Skocz do zawartości
IGNORED

Ekran własnej roboty Blackout


Kevin_007

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

doszedłem do wniosku że zrobię ekran ramowy. Byłem u kolegi który ma zrobiony właśnie ekran z materiału blackout:)

Zaskoczenie moje było ogromne:) czerń była bardzo przyzwoita.

Moj projektor dell 1610hd

Mam teraz do was pytanie jaki odcień brać tego blackouta:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pomieszczenie moje ma niestety białe ściany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackout

 

Takie coś nie nadaje się na ekran projekcyjny. Ekrany projekcyjne pokryte są specjalnymi substancjami, które zapewniają lepsze odbicie i rozproszenie światła. Przy takiej luminacji światła jak w tym Dell'u zastosował bym powierzchnię Matt Gray. Kontrast i jakość obrazu będzie nie porównywalnie lepsza jak z jakiegoś materiału zasłonowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś nie nadaje się na ekran projekcyjny. Ekrany projekcyjne pokryte są specjalnymi substancjami, które zapewniają lepsze odbicie i rozproszenie światła. Przy takiej luminacji światła jak w tym Dell'u zastosował bym powierzchnię Matt Gray. Kontrast i jakość obrazu będzie nie porównywalnie lepsza jak z jakiegoś materiału zasłonowego.

Ale czy ktoś z was oglądał na takim czymś ?

Bo mówisz że się nie nadaje?

kolega ładnie to w ramę zrobił pokrył farmą i jest ok.

Znaczy mówisz matt gray.

a jak to się ma do 3d bo chcę kupić optome hd33

to też ten sam rodzaj ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spodziewałeś się że ktoś na forum oglądał tkaninę na zasłony dokładnie z linku jako ekran projekcyjny? Zdaje się więc że zadając pytanie liczyłeś na opinie teoretyczne. Napisałeś o ogromnym zaskoczeniu oglądając tkaninę. Jeśli jesteś zadowolony to stosuj i nie oglądaj się na opinie forum. Pytanie tylko czy Ty oglądałeś coś innego poza tą tkaniną /coś dedykowanego do projekcji/ i nie pisze tu tkaninach typu allegro bo w większości to gniot , bo może zaskoczenie ogromne byłoby gdybyś obejrzał na tkaninie projekcyjnej dobrej /choć wiem że w Polsce dostępność takich jest niewielka/ jeśliby czerń którą widziałeś okazałaby się zdecydowanie bardziej czarna. Jak słusznie stwierdziłeś nie widziałem tej tkaniny, ba nawet nie przyszło mi do głowy żeby coś takiego testować, w pozostałych przypadkach mam przegląd prawie wszystkich tkanin na naszym rynku poza chyba stewartem i dość obszerne porównanie z projekcją na różnych rodzajach i odcieniach farb.

Na zdjęciu ta tkanina wygląda na bardzo matową, co może sprawić zbyt wysoki stopień pochłaniania w stosunku do odbicia światła. Nie wiem czy wiesz ale światło rzucone musi się w projekcji odbić . W jakim stopniu to już dłuższa dyskusja. Jeśli jednak się nie mylę to zbyt głębokie pochłanianie obniży znacząco wręcz wszystkie parametry projekcji , czego nie zauważysz skupiając się na czerni. W zasadzie możesz rzucić światło tez na kolor czarny, takie próby były już robione na sąsiednim forum , tylko pokaż mi wtedy odwzorowanie koloru białego.

Możesz wszystko , ja bym nie zastosował.

 

Znaczy mówisz matt gray.

a jak to się ma do 3d bo chcę kupić optome hd33

 

Ano w większości przypadków matt grey ma się do 3D tak że nie powinno się jej stosować. Chyba że stewart bodajże greyhawk , lub inna tkanina o dużym gain z przedziału 1,2-1,4 z jednoczesnym podciąganiem kontrastu przez szarość, ale chyba nie o takich rozmawiamy jeśli interesuje Cię cena.

 

Bo mówisz że się nie nadaje?

kolega ładnie to w ramę zrobił pokrył farmą i jest ok.

Rozwiń , czy chodziło o pokrycie farbą? bo to zmienia postać rzeczy . Jeśli tak to tak samo jakbyś spytał czy sklejka drewniana nadaje się do projekcji, mając zamiar ją czymś pokryć ale nikogo o tym nie informować.

tylko pytanie po co wtedy ta tkanina? Jeśli za efekt odpowiada farba to lepiej ją nałożyć na coś sztywnego a nie materiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spodziewałeś się że ktoś na forum oglądał tkaninę na zasłony dokładnie z linku jako ekran projekcyjny? Zdaje się więc że zadając pytanie liczyłeś na opinie teoretyczne. Napisałeś o ogromnym zaskoczeniu oglądając tkaninę. Jeśli jesteś zadowolony to stosuj i nie oglądaj się na opinie forum. Pytanie tylko czy Ty oglądałeś coś innego poza tą tkaniną /coś dedykowanego do projekcji/ i nie pisze tu tkaninach typu allegro bo w większości to gniot , bo może zaskoczenie ogromne byłoby gdybyś obejrzał na tkaninie projekcyjnej dobrej /choć wiem że w Polsce dostępność takich jest niewielka/ jeśliby czerń którą widziałeś okazałaby się zdecydowanie bardziej czarna. Jak słusznie stwierdziłeś nie widziałem tej tkaniny, ba nawet nie przyszło mi do głowy żeby coś takiego testować, w pozostałych przypadkach mam przegląd prawie wszystkich tkanin na naszym rynku poza chyba stewartem i dość obszerne porównanie z projekcją na różnych rodzajach i odcieniach farb.

