Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-end do 1500 zł


Robert Mikołap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich być może mnie zganicie ale poszukuję hi endu bądź coś prawie takiego w kolumnach do 1500 zł . Jest taka możliwość żeby za tak małą cenę mieć odrobinę czegoś naprawdę niesamowitego ???? Jestem ciekaw jakei będą rezultaty mojego wpisu . Oczywiście zaczynam od firmy KEF czy może mi ktoś coś fajnego zaoferować ? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare KEF-y były świetne (calinda, 101 itp) ale high-end w podanej cenie to raczej tańsze druty lub podkładki.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Witam wszystkich być może mnie zganicie ale poszukuję hi endu bądź coś prawie takiego w kolumnach do 1500 zł . Jest taka możliwość żeby za tak małą cenę mieć odrobinę czegoś naprawdę niesamowitego ????...

 

Jeśli odrobinę, to w sumie da się zrobić. Pewnie jakiś niesamowity i hi-endowy kolec pod kolumnę, może nawet więcej niż jeden :-)

 

Sorry, nie mogłem się powstrzymać, tak jakoś mi przyszło do głowy, po przeczytaniu tej "odrobiny". A tak poza tym to jest chyba jedyne w kategoriach "rozsądne", co można zaproponować w tej kwestii :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY na używanych przetwornikach z drugiej ręki:) Jakieś używane scan speaki, excelle wysokie morelle:) Sprawdzonych, kompletnych projektów w sieci mnóstwo (mówię tu raczej o 2drogach - w tej cenie)

 

P.S Nie będzie to zapewne żaden hiend, ale zagra bardzo fajnie i poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich być może mnie zganicie ale poszukuję hi endu bądź coś prawie takiego w kolumnach do 1500 zł . Jest taka możliwość żeby za tak małą cenę mieć odrobinę czegoś naprawdę niesamowitego ???? Jestem ciekaw jakei będą rezultaty mojego wpisu . Oczywiście zaczynam od firmy KEF czy może mi ktoś coś fajnego zaoferować ? Pozdrawiam

jeśli ten post to nie są kolejne słabe żarty i naprawdę szukasz dobrych kolumn za te pieniądze, to poszukaj Acoustic Energy Aelite z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1500zł da się hi-end kupić. Np. Hi-endową kawę w ekskluzywnej kawiarni. Albo hi-endowe podstawki pod kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że się wtrącę ale cyz hajendem nie bedzie bezkompromisowo wykonana kolumna na świetnych przetwornikach i porządnych elementach w zwrotnicy do tego w solidnej budzie i ładnym zewnętrznym lookiem:)?

Mi się, hajend kojarzy z bezkompromisową jakością i wykonaniem, niekoniecznie w cenie cenie MILARDÓW:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość żeby za tak małą cenę mieć odrobinę czegoś naprawdę niesamowitego ????

Jeśli pytasz o gotowe kolumny głośnikowe to nie. Jeśli pytasz o pojedyncze przetworniki elektro-akustyczne do budowy kolumny, to w sumie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Jest taka możliwość żeby za tak małą cenę mieć odrobinę czegoś naprawdę niesamowitego ????

 

Stare Avance Epsilon. Bardzo ciężko je dostać a jeśli już to bliżej 2k zł.

Może nie HiEnd ale naprawdę są niesamowite i warto uzbroić się w cierpliwość i szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY na używanych przetwornikach z drugiej ręki:) Jakieś używane scan speaki, excelle wysokie morelle:) Sprawdzonych, kompletnych projektów w sieci mnóstwo (mówię tu raczej o 2drogach - w tej cenie)

 

P.S Nie będzie to zapewne żaden hiend, ale zagra bardzo fajnie i poprawnie.

Poszukałbym czegoś z ASW z aluminiową kopułką na górze, jeśli chodzi o firmowe konstrukcje albo coś z diy np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Myślę, że siedzi tu 8935A i T9930 stosowane w V601.

