Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Amphion Klub
IGNORED

Klub Amphion


dekoracja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

40m2 to idealne przestrzeń dla Argonów 7LS ale wystarczy, że zamienisz na platformach jedynki na 3S.

Miłość pozostanie ale żądza zmiany będzie spora... uwierz - zmierzyłem się z tematem.

wiem dokładnie o czym piszesz, tak się zaczęła przygoda moja z Amphionem... poszedłem do jednego z krakowskich salonów na odsłuchy i zakup nowych monitorów po wielu latach używania Tannoy... Panowie wyciągnęli kef ls50, potem jeszcze kilka innych i w końcu Argon 3... i to było to! Tylko że mnie nie było zwyczajnie stać na nie, uskładałem kasę i kupiłem jedynki. Wiem że 3s to by było to ale obawiam się przy mojej betonowej ścianie tej pasywnej mebrany z tyłu, a innego miejsca na postawienie głośników nie mam a i trójek starszych na rynku wtórnym nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem dokładnie o czym piszesz, tak się zaczęła przygoda moja z Amphionem... poszedłem do jednego z krakowskich salonów na odsłuchy i zakup nowych monitorów po wielu latach używania Tannoy... Panowie wyciągnęli kef ls50, potem jeszcze kilka innych i w końcu Argon 3... i to było to! Tylko że mnie nie było zwyczajnie stać na nie, uskładałem kasę i kupiłem jedynki. Wiem że 3s to by było to ale obawiam się przy mojej betonowej ścianie tej pasywnej mebrany z tyłu, a innego miejsca na postawienie głośników nie mam a i trójek starszych na rynku wtórnym nie ma.

 

Mam Argony 3LS (podłogowa wersja 3S). Kupiłem je właśnie ze względu na membranę bierną z tyłu. Wykres pasma przenoszenia pokazuje, że bas nieco stromiej schodzi niż przy zastosowaniu bas refleksu w 3L (dołek przed końcem) i nie powoduje turbulencji. U mnie 3LS stoją zaledwie 25-30 cm od tylnej ściany (lekko skręcone do sweetspotu).

Żadnych problemów z ekspozycją basu - jest głęboko ale konturowo.

Myślę, że krótkie 3-ki zachowają się podobnie.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, najbardziej zależy mi na wypełnieniu tej dużej przestrzeni dobrej jakości dźwiękiem, bas nie jest tak istotny bo mam głośnik basowy, jedynki żeby było odpowiednio głośno to już w penwym momencie nie dają rady, wzmacniacz jest dobry (Naim nait xs2) warto do niego coś podpiąć mocniejszego. Poszukam trójek i jak znajdę do chętnie wymienię skoro nie będą mi dudnic po ścianie, 25 cm przestrzeni z tylu dla nich znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich posiadaczy Amphionów i zapisuję się do klubu  z Amphion Xenon po gruntownej renowacji ?

Poniżej zdjęcia sprzed operacji

stare mini.JPG

stare zwrotki mini.JPG

DSC_0079mini.JPG

plecy mini.JPG

pod lakier mini.JPG

Po operacji ?

Obudowy pomalowałem w czarne piano, zmontowałem nowe zwrotnice na dużo lepszych komponentach, zmieniłem całe wewnętrzne okablowanie i terminale

piano3 mini.JPG

piano2 mini.JPG

piano mini.JPG

zwrot midbasmini.JPG

zwrot bas mini.JPG

tył mini.JPG

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zoromoto napisał:

Witam wszystkich posiadaczy Amphionów i zapisuję się do klubu  z Amphion Xenon po gruntownej renowacji ?

Poniżej zdjęcia sprzed operacji

stare mini.JPG

stare zwrotki mini.JPG

DSC_0079mini.JPG

plecy mini.JPG

pod lakier mini.JPG

Po operacji ?

