Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  60 członków

Amphion Klub
IGNORED

Klub Amphion


dekoracja

Rekomendowane odpowiedzi

 

3 godziny temu, Jonizer napisał:

Mam niezłą propozycję nabyć integrę Vincenta 238. 

Wygląda dobrze i przez to lekkie ocieplenie w średnicy mógłby być niezły. Faktycznie jeżeli o precyzje to trzeba sprawdzić.

Niestety nie mogę się odnieść do 238 - nie miałem w uszach. Jednak po licznych próbach i porównaniach, byłbym bardziej skłonny zaufać Brytyjczykom, Francuzom, Włochom lub Kanadyjczykom (niż Chińskim Niemcom) ?

Wciąż mam w pamięci jak Atoll in100se (za astronomiczne 3900) zlał na kwaśne jabłko mojego Vincenta 236MK (za 6900) i to już po wymianie lamp na Baldwin'y, co zaowocowało sprzedażą całego systemu Vincenta, jeszcze tego samego weekendu, na allegoro, bez ceny minimalnej ?

Do listy wzmacniaczy, które zaproponowałem wyżej, dorzuciłbym jeszcze Rega Elicit-R. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe doświadczenie. Zwrotki Zorra już wygrzane po ponad 2 miesiącach. Słuchałem progresu dźwięku niemal co tydzień 

Mieliśmy okazję porównać bezpośrednio 2 part tych samych kolumn.

Jedne z odświeżona zwrotnicą na dobrych komponentach vs ponad 10 letnie nie odświeżanie. 

Duża różnica na korzyść nowych w precyzji dźwięku, sceny, ogólnej przyjemności słuchania.

Na starej zwrotce kolumny grały dźwiękiem poluzowanym, scena bardziej rozmyta to większe plamy. Dźwięk bardziej męczący. 

Po kilku latach bezwzględnie należy wymienić elementy zwrotnicy na nowe.

Teraz potestujemy 2 pary na nieco innych komponentach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, Svawo napisał:

Witam klubowiczów,  co sądzicie o połączeniu hellium 510 albo argon1 z naim nait 5si ? Szukam czegoś co zagra jak najbardziej uniwersalnie w pomieszczeniu 8m2.

Pozdrawiam,

slawek

Czołem,

Nie wypada tak pisać na forum Amphiona (sam mam 3LS) ale ...

Moja szybka opinia odnośnie 5si - muzykalny, lekko przygaszona góra, bardzo dobra średnica, płytki bas. Argon 1 - muzykalne, przygaszona góra, bardzo dobra średnica, krótki bas/płytki bas. Obawiam się, że efekt finalny byłby efektem nałożenia się tych cech.

Do 5si zasugerowałbym coś innego: B&W 706 s2 - rozświetlone, zadziwiający, mocny bas, wymagają wsparcia wzmacniacza dysponującego plastyczną średnicą. Dynamiczne, przestrzenne. No i piękna stolarka. 

Generalnie zgadzam się z odczuciami AV: https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/954-bowers-wilkins-706-s2

Pozdr, M

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pantaleon napisał:

 

Do 5si zasugerowałbym coś innego: B&W 706 s2 - rozświetlone, zadziwiający, mocny bas, wymagają wsparcia wzmacniacza dysponującego plastyczną średnicą. Dynamiczne, przestrzenne. No i piękna stolarka. 

Generalnie zgadzam się z odczuciami AV: https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/954-bowers-wilkins-706-s2

Pozdr, M

Dzięki za podpowiedź jeżeli się uda to nie omieszkam ich odsłuchać, niemniej jednak zwracam uwagę że metraż to zaledwie 8m2 a nawet jeszcze odrobinę mniej i (pomijając kilkunastocentymetrową odległość od ścian) zakładam że 13cm niskotonowiec będzie tutaj lepszym rozwiązaniem. To ma być takie trochę 'dobrze wysterowane plum plum do sypialni'. Druga rzecz to jestem byłym posiadaczem 686 s2 i średnio mi się podoba (ła) konieczność kombinowania z dogięciem i inne takie żeby dopasować specyfikę górnych rejestrów. Owszem niskie tony są jedne z ciekawszych jakie słyszałem.