Na zdjęciu ta tkanina wygląda na bardzo matową, co może sprawić zbyt wysoki stopień pochłaniania w stosunku do odbicia światła. Nie wiem czy wiesz ale światło rzucone musi się w projekcji odbić . W jakim stopniu to już dłuższa dyskusja. Jeśli jednak się nie mylę to zbyt głębokie pochłanianie obniży znacząco wręcz wszystkie parametry projekcji , czego nie zauważysz skupiając się na czerni. W zasadzie możesz rzucić światło tez na kolor czarny, takie próby były już robione na sąsiednim forum , tylko pokaż mi wtedy odwzorowanie koloru białego.

Możesz wszystko , ja bym nie zastosował.

 

 

 

Ano w większości przypadków matt grey ma się do 3D tak że nie powinno się jej stosować. Chyba że stewart bodajże greyhawk , lub inna tkanina o dużym gain z przedziału 1,2-1,4 z jednoczesnym podciąganiem kontrastu przez szarość, ale chyba nie o takich rozmawiamy jeśli interesuje Cię cena.

 

 

Rozwiń , czy chodziło o pokrycie farbą? bo to zmienia postać rzeczy . Jeśli tak to tak samo jakbyś spytał czy sklejka drewniana nadaje się do projekcji, mając zamiar ją czymś pokryć ale nikogo o tym nie informować.

tylko pytanie po co wtedy ta tkanina? Jeśli za efekt odpowiada farba to lepiej ją nałożyć na coś sztywnego a nie materiał.

Dobra ok kolego widzę że masz dużo wiedzę. Więc postanowiłem raczej już nie kupować tego blackout.

Dlatego proszę poradz mi jaki mam w miarę nie drogi lecz dobry materiał. bo teraz nie wiem ile ma byc gain jaka firma. i czy właśnie skupić się na 3d czy 2d.

Pomieszczenie moje ma niestety dużo białego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolego tu jest problem, że ciężko jest o tkaninę uniwersalną. 3D potrzebuje jasnej tkaniny. Przy słabszych projektorach biała o odbiciu 1 jest czasem zbyt ciemna, dla tego stosuje się tkaninę 1.2 lub 1.4 srebrną. Natomiast przy projekcji 2D lepiej wypada tkanina ciemniejsza o odbiciu 0.8. Oferuje wyższy kontrast co jest ważne przy projektorach o słabym własnym kontraście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie kolego tu jest problem, że ciężko jest o tkaninę uniwersalną. 3D potrzebuje jasnej tkaniny. Przy słabszych projektorach biała o odbiciu 1 jest czasem zbyt ciemna, dla tego stosuje się tkaninę 1.2 lub 1.4 srebrną. Natomiast przy projekcji 2D lepiej wypada tkanina ciemniejsza o odbiciu 0.8. Oferuje wyższy kontrast co jest ważne przy projektorach o słabym własnym kontraście.

ok kupię 0.8 do 2d chcę kupić sam materiał bo robię sobie ramówkę. Polecisz jakiś wmiarę w rozsądnej cenie materiał albo firmę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych rozmiarach i w takiej kwocie nic Ci nie jestem wstanie doradzić.

mi chodzi o sam materiał więc powinno być taniej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama szmata?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ramowy to ja bym malował na płycie. Nie spodoba się - to malujesz co innego .. aż sobie dostosujesz do warunków i projektora. decydowanie pistolet niż wałek. Kompresor zawsze ktoś tam pożyczy. Sprawa jest o tyle ułatwiona, że ekran to nie karoseria auta i nie musisz miec idealnych warunków do lakierowania/malowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ramowy to ja bym malował na płycie. Nie spodoba się - to malujesz co innego .. aż sobie dostosujesz do warunków i projektora. decydowanie pistolet niż wałek. Kompresor zawsze ktoś tam pożyczy. Sprawa jest o tyle ułatwiona, że ekran to nie karoseria auta i nie musisz miec idealnych warunków do lakierowania/malowania.

podasz jakieś konkrety:) czyli jaka płyta :) i jakie farby:) i sposób nakładanie ile warstw itp. kolega ma pistolet i kompresor bo jest lakiernikiem :)

 

Sama szmata?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tak sama szmata:) powiedz miałeś styczność z tym materiałem konkretnie z tej strony co podałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczności nie miałem, ale czytałem pochlebne opinie. Szczególnie o jakimś dwustronnym (z jednej MW z drugiej MG); aktualnie chyba brak w ofercie / na stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj np tu coś ciekawego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczności nie miałem, ale czytałem pochlebne opinie. Szczególnie o jakimś dwustronnym (z jednej MW z drugiej MG); aktualnie chyba brak w ofercie / na stanie.

a nawet nie wiedziałem :) chciałem zamówić matt grey 0.8 gain

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.