Obudowy pomalowałem w czarne piano, zmontowałem nowe zwrotnice na dużo lepszych komponentach, zmieniłem całe wewnętrzne okablowanie i terminale

piano3 mini.JPG

piano2 mini.JPG

piano mini.JPG

zwrot midbasmini.JPG

zwrot bas mini.JPG

tył mini.JPG

Fajnie wyszło - gratuluję. To jest właśnie to czego generalnie brakuje Amhionom - odrobiny glamurowego wyrafinowania.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, Szobod napisał:

Witam wszystkich. 

Zapisuje się do klubu z moimi Kryptonami.

Zoromoto twój projekt wygląda ekstra.

 

Dzięki, dzieki, ale przy Kryptonach to pewnie pikuś ? Niestety nie miałem okazji  odsłuchać, ale mam nadzieję że kiedyś się trafią i daj Bóg zostaną... ?  

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szobod napisał:

Jakby co to zapraszam na testy. Ja jestem bardzo zadowolony choć zajęło mi trochę czasu żeby dobrać do nich resztę klocków (prawie rok). Za dużo na nich słychać i jak coś nie pasuje to od razu wkurza ucho ?

Bardzo chętnie ? Mieszkam w Norwegii, ale zawsze w lipcu jestem w Pl. Skad jesteś?

Tak jak mowisz, bardzo transparentne paczki, dają świetny wglad w nagranie, jak to mowi mój kumpel @jacm

Ale jak juz sie zadba o reszte toru to jest petarda ?

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marboch napisał:

Zoromoto - nie opisalbys moze roznic pomiedzy Twoim pierwszym a drugim systemem? Wydaje mi sie, ze masz Hegla+Amphiony a w innym pomieszczeniu s16hz i Cayina?

Tak zgadza się. Mam wszystko dokładnie opisane w zakładce " o mnie".Taki miałem pomysł, żeby zrobić dwa totalnie różne systemy, a już chyba nie mogło paść dalej niż źródła cyfrowe i mocny tranzystor vs vinyl i żyrandol ? Pomieszczenie z lampką ma około 20m2 (piwnica, niski sufit) i tutaj "duże paczki" były/są trochę problematyczne z basem, najlepiej zgrały się monitory od studio 16 hertz - Canto Grand w najlepszym wydaniu Signature. Naprawdę genialne paczki, niestety niefortunnie je sprzedałem. Do Hegla początkowo zapodałem Ariesy z tej samej stajni, ale okazało się trochę za gęsto, ciemno. Kiedy H300 usłyszałem Ampion Xenon od @jacm to od razu wiedziałem że to jest to ? Ciężko było takie znaleźć, bo na rynku wtórnym to rzadkość. Znalazłem jedne w Danii, ale były trochę sponiewierane, dwie pary stały w Finlandii ale Finowie nie chcieli ze mną gadać ? W końcu swoje znalazłem we Włoszech ?... ot taka ciekawostka...

Więc tak

Lampka to jest niesamowita barwa, nasycenie i zaskakująca dynamika nawet przy niskich poziomach głośności. Dźwięk  czaruje po prostu, jest ciepło, przyjemnie jest magia ? , ale trzeba się trochę zagłębić w temat żeby osiagnąć taki poziom zadowolenia. Słyszałem dużo droższe systemy lampowe od mojego, które zwyczajnie zamulały i jak bym je usłyszał na początku to pewnie bym się zraził i w lampy się nie pchał, a teraz systam lampowy ma u mnie dożywocie ?

Hegel z Amphionami to bezlitosny realizm, genialny wgląd w nagranie, transparentność, precyzja, czasami wręcz kliniczna. Wokale nie brzmią piękniej jak w lampie, ale są tak autentyczne że ciarki po plecach normalnie. Tutaj różnice w kabelkach słyszą nawet ludzie którzy w to nie wierzą ? 

