Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z dźwiękiem


kamilowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam ampli yamaha rx-v773. Do odtwarzania filmów używam laptopa. Gdy odpalam film w formacie mkv z dźwiękiem dts na ampli w info o dekoderze dźwięku pokazuje się PCM. Nie wiem jak ustawić żeby było dts. Czy przez to tracę na jakości dźwięku? Mógłby mi ktoś pomóc? Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wydaje mi się że nie masz podłączonego laptopa przez złacze cyfrowe czyli (optyczne lub coaxialne) do amplitunera lub z telewizora do amplitunera optycznego ale to tylko jak z laptopa do TV idzie przez HDMI.Ze zwkłego wyjścia słuchawkowego będzie tylko PCM.

 

 

 

Witam, posiadam ampli yamaha rx-v773. Do odtwarzania filmów używam laptopa. Gdy odpalam film w formacie mkv z dźwiękiem dts na ampli w info o dekoderze dźwięku pokazuje się PCM. Nie wiem jak ustawić żeby było dts. Czy przez to tracę na jakości dźwięku? Mógłby mi ktoś pomóc? Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wydaje mi się że nie masz podłączonego laptopa przez złacze cyfrowe czyli (optyczne lub coaxialne) do amplitunera lub z telewizora do amplitunera optycznego ale to tylko jak z laptopa do TV idzie przez HDMI.Ze zwkłego wyjścia słuchawkowego będzie tylko PCM.

 

 

 

Witam, posiadam ampli yamaha rx-v773. Do odtwarzania filmów używam laptopa. Gdy odpalam film w formacie mkv z dźwiękiem dts na ampli w info o dekoderze dźwięku pokazuje się PCM. Nie wiem jak ustawić żeby było dts. Czy przez to tracę na jakości dźwięku? Mógłby mi ktoś pomóc? Z góry dziękuję.

Obraz i dźwięk idzie po hdmi. Używam vlc media player. Dźwięk z lakpa wychodzi w PCM a film ma audio w DTS. Ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ustaw w tym playerze wyprowadzanie sygnału dla HDMI Bistreamo , " jakieś tam RAW , jakkolwiek to nazywa się , nie może być Miks , PCM itd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W playerze zrób tak , otwórz go ( wiadomo dwa razy myszą na ikonie VLC) następnie ->Narzędzia->Preferencje->Dźwięk->Modół Wyjścia->ustaw Wyjście dźwięku DirectX a pod spodem wybierz urządzenie z listy ( ja mam kompa podłączonego pod tego samego ampla a do niego TV Sony i na liście jest takie urządzenie : SONY TV ( AMD High Definition Audio Device ) zaznaczam je a nad nią jest jeszcze do zaznaczenia "ptaszkiem" : Urzywaj S/PDIF jeśli jest to możliwe zaznaczyłem to i klikam Zapisz następnie włącz film,koncert lub coś tam z dźwiękiem 5.1 i w głównym oknie playera w zakładce Dźwięk -> Urządzenia dźwiękowe powinno być A/52 przez S/PDIF i powinno pokazywać na wyświetlaczu ampla jaki masz dźwięk na filmie , jak DTS to pokaże DTS , jak DD to tak pokaże , mi ,właśnie teraz sprawdzałem na koncercie pokazało DTS 24/96 .

 

czester15.30 w tym playerze nie ma takiego czegoś jak piszesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W playerze zrób tak , otwórz go ( wiadomo dwa razy myszą na ikonie VLC) następnie ->Narzędzia->Preferencje->Dźwięk->Modół Wyjścia->ustaw Wyjście dźwięku DirectX a pod spodem wybierz urządzenie z listy ( ja mam kompa podłączonego pod tego samego ampla a do niego TV Sony i na liście jest takie urządzenie : SONY TV ( AMD High Definition Audio Device ) zaznaczam je a nad nią jest jeszcze do zaznaczenia "ptaszkiem" : Urzywaj S/PDIF jeśli jest to możliwe zaznaczyłem to i klikam Zapisz następnie włącz film,koncert lub coś tam z dźwiękiem 5.1 i w głównym oknie playera w zakładce Dźwięk -> Urządzenia dźwiękowe powinno być A/52 przez S/PDIF i powinno pokazywać na wyświetlaczu ampla jaki masz dźwięk na filmie , jak DTS to pokaże DTS , jak DD to tak pokaże , mi ,właśnie teraz sprawdzałem na koncercie pokazało DTS 24/96 .

 

czester15.30 w tym playerze nie ma takiego czegoś jak piszesz

Dzięki za pomoc. Zrobiłem trochę inaczej. Odłączyłem kabel hdmi łączący ampli z tv, wtedy komp mi wykrył amplituner a wcześniej miałem w urządzeniach do odtwarzania tv samsung. W programie mam ustawione moduły wyjścia na auto i używaj S/PDIF jeśli jest to możliwe i wyłączoną kompresję dynamicznego zakresu DTS. Choć z tym ostatnim nie wiem czy dobrze zrobiłem, że wyłączyłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie,

posiadam zestaw kolumn 5.0, czy w konfiguracji w laptopie powinienem zaznaczyć suba? Podczas testu nie ma dźwięku z suba a chyba powinien być przekazywany na fronty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie,

posiadam zestaw kolumn 5.0, czy w konfiguracji w laptopie powinienem zaznaczyć suba? Podczas testu nie ma dźwięku z suba a chyba powinien być przekazywany na fronty?

Jeżeli nie masz suba to nie zaznaczaj . W moim ampli KD gdy podczas kalibracji automatycznej nie zostanie wykryty sub to amplituner ustawia przekierowanie kanału LFE ( tego dla suba ) do frontów , ale fronty wydadzą basu z siebie ile dadzą rady . Może w twoich ustawieniach sam parametr dla suba OFF przekieruje kanał LFE dla suba do frontów ? . Na laptopach i ustawieniach kart nie znam się ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz suba to nie zaznaczaj . W moim ampli KD gdy podczas kalibracji automatycznej nie zostanie wykryty sub to amplituner ustawia przekierowanie kanału LFE ( tego dla suba ) do frontów , ale fronty wydadzą basu z siebie ile dadzą rady . Może w twoich ustawieniach sam parametr dla suba OFF przekieruje kanał LFE dla suba do frontów ? . Na laptopach i ustawieniach kart nie znam się ..

Dziękuję za odpowiedź.

 

No w ampli tak mi ustawiło. Tylko pytanie, jak w laptopie odznaczę suba to czy nie wyłączy on właśnie tego kanału?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro odznaczysz ten kanał , że niby go nie ma to normalna sprawa , że go wyłączy , próbowałem sprawdzić ale nie da rady bo po skonfigurowaniu nie mam możliwości ponownej konfiguracji i sprawdzenia jak się zachowają przednie kolumny po wyłączeniu go .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.