Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do muzyki kameralnej, chóry - budżet: 5.000 pln


lete

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem integry (może być używka) bardzo dobrze sprawującej się w muzyce kameralnej, wokalistyce, reprodukcji chóru.

Zależy mi na precyzyjnej definicji barwowej głosu - tak, aby bez problemu możliwe było rozróżnienie subtelnych często niuansów w głosach poszczególnych członków chóru (nie powinien on brzmieć, jak "zbitka" głosów, a raczej rozdzielne współbrzmienie indywidualnych barwowo wokali).

Naturalnie, wymagana jest precyzja oddania "tła akustycznego" ("oddechu sali") i detalu na poziomie pozycjonowania źródeł pozornych - tak, aby możliwe było wskazanie "palcem" członków chóru (oczywiście, w granicach rozsądku, jeżeli chodzi o ten budżet).

Podłogowce będą dobre, więc na razie nie skupiajmy się na nich - istotny jest potencjał wzmacniacza.

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do muzyki kameralnej najlepsza lampa. jeśli chodzi o barwę też, natomiast jeśli chodzi precyzję to posłuchałbym Audioneta SAM V2 bywają w tej cenie z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem aby osiągnąć ten cel bardziej trzeba się skupić na dobrym żródle . Wzmacniacz do piątki , to faktycznie chyba tylko lampa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

posłuchałbym najnowszego wzmacniacza Rega Elicit-R, niestety to trochę wyższy budżet, chociaż bardzo prawdopodobne, że sprawdziłby się w Twojej konfiguracj.

Zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, wymagana jest precyzja oddania "tła akustycznego" ("oddechu sali") i detalu na poziomie pozycjonowania źródeł pozornych - tak, aby możliwe było wskazanie "palcem" członków chóru (oczywiście, w granicach rozsądku, jeżeli chodzi o ten budżet).

Podłogowce będą dobre, więc na razie nie skupiajmy się na nich - istotny jest potencjał wzmacniacza.

mysle ze to troche błedne koło, zastanów sie nad systemem zbudowanym na dobrym monitorze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogloszeniach jest Unison Research S6 taniej i lepiej bedzie ciezko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego srebrne łączówki i DOBRE , ROZDZIELCZE ŻRÓDŁO - aby tego pierwszego nie zepsuło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z takimi preferencjami szukałbym czegoś na 2A3 (tylko wtedy od niego trzeba byłoby budować system), ale ten Amplifon też jest OK.

 

Jak ma być niedrogo to można np. zrobić sobie kolumny na szerokopasmowcu Visatona (gotowiec nazywał się chyba B200). No i tak jak ktoś już pisał ważne jest źródło.

 

Z tym Naimem to taki żart, nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako źródełko mam dobrze tuningowaną Yamahę CDX-1120 - dwa trafa, masterclock w wersji Max, wszędzie elna duorex for audio i tylko topowe elementy (12 kg porządnej elektroniki). Chciałem ją sprzedać (nawet już wystawiłem w znanym portalu), ale jak jej teraz właśnie słucham porównując np. do transportu z Xindak Dac-5, to ten drugi musi podkulić ogon (nie ta barwa i aksamit, który mam w Yamaszce, a pozycjonowanie też pierwszej próby). Aga Zarian brzmi zupełnie inaczej, analogowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i porządna elektronika ale DAC jest raczej przestarzały. Nastąpił duży postęp w DAC-ach. I to słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i porządna elektronika ale DAC jest raczej przestarzały. Nastąpił duży postęp w DAC-ach. I to słychać.