Obecnie po tym generalnym remoncie wszystko mi się rozjechało, ale jak już się komponenty ułożą/sformatują/wygrzeją powinno być jeszcze przestrzenniej , precyzyjniej, no i dobitniejsza podstawa basowa... Czekam z utęsknieniem tego momentu...

 

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2019 o 11:17, zoromoto napisał:

Bardzo chętnie ? Mieszkam w Norwegii, ale zawsze w lipcu jestem w Pl. Skad jesteś?

Tak jak mowisz, bardzo transparentne paczki, dają świetny wglad w nagranie, jak to mowi mój kumpel @jacm

Ale jak juz sie zadba o reszte toru to jest petarda ?

 

Jestem z Dolnego Śląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, marboch napisał:

Dzieki za opis ?

Ehh ja nie potrafię tego tak rzeczowo opisać jak niektórzy :), ale generalnie to jest analityczność vs muzykalność...

15 godzin temu, Szobod napisał:

Jestem z Dolnego Śląska.

Ja z okolic Gdańska, więc trochę blado to widzę, bo zawsze mi czasu na coś brakuje, ale dzięki wielkie za zaproszenie, może kiedyś się uda ?

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, zoromoto napisał:

@Szobod, a napisz jeszcze czy h360 i Kryptony miałeś od "nowości"? Jakimi kabla i masz to połączone?

Najpierw trafiły do mnie Kryptony - używki.  

Przeszedłem z nimi drogę od H80, poprzez H160 do H360. Miałem  z tym ostatnim duże nadzieję ale przy tak szybkich i rozdzielczych kolumnach brzmiało to zbyt jasno i kłuło szczególnie na górze. Trochę poprawiło się po dodaniu HD30 ale wciąż było nie tak. Walczyłem bezskutecznie z kablami, aż któregoś wieczora się wkurzyłem i podjąłem decyzję że wezmę na testy H590 - i to był szczał w 10 tke. Udało się szybko pozbyć całego zestawu i zostało H590. 

Obecnie mam to spięte głośnikowymi Tellurium Q Black Diamond. Wzmacniacz  zasilający to Purist Audio Dominus a do listwy leci Shunyata Sigma. Szukam jeszcze jakiegoś dynamicznego i trochę bardziej muzykalnego kabla do źródła (Oppo) ale to ciężko. Miałem przez przypadek na testy Nordosta Odnia II i był zajebisty ale cena jest podtrójnie zajebista więc szukam czegoś jak Nordost w normalnych pieniądzach ? 

Na dzień dzisiejszy na moje mało wprawne ucho to zestaw gra bardzo dobrze. Dzięki temu że wzmacniacz jest zintegrowany mogę podłączyć jeszcze gramofon, przy zestawie dzielonym, który też rozważałem, musiałbym dokupić pre, więc kolny plus na konto integry. 

Taka przygoda była i wciąż jest. Na szczęście teraz mogę spokojnie już słuchać muzy i się nie denerwować że coś brzęczy ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Szobod napisał:

Najpierw trafiły do mnie Kryptony - używki.  

Przeszedłem z nimi drogę od H80, poprzez H160 do H360. Miałem  z tym ostatnim duże nadzieję ale przy tak szybkich i rozdzielczych kolumnach brzmiało to zbyt jasno i kłuło szczególnie na górze. Trochę poprawiło się po dodaniu HD30 ale wciąż było nie tak. Walczyłem bezskutecznie z kablami, aż któregoś wieczora się wkurzyłem i podjąłem decyzję że wezmę na testy H590 - i to był szczał w 10 tke. Udało się szybko pozbyć całego zestawu i zostało H590. 

Obecnie mam to spięte głośnikowymi Tellurium Q Black Diamond. Wzmacniacz  zasilający to Purist Audio Dominus a do listwy leci Shunyata Sigma. Szukam jeszcze jakiegoś dynamicznego i trochę bardziej muzykalnego kabla do źródła (Oppo) ale to ciężko. Miałem przez przypadek na testy Nordosta Odnia II i był zajebisty ale cena jest podtrójnie zajebista więc szukam czegoś jak Nordost w normalnych pieniądzach ? 

