179-amphion-argon-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem 1 nigdy a sam mam 3L w ok 30m2. Trudno powiedzieć. Raczej bas będzie symboliczny. Zależy czego słuchasz też. Jak jakiegoś wokalnego materiału, czy małych składów to pewnie by dało radę.

Np. u mnie wcale nie jest tak, że bas zabija, czy dominuje.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po wielu doswiadczeniach sprzetowych dumnie dolaczam do tego grona z Argonami 3L:)

 

W przeszlosci rowniez helium 520 rowniez wspaniala konstrukcja z tej stajni... POolecam milosnikom sluchania muzyki a nie jej analizowania. Choc to drugie tez sprawia wiele frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A gra to mniej wiecej tak.....

 

https://www.youtube.com/watch?v=O6GNPst84qA

 

Nagrywane telefonem komorkowym wiec prosze wziasc spory margines co do jakosci tego filmiku... 3L zrobily na mnie bardzo mile wrazenie. Przede wszystkim bardziej muzykalne od moich poprzednikow. Presiadlem sie na nie z ATC scm35. Nie jestem w stanie powiedziec ktore lepsze. Obie konstrukcje wybitne, grajace pelnym pasmem, "akceptujace" wady akustyczne pokoju. Polecam. Wzmacniacz Atc - w tej klasie mega. DAC wraz z asusem + daphile powalil nie jeden krazownik cd. Modyfikacje/projekt by MUZG. Uklon:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 3L przez dluzszy czas. Tak wcisniete w kat nie gra to dobrze. Wybaczaja duzo jesli chodzi o akustyke pomieszczenia, ale jesli nie maja odpowiedniej ilosci powietrza na okolo to nie zagraja w pelni mozliwosci. Zobacz na moje poprzednie zdjecie, tak ustawione graly zle, wysuniete do przodu o jakies pol metra zagraly juz duzo lepiej.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mogę powiedzieć, że amphiony się niestety marnują z naim nap155xs. Mam pożyczonego manley'a stingray'a i jestem o klasę wyżej. Największe różnica to o dziwo wrażenie grania bardziej "na żywo" z wykopem. A przecież mój naim to nie jest bynajmniej jakiś zamulacz! Wyraźnie więcej jest też szczegółów a przestrzennie nie ma w ogóle porównania.

 

O dziwo gra też świetnie w trybie triodowym - to bodaj z 18W heheh. Polecam potestować amphiony z lampami - niezła zabawa.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mogę powiedzieć, że amphiony się niestety marnują z naim nap155xs. Mam pożyczonego manley'a stingray'a i jestem o klasę wyżej. Największe różnica to o dziwo wrażenie grania bardziej "na żywo" z wykopem. A przecież mój naim to nie jest bynajmniej jakiś zamulacz! Wyraźnie więcej jest też szczegółów a przestrzennie nie ma w ogóle porównania.

 

O dziwo gra też świetnie w trybie triodowym - to bodaj z 18W heheh. Polecam potestować amphiony z lampami - niezła zabawa.

 

Nie kuś od 2 lat jedyne co zmieniam to płyty w odtwarzaczu słuchając Amphionów grając na tranzystorze od 2 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zadałem pytanie Tobie w Manleyu. Ale już przeczytałem odpowiedź.

Bo to jest tak:

Ktoś kiedyś napisał są wzmacniacze lampowe i jest Leben ja twierdzę są wzmacniacze lampowe i jest Manley.

W zasadzie w Stingray to tak naprawdę dwa wzmacniacze ponieważ przełączenie trioda pentoda to nie są niuanse tylko całkiem inne brzmienie. Przynajmniej ja to tak odbieram.

U mnie z Harbethami teraz w mniejszym pokoju na triodzie nie mogę słuchać za mocno kopie basem pomimo swojego niezaprzeczalnego "czaru". Natomiast w pentodzie mniej basu bardziej liniowo. No ale el84 to raczej typowa pentoda niż trioda.

Czekam na dalsze opisy współpracy Stingraya z Amphionem ponieważ bardzo interesują mnie te głośniki tak jak wspomniałem SHL5 trochę teraz zaczynają mi się dusić w obecnych siedemnastu kwadratach.

Pozdrawiam,Paweł

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mialem 3L z heglami h200, slyszalem h80 i h100 na tych glosnikach. Jest to polaczenie bez ciala. Musisz dobrac wzmak ktory zagra masywnie, wypozycz za kaucja in100 od atolla, jak sie spodoba to poszedl bym dalej, czyli am200 + st200 lub jak tam kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle grają z naim'em. W klubie naim jest sporo o tym. Ja grałem na nap 155xs i było ok. Myślę, że wyższe modele wzm. będą bardzo dobre. Ja gram na lampie teraz i też bardzo mi się podoba. Niestety nie słyszałem hegla nigdy więc nie wiem, co mu dolega.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jestem posiadaczem kolumn Amphion 7L. Niestety głośnik wysokotonowy w jednej kolumnie przestał grać. Proszę o pomoc w zakupie nowego lub naprawie tego głośnika. Oczywiście zależy mi na przystępnej cenie o raz szybkim czasie naprawy. Może ktoś posiada telefon do dystrybutora Amphion'a na Polsce - Moje Audio. Na stronie internetowej nie ma żadnej informacji kontaktowej z nr telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem kolumn Amphion 7L. Niestety głośnik wysokotonowy w jednej kolumnie przestał grać. Proszę o pomoc w zakupie nowego lub naprawie tego głośnika. Oczywiście zależy mi na przystępnej cenie o raz szybkim czasie naprawy. Może ktoś posiada telefon do dystrybutora Amphion'a na Polsce - Moje Audio. Na stronie internetowej nie ma żadnej informacji kontaktowej z nr telefonu.

 

Udało się naprawić/kupić głośnik wysokotonowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.