Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  60 członków

Amphion Klub
IGNORED

Klub Amphion


dekoracja

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety cena gra. Im drożej w przypadku TAKŻE nordosta tym lepiej i bezkompromisowo. Słuchałem Valhalli i właśnie po tym odsłuchu miałem zgryz to co w końcu jest ważniejsze wzmak czy kable ?. Po latach wyszło że oba te elementy muszą być bezkompromisowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o tej Vallhali i boje się że będzie zbyt sucha, no ale czytanie swoje a słuchanie swoje. Bede coś kombinował żeby trafił do mnie Haimdall i Vallhala na testy.

 

P.S. Piszemy o głośnikowych czy zasilających ?

Edytowane przez Szobod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do Amphionów 3L. Buduje na nich system od początku. Cały system będzie składał się z kolumn, wzmaka i stremera. Zanim jednak kupię elektronikę to potrzebuję wyminić wgnieciony głośnik wysokotonowy. Czy ktoś ma od ręki dostęp dp takich wysokotonowców???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jonizer napisał:

Wróciłem do Amphionów 3L. Buduje na nich system od początku. Cały system będzie składał się z kolumn, wzmaka i stremera. Zanim jednak kupię elektronikę to potrzebuję wyminić wgnieciony głośnik wysokotonowy. Czy ktoś ma od ręki dostęp dp takich wysokotonowców???

 

Z tego co mi wiadomo w Amphionach siedzą seasy z serii prestige. Nie wiem dokładnie który z tej serii jest w Twoich paczkach. Jak mógłbyś tam "wsadzić oko" i sprawdzić model można coś poszukać u polskich dystrybutorów seasa. W pewnych modelach Amphiona te głośniki są wklejone "na stałę" w tubę, tak więc wymiana może być dość kłopotliwa, warto żebyś to sprawdził zanim zamówisz, żeby przemyśleć sposób wymiany... 

Byłbym wdzięczny za jakieś fotki wnętrza a najbardziej za fotki zwrotnic ?

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz, Faktycznie dobrze będzie sprawdzić czy się da wymienić. 

Napisalem do Amphiona. Odpowiedz natychmiastowa.

Koszt nowego 80euro plus tax 24 plus 20 wysyłka. 

Wymiana za pomocą imbusa tylko mało miejsca w środku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jonizer napisał:

dzięki za odpowiedz, Faktycznie dobrze będzie sprawdzić czy się da wymienić. 

Napisalem do Amphiona. Odpowiedz natychmiastowa.

Koszt nowego 80euro plus tax 24 plus 20 wysyłka. 

Wymiana za pomocą imbusa tylko mało miejsca w środku.

 

Skoro wymiana na imbusa to luzik. Cena też do zniesienia ?

Na którego maila napisałeś?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 19:35, Jonizer napisał:

Wróciłem do Amphionów 3L. Buduje na nich system od początku. Cały system będzie składał się z kolumn, wzmaka i stremera. Zanim jednak kupię elektronikę to potrzebuję wyminić wgnieciony głośnik wysokotonowy. Czy ktoś ma od ręki dostęp dp takich wysokotonowców???

 

BTW... jakim cudem udało Ci się wgnieść głośnik wysokotonowy w 3L? Tu siedzi (stalowa?) krata zabezpieczająca a od kraty do głośnika jest jeszcze dobre 3-4 cm (na oko). Bez dłuta i 2kg młotka, nie wiedziałbym jak się zabrać do wgniatania tego Seasa. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pantaleon napisał:

BTW... jakim cudem udało Ci się wgnieść głośnik wysokotonowy w 3L? Tu siedzi (stalowa?) krata zabezpieczająca a od kraty do głośnika jest jeszcze dobre 3-4 cm (na oko). Bez dłuta i 2kg młotka, nie wiedziałbym jak się zabrać do wgniatania tego Seasa. 

Dobre pytanie ? Może ktoś do niego strzelał ?

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jonizer napisał:

amphion.jpg

Munich 2018:)

 

amphion.jpg

Nigdy nie widziałem Kryptonów na żywo... ale jeśli to, co stoi obok, to nie są Heliumy, tylko 7LS to jestem ciężkim w szoku. Wiem jak wielkie są 7-ki a na tej fotce, przy Kryptonach, wyglądają jak minimonitory. 

 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pantaleon napisał:

Nigdy nie widziałem Kryptonów na żywo... ale jeśli to, co stoi obok, to nie są Heliumy, tylko 7LS to jestem ciężkim w szoku. Wiem jak wielkie są 7-ki a na tej fotce, przy Kryptonach, wyglądają jak minimonitory. 

 

To są spore paczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, jacm said:

To są spore paczki. 

Obok Kryptonów stoją Argony 7L. Zdjęcie z ostatniego hi end show w Monachium. Spontaniczny wyjazd:) 12h w jedną stronę:) ale warto! 

Kryptony broniły się pomimo konkurencji z ultra hi endu. 

Za 2 tygodnie kolejne show.

9-12 maj Munich, Germany.

Niestety ty razem mnie nie będzie:(

Edytowane przez Jonizer
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok 2 miesiące będę w poszukiwaniu wzmacniacza do 3L i ciekawi mnie jakie macie doświadczenia ze wzmakami?

Kolumny rozstawione na wąskiej ścianie w pokoju 3.15m x 6m. Swobodnie mogę je odstawić nawet do 1m od tylniej ściany ale na ogół nie mam takiej potrzeby. 

