Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo. 2100 zł.


rybaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o wskazówki i podpowiedzi w temacie doboru zestawu stereo.

 

BUDŻET:

Okolice 2100 zł, ale 100-200zł z sensem dołożone nie stanowi tragedii.

 

 

ELEMENTY SKŁADOWE:

Źródło, wzmacniacz/amplituner, kolumny. Sprzęt może być używany, jednakże z tej epoki.

 

Żródło(CD) w tej cenie w zestawie. DVD również jest w planach, ale nie wiem czy jest sens poruszać temat razem z zestawem stereo.

Tuner - zestaw będzie podłączony pod TV z kablówką, więc radio cyfrowe z kablówki jest dostępne. Jeśli jego jakość jest wystarczająco dobra (porównywalna z dźwiękiem z tunera) wtedy urządzenie - tuner byłby zbędny. Chwilowo mogę również podłączyć zestaw pod kablówkę i o tunerze myśleć później

 

Wzmacniacz lub amplituner - o niedużej, jedynie wystarczającej mocy. Brzmienie opisane poniżej.

 

Kolumny - ze względu na mocno zawalony pokój oraz faktyczny brak miejsca, najchętniej dobre podstawkowe. Ewentualnie niedużych rozmiarów podłogówki.

Kolumny mają być najlepszą częścią zestawu. Bass-reflex z przodu.

 

Brak przeciwwskazań, jeśli cały zestaw można by zastąpić jednym urządzeniem (dobra miniwieża?).

 

 

POMIESZCZENIE:

Pokój 18m2, nieduży, ale wysoki - tzw. "otwarty" salon (2 kondygnacja w górę na schody). Kolumny prawdopodobnie będą zlokalizowane na półce, na niewysokich standach, po obu stronach TV.

 

 

SPOSÓB UŻYTKOWANIA:

Sprzęt wykorzystywany na co dzień, do odtwarzania w "tle" radia(Trójka) bądź płytki, oraz na stałe podłączony do TV i DVD(kablówka, filmy DVD).

Wieczorami i na weekendach do bardziej nastrojowego i głośniejszego przesłuchiwania CD w fotelu :).

 

Preferowana muzyka(płyty): jazz(Cassandra Wilson, Erykah Badu itd.), instrumental, folk, rock i coś mocniejszego. Raczej zero muzyki elektronicznej

 

Zestaw w miarę "wyględny"... jak tu wytłumaczyć żonie, że to ma grać a nie wyglądać? (stylistyka CA czy NAD jak najbardziej)

 

 

BRZMIENIE:

Zdecydowanie priorytetem jest jakość dźwięku i funkcjonalność dla zadań jak powyżej. Przestrzeń, scena. Dźwięk delikatnie ocieplony, nie suchy, ostry.

Nie zależy mi na potędze basu ani mocy zestawu.

 

 

DOTYCHCZASOWE "TYPY":

Myślałem nad kombinacją zestawu CD i wzmacniacza spośród NAD, DENON, CA (używka). Są bardziej i mniej udane konstrukcję, stąd proszę Państwa o pomoc.

Kolumny Indiana Line Tesi 260 - ale na rynku wtórnym deficyt, tylko nowe. Lub inne o podobnej charakterystyce? Być może AE Aegis Evo One l?

Prośba o podanie najlepszej kombinacji sprzętów.

 

Można by pomyśleć, że większość założeń w stanie zapewnić Denon DM39+dobre kolumny (Indiana Line Tesi 260), ale czy to nie iluzja? Czy dźwięk z tej miniwieży jest porównywalny w jakimś stopniu z konstrukcjami składającymi się z kilku odrębnych elementów dla mojego budżetu? Mogę mieć ten zestaw (nowy) za 2100zł. I mówiąc szczerze, jeśli klasa byłaby choćby porównywalna z zestawem składanym, na pewno wybrałbym DM-39 (wejście optyczne, wszystko w jednym, oraz wbudowany tuner). Co Państwo myślą na ten temat?

 

 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedzi, w razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zwróć proszę uwagę na konfigurację, opartą na amplitunerze stereofonicznym Onkyo TX-8020. Urządzenie posiada wbudowany przetwornik, ma mozliwość podpięcia cyfrowo za pomocą złącza optycznego lub coaxialnego dowolne źródło (np. tuner telewizji), zapewniajac wysoką jakość dźwięku. Moźemy takźe podłączyć dowolny odtwarzacz cd, dvd czy Blu-Ray, zapewniając wysoką jakość dźwięku.

W kwesti kolumn wybierałbym pomiędzy Indiana Line Tesi 260 a Kef C3.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji, w przypadku pytań słuzę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham teraz Onkyo 8020 i muszę powiedzieć że gra bardzo dobrze. Polecam tym którzy szukają dobrze grającego sprzętu z cyfrowymi wejściami za rozsądną cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

 

Propozycja Onkyo TX-8020 jest bardzo interesująca, choć ze względu na dobre brzmienie z płyt, nastawiałem się na system zbudowany z oddzielnych klocków.