Na dzień dzisiejszy na moje mało wprawne ucho to zestaw gra bardzo dobrze. Dzięki temu że wzmacniacz jest zintegrowany mogę podłączyć jeszcze gramofon, przy zestawie dzielonym, który też rozważałem, musiałbym dokupić pre, więc kolny plus na konto integry. 

Taka przygoda była i wciąż jest. Na szczęście teraz mogę spokojnie już słuchać muzy i się nie denerwować że coś brzęczy ?

 

 

No to grubo ? Ja mam obecnie na stanie H300 i H360 ( co daje 660, więc Cię przebiłem ? ) i mam podobne wrażenia. Co prawda po upgradzie zwrotek ma prawo to być "rozwrzeszczane" jeszcze przez jakiś czas, ale 360 ka to jeszcze wzmaga, a 300ka łagodzi. Mam hd25 i też jest wyraźnie kulturalniej. Poczekam jeszcze chwilę aż się paczki ułożą i ostatecznie podejmę decyzję który piec zostanie, wtedy będę mieszał kablami, żeby to ostatecznie dopieścić...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może skoro klub Amphiona już tak prężnie działa ? to każdy kto tu zagląda opisze z czym i czym łączy te zacne paczki, albo z czym łączył ale mu nie grało? 

Wychodzi na to że Hegel H300 i H590, wydaje mi się że też h80 dogadują się z Amphionami...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zoromoto napisał:

No to może skoro klub Amphiona już tak prężnie działa ? to każdy kto tu zagląda opisze z czym i czym łączy te zacne paczki, albo z czym łączył ale mu nie grało? 

Wychodzi na to że Hegel H300 i H590, wydaje mi się że też h80 dogadują się z Amphionami...

Pomysł bardzo dobry, ale szczerze mówiąc, muszę zacząć od pewnego "fermentu".

Przez 2 lata z rzędu (może nawet 3 ... nie pamiętam), na AVS, zaglądałem w Sobieskim, do sali z Amphionami 7L,  które za każdym razem były podpięte do Hegel'a 360... i za każdym razem było to "trudne" doświadczenie. Dźwięk był bez wyrazu, bez polotu, wyprany emocji. Nieco ponad 2 lata temu, zamierzając kupić wzmacniacz, postanowiłem m.in. rzucić ponownie uchem na 360 (traf chciał, że odsłuchiwałem ją znów z Amphionami 7 ale w zupełnie innych warunkach). Efekt był znów bardzo słaby, co skutecznie odstraszyło mnie od Hegela (a przy okazji od Amphiona). Wybrałem Devialeta Le200.

Jakiś czas później zmieniając  kolumny przywiozłem do siebie Amphiony 7, podpiąłem  do Devialeta i ... byłem "załatwiony". Dźwięk, który usłyszałem był niezwykły - niestety zbyt "duży" jak na moje 22m2, postanowiłem więc spróbować Amphiony 3L i ... czar niestety częściowo prysł. Barwy, komunikatywność, plastyczność, wyrafinowanie pozostały ... ale gdzie się podziała ta jędrność, zwartość, dynamika, oddech, rozmach i związana z nią przestrzeń? Wiedziałem już, że Amphiony 3LS (pojawił się już nowy model) są zbyt trudnym partnerem dla mało wydajnego Devialeta (... tym gorzej Devialeta). Amphiony zamówiłem, Devailet pojechał do nowego partnera a jego miejsce zajął Moon 340i, który wprowadził dokładnie to, co Amphionom robi najlepiej;

IMO Amphiony - obiektywne, opanowane, wyrafinowane, spokojne, wytrawne, potrzebują barwnego, wzmacniacza z zawadiackim, niepokornym, tranzystorowym nerwem. Widzę je w połączeniu z Naim'em (Naim Nait XS 2), Moonem (250i, 340i) lub Musical Fidelity (M6si).

