Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacja cd kondensatory wyjściowe


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić kondensatory wyjściowe w moim CD. Jakie polecacie co radzicie.

Teraz mam wartości 6,8uF. Czy mogę zmienić na mniejsze wartości. Strasznie drogie są kondensatory o tak dużych pojemnościach.

Czy za pomocą wymiany kondensatorów mogę trochę zwiększyć dynamikę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być mniejsze. Myślę, że 2,2uF wystarczy. Pamiętaj o tym iż im lepszy (niestety droższy) kondensator tym lepszy dźwięk będzie!!! Może coś z jantzena wstaw np. Jantzen Audio Silver/Gold? Oszczędzając na kondensatorach oszczędzasz na dźwięku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wystarczy 1uF,o ile masz rezystancje wejściową wzmacniacza ok 50k,ja u siebie mam przy końcówce potek 50k i na wyjściu cd miałem nawet 680nf rosyjskie PIO ,i na brak niskich tonów nie narzekałem ,co do wyboru to zależy od twojego budżetu,przy niższych kwotach mój faworyt to ruskie olejaki K40y-9,obecnie używam Audyn True Copper 0.82uF warte wydania 200pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Pojemność kondensatora sprzęgającego związana jest z rezystancją nastepnego stopnia.Dla 47 k ohm pojemność powinna wynosić przynajmniej 1 uF,dla 10 kohm 4,7 uF itd.

W tym miejscu polecam jako wyjściowe do tuningu kondensatory SCR z folią cynową typu KP-SA KP-SM.W moim odczuciu kondensatory na wyższe napięcie mają lepszą dynamikę,ale ta seria produkowana jest tylko do 1 uF.Sprawdź także kierunkowość kondensatorów-oczywiście na słuch

 

No tak ,troche długo pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojkubi - to jak wzmak ma na wejściu 10k a kondensator na wyjściowy w dacu 1uF to jakie jest od dołu odcięcie? Lampizator stosuje na wyjściu 0,47uF V-capy to coś tu jest nie tak? takie połączenie tworzy lampizator (dac) i np. Lavardin czy ASR Emitter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wzmak to 2a3 w załączniku schemat. uvy3u4yv.jpg

 

 

Sent from my iPhone using

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojkubi - to jak wzmak ma na wejściu 10k a kondensator na wyjściowy w dacu 1uF to jakie jest od dołu odcięcie? Lampizator stosuje na wyjściu 0,47uF V-capy to coś tu jest nie tak? takie połączenie tworzy lampizator (dac) i np. Lavardin czy ASR Emitter.

 

Kilkanaście herców -3dB i przesunięcie fazy ok 45 stopni a dla wyższych częśtotliwości też jest przesunięcie fazy tylko coraz mniejsze, dlatego stosuje się większe wartosci. Ja u siebie nie mam żadnego kondensatora w całym sprzęcie ( oprócz tych MKP od filtrów górnoprzepustowych w aktywnej zwrotnicy ) i w żródłach mam offset wyregulowany rezystorami. Można w prosty sposób zrobić też DC-servo dla przykładu zerknij np na jak to zrobili w nie hi-endowym Arcamie CD73

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz nieco do poczytania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwróć uwagę też że nawet te topowe kondy różnie wpływają na brzmienie .

Można zacząć od szybkiego czerwonego Jantzena poprzez bardzo rozdzielczego Mundorfa Silver Oil poprzez łagodniejszy Silver Gold Oil do dość łagodnego Audyn True Copper .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego więcej ale nie mam teraz czasu na szukanie . W każdym bądź razie Troels gdzieś tam próbował kondów w torze poprzez różne olejaki a zostawił Mundorfa Silver Gold Oil . Supreme od razu odradzam . W kolumnach super ale tam gdzie dałem go do małych sygnałów miał pomniejszoną piskliwą górę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi podpowiedzieć jaką pojemność kondensatora zastosować, na wyjściu przedwzmacniacza lampowego ,połaczonego z tranzystorową końcówką mocy .

