Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw stereo dla laika za 1000-1200pln


bazyrok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem.

noszę się z zamiarem dania głosu moim skromnym zasobom multimedialnym jakim jest PC + monitor z TV LG + laptop.

Słuchałem do tej pory na głośnikach w TV, słuchawkach (Phillipsy niskich lotów) lub tanich plastikowych noname-ach 2.1 za 80pln.

Do nagłośnienia jest pokój o powierzchni 19m^2, zbliżony do kwadratu.

 

Co ma być grane:

1. 75% czasu muzyka - głównie hiphop i reagge, trochę gitarowego brzmienia (rock, metal) i klubowego, więc rozrzut jest spory.

2. 15% programy TV i radiowe "mówione"

3. 10% filmy + gry PC

 

Zorientowałem się co nieco, że do takiego zastosowania najlepszy będzie zestaw stereo (wzmacniacz + 2 kolumny).

Na razie źródłem dźwięku będzie komputer, laptop lub TV, w przyszłości będę chciał dokupić CD.

 

Jestem laikiem - więc chciałbym Was prosić o podanie propozycji jak wykorzystać te 1000 PLN (nieprzekraczalnie 1200) na wzmacniacz + kolumny. Dobrze by było jakby wzmacniacz miał pilota, choć nie jest to priorytet.

Z uwagi, że mieszkanie jest w bloku to nie mam zamiaru zbytnio hałasować tym sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem.

noszę się z zamiarem dania głosu moim skromnym zasobom multimedialnym jakim jest PC + monitor z TV LG + laptop.

Słuchałem do tej pory na głośnikach w TV, słuchawkach (Phillipsy niskich lotów) lub tanich plastikowych noname-ach 2.1 za 80pln.

Do nagłośnienia jest pokój o powierzchni 19m^2, zbliżony do kwadratu.

 

Co ma być grane:

1. 75% czasu muzyka - głównie hiphop i reagge, trochę gitarowego brzmienia (rock, metal) i klubowego, więc rozrzut jest spory.

2. 15% programy TV i radiowe "mówione"

3. 10% filmy + gry PC

 

Zorientowałem się co nieco, że do takiego zastosowania najlepszy będzie zestaw stereo (wzmacniacz + 2 kolumny).

Na razie źródłem dźwięku będzie komputer, laptop lub TV, w przyszłości będę chciał dokupić CD.

 

Jestem laikiem - więc chciałbym Was prosić o podanie propozycji jak wykorzystać te 1000 PLN (nieprzekraczalnie 1200) na wzmacniacz + kolumny. Dobrze by było jakby wzmacniacz miał pilota, choć nie jest to priorytet.

Z uwagi, że mieszkanie jest w bloku to nie mam zamiaru zbytnio hałasować tym sprzętem.

 

może ktoś się wypowiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś się wypowiedzieć?

 

kolumny Acoustic energy neo one (albo evo one) - ok 600 - 700 zł na allegro.

Marantz PM-72 500-600 zł na alllegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny Acoustic energy neo one (albo evo one) - ok 600 - 700 zł na allegro.

Marantz PM-72 500-600 zł na alllegro.

Czy Acoustic Energy Aegis One to są jedne z tych co polecasz czy już inny model? A ewentualnie Acoustic Energy Aegis Two - jak by sięsprawowały? Te drugie są podłogowe - ze względów estetycznych (bardziej wpasowały by się w wystrój pokoju) wolałbym właśnie podłogowe od podstawkowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Acoustic Energy Aegis One to są jedne z tych co polecasz czy już inny model? A ewentualnie Acoustic Energy Aegis Two - jak by sięsprawowały? Te drugie są podłogowe - ze względów estetycznych (bardziej wpasowały by się w wystrój pokoju) wolałbym właśnie podłogowe od podstawkowych.

 

To jest wg. wszystkich znaków na niebie i ziemii ta sama kolumna tylko z dodaną budą u dołu więc wybór uzależniałbym od tego czy wolisz dopłacić za tą drewnianą budę czy za podstawki, na pewno nie jest to pełnoprawna kolumna podłogowa. Generalnie pokój masz 19m2 więc tak naprawdę warto by było kupić do niego prawdziwe podłogówki, w przypadadku acoustic energy to wydatek równy górnej granicy twojego budrzetu niestety, a z tańszych konstrukcji nic nie polecę bo nigdy nie próbowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie jest to pełnoprawna kolumna podłogowa. Generalnie pokój masz 19m2 więc tak naprawdę warto by było kupić do niego prawdziwe podłogówki

Przepraszam za lamerskie pytanie ale czym się różni niepełnoprawna kolumna podłogowa od prawdziwej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.