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Svawo napisał:

Dzięki za podpowiedź jeżeli się uda to nie omieszkam ich odsłuchać, niemniej jednak zwracam uwagę że metraż to zaledwie 8m2 a nawet jeszcze odrobinę mniej i (pomijając kilkunastocentymetrową odległość od ścian) zakładam że 13cm niskotonowiec będzie tutaj lepszym rozwiązaniem. To ma być takie trochę 'dobrze wysterowane plum plum do sypialni'. Druga rzecz to jestem byłym posiadaczem 686 s2 i średnio mi się podoba (ła) konieczność kombinowania z dogięciem i inne takie żeby dopasować specyfikę górnych rejestrów. Owszem niskie tony są jedne z ciekawszych jakie słyszałem.

Hmm... jeśli to małe pomieszczenie jest w dodatku trochę "żywe" akustycznie, może faktycznie Argony 1 będą sensownym rozwiązaniem. Jestem fanem brzmienia Argonów. Mają opinię "jasnych/chłodnych" (zwłaszcza 3s), z czym się nie zgadzam - z moich doświadczeń wynika, że lepiej wypadają z transparentną, dynamiczną, "błyszczącą", lekko "słodką" elektroniką (napewno nie ciepłą ciemną i ciepłą). 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Witam wszystkich i dołączam do klubu ze wspaniałymi Amphion Xenon MK II ?

Za jakiś czas wrzucę kilka fotek w nowym już pomieszczeniu 40m2  ?

Bardzo fajne paczki. Mam nadzieję, że za jakiś czas "wyrwie" Ci się kilka zdań na ich temat. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
4 minuty temu, rejbis napisał:

Cześć.

Szukam ciekawych podłogówek i natknąłem się na amphiony xenon. Ciekawy jestem waszych opinii na temat jak one zagrają z creekiem evo 2 w 25-30 m2? Przy okazji - czy fabrycznie xenony miały maskownice na frontach?

Te kolumny są idealne do takiego metrażu, a nawet większego. Z creekiem nie słuchałem, ale one są neutralne i jeżeli wzmak, albo źródło nie skiepsci to pokażą klasę. Z maskownicmi wychodziła wersja mk3. Sam bym chętnie kupił... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rejbis napisał:

Cześć.

Szukam ciekawych podłogówek i natknąłem się na amphiony xenon. Ciekawy jestem waszych opinii na temat jak one zagrają z creekiem evo 2 w 25-30 m2? Przy okazji - czy fabrycznie xenony miały maskownice na frontach?

Hej

Mozesz do Creeka brać śmiało. Ja słuchałem z kultowym Creek 4330 a on miał tylko 40.watt i grało to bardzo przyjemnie. Co prawda im więcej watów tym lepiej ale u ciebie jest 80 wiec. będzie  jeszcze lepiej . Pamiętaj jednak ze te kolumny zasługują ostatecznie na wzmak o wiele droższy od nich. Metraż masz idealny do tych kolumn. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, jacm napisał:

zasługują ostatecznie na wzmak o wiele droższy od nich

ble ble ble, zawsze jest takie wytłumaczenie dla przeciętnych kolumn z których robi ,lub chce zrobić , coś czym nie są.Tak na marginesie,każda kolumna zagra lepiej z lepszym (czasami droższym ) wzmakiem. Słyszałem je z Heglem ( nie z Creekiem) i było to granie techniczne,pozbawione emocji i muzykalności. Kolumny bez życia-przeciętne za te pieniądze o ile nie słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, taki taki napisał:

ble ble ble, zawsze jest takie wytłumaczenie dla przeciętnych kolumn z których robi ,lub chce zrobić , coś czym nie są.Tak na marginesie,każda kolumna zagra lepiej z lepszym (czasami droższym ) wzmakiem. Słyszałem je z Heglem ( nie z Creekiem) i było to granie techniczne,pozbawione emocji i muzykalności. Kolumny bez życia-przeciętne za te pieniądze o ile nie słabe.

Wszystko się zgadza. Właśnie za to cenimy te głośnik to są przezroczyste kolumny suche granie też udało mi.sie uzyskać niedopasowaną resztą toru. Diametralnie przeciwnie granie do tego co opisałeś jest spokojnie do uzyskania, 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rejbis napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Jak rozpoznać wersje z maskownicami? Tabliczka znamionowa? 

