Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór słuchawek do 300zl


dab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

noszę się z zamiarem zakupu słuchawek naszych, zamkniętych, w przedziale cenowym 300-350zl.

Początkowo kupiłem AKG 512 MKII ale...oddałem sprzedawcy. Mimo wielu zapewnienia że GRAJA, no niestety nie GRALY :(

Obecnie zatrzymałem się przy JBL J55 oraz AKG 619.

Przeznaczenie: uniwersalne, do każdego rodzaju muzyki i różnych odtwarzaczy (PC, tablet, kino domowe)

Możecie mi coś doradzić w tej materii?

A może zwrócić uwagę na zupełnie coś innego.

 

Z góry dzieki za podjęcie dyskusji

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative Aurvana Live! plus wymiana kabla np. na Conducfil Sonolene 3014.

Moim zdaniem w tej kategorii cenowej (a nawet w znacznie wyższej) nie do przebicia - jestem naprawdę zachwycony tym, jak potrafią zagrać te, bądź co bądź "budżetowe" słuchawki. Szczegółowe, ciepłe, muzykalne, w miarę przestrzenne...

 

Do PC jednak, jeśli nie masz karty dźwiękowej z wyższej półki, warto uzupełnić je o zewnętrznego DACa ze wzmacniaczem (np. tanie Fiio E10).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to Creativow jakoś w ogóle nie brałem pod uwage. Jakoś nie kojarzą mi się z dobrym dźwiękiem, może całkiem mylnie...

Chciałbym kupić coś co będzie przynajmniej ocierało się o wyższa półkę dźwięku :)

A wymienione przeze mnie modele chyba mogą mi to umożliwić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy usłyszałem o CAL, też byłem bardzo sceptycznie nastawiony. Jednak zupełnie niepotrzebnie.

"W środku" to poprawione Denony AH-D1001. Wychodzą z tej samej fabryki co wiele słuchawek z wyższej półki (Foster). Od Creative'a mają tylko logo i opakowanie.

 

Nie należy przekreślać ich tylko ze względu na mało audiofilskie logo :)

 

Tylko uwaga - wymagają dość długiego wygrzewania i tak jak pisałem - pełnię możliwości uzyskują dopiero po wymianie kabla na lepszy (standardowy jest bardzo kiepski).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz KTW o tych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy o tych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam szukam do podobnej kwoty co autor wątku.Mam do tej pory HD681 Superluxy,są ok ale bardzo bardzo mi gorąco jest po godzinie słuchania,uszy aż czerwone.Szukam czegoś troszkę lepszego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na moim zdaniem bardzo dobre słuchawki Audio-Technica ATH-M40fs, moim zdaniem to jedna z ciekawszych propozycji w swoim przedziale cenowym,

zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o pierwszej wersji, drugiej nie słyszałem (choć recenzje ma dobre).

 

ale to juz inny, wyzszy pullap cenowy. Z kwota 500zl to mozna juz nieco poczarowac... :) i wdepnac w jakas promocje z wyzszej klasy.

 

Zwróć uwagę na moim zdaniem bardzo dobre słuchawki Audio-Technica ATH-M40fs, moim zdaniem to jedna z ciekawszych propozycji w swoim przedziale cenowym,

zapraszam na odsłuchy.

 

Dzieki.

Zaraz sobie cos o nich poczytam.

 

Gdy usłyszałem o CAL, też byłem bardzo sceptycznie nastawiony. Jednak zupełnie niepotrzebnie.

"W środku" to poprawione Denony AH-D1001. Wychodzą z tej samej fabryki co wiele słuchawek z wyższej półki (Foster). Od Creative'a mają tylko logo i opakowanie.

 

Nie należy przekreślać ich tylko ze względu na mało audiofilskie logo :)

 

Tylko uwaga - wymagają dość długiego wygrzewania i tak jak pisałem - pełnię możliwości uzyskują dopiero po wymianie kabla na lepszy (standardowy jest bardzo kiepski).

 

Na logo uwagi nie zwracam...i tak go nie widac jak sie je ma na glowie he he :D Natomiast zazwyczaj to audiofilskie logo cos za soba niesie...

