Jump to content
IGNORED

Amplituner SONY 930 QS - jakie kolumny do 500-600zł ?

rafikcz

Recommended Posts

Witam

Jak w temacie, poszukuję kolumn stereo, które mają zagrać z amplitunerem SONY 930QS. Kwota max to 600zł.

Oczywiście rozglądam się wyłącznie za używanymi i raczej podstawkowymi by relacja cena/jakość była jak najlepsza.

Być może podstawkowe okażą się za słabe do pomieszczenia 20m, ale nie zależy mi na dużej mocy gdyż i tak będę w większym stopniu słuchał przy niedużych głośnościach.

Wobec tego szukam takich kolumn, które pokażą najlepszą jakość dźwięku przy stosunkowo cichym słuchaniu.

Gatunki muzyczne jakich słucham są różne: rock, trance, reggae, muzyka epicka.

Podstawowym źródłem dźwięku jest obecnie tv Samsung Smart , czyli internetowe stacje radiowe, youtube oraz pliki audio i video przez DLNA.

Wiem, że amplituner nie da mi dobrej jakości stereo (przyszłościowo zamierzam więc podpiąć jakiś wzmak pod pre-out), ale na pewno pomożecie coś znaleźć by zagrało to przyzwoicie.

Guest dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Z amplitunerami KD Sony dobrze brzmią kolumny Koda/Taga. W przeszłości miałem STR-DE245 z frontami Koda AV702F (w zestawie), teraz mam STR-DB1080QS z frontami Taga TPS600F (też w zestawie) i jest to moim zdaniem dobre dźwiękowo zestawienie, przy odsłuchach stereo również. Te amplitunery Sony potrafią zagrać dźwiękiem lepszym od współczesnych amplitunerów stereo i nie tylko.

Pomieszczenie ok. 22 m kw.

Podstawowym źródłem dźwięku jest obecnie tv Samsung Smart , czyli internetowe stacje radiowe, youtube oraz pliki audio i video przez DLNA.

To będzie najsłabsze ogniwo systemu. Czy dasz Amplituner czy Stereo to i tak zagra to na mizernym poziomie.

To będzie najsłabsze ogniwo systemu. Czy dasz Amplituner czy Stereo to i tak zagra to na mizernym poziomie.

co będzie najsłabszym ogniwem? Te Tagi które ktoś polecił?

Jeśli o to ci chodzi to się zgadzam i nawet nie biorę ich pod uwagę.

Koncentruję się raczej na jakichś monitorkach np. AE lub canton.

Czy to dobry kierunek?

Jeśli ci chodziło o tv jako źródło to mam świadomość że szału nie będzie ale tego właśnie źródła będę obecnie używał. Może później pomyślę o Cd-ku lub kompie jako źródle.

Ale skoncentrujmy się na temacie :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.