Skocz do zawartości
IGNORED

Chomik, Chomikuj


skynyrd

Rekomendowane odpowiedzi

Zgraj gre na dysk usb i ja zainstaluj jak pojdzie tzn dysk dobry i nie szukaj więcej na nim bledow bo ich nie ma tylko kopiuj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Dzięki Chomikowi właśnie zostałem użytkownikiem najnowszej-Automapy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski USB nie nadają się na kopię o ile USB 3,0 jakąś tam ogrania temat to na inne kopia bez kontroli sum nie ma najmniejszego sensu, jest zbyt dużo błędów i danych gubionych w locie.

 

Chyba jednak się nie zgadzam. Wg mnie piszesz bardziej o samym transferze danych - np. ściąganie pliku z internetu. W kopiowaniu zawsze jest kontrola sum - inaczej cała idea kopiowania by padła szybciej niż powstała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Chyba jednak się nie zgadzam. Wg mnie piszesz bardziej o samym transferze danych - np. ściąganie pliku z internetu. W kopiowaniu zawsze jest kontrola sum - inaczej cała idea kopiowania by padła szybciej niż powstała.

zawsze ? to teza czy fakt ?

ale tak mówię o transferze dysk <-> komputer bo to najsłabsze ogniwo.

 

 

error-checksum-crc32-teracopy.png

 

42lze21q0hjt.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - Ale błędy CRC nie są winą samego algorytmu kopiowania czy zastosowania rodzaju połączenia ( USB / LAN / itd ) - bity lecą tak samo przez USB jak i przez jakiekolwiek inne połaczenie. CRC są to typowe błędy transferu. Spowodowane wieloma czynnikami - niekoniecznie nośnikiem danych. Może to być np. uszkodzony procesor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

No tak - Ale błędy CRC nie są winą samego algorytmu kopiowania czy zastosowania rodzaju połączenia ( USB / LAN / itd ) - bity lecą tak samo przez USB jak i przez jakiekolwiek inne połaczenie. CRC są to typowe błędy transferu. Spowodowane wieloma czynnikami - niekoniecznie nośnikiem danych. Może to być np. uszkodzony procesor.

a ktoś pisał że chodzi o algorytm kopiowania ? przecież on się nie różni niczym od "klasycznego"

 

komunikacja usb <-> lan to dwa różne światy, i tak winny może być skok napięcia, mostek na płycie, aplikacja usb (historie znane z DAC'ów), kabel (przypominam że zasila), i w końcu sama kieszeń a dokładnie układ w niej zawarty. Niestety nawet sam dysk i system, kontrolery przeważnie zapychają się na max by wywindować najwyższy transfer a potem magistrala zdycha by to przepchnąć dalej. Każdy z was pewno zauważył że czasem podczas kopiowania dużych materiałów prędkości skaczą albo są niebotycznie wysokie po czym stoją w miejscu.

 

BTW: Żadna standardowa "kopiarka" nie sprawdza sum kontrolnych, dlaczego.. ? bo to drastycznie wydłuża czas kopiowania.

 

Oczywiście jak pisałem wedle stawu grobla, lepije to usb niż nic ale to nie ma nic wspólnego z backupem jaki powinien być wykonywany, po za tym kopia powinn być wykonywana dość często a nie jak mi się przypomni i raczej z automatu... o właśnie... jak często to robicie..

 

Dzięki Chomikowi właśnie zostałem użytkownikiem najnowszej-Automapy:)

to przepłaciłeś :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Plusy Chomika to czas w jakim można ściągnąć plik , w razie błędu prawo do ponownego pobrania oraz możliwość komentowania plików i użytkowników .

Torenty są gratis , ale 3 dni na ściągnięcie filmu , koszt prądu i błąd po ściągnięciu 99% powodują, że niewielka opłata za Chomika i tak jest atrakcyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Żadna standardowa "kopiarka" nie sprawdza sum kontrolnych, dlaczego.. ? bo to drastycznie wydłuża czas kopiowania.

 

Standardowa kopiuj wklej faktycznie - ale kopiarka backupowa chyba posiada każda. Nie jestem pewien na 100% - jednak zakładam, że co to byłby za backup gdyby nie sprawdzała :-) Ja i tak tego nie używam - ale moje dane nie są wagi państwowej :-)

 

Plusy Chomika to czas w jakim można ściągnąć plik , w razie błędu prawo do ponownego pobrania oraz możliwość komentowania plików i użytkowników .

Torenty są gratis , ale 3 dni na ściągnięcie filmu , koszt prądu i błąd po ściągnięciu 99% powodują, że niewielka opłata za Chomika i tak jest atrakcyjna.