Alcone i scan no proszę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na załaczonym obrazku hi-end (motoryzacyjny) jest dostępny za małe pieniądze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czemu nie poszukać jakiegoś sprzętu w relatywnie podobnej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym czegoś z ASW z aluminiową kopułką na górze

Kopułki metalowe są "niebezpieczne" (ostry pik SPL na skutek rezonansu, czasem nawet poniżej 20 kHz), z tego powodu trudniejsze w aplikacji (lepiej by taki rezonans był odfiltrowany, a by nie pogorszyć brzmienia, to musi być odfiltrowany nie byle jak = wyższa cena).

 

Swoją drogą, tak patrzę na pomiary THD i nie widzę wyższości kopułek metalowych, nad jedwabnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Mikołap,

A Ty się tym hi-endem tak nie przejmuj. Dużo się o nim mówi, ale nie każdy ma sprecyzowany pogląd na to czym właściwie jest hi-end. A jest to pojęcie czysto filozoficzne i nie utylitarne, bardzo miękkie, ale potrzebne jednak. Zapewniam Cię, że nie musisz mieć kompleksów w tej dziedzinie, są ludzie którzy sporo o hi-endzie mówią bo są odważni i nie boją się napisać w tym samym wątku, w którym napisał np. elbroth. Są tacy, którzy podchodzą do tego poważniej, może z większą skromnością, bo tacy już są. Tak po prostu jest.

Jeśli szukasz hi-end, to go znajdziesz.

Podam Ci przepis, jak najszybciej to zrobić:

 

Jak rozumiem, kochasz muzykę. Prawda? Jeśli tak, to zrozumiałe że poszukujesz jakości. Ale czym ona jest? Co warunkuje emocje w odbiorze? Głównie sposób słuchania. Jakość procesu słuchania jest głównym elementem hi-endu. Musisz mieć hi-end w głowie. Reszta to dodatki, drogie, ale to dodatki. Pracuj nad wolnym czasem wygospodarowanym na słuchanie muzyki, zadbaj o samopoczucie żebyś dobrze to celebrował. Naucz się zastanawiać nad samą muzyką a nie nad sprzętem, zastanów się ile poświęcasz czasu na drążenie audiofilskich tematów a ile czasu poświęcasz na poszukiwanie płyt lub czytanie o muzyce lub myślenie o niej? Czy emocje jako słuchacza nie stoją na dalszym planie w stosunku do sprzętu? Tu właśnie jest miejsce na budowanie prawdziwego hi-endu, praca nad sobą. Podchodząc w ten sposób szybko przeskoczysz licznych sportowców hi-endu którzy codziennie napinają swoje muskuły żeby czuć się dobrze, żeby sami przed sobą mogli powiedzieć "taaak, to już prawdziwy hi-end, ja go mam, mogę być kimś i pisać w wątku obok elbrotha".

Słuszna wydaje się rada: kup kolumny używane za 1500zł, monitory najlepiej. Gwarantuję Ci, że może to być dla Ciebie hi-end. Jeśli utkniesz i nie będziesz pracować nad jakością słuchania muzyki to pozostaje jeszcze jeden sposób żeby osiągnąć hi-end: możesz wydrukować sobie naklejkę z napisem hi-end i nakleić ją na kolumny. Jeśli przyprowadzisz do domu różne osoby postronne to szybko staniesz się osobą postrzeganą jako audiofil posiadający hi-end. W ten sposób osiągniesz cel w dużo prostszy i tańszy sposób, na którym tak wielu zależy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy wątek - prowokacja. Autora dawno już tu nie ma, bo zwija się ze śmiechu. Swoją droga, jeśli na allegro co drugie ogłoszenie audio ma dopisek "high-end" to ktoś początkujący może zwariować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zacytuję klasykę polskiego kina: ''...to jest policzek w twarz dla całej ekipy...'' hi - end -owej :-)

 

to tylko taka dygresja

 

Próbowałem ostatnio wyznaczyć punkt w którym kończy się hi-fi a zaczyna hi-end i niestety tej granicy nie ma.

