Jump to content
IGNORED

Ustawienie kolumn 5.0 w pokoju 7 m2


enyoui

Recommended Posts

Witam wszystkich, chciałbym zasięgnąć waszej opinii na temat tego co posiadam w pokoju i jak ewentualnie i co można byłoby zrobić żeby było lepiej. Na wstępnie może zacznę od tego, że mój pokój jest o wymiarach 2,20x3,40. Jak widać trochę mały jak na zestaw 5.0. Amplituner to Yamaha RX-V630 a kolumny: centralna - jamo s60 (80W - 130W, 75 Hz - 20.000 Hz 6 OHM), fronty jakiejś firmy krzak (50W - 75W, 40 Hz - 25.000 Hz 4 OHM) no i oczywiście efektowe, jedna to AMTECH ale nie wiem co to za model dokładnie (15W - 30W 6 OHM) a druga efektowa to jakiś philips którego specyfikacji nie znam i nawet nie ma napisane co to za model. Poniżej załączę zdjęcia i obrazek jak wygląda to wszystko w moim pokoju. Teraz przejdę do opisu sytuacji: W miejscu w którym siedzę jednak słyszę czasami te huczenie niskich częstotliwości, słucham dość głośno jak na taki mały pokój bo aż na -45 db, czasami -40 db i nie wiem co mógłbym zrobić aby ten dźwięk trochę się polepszył. Sceny raczej nie polepszę a to dlatego, że mam za mały pokój do tego, nie mam jak rozstawić kolumn za bardzo, ani odsunąć je od ściany ani przysunąć bo huczy jeszcze bardziej i aż niemiło się słucha. Pytanie do was - znawców - z racji tego, że nie chcę rezygnować z tego zestawu co mam teraz i zostać przy tym ampli oraz kolumnach o podobnej mocy to czy da radę coś z tym zrobić żeby to grało dużo lepiej? Oczekuję żeby nisko schodził bas i nie huczało mi w uszach w miejscu w którym siedzę, żeby też mniej się ta fala trochę odbijała od ścian, poradzicie coś? Spodobał mi się zestaw jamo s606 ale fronty mi się nie zmieszczą więc pomyślałem, że jakbym zamienił fronty na satelitki jamo s60 + satelitk jamo s60 + centralna jamo s60 + jamo sub 210 to może by to troszkę poprawiło dźwięk. Co o tym sądzicie? Przepraszam za moją chaotyczną składnię zdania ale nie wiem od czego zacząć na czym skończyć, za dużo pytań, za dużo oczekiwań i za mało wiedzy. Proszę o pomoc.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-48472-0-35418600-1389964602_thumb.jpg

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Wyburz co najmniej jedną ścianę? Ciężko bedzie mniej radykalnie niz wyżej... Jedyne co mi się ciśnie to ew 4 kolumienki plus jakiś rozsądny sub. Ja dosyć Dobrze wspominam swój zestaw k/d z przybliżonego metrażu. Pozdro

Link to comment
Share on other sites

MUSISZ wybrać zestaw głośników, który NIE ma BR z tyłu. Z kolei shitowe suby od tanich kin mają kiepskie głośniki. Mam kolejne kino, w którym wymieniałem głośnik suba na jakiś budżetowy, ale z mniejszym Qts. Fakt, że teraz i muzyka brzmi naprawdę dobrze - szybko i melodyjnie - a basu w efektach przybyło.

Mam wrażenie, że w setupie również tego amplitunera jest wybór wielkości głośników frontowych. Jeśli wybierzesz "małe", to nie dostaną porcji niskich częstotliwości, bez względu na to czy to będzie dobre Jamo czy też, jak piszesz - jakiś shit. A wtedy wystarczy dołożyć małego suba ( byle nie w rogu pokoju ) , wyregulować całość i już.

... i zamiast IV RP jest PRL II

Link to comment
Share on other sites

W 8m2 mogą się zaczynać rezonanse własne pomieszczenia; szczególnie ze względu na częsty niemożność odsunięcia kolumn ponad np. 0,7 m od ścian i możliwości ucieczki kolumn z rogów pokoju. Zamknięte tej samej wielkości czy klasy miałyby pewnie nieco inny bas, krótszy, ale decydowałby i tak zasięg pasma od dołu. R.

... i zamiast IV RP jest PRL II

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.