Skocz do zawartości
IGNORED

ONKYO TX-8030 + C-7030 +Definitive Technology Studio Monitor 45.


Balea.74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem prawie zdecydowana na zakup zestawu stereo

ONKYO TX-8030 + C-7030 +Definitive Technology Studio Monitor 45.

Proszę o wypowiedź czy to dobry wybór.

Co sądzicie o tych kolumnach?

Jestem laikiem w temacie,potrzebuję prostego sprzętu,który w miarę czysto zagra.

Wczesniej to tego zestawu Onkyo szukałam kolumn podłogowych,ale poradzono mi te półkowe.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duże jest pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie systemu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balea.74, o ile dobrze pamiętam masz około 25m2, wówczas znacznie lepiej dorzucić do Definitive Technology SM55 z racji na pasywną membranę u góry kolumny.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w temacie. RMS i Q21, sorry, ale śmieszy mnie to rzucanie się na potencjalnego klienta. Nikt nie bierze pod uwagę że Balea.74 chciała być może zasięgnąć opinii spoza "branży"? taki podwójny model sprzedaży mnie bawi, jeśli klient potrzebowałby opinii Q21/RMS pewnie zadzwoniłby do was lub napisał maila a nie zadawał pytanie na forum. Co chwilę, kiedy ktoś tylko rzuci jakieś pytanie na forum widać wasze posty promujące tematy które macie w ofercie/dystrybucji.

 

Najmocniej przepraszam ale musiałem się w tym temacie wypowiedzieć.

 

Co do Twojego wyboru Balea.74, znajdź chwilę czasu, załóż sobie jakiś budżet i wyskocz do najbliższego salonu audio, posłuchaj czegoś co doradzą Ci do Twojego pomieszczenia. To chyba najsensowniejszy pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duże jest pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie systemu.

 

 

Chcę postawić sprzęt w salonie,który jest połączony z jadalnią.

Razem to powierzchnia ok.50m2,salon ok.25m2

Chcę go słuchać siedząc na kanapie,ale także będąc w kuchni,która jest na wprost salonu.

Wiem,że to może być śmieszne dla specjalistów audiofilów.

Lubię różną muzykę od rocka,przez pop do muzyki klasycznej,ale największą przyjemność w słuchaniu mam kiedy słyszę każdy instrument ją tworzący.

Uwielbiam dochodzące dźwięki klarnetu,trąbki,gitarki itp.

Nie słucham "rąbanki",więc bas ma dla mnie mniejsze znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 metrów to dość dużo jak na monitorki, obawiam się że cały dźwięk nie dojdzie do kuchni, co jak co, ale kolumna podstawkowa to raczej odsłuch bliskiego pola.

Moim zdaniem trafniej zainwestować w kolumny podłogowe. Zakładając że zostajesz przy elektronice Onkyo możesz pomyśleć o Focalu 716, Boston Acoustics A360 (tutaj sporo średnicy, trochę mniej detali niż w Focalu- tak to odczułem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balea.74 najrozsądniej byłoby odwiedzić salon audio, nas, Q21, czy też jeden z wielu w Polsce i przekonać się na własne ucho. Nawiązując do basu, przy gitarze basowej ma potężne znacznie lub chociażby przy kontrabasie :)

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.