Chodzi mi o optymalna -najniższa wartość ,wiadomo im bedzie mniejsza pojemność to bedzie można zastosować lepszy jakościowo kondensator -cena zakupu

Na chwile obecna na wysciu pre wstawioną mam pojemność 4,7 uF , najpierw byly to kondy m-cap ,teraz jest Supreme

Z tego co czytam to wszystko zalezy od rezystancji wejściowej wzmacniacza ,wedlug mojej wiedzy mam 20kohm dla wejść RCA oraz 40kohm dla wejść XLR

Ja używam tylko i wyłacznie wejść XLR ,wiec do jakiej optymalnej pojemności można zejść aby nie strcić dołu pasma ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polewajcie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polać zawsze można :) ,choć nadal nie mam pewności czy wstawienie pojemności połowe mniejszej np.,2,2uF nie zawali całości .

Wczoraj dla testu i sprawdzenia wstawiłem w miejsce 4,7 , 0,22 uF tez supreme ,mialem akurat takie dwie pary w szufladzie i co ..., gora pasma na podobnym poziomie ,choc mniej swobody i powietrza ale najgorsza byla dynamika w własciwie jej brak

Narazie zostaje przy pojemności 4,7 tak jest naprawde bardzo dobrze ,

Opcje są trzy ,zostaja Supreme 4,7 ,moze je zmienie na cos innego ale w pojemności 4,7 ,lub dostawiam do Supreme bardzo dobry detaliczny i rozdzielczy bocznik o małej pojemności -chciałbym wyciagnąć wieksza rozdzielczość na gorze pasma ,srednica ,bas jest tu natyle dobra że niema co poprawiać

 

Zmiana w brzmieniu po zmianie m-cap na Supreme była poprostu ogromna i bardzooo wyrażna ,jakość ,i ilość informacji z tych dwóch kondów jest natyle oczywista , jak rożnica pomiedzy ich kolorami , na Supreme wkońcu szafa gra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) kalkulator dorzucę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze o rezystancji kondensatora dla danych częstotliwości. Przyjmijmy że zajmujemy się 50HZ. 1uf ma opór dla nich 3184,7 OHM , 2.2uf 1447,6 OHM, 4.7uf 677,6 OHM , 10uf to już tylko 318,5 OHM. Więc sprawa do zastanowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze o rezystancji kondensatora dla danych częstotliwości. Przyjmijmy że zajmujemy się 50HZ. 1uf ma opór dla nich 3184,7 OHM , 2.2uf 1447,6 OHM, 4.7uf 677,6 OHM , 10uf to już tylko 318,5 OHM. Więc sprawa do zastanowienia.

 

dokładnie i z tego wynika wykres częstotliwości i fazy. W układach na tranzystorach czy układach scalonych na szczęście można zrezygnować z kondensatorów i tak najlepsze firmy robią, w lampowych czarusiach tak się nie da i trzeba wybierać mniejsze zło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto pamiątać ,że często jest jeden kondensator na wyściu pre(czy np DAC) a drugi na wejsciu końcówki mocy.Wypadkowa pojemność jest wtedy mniejsza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto pamiątać ,że często jest jeden kondensator na wyściu pre(czy np DAC) a drugi na wejsciu końcówki mocy.Wypadkowa pojemność jest wtedy mniejsza

:) Wywala się jeden z nich . Po co dublować ?

Opcje są trzy ,zostaja Supreme 4,7 ,moze je zmienie na cos innego ale w pojemności 4,7 ,lub dostawiam do Supreme bardzo dobry detaliczny i rozdzielczy bocznik o małej pojemności -chciałbym wyciagnąć wieksza rozdzielczość na gorze pasma ,srednica ,bas jest tu natyle dobra że niema co poprawiać

Supreme przy wysokich napięciach jeszcze daje radę. W zwrotnicach jest super ale w torze nisko sygnałowym ma lipną górę .

Tutaj lepszy jest czerwony Jantzen a jak jeszcze brakuje góry to Silver .

Boczniki są dobre w budżetówce . W wyższej klasie sprzętu bocznik rozwala spójność . Daje coś ale na siłę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.