Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  60 członków

Amphion Klub
IGNORED

Klub Amphion


dekoracja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Panowie podłączyłem pod Xenony Hegel H 200 jest cud miód .

Fantastyczna mikro i makro dynamika , holograficzny wgląd w nagrania a przy tym naturalność i barwa . Wzmacniacz bardzo pięknie przekazuje emocje w muzyce . Duży plus za umiejętność cichego grania nic nie ginie i nie ubywa ani dołu ani góry ani dynamiki grając bardzo głośno także dzwięk nie ulega zmianie . Uniwersalny piec zagra wszystko od klasyki po Jazz i ostry metal .

W muzyce klasycznej powalił mnie przez oddanie emocji które wydobywa z nagrań wreszcie muzykę nie tylko słychać ale i czuć i nie chodzi tu o wrażenia odczuwania niskich rejestrów a o ten magiczny pierwiastek zawarty w muzyce który odczuwa każdy tworzący muzykę artysta i stara się przekazać , tutaj można to poczuć z drugiej strony jako odbiorca , coś pięknego. Polecam takie zestawienie . Ten wzmak potrafi napędzić te 3 drożne kolumny .

Hegel plus Xenony to bardzo przezroczysty zestaw co powoduje że każda zmiana źródła , kabli jest natychmiast odczuwalna , nieodpowiednie przewody i dźwięk jest tragiczny przy odpowiedniej klasie reszty towarzystwa odwdzięcza się zjawiskowym dźwiękiem .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Panowie podłączyłem pod Xenony Hegel H 200 jest cud miód .

Fantastyczna mikro i makro dynamika , holograficzny wgląd w nagrania a przy tym naturalność i barwa . Wzmacniacz bardzo pięknie przekazuje emocje w muzyce . Duży plus za umiejętność cichego grania nic nie ginie i nie ubywa ani dołu ani góry ani dynamiki grając bardzo głośno także dzwięk nie ulega zmianie . Uniwersalny piec zagra wszystko od klasyki po Jazz i ostry metal .

W muzyce klasycznej powalił mnie przez oddanie emocji które wydobywa z nagrań . Polecam takie zestawienie . Ten wzmak potrafi napędzić te 3 drożne kolumny .

 

Jakiś przykład realizacji...to zawsze najlepiej potwierdza powyższe...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

 

Nie wiem czy o to Ci chodzi ale byłem na koncercie diwy w filharmonii muzyka kompletnie do mnie nie trafiała jednak barwa jej głosu i emecje które z niego wydobywała sprawiły że przez tą godzinę stałem jak osłupiały , muzyka kompletnie mi się nie podobała a czarowała emocjami że ciary szły po plecach . Ten koncert to jedno z tych fajniejszych doznać w życiu które warto przeżyć , sprzęt który potrafiłby oddać te emocje i naturalność w 100 % to święty grall , mało sprzętu ma ten pierwiastek . Hegel go posiada .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

?

 

Nie wiem czy o to Ci chodzi ale byłem na koncercie diwy w filharmonii muzyka kompletnie do mnie nie trafiała jednak barwa jej głosu i emecje które się z niego wydobywała sprawiły że przez tą godzinę stałem jak osłupiały , muzyka kompletnie mi się nie podobała a czarowała emocjami że ciary szły po plecach . Ten koncert to jedno z tych fajniejszych doznać w życiu które warto przeżyć , sprzęt który potrafiłby oddać te emocje i naturalność w 100 % to święty grall , mało sprzętu ma ten pierwiastek . Hegel go posiada .

 

I to jest to...mam to samo z Jolą...Emocje, emocje...to coś...

Spytałem o realizację, jakąś płytkę...bo fajnie jest posłuchać i poczuć tecsane emocje zawarte na niej...później wymienić się wrażeniami...A nie ciągłe udawadnianie sobie nawzajem "kto ma dłuższego"... :-)

Miłego słuchania...U mnie dzisiaj Arctic Monkeys vinyl rip...vinyl pełna gębą...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda w naturze . Wkrótce przesiadka na 300 dam znać jakie zmiany .

