Skocz do zawartości
IGNORED

DENON vs. MATRIX Pro - pojedynek DAC-ów biurkowych. :)


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem - jeszcze ich nie ma w sprzedaży, ale można już powoli ostrzyć zęby na fajne pudełeczko, które dozbroi

nasze komputerki i da dużo radochy podczas siedzenia przy kompie. Wybór nie jest przypadkowy, bo na rynku zatrzęsienie

tego typu pudełek, ale akurat te dwa modele wyróżniają się na tle aktualnych propozycji. Grają wszystko do 24/192, a także

DSD 64 i 128 , a Matrix nawet studyjne DXD. Denon z kolei wyróżnia się zastosowaniem układu AL32 na tej półce cenowej.

Matrix zaaplikował z kolei rewelacyjny układ SABRE, dołożył XLR-y, a nawet pilota. :) Denon wyrzucił zasilanie na zewnątrz,

co może być plusem dla osób chcących zaaplikować zasilanie akumulatorowe, ma także fajny "grawitacyjny" wyświetlacz OLED.:)

 

Zapraszam do dyskusji.

 

First Look :)

 

MATRIX

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

DENON

 

15657797097915934104.jpg

 

DENON bez spódniczki

 

78610121712743240174.jpg

 

25481312647351330965.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jak temat ma przypominać bloga, to dzisiaj dokleję fragment recenzji DAC-a "Trinity" ( 160 000 pln ),

w której to autor napisał tak - cytuję :

 

"...miałem na testach taniutkiego Matrixa mini i grał on „identycznie” jak Trinity,

oczywiście w swoim przedziale cenowym do 3-4kzł. " :)

 

Czy nowy MATRIX z SABRE na pokładzie podniesie poprzeczkę ?

Na odpowiedź trzeba jeszcze poczekać. :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za lekko ponad dwa tygodnie powinien byc test matrixa na jednej ze stronek , zobaczymy co wycuduja ale prawde mowiac bralbym matrixa w ciemno .....

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno to może nie, zawsze lepiej byłoby chociaż posłuchać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4i ustaliło polską cenę detaliczną na MATRIXa - Cena brutto 2258,00 zł ! :)

Tu za 381,5 €

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten Denon nie ma wyjść XLR - :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko - będziesz pierwszy i tak. :)

 

Mnie ten Denon się bardziej podoba...w środku i na zewnątrz, a i cena niczego sobie.

 

Fakt - jest po prosty ładniejszy i praktyczniejszy do zastosowania przy lapku, ładnie wyglądające bebechy,

układ AL32, przestawiający się wyświetlacz OLED .... itp.

 

Ale tutaj dźwięk jest priorytetem ... i kilka innych rozwiązań.

 

Cena DENONa ( a to nie jest tania firma ) to 1695 pln. Matrixa - 2258 pln. !!!! (powariowali?)

Matrixa przy dobrych wiatrach można mieć za ~1500 pln. więc niby podobnie jak DENONa.

Ale jest kilka istotnych różnic :

 

+ dla MATRIXA za : SABRE, DXD, XLR-y, pracę jako preamp, pilot - niby duperelki, ale cieszą.

+ dla DENONa za: AL32, zewnętrzne zasilanie, które łatwo przerobić na bateryjne, no i za ... wygląd. :)

Mam nadzieję, że oba urządzenia są odizolowane od zasilania z USB i wszelakich śmieci (Denon-XMOS)

 

 

Niezdecydowani muszą jeszcze poczekać na werdykt ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam panowie że wprowadziłem was w błąd,mam matrix-a ale nie pro.

kupowałem go jakiś czas temu z tej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon ma własne sterowniki do WinXP...Win8 32/64bit. Nie wiem jak to wygląda z Matrixem...podłącza się po prostu i ma działać?

 

Zasilacz ma oddzielnie, ale czy za wyświetlaczem nie znajduje się przetwornica-zasilacz impulsowy? Chciałbym, aby ktoś to rozebrał i opowiedział co tam jest i jak działa...

 

Mam nadzieję, że oba urządzenia są odizolowane od zasilania z USB i wszelakich śmieci (Denon-XMOS)

 

Denon jest na XMOS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz znalazłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i jeszcze parę innych informacji z instrukcji.

 

A tu można pobrać sterowniki i instrukcję do Denona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli chodzi o ceny, to Matrix ma XLR i może pracować jako przedwzmacniacz jak wynika z instrukcji, więc jak komuś to potrzebne chętnie dopłaci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny, to Matrix ma XLR i może pracować jako przedwzmacniacz jak wynika z instrukcji, więc jak komuś to potrzebne chętnie dopłaci.

 

Tylko, że ze względu na cyfrową regulację głośności wymaga końcówki z niskim gainem a takich praktycznie nie ma rynku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki mocy wzmacniają sygnał o określoną wartość w dB, najczęściej jest to 30dB dla RCA, czasami trochę więcej. Jeżeli lubisz słuchać relatywnie cicho to musisz szukać końćówki o gain 20-26dB dla RCA (odpowiednio mniej dla XLR, na XLR jest dwa razy wyższe napięcie) a takich praktycznie nie ma.

 

Przetestowałem to i słuchanie wieczorem na -50 na wyświetlaczu MDACa mija się IMO z celem. Analogowa regulacja głośności będzie w takim przypadku lepsza.

