Jump to content
IGNORED

Zestaw stereo. 2100 zł.


rybaaaaa

Recommended Posts

Witam,

proszę o wskazówki i podpowiedzi w temacie doboru zestawu stereo.

 

BUDŻET:

Okolice 2100 zł, ale 100-200zł z sensem dołożone nie stanowi tragedii.

 

 

ELEMENTY SKŁADOWE:

Źródło, wzmacniacz/amplituner, kolumny. Sprzęt może być używany, jednakże z tej epoki.

 

Żródło(CD) w tej cenie w zestawie. DVD również jest w planach, ale nie wiem czy jest sens poruszać temat razem z zestawem stereo.

Tuner - zestaw będzie podłączony pod TV z kablówką, więc radio cyfrowe z kablówki jest dostępne. Jeśli jego jakość jest wystarczająco dobra (porównywalna z dźwiękiem z tunera) wtedy urządzenie - tuner byłby zbędny. Chwilowo mogę również podłączyć zestaw pod kablówkę i o tunerze myśleć później

 

Wzmacniacz lub amplituner - o niedużej, jedynie wystarczającej mocy. Brzmienie opisane poniżej.

 

Kolumny - ze względu na mocno zawalony pokój oraz faktyczny brak miejsca, najchętniej dobre podstawkowe. Ewentualnie niedużych rozmiarów podłogówki.

Kolumny mają być najlepszą częścią zestawu. Bass-reflex z przodu.

 

Brak przeciwwskazań, jeśli cały zestaw można by zastąpić jednym urządzeniem (dobra miniwieża?).

 

 

POMIESZCZENIE:

Pokój 18m2, nieduży, ale wysoki - tzw. "otwarty" salon (2 kondygnacja w górę na schody). Kolumny prawdopodobnie będą zlokalizowane na półce, na niewysokich standach, po obu stronach TV.

 

 

SPOSÓB UŻYTKOWANIA:

Sprzęt wykorzystywany na co dzień, do odtwarzania w "tle" radia(Trójka) bądź płytki, oraz na stałe podłączony do TV i DVD(kablówka, filmy DVD).

Wieczorami i na weekendach do bardziej nastrojowego i głośniejszego przesłuchiwania CD w fotelu :).

 

Preferowana muzyka(płyty): jazz(Cassandra Wilson, Erykah Badu itd.), instrumental, folk, rock i coś mocniejszego. Raczej zero muzyki elektronicznej

 

Zestaw w miarę "wyględny"... jak tu wytłumaczyć żonie, że to ma grać a nie wyglądać? (stylistyka CA czy NAD jak najbardziej)

 

 

BRZMIENIE:

Zdecydowanie priorytetem jest jakość dźwięku i funkcjonalność dla zadań jak powyżej. Przestrzeń, scena. Dźwięk delikatnie ocieplony, nie suchy, ostry.

Nie zależy mi na potędze basu ani mocy zestawu.

 

 

DOTYCHCZASOWE "TYPY":

Myślałem nad kombinacją zestawu CD i wzmacniacza spośród NAD, DENON, CA (używka). Są bardziej i mniej udane konstrukcję, stąd proszę Państwa o pomoc.

Kolumny Indiana Line Tesi 260 - ale na rynku wtórnym deficyt, tylko nowe. Lub inne o podobnej charakterystyce? Być może AE Aegis Evo One l?

Prośba o podanie najlepszej kombinacji sprzętów.

 

Można by pomyśleć, że większość założeń w stanie zapewnić Denon DM39+dobre kolumny (Indiana Line Tesi 260), ale czy to nie iluzja? Czy dźwięk z tej miniwieży jest porównywalny w jakimś stopniu z konstrukcjami składającymi się z kilku odrębnych elementów dla mojego budżetu? Mogę mieć ten zestaw (nowy) za 2100zł. I mówiąc szczerze, jeśli klasa byłaby choćby porównywalna z zestawem składanym, na pewno wybrałbym DM-39 (wejście optyczne, wszystko w jednym, oraz wbudowany tuner). Co Państwo myślą na ten temat?

 

 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedzi, w razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

zwróć proszę uwagę na konfigurację, opartą na amplitunerze stereofonicznym Onkyo TX-8020. Urządzenie posiada wbudowany przetwornik, ma mozliwość podpięcia cyfrowo za pomocą złącza optycznego lub coaxialnego dowolne źródło (np. tuner telewizji), zapewniajac wysoką jakość dźwięku. Moźemy takźe podłączyć dowolny odtwarzacz cd, dvd czy Blu-Ray, zapewniając wysoką jakość dźwięku.

W kwesti kolumn wybierałbym pomiędzy Indiana Line Tesi 260 a Kef C3.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji, w przypadku pytań słuzę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

 

Propozycja Onkyo TX-8020 jest bardzo interesująca, choć ze względu na dobre brzmienie z płyt, nastawiałem się na system zbudowany z oddzielnych klocków.

