Skocz do zawartości
IGNORED

Allman Brothers Band


Gość GratefullDe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Allman Brothers Band… Dla mnie zespół szczególny. W ciągu całej działalności sporo zawirowań ale zawsze świetna muzyka. W roku reaktywacji i wydaniu albumu „Seven Turns” powiało świeżością. Za sprawą… Warrena Haynesa… Chyba źle się czuł z tym wszystkim Dickey więc został relegowany z zespołu… Zastąpił go Derek Trucks.

A co obecnie? Ano to:

http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/newsy/14857-warren-haynes-i-derek-trucks-opuszczaj-the-allman-brothers-band.html

Szkoda, nie wiem czy zespół podniesie się jeszcze raz… Czy widzimy koniec tego znakomitego jam bandu?

Czy w ogóle jesteście słuchaczami ABB, tego obecnego i tego sprzed lat?

Zapraszam do rozmowy na ich temat. Jeśli macie ochotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, najbardziej lubie ich w poczatkowym okresie dzialalnoasci. Jewszcze z Duanem...Debiut to moim zdaniem, czysta doskonalosc - ) Niemniej slucham takze pozniejszych rzeczy. Mysle, ze Greg znajdzie godnych nastepcow. Oby...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Ja, oczywiście tak jak Ty, uwielbiam pierwsze płyty. Troche mniej lubię okres z Danem Tollerem... No i potem wielki come back płytą Seven Turns, genialne po prostu. jak mogła jedna osoba, no właściwie dwie bo jest tam jeszcze Johnny Neal, zmienić muzykę ABB tak bardzo. A w zasadzie jej nie zmieniać tylko udoskonalać.

Nie wiem czy Gregg da sobie z tym radę. Jeśli wróci Dickey Beats to na zasadzie ja rządzę i będziemy mieli jednogitarowy band. ABB to przede wszystkim "rozmowy" pomiedzy gitarzystami, ciekawe co z tego zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Moze troche dziwnie...ale u mnie na dobranoc Gov't Mule "Shout". Kawal swietnej muzy -)

 

Nie dziwne bo ja też sobie shout'a zapodałem z vinyla... Co ciekawe, wolę tę drugą część, czyli dwie płyty nagrane z wokalistami, od części podstawowej. Jest mniej nużąca. A i wokalnie wykonawcy stanęli na wysokości zadania... Dave Matthews... super :) inni też ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ich stare nagrania( to dla mnie klasyka gatunku) ale na tegorocznej płycie z festiwalu Crossroads grają fenomenalnie dwa kawałki.Oczywiście z Trucksem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Allmanami miałem prawie zawsze dobrą jazdę i był to jeden z moich priorytetowych zespołów w latach winylowych... Świetni improwizatorzy, chyba jedni z najlepszych w rocku, a właściwie południowym rocku, pod którym kryje się... wiadomo co... no i potrafili nieżle podżezować. Byłem na ich koncercie w Chicago Theater (2002) i nawet wybierałem się na dziadków w zeszłym roku po raz drugi, ale z przyczyn technicznych coś nie wypaliło. Mam na swojej półce jedenaście płyt ABB...i jest to zespół, o którym się nie zapomina. Z okazji powstałego wątku wrzucę coś do odtwarzacza i zagram Allmanów z przyjemnością, tylko jeszcze nie wiem co... pewnie At Filmore East... albo Eat a Peach... a może Brothers and Sisters? Oprócz Seven Turns, dobrze jest też na Shades of Two Worlds i Where It All Begins, ale to już historia nowożytnia grupy.

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zboczony i bardzo lubię wszystkie ich płyty, za wyjątkiem ostatniej z 80', tej przed pierwszym rozwiązaniem. Być może dlatego że zacząłem fascynować się Allmanami ostatnimi laty i nie mam sentymentu do pierwszych płyt, chociaż bezsprzecznie są one najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.