Z Hegel'ami się nudzą ? (chociaż biorę poprawkę na to, że zupełnie nie znam nowych konstrukcji Hegel'a). 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pantaleon napisał:

IMO Amphiony - obiektywne, opanowane, wyrafinowane, spokojne, wytrawne, potrzebują barwnego, wzmacniacza z zawadiackim, niepokornym, tranzystorowym nerwem. Widzę je w połączeniu z Naim'em (Naim Nait XS 2), Moonem (250i, 340i) lub Musical Fidelity (M6si).

U mnie Amphiony 7L grają z MF M6i właśnie i na moje ucho jest to dobre połączenie. W planie jest zmiana M6i na M6si. A w ogóle marzeniem są Kryptony z NuVistą (MF generalnie bardzo mi pasuje) ? ale to jeszcze długo nie a być może wcale ?

Natomiast mam na pewno nad czym popracować jeżeli chodzi o źródło - cd to Audiolab 8200CD. Zastanawiam się czym zastąpić ten całkiem niezły odtwarzacz, niekoniecznie wydając całą wielką sakwę dukatów. Spektrum muzyczne dosyć szerokie, od jazzu po Dream Theater i pochodne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że miałem prawie wszystkie Hegle na stanie to stwierdzam że do moich Kryptonów H80 był po prostu za słaby mocowo choć barwa była bardzo ładna. H160 pomijam bo to był ślepy zaułek. H360 grał zbyt szybko i brzęczał jak pisał powyżej.  Co ciekawe na jeden wieczór miałem podpięte do mojego HD 30 końcówkę H20. Fajna, gęsta z ładną barwą i nie brzęczała. Natomiast była potwornie wolna i kulał bas. Do jazzu ideał ale do moich szarpidrutów to się nie dało.  H590 wniósł tą gęstość i wypełnienie z H20 ale dodatkowo jest szybszy (ale nia tak jak H360) i ma zwarty zwarty bas. Stópka perkusji - MISTRZ ! Natomiast brakuje mi jeszcze trochę dynamiki z H360 i barwy bo czasami mam wrażenie że mimo wszystko jest zbyt suchy (choć w porównaniu z H360 ma mnóstwo barwy)Liczę że tu coś nadrobię kablami i może jakimś kondycjonerem zasilania. 

Kusi mnie żeby spróbować coś z innej stajni ale raz że po tym roku ciągłych zmian nareszcie to fajnie gra i mam trochę dość poszukiwań (na chwilę) a dwa jakoś jestem do marki przywiązany. Może za rok, dwa coś pomyśle.

P.S. Jeżeli chodzi o kable to H360 z Amfionami grały mi najlepiej Tellurium Q Black Diamond. W H590 też brzmi to dobrze ale z racji tego że są wolniejsze kusi mnie spróbować Silver Diamond ale obawiam się że stracę masę i wypełnienie z wersji Black a zyskam tylko szybkość. Jak zwykle trzeba by testować. 

Edytowane przez Szobod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jacm napisał:

Do Hegla z kabli to firmowym połączeniem są Nordosty. To są szybkie kable więc jak coś chcesz przyśpieszyć w dźwięku to dobry kierunek. 

Masz na myśli głośnikowe czy zasilające? Jak pisałem wcześniej mialem na testy  Odina II do Oppo i był ekstra ale cena poza zasięgiem. Macie jakies doświadczenia z Vallhala? Pewnie jest szybki tylko nie wiem czy nie za suchy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie Heimdall tak z ciekawisci, o ile cena nie jest dla Ciebie zbyt niska ? Od niego w górę dopiero jest zabawa, ale z tym ,,lepiej,, bywa różnie. Nie wiem jak z H590, jestem bardzo ciekaw jak to wypadnie. U mnie sprawdzil sie w paru konfiguracjach... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.