Jump to content
IGNORED

Sub Paradigm UltraCube 10 - recenzje? opinie?

Sponsy

Recommended Posts

To tak jak z kolumnami i realizacją nagrań, są utwory, że basu jest mniej, są też takie, że basu jest zbyt dużo.

Subwoofer jeśli wychodzi zbyt przed szereg, to znaczy że jest zbyt mocno głośność ustawiona.

Faza normal (zero) a jeśli sub nie gra rytmicznie razem z kolumnami, to trzeba przestawić.

Odcięcie (crossover) musisz ustawić na wyczucie, tak aby bas z kolumn i suba płynnie się uzupełniał i nie dublował.

• 3 weeks later...
  • 2 months later...

Mam subwoofer Paradigm Ultracube 10. Przyznam, że jest całkiem całkiem. Nie wiem czy go właściwie ustawiłem, bo czasem jest go "za dużo", a czasem "za mało". Może jakieś recenzje, opinie? Rady?

Wydaje mi się, że są 3 możliwości takiego stanu rzeczy:

1. Rezonanse pomieszczenia: jeżeli w odtwarzanym utworze bas jest w częstotliwości rezonansowej pomieszczenia to jest go za dużo, jak dokładnie pomiędzy rezonansami to za mało. (najczęsciej tam występuję dołek w charakterystyce)

2. Zle ustawiona faza - wygaszenie przy pewnej częstotliwości

3. Nisko ustawiona częstotliwość odcięcia i mocno podbita głośność - jeżeli pojawia się niższy bas w muzyce to jest grany głośniej przez sub.

Miałem tą kompaktową skrzyneczkę u siebie i przyznam, że daje to niesamowicie dużo basu !! (35m2 otwarte na dodatkowe 15)

W kategorii rozmiar nie słyszałem nic głośniejszego o podobnym gabarycie. Dodatkowo przy granicznym zakresie bądź przesterowaniu nie słychać zniekształceń. Po prostu sub nie zagra głośniej, ale nie ma jakiegoś pierdzenia, stukania, itd.

W moim metrażu do oglądania filmów nie potrzeba nic więcej (przy ustawieniu dokładnie w rogu) !!

Pasmo w miejscu odsłuchowym opada o 6dB dokładnie na 24Hz, (względem średniego poziomu) potem leci już lawinowo w dół. (filtr dolnozaporowy)

Mimo wszystko nie słychać nawet w "Wojnie światów" niedostatku najniższych tonów.

W muzyce przy bardzo dobrym ustawieniu opóźnień w amplitunerze (z pomocą sytemu pomiarowego) nie ma zamulania basu. Gra dynamicznie i wciągająco. Nie ma może aż takiego wykopu jak B&W ASW 800, ale to też inna klasa sprzętu.

Jeżeli ktoś jest ograniczony miejscem bądź nie chce eksponować dużego gabarytowo subwoofera to polecam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.