 

Jak się liczy gain:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że na cyfrowej regulacji głośności utrzymanie -132dB S/N tonie jest duży problem (jak ktoś nie zepsuje) i prosto sterować

W torze analogowym można teoretycznie mieć poniżej -140dB, ale praktycznie jest gorzej i przeważnie duża cena na taki sprzęt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Matrix - 2 258 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

 

Swoją drogą, zaglądając pod tego linka, można tam przeczytać wielce dziwną informację na końcu. O tym, że wysyłka możliwa tylko w przypadku firm, a dla klientów detalicznych jedyną opcją jest odbiór osobisty w sklepie.

Zastanowiłem się skąd to może wynikać i wychodzi mi tylko jedno wytłumaczenie, że wygląda to na cwany sposób na wymiksowanie się z 10 dniowego prawa do zwrotu produktu zakupionego na odległość, przysługującego klientom detalicznym. Jeśli tak jest w istocie, a jakoś inne wytłumaczenie póki co do głowy mi nie przychodzi. To ładną zagrywką sklepu raczej trudno to nazwać, hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, zaglądając pod tego linka, można tam przeczytać wielce dziwną informację na końcu. O tym, że wysyłka możliwa tylko w przypadku firm, a dla klientów detalicznych jedyną opcją jest odbiór osobisty w sklepie.

Zastanowiłem się skąd to może wynikać i wychodzi mi tylko jedno wytłumaczenie, że wygląda to na cwany sposób na wymiksowanie się z 10 dniowego prawa do zwrotu produktu zakupionego na odległość, przysługującego klientom detalicznym. Jeśli tak jest w istocie, a jakoś inne wytłumaczenie póki co do głowy mi nie przychodzi. To ładną zagrywką sklepu raczej trudno to nazwać, hmm...

A druga sprawa to okres gwarancji;

tylko jeden rok dla osób kupujących "wysyłkowo" czyli na fakturę VAT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VAT zawsze jest rok - tylko "konsumenci" mają gwarantowane 24 m-ce.

Odbiór osobisty to oczywiście wajcha - ciekawe co na to Fed Kons ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

A druga sprawa to okres gwarancji;

tylko jeden rok dla osób kupujących "wysyłkowo" czyli na fakturę VAT.

 

To akurat standard, wiele firm, ba dużych koncernów, tak robi. HP na ten przykład. Ochronę odgórną mają tylko prywatni konsumenci. Więc to akurat żadne halo.

 

Ale ten numer z "wyłącznie odbiór osobisty" dla detalistów, nie wygląda fajnie. Miejmy nadzieję, że rynek sam to ureguluje i takie praktyki ukróci. Potrzeba tylko większej konkurencyjności podmiotów prowadzących sprzedaż danego asortymentu. A propos, już znalazłem kolejną firmę polską, która ma go w swojej ofercie. Nie dość że cena niższa, to brak takich "specyficznych" zapisów. Linka nie podaję, bo nie ma potrzeby odstawiać kryptoreklamy. Tak czy inaczej, konkurencja na tym polu, to dobry znak dla konsumentów akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat standard, wiele firm, ba dużych koncernów, tak robi. HP na ten przykład. Ochronę odgórną mają tylko prywatni konsumenci. Więc to akurat żadne halo.

 

Ale ten numer z "wyłącznie odbiór osobisty" dla detalistów, nie wygląda fajnie. Miejmy nadzieję, że rynek sam to ureguluje i takie praktyki ukróci. Potrzeba tylko większej konkurencyjności podmiotów prowadzących sprzedaż danego asortymentu. A propos, już znalazłem kolejną firmę polską, która ma go w swojej ofercie. Nie dość że cena niższa, to brak takich "specyficznych" zapisów. Linka nie podaję, bo nie ma potrzeby odstawiać kryptoreklamy. Tak czy inaczej, konkurencja na tym polu, to dobry znak dla konsumentów akurat.

Wiem, że "dla firm" to tylko rok gwarancji w standardzie, ale właśnie na to zwracam uwagę, że chcąc kupić "przez internet" to sprzedawca

niejako wymusza zakup VAT, a tym samym daje nam tylko rok gwarancji i ma spokój.

Myślę, że rynek powinien wykluczyć tego typu praktyki, a przynajmniej tak bym chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sprowadziłem z USA .Sporo taniej i szybciej.W Polsce bedzie w sprzedaży,ja posiadam już od 2 tyg.

Pozdrawiam

 

No dobra bez przesady. kto to jeszcze w Polsce sprzedaje? Nie będę specjalnie dymał do W-wy po odbiór. Co to PRL jest:) Może tam się jeszcze w kolejkę ustawię, a odbiór tylko po 13!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dlatego sprowadziłem z USA .Sporo taniej i szybciej.W Polsce bedzie w sprzedaży,ja posiadam już od 2 tyg.

Pozdrawiam

 

jak cło i vat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Fajna strona promocyjna...o ile dobrze się zorientowałem po obrazkach DA300 USB ma być potomkiem DCD-SX1. Polskiej recenzji jak dotąd nie widziałem...ciekawe, jak wypadnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wiadomo więcej na temat tego Matrixa PRO? Ciekawe jak się będzie miał do rDACa. Zastanawiam się trochę czy do mojego dokupić zasilacz czy kupić Matrixa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.