 

Hmm jeśli chodzi o realizacje to myślałem że płyty Pink Floyd znam już na pamięć i nic mnie w nich już nie zaskoczy a tu proszę słucham od nowa bo są dźwięki i klimat którego wcześniej nie było . Mam 3 wydania 4 pór roku i to z chesky Records brzmi na heglu obłędnie . Szczerze to nie za bardzo nawet się chce pisać na temat zmian jakie nastąpiły w porównaniu z poprzednimi wzmakami za dużo tego to po prostu o wiele bardziej naturalne i żywe granie . Niebywałym plusem jest że przestaje mieć znaczenie gatunek muzyczny jaki się słucha każdy sprawia frajdę właśnie dzięki odczuwaniu tej muzycznej energii którą chce przekazać artysta .

post-5152-0-66468600-1454054440_thumb.jpg

post-5152-0-57330700-1454054447_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacm,

 

Gratuluję fajnego zestawu. I życzę miłego odkrywania na nowo płyt, które zna się na pamięć :)

 

I proponuję mały eksperyment. Zwędź żonie albo komuś tam dwie deski do krojenia i na nich postaw wzmak. Dywan zwykle to bardzo nieszczęśliwe miejsce do stawiania klocków. A jak masz dziecko, to "pożycz" kilka drewnianych klocków i podłóż pod kabe - tak, żeby nie stykały się z dywanem. I napisz czy słyszysz różnicę :)

 

Kable na parkiecie to nie problem. Ale na wykładzinie czy dywanie - przynajmniej u mnie - wyraźnie 'cierpią'. Wystarczy cokolwiek, byle nie leżały bezpośrednio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam córkę 3 letnią która jak tylko włączam muzykę przebiega do pokoju i odstawia mi you can dance na żywo i muszę przyznać że jej to wychodzi z tego też powodu normalnie kable są schowane pod dywan inaczej co chwila się o nie potyka a szkoda póki co wywaliłem wtyki bananowe w głośnikowchach i jest efekt lekkiego zdjęcia koca .

 

Zaskoczył mnie syn 7 letni dotychczas na Caspianie mimo że nie słucham głośno prosił żebym ściszył bo drażnił go dźwięk teraz nawet przy głośniejszy słuchaniu nic nie mówi mało tego zaczął przytupywać nogą i powiedział tato jak ten wzmacniacz ładnie gra , ale faktycznie dźwięk na Heglu jest bardzo czysty i przyjemny jak oni to zrobili że do tego nie zmulony a wręcz wybitnie muzykalny dla mnie fenomen .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Tak to wygląda w naturze . Wkrótce przesiadka na 300 dam znać jakie zmiany .

 

Hmm jeśli chodzi o realizacje to myślałem że płyty Pink Floyd znam już na pamięć i nic mnie w nich już nie zaskoczy a tu proszę słucham od nowa bo są dźwięki i klimat którego wcześniej nie było . Mam 3 wydania 4 pór roku i to z chesky Records brzmi na heglu obłędnie . Szczerze to nie za bardzo nawet się chce pisać na temat zmian jakie nastąpiły w porównaniu z poprzednimi wzmakami za dużo tego to po prostu o wiele bardziej naturalne i żywe granie . Niebywałym plusem jest że przestaje mieć znaczenie gatunek muzyczny jaki się słucha każdy sprawia frajdę właśnie dzięki odczuwaniu tej muzycznej energii którą chce przekazać artysta .

 

Piękny zestaw...właśnie tak...słucha się gatunków, które wcześniej wiały nudom...dla tych pięknych dźwięków...dla tej materializacji...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierwa kusi mnie test hegla w domu

No ją też nabrałem ochoty na testy po 200 czas przetestować 300 :)

 

Piękny zestaw...właśnie tak...słucha się gatunków, które wcześniej wiały nudom...dla tych pięknych dźwięków...dla tej materializacji...

