Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana z Yamahy RXV-550 RDS na amplituner z f. sieciowymi


3.14-ter

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, poczytałem trochę jakie trendy aktualnie obowiązują, ale ciężko mi się określić, bo jestem ograniczony metrażowo i sprzętowo od strony głośników. Aktualnie korzystam z niezbyt chwalonego połączenia amplitunera Yamahy RXV-550 RDS oraz B&W DM309 (fronty), DM303 (monitory) i LCR3 (cetralny). Subwoofera brak, bo po pierwsze nie korzystam aż tak często z KD, po drugie miejsca brak. Pokój w sumie najgorszy z możliwych, ponieważ choć kwadratowy (4,3x4,5 m) to otwarty na kuchnię i przedpokój, w dodatku ze skosem, więc o jakimkolwiek choćby zbliżonym do poprawnego ustawienia głośników można zapomnieć. Ponieważ zależy mi na funkcjach sieciowych, a zwłaszcza radiu internetowym zastanawiam się nad zmianą amplitunera. Z uwagi na powyższe realia nie chcę wywalać niepotrzebnie kasy, więc ostatecznie zastanawiam się nad trójką:

1) Denon AVR-X2000 (powinien lepiej zgrać się z Bowersem, czy się mylę?)

2) VSX-923-K/VSX-528-K (pod resztę klocków Pioneera, ale to słaby argument)

3) a może jednak Yamaha, która ponoć złagodniała? (RX-V675, RX-V775, RX-S600)

Słucham w stosunku: muzyka 80%/reszta 20%

 

Uprzedzając pytania dlaczego nie kupię porządnego wzmacniacza stereo odpowiadam, że porządne stereo mam w innych pomieszczeniach, w tym konkretnym przypadku od początku był amplituner, mam rozprowadzone pod podłoga przewody do kolumn, więc nie widzę możliwości kompletnego przekonfigurowania systemu, żeby polepszyć parametry audio. Z góry dziękuję za pomoc!

 

PS. A może po prostu dokupić odtwarzacz sieciowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod B&W to Denon lub Marantz. Co do sensu wymiany - jeśli chodzi o samo radio internetowe to możesz kupić coś za około 500zł, był taki streamer radiowy AEG. Chyba że zależy Ci także np na opcjach sieciowych, dekoderach dźwięku HD (jeśli oglądasz blu-raye), USB itd, wtedy wymiana jest sensowna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zgadzam się z moim przedmówcą, wybieraj pomiędzy amplitunerem Denon i Marantz. Rozsądnie AVR-X2000 będzie optymalnym wyborem, dobrze zgra się z Twoimi klumnami, ewentualnie Marantz NR1504 lub wyższy NR1604. Pioneera do B&W odradzam.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zgadzam się z moim przedmówcą, wybieraj pomiędzy amplitunerem Denon i Marantz. Rozsądnie AVR-X2000 będzie optymalnym wyborem, dobrze zgra się z Twoimi klumnami, ewentualnie Marantz NR1504 lub wyższy NR1604. Pioneera do B&W odradzam.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

 

Trochę za daleko, ale dziękuję za propozycję :)

 

Możesz mi powiedzieć czy są zdecydowane różnice (na plus dla droższego AVR-X3000) w budowie trafo czy w ogóle konstrukcji, bo ja poza nielicznymi (i dla mnie niezbyt istotnymi) nie zobaczyłem.

3000 w stosunku do 2000 wg danych producenta oferuje dodatkowo:

- Audyssey DSX (w wersji PRO)

- DTS-Neo:X

- 1 wy HDMI na strefę

- InstaPrevue

- zgodność z formatem DSD

- źródło audio strefy HDMI i we optyczne

- wy HDMI strefy ze źródła HDMI

- zdalne we/wy

- wy DC Trigger

To by było na tyle, zastanawia mnie prawie 1,5k dopłaty z uwagi na te różnice czy też inną konstrukcję, bo jeśli nie ma różnicy to chyba nie warto, a z drugiej strony niepokoją mnie wpisy dot. AVR-X2000, który ma tendencje do wyostrzania górnego pasma, wskutek czego soprany charakteryzuje efektowność (nie wiem czy o to mi chodzi po doświadczeniu z Yamahą) i spora rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod B&W to Denon lub Marantz. Co do sensu wymiany - jeśli chodzi o samo radio internetowe to możesz kupić coś za około 500zł, był taki streamer radiowy AEG. Chyba że zależy Ci także np na opcjach sieciowych, dekoderach dźwięku HD (jeśli oglądasz blu-raye), USB itd, wtedy wymiana jest sensowna.

 

Zorientowałem się, że chodzi o modele z typoszeregu "IR", ale niestety większość z tych urządzeń (4427, 4430, 4431) jest już nieosiągalna niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Słabo z poradami w moim wątku, więc dopytam, a nuż znajdzie się życzliwa dusza :)

Stanęło na wyborze pomiędzy droższym, ale nowszym Denonem AVR-X3000 i starszym, ale chyba bardziej nobliwym Marantzem SR6007. Co lepsze Waszym zdaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam

Ja mam podobny dylemat. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn B&W serii CM ( CM10, CM 1, CMC ),reszta systemu to Amplituner Denon2308, Blu-ray1611UD, gramofon Thorens 295MK IV, głośniki z amplitunerem są połączone kablami Kimber Kable 4VS. Chciałbym zmienić amplituner, a potem jeszcze dokupić CD najlepiej tego samego producenta. Na Amplituner mogę wydać około 10 000 zł. Zastanawiałem się nad Denonem AVR-4520, YamahaRX-A3030 Aventage ,Anthem MRX 710,Marantz SR7008. Też mnie interesują funkcje sieciowe i chciałbym ,żeby było jak najmniej klocków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.