 

Tak, zgadza się. Tylko w sumie zastanawiam się, skąd te zachwyty chłopaków z forum już nowoczesnym Xindak Dac-5, skoro ta yamaszka po niewielkim tuningu gra na pewno bardziej "lampowo", niż DAC-5 na tak wychwalanym wyjściu z lampą ElectroHarmonix'a. Tzn. może inaczej... Przy odsłuchu z yamahy jazz brzmi urokliwie i naprawdę wciągająco, czego nie mogę powiedzieć o tym samy jazzie (porównanie 1:1) z xindaka i wyjściu na lampie. Xindak ma odrobinę bardziej rozdzielcze najwyższe rejestry, ale jednocześnie przenosi trochę nieprzyjemnego "śmiecia" z okolic granicy słyszalności - objawia się to większą "chropowatością" brzmienia i jego ochłodzeniem. Yamaszka natomiast ma świetną barwę na średnicy, niezły i dobrze rozciągnięty bas, przy zachowaniu wystarczająco dobrej rozdzielczości na samej górze pasma i utrzymaniu "aksamitu", owej "perlistości". Z przejrzystymi kolumnami (a takimi są Harpia Nicolo) yamaha sprawuje się świetnie - słucham jej teraz częściej, a do przedwzmacniacza mam też podłączone równolegle źródło z xindak dac-5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj sobie ...

Xindac DAC-5 to budżetówka. Spróbuj czegoś w wyższej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chłopaki z forum porównywali Xindaka Dac-5 z włoskim AudioNemesis i w sumie chyba jednogłośnie stwierdzili, że chińczyk to świetny wybór - w opcji na wyjściu z lampą. Może i cenowo budżetówka, ale dźwiękowo gra już całkiem dojrzale, jak na te 2,5 koła w Polpaku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. Tylko w sumie zastanawiam się, skąd te zachwyty chłopaków z forum już nowoczesnym Xindak Dac-5, skoro ta yamaszka po niewielkim tuningu gra na pewno bardziej "lampowo", niż DAC-5 na tak wychwalanym wyjściu z lampą ElectroHarmonix'a. Tzn. może inaczej... Przy odsłuchu z yamahy jazz brzmi urokliwie i naprawdę wciągająco, czego nie mogę powiedzieć o tym samy jazzie (porównanie 1:1) z xindaka i wyjściu na lampie. Xindak ma odrobinę bardziej rozdzielcze najwyższe rejestry, ale jednocześnie przenosi trochę nieprzyjemnego "śmiecia" z okolic granicy słyszalności - objawia się to większą "chropowatością" brzmienia i jego ochłodzeniem. Yamaszka natomiast ma świetną barwę na średnicy, niezły i dobrze rozciągnięty bas, przy zachowaniu wystarczająco dobrej rozdzielczości na samej górze pasma i utrzymaniu "aksamitu", owej "perlistości". Z przejrzystymi kolumnami (a takimi są Harpia Nicolo) yamaha sprawuje się świetnie - słucham jej teraz częściej, a do przedwzmacniacza mam też podłączone równolegle źródło z xindak dac-5.

 

Nie twierdzę , że Twoja yamaszka żle gra , bo może byc świetna , ale wiem że lampa 6922 ElektoHarmonix to śmieć nad śmiecie i dac z nią do porównań niezdolny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz, że modyfikowana Yamaha czy Xindak DAC-5 Ci wystarcza to OK. Zakup sobie jakąś lampkę na KT-88 i będziesz zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem integry (może być używka) bardzo dobrze sprawującej się w muzyce kameralnej, wokalistyce, reprodukcji chóru.

Zależy mi na precyzyjnej definicji barwowej głosu - tak, aby bez problemu możliwe było rozróżnienie subtelnych często niuansów w głosach poszczególnych członków chóru (nie powinien on brzmieć, jak "zbitka" głosów, a raczej rozdzielne współbrzmienie indywidualnych barwowo wokali).

Naturalnie, wymagana jest precyzja oddania "tła akustycznego" ("oddechu sali") i detalu na poziomie pozycjonowania źródeł pozornych - tak, aby możliwe było wskazanie "palcem" członków chóru (oczywiście, w granicach rozsądku, jeżeli chodzi o ten budżet).

Podłogowce będą dobre, więc na razie nie skupiajmy się na nich - istotny jest potencjał wzmacniacza.

