Skocz do zawartości
IGNORED

Sub Paradigm UltraCube 10 - recenzje? opinie?


Sponsy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam subwoofer Paradigm Ultracube 10. Przyznam, że jest całkiem całkiem. Nie wiem czy go właściwie ustawiłem, bo czasem jest go "za dużo", a czasem "za mało". Może jakieś recenzje, opinie? Rady?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z kolumnami i realizacją nagrań, są utwory, że basu jest mniej, są też takie, że basu jest zbyt dużo.

Subwoofer jeśli wychodzi zbyt przed szereg, to znaczy że jest zbyt mocno głośność ustawiona.

Faza normal (zero) a jeśli sub nie gra rytmicznie razem z kolumnami, to trzeba przestawić.

Odcięcie (crossover) musisz ustawić na wyczucie, tak aby bas z kolumn i suba płynnie się uzupełniał i nie dublował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z Was ma jeszcze taki sprzęt? I jeszcze jedno. U mnie stoi on pod wiszącym meblem przy ścianie. Wizualnie ok, ale odsłuchowo chyba są przez to jakieś braki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mam subwoofer Paradigm Ultracube 10. Przyznam, że jest całkiem całkiem. Nie wiem czy go właściwie ustawiłem, bo czasem jest go "za dużo", a czasem "za mało". Może jakieś recenzje, opinie? Rady?

 

Wydaje mi się, że są 3 możliwości takiego stanu rzeczy:

1. Rezonanse pomieszczenia: jeżeli w odtwarzanym utworze bas jest w częstotliwości rezonansowej pomieszczenia to jest go za dużo, jak dokładnie pomiędzy rezonansami to za mało. (najczęsciej tam występuję dołek w charakterystyce)

2. Zle ustawiona faza - wygaszenie przy pewnej częstotliwości

3. Nisko ustawiona częstotliwość odcięcia i mocno podbita głośność - jeżeli pojawia się niższy bas w muzyce to jest grany głośniej przez sub.

 

Miałem tą kompaktową skrzyneczkę u siebie i przyznam, że daje to niesamowicie dużo basu !! (35m2 otwarte na dodatkowe 15)

W kategorii rozmiar nie słyszałem nic głośniejszego o podobnym gabarycie. Dodatkowo przy granicznym zakresie bądź przesterowaniu nie słychać zniekształceń. Po prostu sub nie zagra głośniej, ale nie ma jakiegoś pierdzenia, stukania, itd.

W moim metrażu do oglądania filmów nie potrzeba nic więcej (przy ustawieniu dokładnie w rogu) !!

Pasmo w miejscu odsłuchowym opada o 6dB dokładnie na 24Hz, (względem średniego poziomu) potem leci już lawinowo w dół. (filtr dolnozaporowy)

Mimo wszystko nie słychać nawet w "Wojnie światów" niedostatku najniższych tonów.

W muzyce przy bardzo dobrym ustawieniu opóźnień w amplitunerze (z pomocą sytemu pomiarowego) nie ma zamulania basu. Gra dynamicznie i wciągająco. Nie ma może aż takiego wykopu jak B&W ASW 800, ale to też inna klasa sprzętu.

 

Jeżeli ktoś jest ograniczony miejscem bądź nie chce eksponować dużego gabarytowo subwoofera to polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.