 

Dzisiaj posluchalem korzystajac z okazji - tak poza konkursem - troche tych slynnych Koss'ow porta pro - w sumie bass.....duzo basu...az za duzo i niewiele wiecej :( (AKG 514 o ktorych wspominalem powyzej deklasuja). No i ta ich konstrukcja..taka klekoczaca, rachityczna..no ale cena przemawia. Jednak nie dla mnie. Szkoda ze nie mieszkam w rejonie Q21....wstyd ale we wrocku ciezko o salon z prawdziwego zdarzenia gdzie jest fachowo i odsluchowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posluchalem korzystajac z okazji - tak poza konkursem - troche tych slynnych Koss'ow porta pro - w sumie bass.....duzo basu...az za duzo i niewiele wiecej :( (AKG 514 o ktorych wspominalem powyzej deklasuja). No i ta ich konstrukcja..taka klekoczaca, rachityczna..no ale cena przemawia. Jednak nie dla mnie. Szkoda ze nie mieszkam w rejonie Q21....wstyd ale we wrocku ciezko o salon z prawdziwego zdarzenia gdzie jest fachowo i odsluchowo.

 

Kossy PortaPro są niezłe, ale raczej do zastosowań przenośnych, poza tym faktycznie mają dość specyficzną charakterystykę dźwięku.

Jeśli ich charakter Ci nie odpowiada i szukasz czegoś bardziej przejrzystego i szczegółowego, a niekoniecznie z solidnym basem, z niedrogich słuchawek posłuchaj jeszcze Superluxów HD668B. Z wyglądu brzydkie jak noc, ale grają bardzo miło.

 

Moim zdaniem zarówno CALe jak i ten model Superluxów deklasują wszystkie niskie modele "markowych" słuchawek. Ale oczywiście najlepiej posłuchać przed zakupem.

 

U mnie po przesłuchaniu tych 2 modeli używane dotychczas Sennheisery HD477 wylądowały na allegro, a chęć zakupu Grado SR60 szybko przeszła :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na moim zdaniem bardzo dobre słuchawki Audio-Technica ATH-M40fs, moim zdaniem to jedna z ciekawszych propozycji w swoim przedziale cenowym,

zapraszam na odsłuchy.

 

Troche o nich poczytalem, faktycznie warte zainteresowania ale nieco za drogie...szukam czegos bardziej kolo 300zl. Troche z rozpedu napisalem zakres 350zl. (one go zreszta przekraczaja)

Chcialbym sie zmiescic w tych 300zl z groszami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Natomiast zazwyczaj to audiofilskie logo cos za soba niesie...<br />

Taaa większy wydatek :P

Głoś na CAL! I moim zdaniem wcale nie trzeba od razu wymieniać kabla, jeżeli po wymianie jest jeszcze lepiej to super, ale bez wymiany kabla moim zdaniem są naprawdę rewelacyjne.

Co do podłączania pod PC to faktycznie być może przydałby się jakiś DAC, bo różnica u mnie, pomiędzy tym co wychodzi z karty dźwiękowej w PC, a słuchawkowym w PM Ki-Pearl Lite czy nawet NA7004 to bardzo słychać różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się firmą Takstar. Tym bardziej, że słuchawki pojawiły się w końcu na polskim rynku w sklepie mp3store.pl Stosunek cena/jakość ciężki do pobicia. Jak ma być model zamknięty to może Takstar PRO80. Tym bardziej, że w Wrocławiu masz sklep i możesz odsłuchać i porównać z droższą konkurencją. Już teraz Ci mogę napisać, że za taki dźwięk w markowych modelach musisz się liczyć na wydatek 2x większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze...ta aukcja mi lekko zamieszala w glowie...:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Legenda w tej cenie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup CAL'e, a będziesz zadowolony, bo grają b. dobrze (w tej cenie). Jedną z ich wad, to dość słaba konstrukcja pałąka i cienki przewód, ale to da się bez problemu wymienić (za grosze), a więc kupuj !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nieco poobcowalem z AKG K618/619 i JBL J55. Dzwiek - obu calkiem calkiem, do zaakceptowania, jednak spodziewalem sie czegos lepszego... Moze to wina tego, ze testowalem w Saturnie na swoim tablecie i po prostu on nie wydolil...?