 

Zastanawia mnie jak wygląda sama sekcja wzmacniacza i jakości/przestrzeni/sceny odtwarzanego przez Onkyo TX-8020 dźwięku w stosunku do innych sprzętów używanych realnych dla mojego budżetu, np. CA Azura 640, NAD 312 NAD316 NAD 3240... ? Tutaj moja największa obawa.

 

Ponadto, czy mogą Państwo mi odpowiedzieć (ponieważ do końca nie orientuje się w temacie źródeł cyfrowych) jakie znaczenie/zalety ma podłączenie tunera lub DVD złączem optycznym bądź coaxialnym w stosunku do podłączenia za pomocą interkonektów (chinch'y)? Do tej pory podłączałem właśnie za pomocą interkonektów, i skoro CD również jest podłączane tym sposobem i pozwala uzyskać dobry dźwięk, wydawało mi się to słuszne.

 

 

Mam nadzieję, że wybierając Onkyo i polepszenie jakości dźwięku z TV/DVD nie odbędzie się to kosztem słabszego (w stosunku do używanych, a uprzednio droższych i wyższej klasy wzmacniaczy) odsłuchu z płyt, od którego przestrzeni i sceny bym oczekiwał? Onkyo gra 'dobrze", ale czy jest w stanie wyjść do słuchacza?

 

 

PS. Abstrahując od powyższych pytań, dla przykładu porównując jednostkę centralną Denon DM-39 i Onkyo TX-8020, czy jest znacznie odczuwalna różnica w jakości dźwięku?

 

Z góry Państwu dziękuję i jeszcze raz prośba o dalszą podpowiedź w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - czy amplituner z wejściem cyfrowym pozwalałby zakupić tańsze CD, tylko do odczytu i przesyłu sygnału dalej do wzmacniacza, który przetwarzałby sygnał?

Jakiej klasy jest przetwornik c/a w Onkyo 8020? Czy może on konkurować z przetwornikami w CD ze średniej półki, np. polecanym do Onkyo CD C-7030?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

 

dziękuję za odpowiedzi.

 

dzięki poradom, większej lekturze i szerszym przemyśleniom, jest pewna koncepcja. Prośba o przeanalizowanie mojej propozycji:

 

Żródła:

- DVD Philips 9000S (używka ok. 300 zł) Ze względu na to, że DVD też będzie potrzebne w perspektywie oraz ze względu na cenę i bardzo pochlebne opinie dot. odtwarzania CD -ponoć radzi sobie b. dobrze

- dekoder kablówki z wyjściem optycznym + podłączony DAC FiiO D3 D03 DAC (nowy ok.200 zł) (brak tunera analogowego, a na dobry wzmak z wejściem optycznym brak środków)

 

Wzmacniacz:

Tu zależy mi na tym, żeby nie był bardzo stary - boję się, żeby się po prostu nie rozleciał po roku. Jeśli mają Państwo inne propozycje jestem otwarty.

- NAD 320BEE (rok 2009 używka ok. 650 zł) lub inny NAD w tej cenie (chętnie mniej, tylko który model NAD?)

 

Kolumny i tu największe pytanie, ponieważ z pewnych względów, chyba lepiej jeśli nie postawie ich jak uprzednio myślałem na półce na małych standach, tylko rozstawie po pokoju albo małe podłogówki, albo podstawkowe na solidnej podstawie (1,5 letnia latająca córcia i druga w perspektywie)

- 1 typ: Indiana Line Tesi260 nówki 1200zł + standy (ale niestety na które zabraknie mi kasy, jak również zabraknie mi kasy na kable )

- 2 typ: Eltax Liberty 5+ (ok. 700 zł używka, wersja z białymi głośnikami)

- 3 typ: Celestion F30 (ok. 1000 zł używka)

- 4 typ: Klipsch Synergy F1 (ok. 800 zł używki, ale nie wiem czy do moich preferencji muzycznych się sprawdzą, poza tym są duże)

Lub inna, Państwa propozycja.

 

Sumując: 1150 + kolumny (w zależności od kolumn) = 2000-2400. Czyli zamyka się w budżecie.

Najchętniej jak najmniej.

 

Chyba, że w prostszym zestawie, z amplitunerem Onkyo TX-8020+Tesi260 zagra to dźwiękiem podobnej jakości?

 

Prośba o poradę w tym temacie, korektę bądź inne propozycje.

Z góry bardzo dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz Nada to przynajmniej C350 zamiast C320BEE...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (nie moja aukcja)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz Nada to przynajmniej C350 zamiast C320BEE...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (nie moja aukcja)

 

Niestety, C350 wykracza już poza budźet (używki ok. 800 zl na Allegro). Czy będzie rzeczywiście tak zauważalna różnica w jakości dla tego mimo wszystko "budżetowego" zestawu?

 

A może wzmacniacz Cambridge Audio Azur 640A?

 

Ponadto, co Państwo myślą o Philips 9000S jako źródle dla CD i DVD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

po codziennym zagłębianiu się w temat mam kolejną koncepcję - 3 warianty.

