Jump to content
IGNORED

Cambridge Audio Azur 540r - Mocno się grzeje


noname1988

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Od kilku dni jestem posiadaczem tytułowego CA i nie mam pewności, czy temperaturę, jaką osiąga w dość szybkim tempie, jest normalnym zjawiskiem.

Wcześniej, przez wiele lat byłem posiadaczem Diory AWS 504 i problemu z grzaniem się nie było. W obu przypadkach grają one z Tannoy'ami M1.

9fca.jpg

Na przykładowym zdjęciu mniej więcej pokazałem, które miejsca grzeją się najbardziej. Cambridge Audio Azur 540r - Mocno się grzeje

 

Po 40 min. użytkowania jest naprawdę bardzo gorąco, a CA staje się dodatkowym kaloryferem w domu. Grzeje się nawet, jeśli jest włączony, ale maxymalnie wyciszony, lub nie gra wcale. Czasami idzie też poczuć taki specyficzny zapach.

 

Kupiłem go z 2 ręki i nie mam pewności, czy wszystko jest ok.

Nie jestem specjalistą, ale zauważyłem też, iż obecne Tannoy'e potrzebują znacznie więcej mocy CA w stosunku do Diory, żeby "ruszyły" - w sensie jakoby CA gra znacznie ciszej od niej.

 

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny,

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę nikt nie może mi pomóc? Nikt nie miał z tym modelem styczności i nie mógłby się podzielić spostrzeżeniami? Zależy mi na czasie, bo gdyby się potwierdziły moje obawy, mógłbym zwrócić sprzęt sprzedającemu.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W tym amplitunerze jest bardzo wątły radiator. Do tego radiatora podpięty jest wentylator rodem z komputera. Ciekaw jestem czy u Ciebie ten wentylator w ogóle się kręci, a jeśli tak to kiedy i w jakich okolicznościach.

 

Swoją drogą to jakieś nieporozumienie konstrukcyjne. Producent montuje mały radiatorek i potem dodaje do niego wiatrak. Jakby nie można było zaprojektować urządzenia poprawnie i wyposażyć amplitunera w słusznych rozmiarów radiator.

 

Nigdy nie miałem tego amplitunera, więc nie wiem czy ten typ tak ma i grzeje jak szalony, czy też masz coś uszkodzonego.

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

ładnych parę lat temu byłem użytkownikiem 540 r v2 i nie pamiętam, aby grzał się jakoś ponad normę, a wentylator chyba nigdy się nie włączył. Radiator wcale nie jest taki mały. W moim w przypadku amplituner stał samodzielnie, tzn. nic na nim nie było postawione.

Sprzęt nie wydzielał też żadnych zapachów.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie,

 

Dziękuję Wam za odpowiedzi. U mnie wiatrak się nie kręci, nie wiem, jaki próg temperatury jest ustawiony, ale moim zdaniem jest naprawdę gorąco. W pokoju nawet nieznacznie podnosi temperaturę - grzejnik!

 

z 2 strony CA gra świetnie, co prawda nie mam do niego jeszcze pilota, z poziomu którego ma się dostęp do ustawień - czy może właśnie dlatego się tak mocno grzać, bo coś w ustawieniach jest namieszane?

 

Mam jeszcze takie pytanie - Gdy podłączam odsłuchy pod wejście SUR (surround) to nic nie gra - czy to normalne?

 

Raz jeszcze dziękuję za zainteresowanie,

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.