Skocz do zawartości
IGNORED

Wojna w Ukrainie | Na żywo z Ukrainy


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Nacjonaliści w FR (typu Rosja dla Rosjan, Rosjanin to szczytowe osiągnięcie ludzkiej cywilizacji, Słowianie - wyższa rasa, ...) to margines beż żadnego poparcia społecznego. Najbardziej aktywne i widoczne są stanowczo zwalczane przez wadzę (m.in. wsadzane do więzień). Myślę, że poziom nacjonalizmu w FR jest porównywalny z poziomem nacjonalizmu w Polsce. Przy czym w odróżnieniu od jednorodnej narodowo Polski FR to wielonarodowa federacja.

Jest oczywiście jakaś tam niechęć (nacjonalizm bytowy/domowy) w stosunku do milionów imigrantów zarobkowych z Azji Środkowej (z byłych republik radzieckich) ale obecnie z tego co wiem jest ona na minimalnym poziomie bo wszyscy Rosjanie (w sensie obywatele Rosji) wiedzą, że ci migranci ciężko pracują.

W Dumie nie ma żadnych nacjonalistów (Żyrinowski to klaun bez żadnej stałej ideologii). Partie nacjonalistyczne nie są rejestrowane, wszelakie nacjonalistyczne strony internetowe blokują. M.in. z obawy przed jakimikolwiek konfliktami/zamieszkami na tle narodowościowym.

W republikach w urzędach używane są języki lokalne (równolegle z rosyjskim), uczą na nich w szkołach. Np. w Republice Krym są obecnie trzy języki państwowe: rosyjski, ukraiński i krymsko-tatarski (w czasach Ukrainy był tylko ukraiński).

W czasach aktywnych działań wojennych na Donbasie powstał ruch nacjonalistyczny "Za Rosyjski świat" ale szybko został spacyfikowany przez władzę.

Co do mojej nienawiści. Bardziej od samych "banderowców" nienawidzę ukraińskie władze tolerujące i wykorzystujące skrajnych nacjonalistów/rasistów w swoich interesach. Przy nowej ZE-władzy niby tego jest mniej ale nadal jest. Np. Zieleński zostawił na stanowisku szefa MSW Awakowa, który jest jednym z kuratorów nacjonalistycznych bandytów. W większości oligarchicznych kanałów TV (innych na Ukrainie nie ma) promuje się skrajny nacjonalizm nakierowany nie tylko przeciwko Rosjan ale i Ukraińców na wschodzie i południu Ukrainy (bo według nacjonalistów są niedostatecznie ukraińscy).

Jestem kategorycznie przeciwny grupowemu dzieleniu ludzi na lepszych i gorszych. W każdym narodzie zdarzają się świnie ale nie można na tej podstawie całe narody uważać za "świńskie", dorabiając do tego ideologię rasową/cywilizacyjną czy dowolna inną.

PS. Bardzo prawdopodobny "banderowski" kierunek przyszłego rozwoju Ukrainy był dla mnie oczywisty już w czasach późnego ZSRR (mieszkałem wtedy na Zachodniej Ukrainie).

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JuG napisał:

Najbardziej aktywne i widoczne są stanowczo zwalczane przez wadzę

Żyrinowski toże?

1 godzinę temu, JuG napisał:

(mieszkałem wtedy na Zachodniej Ukrainie

Jak tamtejsi wspominali rządy polskich panów? Woleli ZSRR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JuG napisał:

W Dumie nie ma żadnych nacjonalistów (Żyrinowski to klaun bez żadnej stałej ideologii)

dla mnie jest typowym nacjonalistą i od lat glosi takie własnie poglądy tym bardziej dziwię się ,że jest to tolerowane skoro

2 godziny temu, JuG napisał:

Partie nacjonalistyczne nie są rejestrowane, wszelakie nacjonalistyczne strony internetowe blokują

kilka wypowiedzi Władimira Wolfowicza

"jeśli na terenie Polski staną wojskowe obiekty NATO, to Rosja będzie zmuszona je zniszczyć”

"„Trzeba zrobić tak, aby nie tylko Ukraina, ale i Rumunia czy Polska mówiły po rosyjsku! Tam, gdzie mówi się po rosyjsku, tam Rosja może potencjalnie wystąpić w obronie swoich rodaków”

 

"Dlatego zaczynać powinniśmy pierwsi! I Stalin miał plan. Zacząć wcześniej i rozbić Niemców na terytorium Polski. Ale nie wystarczyło mu zdecydowania. Tak samo jak generałowie proponowali gromić Napoleona w Polsce."