 

Zastanawia mnie jak wygląda sama sekcja wzmacniacza i jakości/przestrzeni/sceny odtwarzanego przez Onkyo TX-8020 dźwięku w stosunku do innych sprzętów używanych realnych dla mojego budżetu, np. CA Azura 640, NAD 312 NAD316 NAD 3240... ? Tutaj moja największa obawa.

 

Ponadto, czy mogą Państwo mi odpowiedzieć (ponieważ do końca nie orientuje się w temacie źródeł cyfrowych) jakie znaczenie/zalety ma podłączenie tunera lub DVD złączem optycznym bądź coaxialnym w stosunku do podłączenia za pomocą interkonektów (chinch'y)? Do tej pory podłączałem właśnie za pomocą interkonektów, i skoro CD również jest podłączane tym sposobem i pozwala uzyskać dobry dźwięk, wydawało mi się to słuszne.

 

 

Mam nadzieję, że wybierając Onkyo i polepszenie jakości dźwięku z TV/DVD nie odbędzie się to kosztem słabszego (w stosunku do używanych, a uprzednio droższych i wyższej klasy wzmacniaczy) odsłuchu z płyt, od którego przestrzeni i sceny bym oczekiwał? Onkyo gra 'dobrze", ale czy jest w stanie wyjść do słuchacza?

 

 

PS. Abstrahując od powyższych pytań, dla przykładu porównując jednostkę centralną Denon DM-39 i Onkyo TX-8020, czy jest znacznie odczuwalna różnica w jakości dźwięku?

 

Z góry Państwu dziękuję i jeszcze raz prośba o dalszą podpowiedź w temacie

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie - czy amplituner z wejściem cyfrowym pozwalałby zakupić tańsze CD, tylko do odczytu i przesyłu sygnału dalej do wzmacniacza, który przetwarzałby sygnał?

Jakiej klasy jest przetwornik c/a w Onkyo 8020? Czy może on konkurować z przetwornikami w CD ze średniej półki, np. polecanym do Onkyo CD C-7030?

Link to comment
Share on other sites

Szanowni Forumowicze,

 

dziękuję za odpowiedzi.

 

dzięki poradom, większej lekturze i szerszym przemyśleniom, jest pewna koncepcja. Prośba o przeanalizowanie mojej propozycji:

 

Żródła:

- DVD Philips 9000S (używka ok. 300 zł) Ze względu na to, że DVD też będzie potrzebne w perspektywie oraz ze względu na cenę i bardzo pochlebne opinie dot. odtwarzania CD -ponoć radzi sobie b. dobrze

- dekoder kablówki z wyjściem optycznym + podłączony DAC FiiO D3 D03 DAC (nowy ok.200 zł) (brak tunera analogowego, a na dobry wzmak z wejściem optycznym brak środków)

 

Wzmacniacz:

Tu zależy mi na tym, żeby nie był bardzo stary - boję się, żeby się po prostu nie rozleciał po roku. Jeśli mają Państwo inne propozycje jestem otwarty.

- NAD 320BEE (rok 2009 używka ok. 650 zł) lub inny NAD w tej cenie (chętnie mniej, tylko który model NAD?)

 

Kolumny i tu największe pytanie, ponieważ z pewnych względów, chyba lepiej jeśli nie postawie ich jak uprzednio myślałem na półce na małych standach, tylko rozstawie po pokoju albo małe podłogówki, albo podstawkowe na solidnej podstawie (1,5 letnia latająca córcia i druga w perspektywie)

- 1 typ: Indiana Line Tesi260 nówki 1200zł + standy (ale niestety na które zabraknie mi kasy, jak również zabraknie mi kasy na kable )

- 2 typ: Eltax Liberty 5+ (ok. 700 zł używka, wersja z białymi głośnikami)

- 3 typ: Celestion F30 (ok. 1000 zł używka)

- 4 typ: Klipsch Synergy F1 (ok. 800 zł używki, ale nie wiem czy do moich preferencji muzycznych się sprawdzą, poza tym są duże)

Lub inna, Państwa propozycja.

 

Sumując: 1150 + kolumny (w zależności od kolumn) = 2000-2400. Czyli zamyka się w budżecie.

Najchętniej jak najmniej.

 

Chyba, że w prostszym zestawie, z amplitunerem Onkyo TX-8020+Tesi260 zagra to dźwiękiem podobnej jakości?

 

Prośba o poradę w tym temacie, korektę bądź inne propozycje.

Z góry bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Jak już chcesz Nada to przynajmniej C350 zamiast C320BEE...

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (nie moja aukcja)

 

Niestety, C350 wykracza już poza budźet (używki ok. 800 zl na Allegro). Czy będzie rzeczywiście tak zauważalna różnica w jakości dla tego mimo wszystko "budżetowego" zestawu?

 

A może wzmacniacz Cambridge Audio Azur 640A?

 

Ponadto, co Państwo myślą o Philips 9000S jako źródle dla CD i DVD?