Dokładnie tak cieszy muzyka sama w sobie , mniej ważne staje się jakiego jest gatunku i czy się ją zna , cieszy po prostu obcowanie z nią ale to musi być już w sprzęcie ten pierwiastek realności i emocji , ależ żałuję że tak późno Hegla do siebie zaprosiłem i tyle czasu ograniczałem się muzycznie na Minas Anor bo to nie były uniwersalne kolumny do wszystkiego .

 

A jeszcze 2 miesiące temu byłem bliski sprzedania Xenonów dla tub Avantgarde Acoustic uno ale na szczęście po odsłuchu zostaję przy xenonach , chyba dożywotnio :) przesiadka z nich ma sens dopiero na model Duo a to już wartość średniej klasy samochodu .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

No ją też nabrałem ochoty na testy po 200 czas przetestować 300 :)

 

Testowałeś tego 200 uzywajac go jako końcówki mocy? Tak dla ciekawości? Mialem raz atc sia2-150 integre u siebie i grała strasznie chłodno. Roksan ma wyjścia preampa i po użyciu atc jak końcówki mocy, dopiero zaczęło to grac przyjemnie. Zadne rozwiązanie na dłuższa mete, ale pozwoli Ci to sprawdzić jak naprawdę gra hegel, czy roksan go ociepla i doda trochę dolu jak w moim wypadku. (Pomysł się wziął stad ze widziałem takie rozwiązanie na targach i panowie mówili ze roksan ma całkiem dobry preamp)

 

aha roksan faktycznie meczy przy glosniejszym graniu, ale w polaczenu z atc tego nie bylo. moj wniosek jest taki ze caspian jest po prostu za slaby.

Edytowane przez kennijczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że była taka możliwość ale Hegel grał na tyle fantastycznie że przez te dni które go miałem naprawdę chciałem tylko słuchać muzyki nie chciało mi się przepinać kabli podłączać preampy bo szkoda mi było po prostu na to czasu , faktycznie można było nawet sprawdzić jak gra pre hegla z końcówką caspiana i odwrotnie ale wygrała przyjemność obcowania z muzyką niż kombinowania sprzętem . Teraz czekam na 300 i nie bardzo mi się chce słuchać muzyki na Caspianie .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Ja bym był ciekawy, ale rozumiem :) Napisałem o tym bo słuchałem 3L z H200 i było dla mnie zdecydowanie za zimno. CD hegla tez nie pomagał i dopiero jak wpięliśmy klimax'a jako źródło to scena się oderwała od głośników, i ogólnie cale granie było klasę lepsze, ale wciąż chłodno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się bez prób i testowania nie ma wiedzy :)

 

Tym razem zwyciężyła przyjemność obcowania z muzyką . W porównaniu z Caspianem jest chłodniej na Heglu tyle że bliżej oryginału , bardziej realistycznie i o wiele bardziej wciągająco , wpięcie Caspiana po Heglu powoduje grymas na twarzy że jest wręcz za ciepło .

Jest też spora przewaga Hegla pod pewnym względem mianowicie Caspian brzmi ok w pokoju odsłuchowym jak wyjdę do przedpokoju czy kuchni już nie słycha się tak przyjemnie mocno degraduje się dźwięk , na Heglu w innych pomieszczeniach wciąż jest zachowana ta sama klasa dźwięku co w pokoju odsłuchowym . Ten rodzaj zachowania klasy dzwięku ma zawsze miejsce gdy rownież wzmak gra liniowo począwszy od cichego słuchania do bardzo głośnego ( nie zmienia się dźwięk ) wówczas dźwięk jest bardzo przyjemny dla ucha cicho głośno jak i w innych pomieszczeniach .

Hegel i Caspian to są odmienne szkoły grania i trzeba też czasu żeby przyzwyczaić uszy ( głowę ) do ich grania , chyba że komuś ewidentnie podchodzi któraś z nich to od razu chce się już tylko słuchać muzyki .