 

Źródło - DVD Philips 9000S, ewentualnie później w perspektywie jakiś CD np. typ NAD 341i, ale póki co nie nastawiam się

 

1.

Wzmacniacz: MARANTZ PM-75 - używka (ok. 1000zł)

2x80W

+wejścia cyfrowe/coax (pod TV, radio z tunera kablówki) Jakiej klasy jest DAC w tym wzmacniaczu? czy zagra to dobrze porównywalnie z zewnątrznym FiiO D3 D03 DAC, którego nie musiałbym już kupować?

 

2.

Wzmacniacz: NAD C352 (ok. 900zł) (2x100W)

2x100W

+ troszkę nowszy

- zewnętrzny FiiO D3 D03 DAC (150zł)

 

3.

Wzmacniacz: Amplituner C720bee (ok. 850zł)

2x50W

+ jeszcze młodszy (jeśli to na plus)

+ tuner w komplecie, czy jakość będzie lepsza niż radia z kablówki?

- jeśli dźwięk z TV będzie kiepski, DAC będzie jako opcja do zakupu ( +150zł)

- mniejsza moc, czy będzie to miało wpływ na odsłuch podczas na niskich głośnościach?

 

 

KOLUMNY: dobrane do wybranego zestawu, tu zastanawiam się mocno nad IL Tesi260, tylko, że na ten czas braknie funduszy na standy. Ewentualnie, jeśli dadzą w tej konfiguracji dobrą jakość dźwięku i dobry odsłuch po cichu - Eltax Liberty 5+ (nowa seria) używka (zostaje kasa na CD i nie muszę kupować standów!), lub KEF Q3 używka(jak w dobrej cenie), KEF iQ5 używka (jak w dobrej cenie)

 

Prośba o sugestie co do tych propozycji, bądź swoje typy

 

Z góry bardzo dziekuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Szanownych Forumowiczów,

po dłuuugich poszukiwaniach mam w siebie zestaw stereo.

 

1. Żródło: DVD Philips 9000s

2. Wzmacniacz: Amplituner Stereo NAD C740

3. Kolumny: Kef iQ7

4. Interconnect - Monster Cable Interlink 200

5. Kable głosnikowe (docelowe) - BRAK,

 

Wszystko udało mi się zakupić w świetnym stanie, (żona stwierdziła: czemu nie używane, tylko nowe?) choć budżet trochę został przekroczony... ale myślę, że było warto - całość 2600 zł.

Odsłuch: super, delikatnie, przejrzyście, selektywnie, zajebista średnica. Naturalnie, jak na żywo. Wysokie tony trochę jako "dodatek" do średnicy, niczego nie brakuje, ale w niektórych momentach chciałby się mocniej odczuć uderzenia blach. Bas? krótki, dobrze kontrolowany, nie wybijający się, trochę w tle, również "dogrywa" średnicy. Tutaj mam troszkę niedosyt. Ogólnie kolumny lekko grające, wydają się bardzo muzykalne. Wizualnie bardzo ładne, tutaj się bardzo zdziwiłem na plus. Ozdoba.

 

Nie posiadam docelowych kabli. Jedynie 2x2,5m, ale to odpada. Po odsłuchach i kombinacjach z ustawieniem kolumn i umeblowania pokoju, jedyne słuszne wyjście wymaga zastosowania długich kabli. Potrzeby - 9m oraz 8m.

 

Ze względu na to, że budżet już masakrycznie przegiąłem, muszę szukać kompromisu jakość/cena.

 

2x9m.18m. Tyle kabla muszę zakupić. Na pewno bez konfekcji, czysty kabel podpięty pod wzmacniacz i głośniki.

 

BUDŻET: około 10 zł/mb = 180zł. Może 250zł. Chyba, że to nie ma sensu w tym systemie i zakupić tańsze/droższe.

 

Najchętniej będzie to kabel możliwie najcieńszy, (ale chyba nie mniej niż 2,5mm?), bo muszę go pochować w listwach(już są w nich kable od internetu) i po wierzchu przejściem pod schodami itd.

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze kabli głośnikowych.

Obecnie to, co bym zmienił w zestawie to dać trochę "siły", bezpośredniości, większej sceny. Jest delikatnie i przejrzyście, szeroko (ale nie jasno, wysokich nie ma za dużo), chciałbym, żeby było trochę masywniej. Podkreślam - trochę.

Jeśli z tym się nie da nic zrobić, obecny dźwięk mnie satysfakcjonuje. po prostu niech to będą kable, które w jak najlepszy sposób przeprowadzą sygnał, bez strat na szczegółach i jakości.

 

Z góry uprzejmie dziękuję,

 

Pozdrawiam.

 

 

 

PS. A może tańsze kable i lepszy interconnect? Czy Monster Interlink200 to dobry IC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza propozycja - Monster Cable XP-HP? Dobry to kabel?

 

Pomoże ktoś? :) Sprawa pilna, bo przez brak kabelków nie mogę posłuchać muzyki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.