Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze z ciepłą, wyeksponowaną średnicą


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielcie się swoją wiedzą :) Szukam wzmacniacza z ciepłą, charyzmatyczną średnicą. Lampy na razie odpadają. Może ewentualnie być hybryda. Cena do 5 tys za nowy czy używany.

Na razie podobne do opisanego brzmienie udało mi się usłyszeć z Goldenote AP7 i Block V100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta.... niech jeszcze ktoś napisze, że Creek :) Mi chodzi o naprawdę podchodzące pod lampę średnie tony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavardin ma urzekającą średnicę, kiedyś model chyba IS był na wtórnym rynku. Na ślepo słuchając Lavardina powiedziałbyś, że to lampa. Goldenote to dobry kierunek a Lavardin jeszcze bardzie idzie w tą stronę. Niestety dużej mocy te wzmacniacze nie mają ale za to czarują.

I najważniejsze: Lavardiny mają wyeksponowaną dolną średnicę, której ciężko znaleźć u konkurencji półprzewodnikowej. Na tym szyją cały dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem ostatnio klona Pass Aleph 3 i właśnie dzięki niemu ową ciepła i przejrzystą średnicę usłyszałem. Dodam, że początkowo testowałem to na kolumnach MA RX6, które wybitnie średnicy nie mają. Mimo tego udało się coś usłyszeć. Znaczy coś jest na rzeczy jeśli chodzi o wzmacniacze Pass lab. Oczywiście, nie proponuje składanie Ci klona, ale może ktoś ma do sprzedania... Poza tym kwotą jaką przeznaczasz bliska jest już zakupu oryginału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisach brzmienia hegla nie widzę zachwytów nad nasyconą średnicą. Lavardin bez pilota no i poza zasięgiem nawet jako używany (ponad 6tys zł). Pass Aleph 3To zdaje się sama końcówka ale co tam zrób mi kolego jedną :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup lampę i po sprawie.

Ja od wczoraj, po 10 latach przygód z tranzystorami, mam okazję słuchać modyfikowanego Xindaka MT-3. Ma ograniczenia, ale daje taką frajdę ze słuchania muzyki, że nie widzę już drogi powrotu do tranzystora. A dodatkowo cena śmieszna, jak za takie granie. Podobno standardowy MT-3 nie jest już tak dobry, więc raczej szukaj w MingDa lub Yaqin - jest sporo informacji o tym.

Wydawało mi się, że z niejednego pieca już chleb jadłem, ale dźwięk z porządnej lampy mnie po prostu "rozbroił".

 

Jeżeli jesteś typem analityka (z linijką podchodzisz np. do zejścia basu, jego rozciągnięcia i "zamordyzmu", to w budżetówce jednak tranzystor). Jeżeli jednak kochasz muzykę i tylko ona się liczy, to zaakceptujesz lampę natychmiast ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity.

 

Ja mam akurat KW250s, ale A308 jako sam wzmak będzie dobrym wyborem. To trochę taka lampa, ale bez lampy. A do tego z dużą mocą.

 

Średnica pełna, barwna, nasycona i dociążona.

 

Porządna konstrukcja dual mono, o wadze 20 kg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na dziecko lampa odpada.... Co do dźwięku lampy to jasna sprawa że muzyka się liczy najbardziej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na dziecko lampa odpada....

 

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś MF to tranzystory, a grają lampowo (w uproszczeniu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie wzmaki, gdzie lampy są ukryte w obudowie jak tranzystory a w najgorszym wypadku za ażurowym ochraniaczem.

Większość obecnie tak ma, takie wymogi na rynek europejski, że ma być. Kwestia taka, że taką osłonę bardzo latwo zdjąć więc warto by było ją jakoś bardziej na sztywno zamocować dla pewności, po takim zabiegu nie jest taki lampowiec groźniejszy dla dziecka niż zwykły grzejnik ;)

 

Sam mam xindaka mt-3 (niemodyfikowanego) i podpisuje się pod tym co powiedział Hilbert.

Jak masz więcej kasy i koniecznie nie chcesz lampy to może sobie obejrzyj inne produkty xindaka, mają sporo różnych hybryd oraz wzmaków z lampami w jednolitej obudowie (nie na zewnątrz z osłonką). Bardzo interesujący jest też xindak PA-M grający w klasie A więc teoretycznie właśnie ciepło, dużo osób na forum bardzo osbie chwali ten model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie możesz kupić lampy jeżeli i 25W Ci wystarczy to możesz sprawdzić starszego Sugden'a A21a, nie będzie to lampa ale średnice to on ma bardzo dobrą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś MF to tranzystory, a grają lampowo (w uproszczeniu)

Akurat seria kW ma lampki w przedwzmacniaczu ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryda jak najbardziej tylko akurat tego vincenta mialem i byl jazgotliwy j brzmial slabo przy cichym sluchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF A308 czy MF A300 to będzie fajny wybór - moc będzie z Tobą - a kręgosłup poćwiczysz nosząc przy okazji -

mam a300 - to może nie jestem bezstronny

- ale różne cuda słuchałem - i średnica na moich elcach 209 - zawsze wychodziła mjodnie - ciepło gęsto zero ostrości...

ide co posłuchać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Szukam wzmacniacza z ciepłą, charyzmatyczną średnicą.

Zachęcam byś odsłuchał Xindaka , model z drewnianym front panelem....MUSE XA-6800 SE ...koniecznie z SE....bo jest też o tym symbolu " golas "

Pierwsze kilka / naście? Wat w klasie A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee bez pilota? :)

Może Audio Analogue Maestro Settanta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielcie się swoją wiedzą :) Szukam wzmacniacza z ciepłą, charyzmatyczną średnicą. Lampy na razie odpadają. Może ewentualnie być hybryda. Cena do 5 tys za nowy czy używany.

Na razie podobne do opisanego brzmienie udało mi się usłyszeć z Goldenote AP7 i Block V100.

 

Heed Obelisk Si, może to być właśnie to, czego szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.