 

Tylko, że takie bajery masz chyba w każdym rodzaju ściągania. Dla warezów masz darmowy JDownloader - w Premium masz możliwość wznawiania / resetowania pliku a komentujesz na stronie.

 

Torrent też nie jest właściwie zły - też masz możliwość komentowania. Jednak dla mnie największa bolączka torrentów to szybko przemijające ''wstawki'' i gimbusowe zasady stron z ratio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torrent też nie jest właściwie zły - też masz możliwość komentowania. Jednak dla mnie największa bolączka torrentów to szybko przemijające ''wstawki'' i gimbusowe zasady stron z ratio.

 

Rutracker i po sprawie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dla mnie największa bolączka torrentów to szybko przemijające ''wstawki'' i gimbusowe zasady stron z ratio.

 

Dlatego trzymam się rutrackera.

Jest pozbawiony tych wad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czegoś nie znalazłem na rutrackerze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie backupu panowie raid sie sprawdza miliony razy dziennie na całym świecie ...

 

Wysłane przy użyciu wibratora do betonu z Gwiazdy Śmierci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Standardowa kopiuj wklej faktycznie - ale kopiarka backupowa chyba posiada każda. Nie jestem pewien na 100% - jednak zakładam, że co to byłby za backup gdyby nie sprawdzała :-) Ja i tak tego nie używam - ale moje dane nie są wagi państwowej :-)

możliwe, jedna ma druga nie ma.. ogólnie te często dostarczane przez producentów akurat nie maja. Znając życie połowa ludzi i tak robi to klasycznie... i ręcznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy Chomika to czas w jakim można ściągnąć plik , w razie błędu prawo do ponownego pobrania oraz możliwość komentowania plików i użytkowników .

Torenty są gratis , ale 3 dni na ściągnięcie filmu , koszt prądu i błąd po ściągnięciu 99% powodują, że niewielka opłata za Chomika i tak jest atrakcyjna.

 

sciagajac z chomika wspomagasz mafie i przestepcow (osoby zarabiające na czyims produkcie)

poza tym z tego co wiem to przy dobrej stronie torrent idzie pelna predkoscia lacza wiec przy 100 mega laczu to nie sa 3 dni a raczej 3 minuty , no chyba ze blu raya 50GB sciagamy ale przy takim laczu to pewnie i tak poniżej 3 godzin (a nie dni) bledy hmmm nigdy mi się nie zdarzyly, chyba ze jakiś problem z pc ale zawsze szlo to naprawić poprzez ponowne sprawdzenie, oszukany plik? hmmm przy dobrej stronie tez się nie zdarza (nie pamiętam takiej sytuacji) jedyna wada ze problemy mogą się zacząć jak szukamy czegos niepopularnego albo wydanego dawno temu

 

ale i tak uważam ze producenci powinni dazyc do powstawania platform streaningowych na abonament gdzie masz wszystko do wyboru za abonament (tak jak spotify) wlacznie z kazda możliwa jakości (czego spotify jest pozbawione wiec wciąż dla niektórych niekorzystne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy transfer i 100% pewnosci ze sie jakiegos syfu nie sciagnie jest prywatnych trackerach ale zeby sie tam dostac potrzebne jest zaproszenie,za lipne wstawki od razu ban

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

sciagajac z chomika wspomagasz mafie i przestepcow (osoby zarabiające na czyims produkcie)

 

 

zawsze wspomagasz mafię i przestępców jeśli cokolwiek kupujesz i płacisz od tego podatki.

dlatego kiedy mogę to kupuję od domowych wytwórców bez fv i paragonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Żadna standardowa "kopiarka" nie sprawdza sum kontrolnych, dlaczego.. ? bo to drastycznie wydłuża czas kopiowania.

 

Nie. Bo standard USB to zapewnia. Zapytaj wujka Googla o "Bulk Transfer". Zapytaj też o "IsochronousTransfer" jaki jest stosowany przy przesyłaniu do DACów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Nie. Bo standard USB to zapewnia. Zapytaj wujka Googla o "Bulk Transfer". Zapytaj też o "IsochronousTransfer" jaki jest stosowany przy przesyłaniu do DACów.

komunikacja "usb" <-> "usb" bez uwzględnienia dysku i kontrolera kieszeni.

 

prosto mówiąc dostał ? dostał ? zapisał ? hmm.

