Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiennik dla Technics'a V90


sidi_tg

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zasięgnąć pomocy forumowiczów w pewnej kwestii.

Mój zestaw to w tej chwili Technics SU-V90D oraz STX FX-300. Akurat mam w tej chwili inne zajęcie dla tego wzmacniacza, dlatego pomyślałem o zmianie klocka na coś innego, lepszego.

 

Do czego ma służyć? Muzyka bardzo różna - gitary, wokal, trochę lżejszego rocka, elektronika (nie techno), klimaty celtyckie. Generalnie lubię utwory nieskomplikowane, dopracowane jakościowo.

Jako źródła zazwyczaj używam komputera, więc DAC jest ważny (nie koniecznie zintegrowany, ale jakby się dało...). Wygląd nie ma żadnego znaczenia, sterowanie pilotem nie potrzebne.

 

Zasadniczo (od razu uprzedzę - nie mam większego doświadczenia, to pierwszy porządniejszy zestaw) nawet podoba mi się jak aktualnie całość gra, choć brakuje mi chyba trochę dołu i może, hmmm... dynamiki? Mam wrażenie, że bardziej "przeładowane" utwory zlewają się w jeden jazgot z którego nic nie wynika. Oczywiście Technics zawsze pracuje jako końcówka, bo z włączonym przedwzmacniaczem jest tylko gorzej. No i wyraźniejsza scena byłaby mile widziana. No chyba, że to wina pomieszczenia albo mojego słuchu...

 

Budżet to okolice 1000zł z lekim plusem, więc liczę się głównie ze sprzętem używanym. Byłbym wdzięczny za wskazanie w ogóle kierunku, w stronę którego mam się zwrócić - konstrukcje angielskie, czy japońskie? Starsze, czy nowsze? Czy może mam rozważać lampy - bo nie miałem dotąd styczności? Oczywiście konkretne modele też są interesujące. Jak również wskazówki co do tego, gdzie ewentualnie warto spróbować odsłuchu jakiś sprzętów w obrębie Śląska (GOP i okolice).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel to jest coś, co wstępnie rozważam. Czy te nowsze modele są tak samo warte uwagi jak starsze, czy coś się zmieniło? Dobrze myślę, że RA-971 będzie wykonany w klasie A? Jakiego pozytywnego efektu w stosunku do Technicsa mogę się spodziewać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem mały research i zainteresował mnie Rotel RA-12. Wiem, że to wyższy budżet, ale zorientowałem się, że interesującego wzmacniacza z DACiem z tej kwocie nie dostanę. Czy może zainteresować się starszymi integrami a o DACu pomyśleć osobno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.