Jest to pojęcie względne.

 

Inaczej będzie pojmowany hi-end dla szejka arabskiego za 1.000.000,00 USD, a zupełnie czym innym dla Kowalskiego który zarabia 500 USD miesięcznie.

 

Idąc tym tropem jestem w stanie stwierdzić, że jeśli przyjmiemy, że ktoś zamożny chce się pozbyć kolumn hi-end które mają np15lat (jak to bywa w bogatych krajach, a znam to z autopsji)

to jestem w stanie stwierdzić, że można kupić kolumny hi-end/owe za 1500pln.

 

Przyjmuję, że cena tych kolumn na dziś to ok10-15kz. i były hi-end-owe 15lat temu. Z racji na postęp techniczny uważam, że na dziś możliwości owych kolumn są w stanie spełnić przyzwoite kolumny ''budżetowe''.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji na postęp techniczny uważam, że na dziś możliwości owych kolumn są w stanie spełnić przyzwoite kolumny ''budżetowe''.

 

Postęp techniczny w dziedzinie audio rozwija się zasadniczo w dziedzinie cyfrowej. Natomiast od dekad nie ma przełomu jeśli chodzi o wzmacnianie sygnału - kręcimy się w kółko wokół tych samych rozwiązań, ba, wciąż cenimy te sprzed pół wieku. Podobnie z przetwornikami elektroakustycznymi - tu raczej trudno coś wymyślić nowego, teoria (podobnie jak wzmacniania sygnałów) jest dobrze znana i opanowana. Póki nie odkryjemy i nie wdrożymy do produkcji nowych materiałów na membrany (jeszcze lepiej łączących sztywność i lekkość), to tak jak w przypadku wzmacniaczy będziemy kręcić się w kółko. Oczywiście są różne szkoły konstruktorskie promujące różne kierunki i filozofię brzmienia, ale postępu technicznego tu jak na lekarstwo. Dobre konstrukcje, które 15 lat temu kosztowały 10-15 kzł, dzisiaj nadal będą grać lepiej od nawet dobrej budżetówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

A co to Twoim zdaniem jest ten "Hi end"? Co ma mieć kolumna lub sprzęt, żeby były Hi-end?

 

 

Ja tam na swój własny użytek mam swoją defiinicję hi-endu. Hi-endem z naszego punktu widzenia będzie sprzęt, który posiadając, nie będziemy odczuwać potrzeby zmian na jeszcze lepszy, bo ten będzie nas w pełni satysfakcjonował. To jest właśnie "Hi End" czyli ostateczny koniec poszukiwań. Co zresztą jest zawarte w samym tym określeniu.

 

Co rzecz oczywista, każdy człowiek, w zależności od podejścia do zagadnienia i możliwości, ten próg "ostatecznej ostateczności" poszukiwań będzie mieć zdefiniowany w innym miejscu. Ale to jest normalna rzecz.. Samo pytanie więc, niestety jest bez sensu w związku z tym. No chyba, że jest zadane w celach czysto prowokacyjnych. Bo informacyjnie, to odpowiedź na nie jest po prostu niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast od dekad nie ma przełomu jeśli chodzi o wzmacnianie sygnału -

Jest postęp we wzmacniaczach (np. cyfrowe - idealny napęd dla przetwornika niższych częstotliwości)

 

Podobnie z przetwornikami elektroakustycznymi - tu raczej trudno coś wymyślić nowego,

Coś nowego to może nie, ale coraz doskonalszego tak ("komputerowe" projektowanie, dzięki któremu głośnik może grać precyzyjnie z większymi wychyleniami i w szerszym paśmie, dodatkowo doskonalsze tworzywa sztuczne, dające lepsze parametry zawieszeniom, lepsze magnesy {były kiedyś neodymowe?})

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopułki metalowe są "niebezpieczne" (ostry pik SPL na skutek rezonansu, czasem nawet poniżej 20 kHz), z tego powodu trudniejsze w aplikacji (lepiej by taki rezonans był odfiltrowany, a by nie pogorszyć brzmienia, to musi być odfiltrowany nie byle jak = wyższa cena).