 

Nie standard usb tylko protokół usb i nie w każdym typie transmisji zaś za retransmisje i zgłaszanie błędów odpowiada handshake (chyba, już nie pamiętam)

 

IsochronousTransfer - Nie ma zaimplementowanego mechanizmu handshake’u oraz retransmisji w przypadku wystąpienia błędów, jego celem jest maksymalne zminimalizowanie laga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunikacja "usb" <-> "usb" bez uwzględnienia dysku i kontrolera kieszeni.

 

prosto mówiąc dostał ? dostał ? zapisał ? hmm.

 

Nie standard usb tylko protokół usb i nie w każdym typie transmisji zaś za retransmisje i zgłaszanie błędów odpowiada handshake (chyba, już nie pamiętam)

 

IsochronousTransfer - Nie ma zaimplementowanego mechanizmu handshake’u oraz retransmisji w przypadku wystąpienia błędów, jego celem jest maksymalne zminimalizowanie laga

 

oj wy audiofile bledowcy szukacie wszędzie wad odtwarzania muzyki nawet w kopiowaniu na dysk a przecież tam nie ma bledow kopiowanie danych z dysku na dysk przy sprawnym systemie jest zawsze bezbledne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

to że o czymś nie wiesz nie znaczy że nie istnieje i nie ma to nic wspólnego z łamaniem praw fizyki przez audiofobów.

 

Błędy występują bardzo sporadycznie i przeważnie przy ciężej robocie, w przypadku usb 3.0 jest znaczna poprawa i przez około roku miałem tylko 1 przypadek nie zgadzania się sum, ale sam fakt że dany problem występuje a dysk jest narażony na wstrząsy, zgniecenia i inne fizyczne czynniki w 100% dyskwalifikuje go jako backup.

 

No i jest to po prostu nie wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przecież tam nie ma bledow kopiowanie danych z dysku na dysk przy sprawnym systemie jest zawsze bezbledne

 

Inaczej by to nie miało sensu. No ale jak widzisz kolega wie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że o czymś nie wiesz nie znaczy że nie istnieje i nie ma to nic wspólnego z łamaniem praw fizyki przez audiofobów.

 

Błędy występują bardzo sporadycznie i przeważnie przy ciężej robocie, w przypadku usb 3.0 jest znaczna poprawa i przez około roku miałem tylko 1 przypadek nie zgadzania się sum, ale sam fakt że dany problem występuje a dysk jest narażony na wstrząsy, zgniecenia i inne fizyczne czynniki w 100% dyskwalifikuje go jako backup.

 

No i jest to po prostu nie wygodne :)

 

Nie ma błędów na dyskach w sprawnym systemie i dysku!!!

 

Dysk nadaje sie na backup bardziej od innych dostepnych dla przecietnych użytkowników nosnikow (jak cd dvd)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Nie ma błędów na dyskach w sprawnym systemie i dysku!!!

udowodnij :)

 

Dysk nadaje sie na backup bardziej od innych dostepnych dla przecietnych użytkowników nosnikow (jak cd dvd)

nie zaprzeczam, ale powiedźmy że mam zupełnie inne wyobrażenie o backupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udowodnij :)

 

nie zaprzeczam, ale powiedźmy że mam zupełnie inne wyobrażenie o backupie.

 

Ale co tu udowadniać. ....

 

Jak mozesz miec bledy przy kopiowaniu kiedy taki program czy gra w ogole sie nie uruchomi jak beda bledy wyskoczylby crc i instalacja by sie zakonczyla piszesz jakby humanista nauczal o komputerach.... przy crc nie szlo by kopiowac plikow.... a jakos wszystko moge kopiowac w jedna i w druga strone caly czas i wciaz to dziala....

 

Nie powiem przy plytach cd nawet oryginalnych zdarzaly sie często bledy ale cd sa malo trwale wiec lubi sie niszczyc i sypac bledami ..... dlatego nie backupuje na cd bo nie chce stracic danych robie to na hdd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nic nie trace z hdd jeszcze mi sie nie zdarzylo wiec u mjie nie ma bledow a z cd/dvd juz pare razy tak ale to wada plyt nie systemu zapisu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

i pewno nie zastanawiałeś się nigdy czemu nawet jak masz "bady" w ramach rozsądku to nie tracisz danych.

 

Ja naprawdę nie mam zamiaru Cie nawracać, nie jeden tu łamie prawa fizyki i logiki więc naprawdę podziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz rację bo ja nie mam zamiaru szukać błędów i problemow na dyskach jak mi wszystko działa i nie mam strat danych bo to bez sensu tracic energię na niepotrzebne sprawy

 

Wole włączyć film z dysku i obejrzec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.