Skocz do zawartości
IGNORED

Allman Brothers Band


Gość GratefullDe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Allman Brothers Band… Dla mnie zespół szczególny. W ciągu całej działalności sporo zawirowań ale zawsze świetna muzyka. W roku reaktywacji i wydaniu albumu „Seven Turns” powiało świeżością. Za sprawą… Warrena Haynesa… Chyba źle się czuł z tym wszystkim Dickey więc został relegowany z zespołu… Zastąpił go Derek Trucks.

A co obecnie? Ano to:

http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/newsy/14857-warren-haynes-i-derek-trucks-opuszczaj-the-allman-brothers-band.html

Szkoda, nie wiem czy zespół podniesie się jeszcze raz… Czy widzimy koniec tego znakomitego jam bandu?

Czy w ogóle jesteście słuchaczami ABB, tego obecnego i tego sprzed lat?

Zapraszam do rozmowy na ich temat. Jeśli macie ochotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, najbardziej lubie ich w poczatkowym okresie dzialalnoasci. Jewszcze z Duanem...Debiut to moim zdaniem, czysta doskonalosc - ) Niemniej slucham takze pozniejszych rzeczy. Mysle, ze Greg znajdzie godnych nastepcow. Oby...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Ja, oczywiście tak jak Ty, uwielbiam pierwsze płyty. Troche mniej lubię okres z Danem Tollerem... No i potem wielki come back płytą Seven Turns, genialne po prostu. jak mogła jedna osoba, no właściwie dwie bo jest tam jeszcze Johnny Neal, zmienić muzykę ABB tak bardzo. A w zasadzie jej nie zmieniać tylko udoskonalać.

Nie wiem czy Gregg da sobie z tym radę. Jeśli wróci Dickey Beats to na zasadzie ja rządzę i będziemy mieli jednogitarowy band. ABB to przede wszystkim "rozmowy" pomiedzy gitarzystami, ciekawe co z tego zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Moze troche dziwnie...ale u mnie na dobranoc Gov't Mule "Shout". Kawal swietnej muzy -)

 

Nie dziwne bo ja też sobie shout'a zapodałem z vinyla... Co ciekawe, wolę tę drugą część, czyli dwie płyty nagrane z wokalistami, od części podstawowej. Jest mniej nużąca. A i wokalnie wykonawcy stanęli na wysokości zadania... Dave Matthews... super :) inni też ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ich stare nagrania( to dla mnie klasyka gatunku) ale na tegorocznej płycie z festiwalu Crossroads grają fenomenalnie dwa kawałki.Oczywiście z Trucksem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Allmanami miałem prawie zawsze dobrą jazdę i był to jeden z moich priorytetowych zespołów w latach winylowych... Świetni improwizatorzy, chyba jedni z najlepszych w rocku, a właściwie południowym rocku, pod którym kryje się... wiadomo co... no i potrafili nieżle podżezować. Byłem na ich koncercie w Chicago Theater (2002) i nawet wybierałem się na dziadków w zeszłym roku po raz drugi, ale z przyczyn technicznych coś nie wypaliło. Mam na swojej półce jedenaście płyt ABB...i jest to zespół, o którym się nie zapomina. Z okazji powstałego wątku wrzucę coś do odtwarzacza i zagram Allmanów z przyjemnością, tylko jeszcze nie wiem co... pewnie At Filmore East... albo Eat a Peach... a może Brothers and Sisters? Oprócz Seven Turns, dobrze jest też na Shades of Two Worlds i Where It All Begins, ale to już historia nowożytnia grupy.

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zboczony i bardzo lubię wszystkie ich płyty, za wyjątkiem ostatniej z 80', tej przed pierwszym rozwiązaniem. Być może dlatego że zacząłem fascynować się Allmanami ostatnimi laty i nie mam sentymentu do pierwszych płyt, chociaż bezsprzecznie są one najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.