Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio Azur 540r - Mocno się grzeje


noname1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Od kilku dni jestem posiadaczem tytułowego CA i nie mam pewności, czy temperaturę, jaką osiąga w dość szybkim tempie, jest normalnym zjawiskiem.

Wcześniej, przez wiele lat byłem posiadaczem Diory AWS 504 i problemu z grzaniem się nie było. W obu przypadkach grają one z Tannoy'ami M1.

9fca.jpg

Na przykładowym zdjęciu mniej więcej pokazałem, które miejsca grzeją się najbardziej. Cambridge Audio Azur 540r - Mocno się grzeje

 

Po 40 min. użytkowania jest naprawdę bardzo gorąco, a CA staje się dodatkowym kaloryferem w domu. Grzeje się nawet, jeśli jest włączony, ale maxymalnie wyciszony, lub nie gra wcale. Czasami idzie też poczuć taki specyficzny zapach.

 

Kupiłem go z 2 ręki i nie mam pewności, czy wszystko jest ok.

Nie jestem specjalistą, ale zauważyłem też, iż obecne Tannoy'e potrzebują znacznie więcej mocy CA w stosunku do Diory, żeby "ruszyły" - w sensie jakoby CA gra znacznie ciszej od niej.

 

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny,

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie może mi pomóc? Nikt nie miał z tym modelem styczności i nie mógłby się podzielić spostrzeżeniami? Zależy mi na czasie, bo gdyby się potwierdziły moje obawy, mógłbym zwrócić sprzęt sprzedającemu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym amplitunerze jest bardzo wątły radiator. Do tego radiatora podpięty jest wentylator rodem z komputera. Ciekaw jestem czy u Ciebie ten wentylator w ogóle się kręci, a jeśli tak to kiedy i w jakich okolicznościach.

 

Swoją drogą to jakieś nieporozumienie konstrukcyjne. Producent montuje mały radiatorek i potem dodaje do niego wiatrak. Jakby nie można było zaprojektować urządzenia poprawnie i wyposażyć amplitunera w słusznych rozmiarów radiator.

 

Nigdy nie miałem tego amplitunera, więc nie wiem czy ten typ tak ma i grzeje jak szalony, czy też masz coś uszkodzonego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

ładnych parę lat temu byłem użytkownikiem 540 r v2 i nie pamiętam, aby grzał się jakoś ponad normę, a wentylator chyba nigdy się nie włączył. Radiator wcale nie jest taki mały. W moim w przypadku amplituner stał samodzielnie, tzn. nic na nim nie było postawione.

Sprzęt nie wydzielał też żadnych zapachów.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Dziękuję Wam za odpowiedzi. U mnie wiatrak się nie kręci, nie wiem, jaki próg temperatury jest ustawiony, ale moim zdaniem jest naprawdę gorąco. W pokoju nawet nieznacznie podnosi temperaturę - grzejnik!

 

z 2 strony CA gra świetnie, co prawda nie mam do niego jeszcze pilota, z poziomu którego ma się dostęp do ustawień - czy może właśnie dlatego się tak mocno grzać, bo coś w ustawieniach jest namieszane?

 

Mam jeszcze takie pytanie - Gdy podłączam odsłuchy pod wejście SUR (surround) to nic nie gra - czy to normalne?

 

Raz jeszcze dziękuję za zainteresowanie,

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zobaczyć czy prądy spoczynkowe są prawidłowo ustawione na początek, odpowiedź już, masz tak jakby sobie sam odp.

Jeśli bardzo się grzeje i wentylator wcale się nie załącza to wszystko nie jest wporządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.