 

Pozdrawiam,

Lete

 

Chóry, chórki, wokale, kameralistyka, "oddech" sali... to przecież nie-lampowe Nakamichi + R90:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczegółowego opisu wymagań co do brzmienia dawno nie widziałem ;) może najwyższa pora po prostu zacząć słuchać muzyki, a nie w sprzętu? bo coś mi się zdaje, że będziesz w kółko zmieniał klocki, a i tak nie osiągniesz tego co oczekujesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczegółowego opisu wymagań co do brzmienia dawno nie widziałem ;) może najwyższa pora po prostu zacząć słuchać muzyki, a nie w sprzętu? bo coś mi się zdaje, że będziesz w kółko zmieniał klocki, a i tak nie osiągniesz tego co oczekujesz...

On właśnie chce słuchać MUZYKI:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech kupi sobie kilka dobrych płyt :)

To nie wystarczy. Do dobrych płyt warto mieć odpowiedni sprzęt:)

Możliwie wierne odwzorowanie wokali, muzyki dawnej (bez prądu) czy atmosfery sali (nie tej na koncercie rockowym) - są nie lada wyzwaniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale możliwe ... i to również z tymi kolumnami , które teraz masz ( za drugim Twoim wątkiem ) . Trzeba popracować nad elektroniką i okablowaniem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale możliwe ... i to również z tymi kolumnami , które teraz masz ( za drugim Twoim wątkiem ) . Trzeba popracować nad elektroniką i okablowaniem .

 

Oczywiście, że można spróbować:)

A jak się te kolumienki (charakter dźwięku) mają do większych modeli? Np. Monk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet trzeba . Zakładam ( akurat Nicoli nie słuchałem , ale mam podobne w klasie kolumny . również przejrzyste , na dobrym metalowym głośniku ) , że jeśli nie znajdziesz cech , których szukasz z wybraną elektroniką na obecnych swoich kolumnach , to wymiana ich na inne ( ale w podobnej cenowo granicy ) nic nie pomoże . Ze wzmacniaczy , oprócz lampowych , wziąłbym pod uwagę niektóre hybrydy ( unison research ) lub te w klasie A , ewentualnie , wysokiej klasy vintage ( np. teraz na ebayu jest do kupienia świetna końcówka Accuphase P300L , sprzęt czystej hi-endowej klasy ) . Na takich wzmacniaczach dopiero będziesz mógł sprawdzić swoją yamaszkę .

Dla wyjaśnienia zasadności moich wpisów : cechy , których szukasz , ja w swoim systemie mam , ale właśnie ostatnio przekonałem się jak ważne jest dla wydobycia takich cech żródło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnich modeli nie słuchałem; poprzednie były świetne - ale jeśli możesz spróbuj Creeka - jest dwa poziomy do wyboru - Evo, a może i Destiny. Do MUZYKI w sam raz. Radzę posłuchać, bo ŻADNEGO w ciemno już bym nie brał. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polece odsłuch polskiego Jaga mk2, posłuchasz ocenisz a mysle ze w tym budzecie s-h sie spokojnie zamkniesz. Osobiscie nie słuchałem ale korzystam tez z 300b tylko w wykonaniu trafomatica. Naprawde warto sie przełamać co do lampy. Powiem ci szczerze ze słuchałem u siebie w domu przed zakupem kilku tranzystorów do 20tyś i zaden nawet sie nie zblizał do dobrej aplikacji tej lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polece odsłuch polskiego Jaga mk2, posłuchasz ocenisz a mysle ze w tym budzecie s-h sie spokojnie zamkniesz. Osobiscie nie słuchałem ale korzystam tez z 300b tylko w wykonaniu trafomatica. Naprawde warto sie przełamać co do lampy. Powiem ci szczerze ze słuchałem u siebie w domu przed zakupem kilku tranzystorów do 20tyś i zaden nawet sie nie zblizał do dobrej aplikacji tej lampy.

 

U mnie akurat w zupełnie w drugą stronę!

Warto przełamać się do tranzystora:)

Słuchałem ostatnio u siebie w torze zestawu z lampową końcówką za x razy tyle co mój i ...nie zagrała.

Nie ma reguły...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.