 

Swoją drogą, tak patrzę na pomiary THD i nie widzę wyższości kopułek metalowych, nad jedwabnymi.

Tu chodzi tylko i wyłącznie o fabryczne kolumny ASW. Te z metalową kopułką grają ok, bo są zazwyczaj wyższej serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie odkryjemy i nie wdrożymy do produkcji nowych materiałów na membrany (jeszcze lepiej łączących sztywność i lekkość),

Ponownie napiszę to co wyżej: oglądałem pomiary głośników (THD, pasmo, równomierność) kilkudziesięciu kolumn (minimum kilkunastu) i nie zauważyłem wyższości membran sztywnych w gwizdkach, nad membranami miękkimi (jeśli ktoś ma pomiary udowadniające, że gwizdki np. aluminiowe/tytanowe są lepsze od jedwabnych/tekstylnych, niech da linka - od razu dodam, że nie istotne jest to czy się wyginają przy pracy, jeśli nie ma to praktycznego wpływu na poziom znielształceń)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie z przetwornikami elektroakustycznymi - tu raczej trudno coś wymyślić nowego, teoria (podobnie jak wzmacniania sygnałów) jest dobrze znana i opanowana. Póki nie odkryjemy i nie wdrożymy do produkcji nowych materiałów na membrany (jeszcze lepiej łączących sztywność i lekkość), to tak jak w przypadku wzmacniaczy będziemy kręcić się w kółko.

 

No i nie kręcimy się. Wystarczy spojrzeć na charakterystyki porządnych przetworników porównaj te,które powstały 2-3 lata temu a na przykład jakieś 10 letnie. Tu tez progres jest znaczny:) Co chwilkę pojawiają się nowe tweetery czy to ceramiki czy z berylowa kopułką, zauważ też zwiększony udział stosowania zaawansowanych polimerów w pordukcji membran midwooferów czy wooferów. Techniki komputerowe i CNC poprawiły jakość membran i przez to parametry przetworników poprawiają się.

Nic nowego to się tak naprawdę nie dzieje w kabelkach, wzmacniaczach tranzystorowych, lampowych coraz mniej w hybrydach sporo za to w cyfrowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki ceramiczne to pomysł z lat 60 ubiegłego wieku. Berylowe w ilu konstrukcjach się stosuje? Zresztą to też nie nowość. Ok, B&W zastosowało kopułki diamentowe kilka lat temu, można to nazwać postępem na niewielką skalę. Dalej króluje papier, aluminium, kewlar, jedwab... Postęp istotnie jest w technikach komputerowych przy projektowaniu. Nie myślisz chyba jednak zestawiać drogich konstrukcji sprzed 15 lat z dzisiejszą budżetówką?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżko ja nic nie zestawiam mi chodzi tu o jakość i charakterystyki samych przetworników liczących się firm:)

Techniki komputerowe owszem ułatwiają projektowania, ale poprawiają też znacznie wytwarzanie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżko ja nic nie zestawiam

 

A powinien koleżka, bo moja wypowiedź była stricte związana z twierdzeniem kolegi iambr, cytuję:

 

"Przyjmuję, że cena tych kolumn na dziś to ok10-15kz. i były hi-end-owe 15lat temu. Z racji na postęp techniczny uważam, że na dziś możliwości owych kolumn są w stanie spełnić przyzwoite kolumny ''budżetowe''."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mysli pan ze kupując kolumny hajend za 1500 złotisze to juz żeś pan złapał pana boga za nogi ?? a gdzie reszta ? cd, wzmak, kable, akustyka ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.