Jump to content
IGNORED

Harman Kardon AVR 460 VS AVR 270

Bachytek

Recommended Posts

Na wstępie się przywitam, bo to mój pierwszy tutaj post.

Planuję budowę kina domowego, i poważnie rozważam dwa wzmacniacze.

Mamy tu na myśli już chyba stary (chodź nadal aktualny) model AVR 460 i teoretycznie słabszy ale sporo nowszy AVR 270. Co mi da lepszą jakość dźwięku? Będzie to działało w systemie 7.1. I w sumie nie wiem, o co mogę jeszcze zapytać, bo jestem laikiem, więc będę wdzięczny za każde info.

Może coś sensowniejszego w cenie około 2000-2500zł znajdziemy?

Pozdrawiam,

Bartek

Bartku, zacząłbym od początku, podaj więcej szczegółów. Przede wszystkim w jak dużym pomieszczeniu zestaw będzie pracował, jakie będzie jego wykorzystanie (kino, filmy, koncerty, muzyka, gry), jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. Podaj takźe, z jakimi kolumnami amplituner będzie współpracował. Trudno jest dobrać optymalny model amplitunera w oderwaniu od pozostałych komponentów systemu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Pomieszczenie ma 25m2, a sprzęt będzie służył do filmów i muzyki (raczej jest to rock). Lubię czysty dźwięk i dobre wysokie tony. Chwilowo będą grały moje stare kolumny VK 7620 - na nowe muszę odłożyć :) Wtedy będę też szukał i pytał o rady o kolumienki zapewne.

Kolego to ma być nowy ampli czy też używany?

Jeśli używka to może coś od NAD np. 747 lub coś z Arcam`a.

AVR 460 to taki lepiej wyposażony AVR255 którego jeszcze niedawno posiadałem i owszem grał przyzwoicie w kinie ale w muzyce trochę zostawał z tyłu.

Powiem szczerze, że mam złe doświadczenie z używanymi sprzętami (nie tylko audio) i jednak preferuję nowy. Cenię sobie jednak gwarancję :)

PS NAD 747 odpada ze względu na to, że nie jest sieciowy (zapomniałem dodać, że to podstawa, jakiej wymagam) :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.