Link to comment
Share on other sites

Szanowni Państwo,

po codziennym zagłębianiu się w temat mam kolejną koncepcję - 3 warianty.

 

Źródło - DVD Philips 9000S, ewentualnie później w perspektywie jakiś CD np. typ NAD 341i, ale póki co nie nastawiam się

 

1.

Wzmacniacz: MARANTZ PM-75 - używka (ok. 1000zł)

2x80W

+wejścia cyfrowe/coax (pod TV, radio z tunera kablówki) Jakiej klasy jest DAC w tym wzmacniaczu? czy zagra to dobrze porównywalnie z zewnątrznym FiiO D3 D03 DAC, którego nie musiałbym już kupować?

 

2.

Wzmacniacz: NAD C352 (ok. 900zł) (2x100W)

2x100W

+ troszkę nowszy

- zewnętrzny FiiO D3 D03 DAC (150zł)

 

3.

Wzmacniacz: Amplituner C720bee (ok. 850zł)

2x50W

+ jeszcze młodszy (jeśli to na plus)

+ tuner w komplecie, czy jakość będzie lepsza niż radia z kablówki?

- jeśli dźwięk z TV będzie kiepski, DAC będzie jako opcja do zakupu ( +150zł)

- mniejsza moc, czy będzie to miało wpływ na odsłuch podczas na niskich głośnościach?

 

 

KOLUMNY: dobrane do wybranego zestawu, tu zastanawiam się mocno nad IL Tesi260, tylko, że na ten czas braknie funduszy na standy. Ewentualnie, jeśli dadzą w tej konfiguracji dobrą jakość dźwięku i dobry odsłuch po cichu - Eltax Liberty 5+ (nowa seria) używka (zostaje kasa na CD i nie muszę kupować standów!), lub KEF Q3 używka(jak w dobrej cenie), KEF iQ5 używka (jak w dobrej cenie)

 

Prośba o sugestie co do tych propozycji, bądź swoje typy

 

Z góry bardzo dziekuję

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam Szanownych Forumowiczów,

po dłuuugich poszukiwaniach mam w siebie zestaw stereo.

 

1. Żródło: DVD Philips 9000s

2. Wzmacniacz: Amplituner Stereo NAD C740

3. Kolumny: Kef iQ7

4. Interconnect - Monster Cable Interlink 200

5. Kable głosnikowe (docelowe) - BRAK,

 

Wszystko udało mi się zakupić w świetnym stanie, (żona stwierdziła: czemu nie używane, tylko nowe?) choć budżet trochę został przekroczony... ale myślę, że było warto - całość 2600 zł.

Odsłuch: super, delikatnie, przejrzyście, selektywnie, zajebista średnica. Naturalnie, jak na żywo. Wysokie tony trochę jako "dodatek" do średnicy, niczego nie brakuje, ale w niektórych momentach chciałby się mocniej odczuć uderzenia blach. Bas? krótki, dobrze kontrolowany, nie wybijający się, trochę w tle, również "dogrywa" średnicy. Tutaj mam troszkę niedosyt. Ogólnie kolumny lekko grające, wydają się bardzo muzykalne. Wizualnie bardzo ładne, tutaj się bardzo zdziwiłem na plus. Ozdoba.

 

Nie posiadam docelowych kabli. Jedynie 2x2,5m, ale to odpada. Po odsłuchach i kombinacjach z ustawieniem kolumn i umeblowania pokoju, jedyne słuszne wyjście wymaga zastosowania długich kabli. Potrzeby - 9m oraz 8m.

 

Ze względu na to, że budżet już masakrycznie przegiąłem, muszę szukać kompromisu jakość/cena.

 

2x9m.18m. Tyle kabla muszę zakupić. Na pewno bez konfekcji, czysty kabel podpięty pod wzmacniacz i głośniki.

 

BUDŻET: około 10 zł/mb = 180zł. Może 250zł. Chyba, że to nie ma sensu w tym systemie i zakupić tańsze/droższe.

 

Najchętniej będzie to kabel możliwie najcieńszy, (ale chyba nie mniej niż 2,5mm?), bo muszę go pochować w listwach(już są w nich kable od internetu) i po wierzchu przejściem pod schodami itd.

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze kabli głośnikowych.

Obecnie to, co bym zmienił w zestawie to dać trochę "siły", bezpośredniości, większej sceny. Jest delikatnie i przejrzyście, szeroko (ale nie jasno, wysokich nie ma za dużo), chciałbym, żeby było trochę masywniej. Podkreślam - trochę.

Jeśli z tym się nie da nic zrobić, obecny dźwięk mnie satysfakcjonuje. po prostu niech to będą kable, które w jak najlepszy sposób przeprowadzą sygnał, bez strat na szczegółach i jakości.

 

Z góry uprzejmie dziękuję,

 

Pozdrawiam.

 

 

 

PS. A może tańsze kable i lepszy interconnect? Czy Monster Interlink200 to dobry IC?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.