Wersja mk 1 ma podwójne terminale głośnikowe przy czym ten dolny terminal jest do redukcji basu.  Wersja mk 2 ma pojedyncze terminale i nie ma maskownic.  Wersja mk 3 ma po prostu maskownice na tubie wysokotonowej. 

Wersja mk 1 na bank potrzebuje już wymiany elektrolitow wersja mk 2 już raczej też. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rejbis napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Jak rozpoznać wersje z maskownicami? Tabliczka znamionowa? 

Pierwsza wersja (zdj nr1) 

Druga i trzecia wersja (zdj nr2) 

Różnice są również w strojeniu (zwrotnicach) 

Trochę sprostuje co napisał @jacm,  maskownice na tubie wysokotonowej są we wszystkich trzech wersjach (niewielka metalowa siatka) jak też na niskotonowy (klasyczna maskownica z materiału),  w wersji 3ciej jest metalowa siatka dopasowana do wielkości głośnika sredniotonowego. 

Jak chcesz usłyszeć bezlitosny realizm, prawdę cała prawdę i tylko prawdę (motto tej marki) to kupujesz Amphiony, a jak chcesz pokolorowac, polepszyć to jest cała masa innych kolumn... 

 

171458_thumb_03786e08c7fed3bc9714c3817694da45.jpg

pobrane.jpeg

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 09:24, Pantaleon napisał:

Fajnie wyszło - gratuluję. To jest właśnie to czego generalnie brakuje Amhionom - odrobiny glamurowego wyrafinowania.

To trochę jakby powiedzieć, że barokowi brakuje trochę średniowiecznej skromności. Skandynawski styl to nie jest glamour. Są dziesiątki głośników „na bogato”. Chwała Amphionowi, że taki nie jest!

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super panowie, dzięki za poszerzenie pola widzenia. Szukam amphionów podłogowych z drugiej ręki. Warunek - super stan. Jest oferta na olx, która mnie zainteresowała, stąd moje pytania. W zasadzie już wiem, że zaryzykowałbym zakup, tylko trzeba znaleźć te odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rejbis napisał:

Super panowie, dzięki za poszerzenie pola widzenia. Szukam amphionów podłogowych z drugiej ręki. Warunek - super stan. Jest oferta na olx, która mnie zainteresowała, stąd moje pytania. W zasadzie już wiem, że zaryzykowałbym zakup, tylko trzeba znaleźć te odpowiednie.

To pierwsza wersja kolumny będą miały grubo powyżej 10 lat, będzie już zwrotnica wymagała wymiany kondow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rejbis napisał:

Kilka postów wyżej zoromoto wklejal zdjęcia, z których wynika, że te z olx to wersja II... Jak to w końcu jest?

To z całą pewnością wersja 1.

Trzy pary terminali z których 2 górne są glosnikowymi, a dolne połączone zwora obcinaja bas o 1,5dB

image.webp

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rejbis napisał:

Super panowie, dzięki za poszerzenie pola widzenia. Szukam amphionów podłogowych z drugiej ręki. Warunek - super stan. Jest oferta na olx, która mnie zainteresowała, stąd moje pytania. W zasadzie już wiem, że zaryzykowałbym zakup, tylko trzeba znaleźć te odpowiednie.

Troszkę zmęczone tak na oko te sztuki z olx :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem stan jest całkiem przyzwoity zważywszy że ta wersja była wyprodukowana przed 2006r. Tylko cena trochę za wysoka... Miałem takie same i wymieniłem cały środek (nowe zwrotki, srebrne kable i lepsze terminale) co kosztowało 2000pln +koszta lakierowania (czarne piano). Przy wersji pierwszej kupionej okazyjnie jest to jak najbardziej sensowny zabieg jeżeli jest się przekonany że zostaną na długo. 

Nowe kosztowały około 15000pln. Teraz można je kupić w europie za 800-1000euro + 500pln koszta transportu.

Wersja mk2 i mk3 mają terminale WBT które kosztują około 900pln i świerzsze zwrotnice, więc to najbardziej opłacalny zakup... 

Zastosowane głośniki to Norweski Seas z  serii Prestige ale jest to specjalna  wersja zrobiona na zamówienie Amphiona. Tego typu głośniki z aluminiowymi membranami Amphion stosuje do dziś w większości swoich kolumn, włączając linię profesjonalnych monitorów studyjnych. 

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.