Jump to content
IGNORED

Zamiennik dla Technics'a V90


sidi_tg

Recommended Posts

Chciałbym zasięgnąć pomocy forumowiczów w pewnej kwestii.

Mój zestaw to w tej chwili Technics SU-V90D oraz STX FX-300. Akurat mam w tej chwili inne zajęcie dla tego wzmacniacza, dlatego pomyślałem o zmianie klocka na coś innego, lepszego.

 

Do czego ma służyć? Muzyka bardzo różna - gitary, wokal, trochę lżejszego rocka, elektronika (nie techno), klimaty celtyckie. Generalnie lubię utwory nieskomplikowane, dopracowane jakościowo.

Jako źródła zazwyczaj używam komputera, więc DAC jest ważny (nie koniecznie zintegrowany, ale jakby się dało...). Wygląd nie ma żadnego znaczenia, sterowanie pilotem nie potrzebne.

 

Zasadniczo (od razu uprzedzę - nie mam większego doświadczenia, to pierwszy porządniejszy zestaw) nawet podoba mi się jak aktualnie całość gra, choć brakuje mi chyba trochę dołu i może, hmmm... dynamiki? Mam wrażenie, że bardziej "przeładowane" utwory zlewają się w jeden jazgot z którego nic nie wynika. Oczywiście Technics zawsze pracuje jako końcówka, bo z włączonym przedwzmacniaczem jest tylko gorzej. No i wyraźniejsza scena byłaby mile widziana. No chyba, że to wina pomieszczenia albo mojego słuchu...

 

Budżet to okolice 1000zł z lekim plusem, więc liczę się głównie ze sprzętem używanym. Byłbym wdzięczny za wskazanie w ogóle kierunku, w stronę którego mam się zwrócić - konstrukcje angielskie, czy japońskie? Starsze, czy nowsze? Czy może mam rozważać lampy - bo nie miałem dotąd styczności? Oczywiście konkretne modele też są interesujące. Jak również wskazówki co do tego, gdzie ewentualnie warto spróbować odsłuchu jakiś sprzętów w obrębie Śląska (GOP i okolice).

Link to comment
Share on other sites

  • Moderatorzy

np:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Link to comment
Share on other sites

Rotel to jest coś, co wstępnie rozważam. Czy te nowsze modele są tak samo warte uwagi jak starsze, czy coś się zmieniło? Dobrze myślę, że RA-971 będzie wykonany w klasie A? Jakiego pozytywnego efektu w stosunku do Technicsa mogę się spodziewać?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zrobiłem mały research i zainteresował mnie Rotel RA-12. Wiem, że to wyższy budżet, ale zorientowałem się, że interesującego wzmacniacza z DACiem z tej kwocie nie dostanę. Czy może zainteresować się starszymi integrami a o DACu pomyśleć osobno?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.