Przyjdzie 300 to będzie już czas na przetestowanie pre Caspiana na spokojnie i Hegla .

 

Będę miał też już pre Rotela RC 995 wówczas będzie można porównać ze sobą te 3 szkoły grania .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, władcy Amphionów;)

Czy do wzmaka Musical Fidelity M6i oraz Audiolaba 8200 CDQ i pomieszczenia ok 25, wymagającego jeszcze adaptacji akustycznej, Amphiony będą się zgrywać? I jeżeli tak to bardziej 3l czy 7L? Teoretycznie powinno być ok sądząc po charakterystyce klocków, tylko nie wiem czy nie będzie zbyt naturalnie. A może tak właśnie powinno być? Muzyka raczej rock, progresja ale też trochę bluesa, jazzu i co się po prostu spodoba;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że tak. O ile ten MF jest choć nieco ciepły. Bo moc ma zdaje się sporą a amphiony muszą mieć coś mocnego. Taka jest moja opinia ;)

 

200W na kanał przy 8 omach, to mało nie jest i Amphiony powinien ruszyć. Dobrze mi się wydaje?

Pytanie tylko w które celować, 3 czy 7, raczej nie będę miał możliwości bezpośredniego porównania, któryś kierunek trzeba obrać jako wstępnie sugerowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 watt wystarczy do pomieszczenia 25 metrowego 7L pasują jak ulał . Z tym że ja bym nie kupował ani jednych ani drugich bez odsłuchu , szczególnie do Rocka . To jednak kolumny z pewną preferencją prezentacji dźwięku ,bas nie jest tak dociążony jak w większych konstrukcjach ( mam na myśli większy głośnik niskotonowy ) . Porównując model Xenon i 7L ten drugi ma szczuplejszy bas i warto posłuchać czy ten dźwięk jest tym którego się spodziewasz i oczekujesz .

Zawsze warto posłuchać u siebie za kaucją , chyba że kupujesz z rynku wtórnego to sytuacja się komplikuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 watt wystarczy do pomieszczenia 25 metrowego 7L pasują jak ulał . Z tym że ja bym nie kupował ani jednych ani drugich bez odsłuchu , szczególnie do Rocka . To jednak kolumny z pewną preferencją prezentacji dźwięku ,bas nie jest tak dociążony jak w większych konstrukcjach ( mam na myśli większy głośnik niskotonowy ) . Porównując model Xenon i 7L ten drugi ma szczuplejszy bas i warto posłuchać czy ten dźwięk jest tym którego się spodziewasz i oczekujesz .

Zawsze warto posłuchać u siebie za kaucją , chyba że kupujesz z rynku wtórnego to sytuacja się komplikuje .

 

Dzięki za uwagi. Celuję w rynek wtórny. Na rynku pierwotnym w okolicy nie mam gdzie posłuchać. Jestem z Krakowa a najbliżej do Amphionów w sklepie mam chyba do Wrocławia. Ale być może zrobię sobie taką wycieczkę. Tyle, że na razie niezbyt mam czas a na giełdzie pojawiły się 3L i 7L. Wiem, że nie są to zbyt chodliwe kolumny ale nie wiadomo kiedy znajdzie się na nie jakiś amator ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh bo to nasze ;) u mnie 3L grały w 30m2. Z Naim'em nie było problemów z rockiem. Z mocą jest tak, że dużo im po prostu służy. Sam twórca łączy swoje studyjne głośniki z piecami własnymi 500W. O czymś to świadczy.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh bo to nasze ;) u mnie 3L grały w 30m2. Z Naim'em nie było problemów z rockiem. Z mocą jest tak, że dużo im po prostu służy. Sam twórca łączy swoje studyjne głośniki z piecami własnymi 500W. O czymś to świadczy.

 

Moje 7L tez graly z Naim. Jesli chcesz posluchac moich to zapraszam ze wzmakiem, bo ja juz nie mam. Jestem z Krk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.