Biorę pod uwagę dwa przedziały cenowe (rynek wtórny):

1) do 5k zł (bardziej prawdopodobne)

2) do 8k zł (mniejsze szanse ale ...)

Za ok 5k można kupić Hegel H200, a za ok 8k można kupić H300.

I pierwsze pytanie czy warto dopłacać do 300ki?

Po drugie: czy poza Heglem jest coś godnego polecenia?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jonizer napisał:

Za ok 2 miesiące będę w poszukiwaniu wzmacniacza do 3L i ciekawi mnie jakie macie doświadczenia ze wzmakami?

Kolumny rozstawione na wąskiej ścianie w pokoju 3.15m x 6m. Swobodnie mogę je odstawić nawet do 1m od tylniej ściany ale na ogół nie mam takiej potrzeby. 

Biorę pod uwagę dwa przedziały cenowe (rynek wtórny):

1) do 5k zł (bardziej prawdopodobne)

2) do 8k zł (mniejsze szanse ale ...)

Za ok 5k można kupić Hegel H200, a za ok 8k można kupić H300.

I pierwsze pytanie czy warto dopłacać do 300ki?

Po drugie: czy poza Heglem jest coś godnego polecenia?

 

 

H200 i H300 to nieco inna sygnatura brzmienia. Na pewno łatwiej do Amphionów dopasuje się H300, bo jest jakby nieco "cieplejszy"  i ma fajnie zróżnicowany bas. Z tą mocą nie będziesz się zastanawiał czy prawidłowo wysteruje twoje kolumny. H80 brzmi bardzo podobnie, ale oczywiście w bezpośrednim porównaniu z 300ką ustępuje dociążeniem dźwięku i precyzją, nie mniej jest to bardzo przyjemne, relaksujące granie.

200ka to świetny wzmak, ale dla cierpliwych. Jest bardziej "transparentny" i jest większa mycyja z dopasowaniem go do systemu jest też bardziej wrażliwy na gorsze realizacje, z Amphionami to mogło by być wyzwanie ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, zoromoto said:

H200 i H300 to nieco inna sygnatura brzmienia. Na pewno łatwiej do Amphionów dopasuje się H300, bo jest jakby nieco "cieplejszy"  i ma fajnie zróżnicowany bas. Z tą mocą nie będziesz się zastanawiał czy prawidłowo wysteruje twoje kolumny. H80 brzmi bardzo podobnie, ale oczywiście w bezpośrednim porównaniu z 300ką ustępuje dociążeniem dźwięku i precyzją, nie mniej jest to bardzo przyjemne, relaksujące granie.

200ka to świetny wzmak, ale dla cierpliwych. Jest bardziej "transparentny" i jest większa mycyja z dopasowaniem go do systemu jest też bardziej wrażliwy na gorsze realizacje, z Amphionami to mogło by być wyzwanie ?

Dzięki za opinie o różnicach. A co z innymi mocnymi wzmakami?

naim 202/200

musical fidelity m6

vincent

densen

albo np. leema tucana

atc sia2 II

albo coś co zagrało a nie kosztowało majątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 21:05, Jonizer napisał:

Dzięki za opinie o różnicach. A co z innymi mocnymi wzmakami?

naim 202/200

musical fidelity m6

vincent

densen

albo np. leema tucana

atc sia2 II

albo coś co zagrało a nie kosztowało majątku?

Skoro nikt się nie wyrywa, to ja podpytam ?

Jakiej wielkości pomieszczenie? Czy są jakieś ustroje akustyczne? 

Jakie masz źródło, dac, kable, cokolwiek?

Jakie masz możliwości odsłuchowe, czy możesz coś wypożyczyć?

Jakiej muzyki słuchasz? Jakiego brzmienia szukasz (neutralnego, kolorowego, basu dużo czy z umiarem, scena wypchnięta czy wycofana)? ... takie tam. Może ktoś coś doradzi, ale odsłuchów we własnym pomieszczeniu i tak nic nie zastąpi...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jonizer napisał:

Tym razem sppyam konkretniej: czy ktoś sprawdzał z Vincentem SV?

 

Czołem,

Jak rozumiem, pisząc SV masz na myśli 237kę?

Jako wieloletni użytkownik Vincentów (kilku różnych, również 236MK) ... nie jestem ich wielkim fanem (kupując ten piecyk, przede wszystkim wymieniłbym lampy).

Ale ... to potencjalnie ciekawy partner dla 3L. Powodów jest kilka:

1. Jest lekko ciepławy (ale nie nadmiernie, dosłownie o włos - co dobrze robi 3L),

2. Oferuje całkiem dobrze kontrolowany i dość głęboki bas,

3. Jako hybryda z tranzystorowymi końcówkami, ma wysoką moc znamionową, co w przypadku dość "trudnych" 3-jek Amphiona jest nie do przecenienia.

Moje obawy budzi przejrzystość i transparentność oraz kreowanie przestrzeni (choć w tym punkcie zdania są podzielone). Niemniej, warto sprawdzić tę opcję.

Szukając odpowiedniego partnera dla 3L, w zbliżonej do 237 cenie, pochyliłbym się nad wzmacniaczami z dobrą barwą (może być bardzo delikatnie osłodzona lub ocieplona), transparentnością i przestrzenią. Rzuciłbym uchem na Atoll'a 200 Signature, Unison'a Research UNICO Primo, Sugdena Mystro (na papierze wygląda słabowicie ale to pozory), Moon'a 250i (również słabowity na papierze, w rzeczywistości hula).

U mnie z Moon'em 340i d3px, Argony 3LS stworzyły świetny duet.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.