Jesli jednak juz dzwiekowo bylo OK to model AKG stworzono wylacznie z mysla o masochistach lub o dzieciach - strasznie uciskaja glowe! Potwierdzilo sie to o czym sie naczytalem na roznych forach :(

Dodatkowo na wlasnej skorze przekonalem sie ze sluchawek nie kupuje sie na podstawie opinii i obrazka - przede wszystkim. :(

Startuje od zera.... ehhhhh i nie wiem czy jednak nie bede musial dolozyc nieco do jakichs lepszych modeli...chocby i do polecanych wyzej Audiotechnik.

PS. CLA odpuszczam, nie sadze zeby byly lepsze od omawianych AKG czy JBL.

Natomiast chetnie bym wytestowal ich nastepce czyli CLA2... to nowy model? Cos o nich wiecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL pierwsza wersja (drugiej nie słuchałem) są świetne - nie grają jednak ze wszystkim... w swojej kolekcji posiadam kilka modeli sł. z wysokiej półki - Sennheiser, AKG, Bayerdynamic,UltrasoneI itp. CAL w tym porównaniu najtanszy, nie ma się czego wstydzić.... dlaczego? Są to słuchawki zamkniete ,tak jak niektóre modele PRO (Bayerdynamic) Nie od dziś wiadomo, że takie nauszniki przedstawiają muzyke troszke inacze(nie czarują)W tego typu słuchawkach zazwyczaj kontur dzwieku jest bardziej podkreslony - grają bardziej dosłownie, zachowuja się tak jak monitory studyjne. CAL to mieszanka, zastosowano w nich technologia pochodzi od Fostera. Większośc snobistycznych audiofilów nie moze pogodzic sie do dzis,że coś takiego gra(tanie) Nie są to nauszniki bez wad, wiem coś o tym bo posiadam cztery wzmaki słuchawkowe i nie ze wszystkim grają, powiem wiecej - w niektórych kombinacjach grają kiepsko, jak uda sie je odpowiednio poskromic, nie dadzą im rady te kosztujace 1000pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nieco poobcowalem z AKG K618/619 i JBL J55. Dzwiek - obu calkiem calkiem, do zaakceptowania, jednak spodziewalem sie czegos lepszego... Moze to wina tego, ze testowalem w Saturnie na swoim tablecie i po prostu on nie wydolil...?

 

Zastanawiam się, po co właściwie pytasz na forum o porady i opinie, skoro i tak wybierasz modele zupełnie inne od polecanych?

 

Może trzeba było zapytać po prostu "które słuchawki mają najładniejsze/najbardziej szpanerskie logo", a nie "które słuchawki GRAJĄ"? ;)

 

Jeśli chcesz dobrze brzmiące AKG, powiększ budżet mniej więcej 3-krotnie (np. na AKG K550). I dodaj co namniej drugie tyle na wzmacniacz słuchawkowy, który będzie w stanie je napędzić.

 

Za 300PLN możesz mieć albo brzmienie, albo "audiofilskie" logo - niestety jeden element wyklucza drugi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej KTW,

Nie jest tak jak piszesz powyżej.

W temat na forum wszedłem z modelami które aktualnie rozpatrywane i pisząc o nich chciałem się podzielić moimi z nimi doświadczeniami.

Wszystkie podawane w tym wątku modele biorę pod uwagę i na bieżąco wyszukuje sobie o nich różnych recenzji i opinii.

Na błyszczącym logo mi nie zależy, nie chciałbym też jednak, wydając jak dla mnie sporą kwotę, kupować model wychodzący. Przykładowo, gdyby pojawiły się jakieś mocne przesłanki że warto dopłacić do nowej generacji CAL to kto wie czy bym nie doplacil. To zakup na kilka ładnych lat słuchania.

dlatego bardzo cenne są dla mnie wszystkie wasze uwagi, sugestie i za to wam wielkie dzięki.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.