 

zresztą Putin tez w 2014 powiedział o NATO  "Udusimy ich wszystkich, czego pan się tak boi?

 

Czy te wypowiedzi nie są dla Ciebie typowym nacjonalizmem?
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, slawek.xm napisał:

kilka wypowiedzi Władimira Wolfowicza

"jeśli na terenie Polski staną wojskowe obiekty NATO, to Rosja będzie zmuszona je zniszczyć”

"„Trzeba zrobić tak, aby nie tylko Ukraina, ale i Rumunia czy Polska mówiły po rosyjsku! Tam, gdzie mówi się po rosyjsku, tam Rosja może potencjalnie wystąpić w obronie swoich rodaków”

 

"Dlatego zaczynać powinniśmy pierwsi! I Stalin miał plan. Zacząć wcześniej i rozbić Niemców na terytorium Polski. Ale nie wystarczyło mu zdecydowania. Tak samo jak generałowie proponowali gromić Napoleona w Polsce."

Żyrinowski to polityczny harcownik, na razie groźny w sferze retoryki. Nie oznacza to, że należy go całkowicie lekceważyć, ponieważ w pewnych okolicznościach może takim być. Jakie okoliczności mogą to sprawić? Np. w wyniku odsunięcia od władzy przewidywalnych polityków, jak Miedwiediew czy Putin w wyniku jakiejś kolorowej rewolucji.

42 minuty temu, slawek.xm napisał:

zresztą Putin tez w 2014 powiedział o NATO  "Udusimy ich wszystkich, czego pan się tak boi?

Nie epatowałbym też innych tego rodzaju zdaniami wyrwanymi z kontekstu. Wystarczy odsłuchać całość wypowiedzi, aby zrozumieć o co Putinowi chodziło:

Nawet komentarz do tej wypowiedzi zamieszczony tu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  nie jest w pełni adekwatny.

I nie nazwałbym tej wypowiedzi Putina

46 minut temu, slawek.xm napisał:

typowym nacjonalizmem

, a raczej jego poglądem o sytuacji militarno-politycznej Rosji przy ciągłym rozbudowywaniu NATO wokół jej granic. Co jest złamaniem obietnicy danej Rosji prze zjednoczeniem Niemiec. Język Putina jest odpowiednio dobrany do słuchaczy i rozmówców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jaro_747 napisał:

Proszę ile zrozumienia dla wielkorosyjskich szowinistów.

Twoja retoryka jest bardzo podobna do tej w wydaniu Władimira Wolfowicza Żyrinowskiego. Tylko odchylona w drugą stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, JuG napisał:

NATO to jakaś nowa nacja?

jakbyś nie wiedział to Polska jest w tym sojuszu i ja Putinowi nie mowię co on może w Rosji budować

więc on nie ma prawa grozić mi duszeniem czy inną śmiercią za to co sobie na wlasnym podwórku wybuduję

liczyłem ze tak prosty temat ogarniesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JuG napisał:

Co to wszystko ma wspólnego z nacjonalizmem?

zauważ , że przytoczyłem wypowiedzi tylko dotyczące Polski, z których jednoznacznie wynika dla mnie że sposób postrzegania Polski przez polityków rosyjskich jest skrajnie nacjonalistyczny

tępisz  wypowiedzi w podobnym stylu nazywając je rusofobią i nacjonalizmem lub jeszcze ostrzej natomiast

o Żyrynowskim piszesz ,ze nie jest nacjonalistą

czemu jestes niekonsekwentny? piszesz logicznie i ciekawie ale w tym wypadku mijasz się z prawdą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

zauważ , że przytoczyłem wypowiedzi tylko dotyczące Polski, z których jednoznacznie wynika dla mnie że sposób postrzegania Polski przez polityków rosyjskich jest skrajnie nacjonalistyczny

Nie, nacjonalizm nie ma z tym nic wspólnego. Czy Amerykanie najechali leżące tysięcy km. od USA Irak czy Afganistan z powodu nacjonalizmu? Czy  może z powodu tego, że ich zdaniem państwa te zagrażały bezpieczeństwu USA? Jeżeli sąsiad za płotem będzie rozbierał znalezione w lesie pociski z II WŚ nie będziesz mu przeszkadzał bo w swoim ogródku może robić co chce czy zawołasz policję?

Jeżeli Polska jest przeciwnikiem Rosji to musi się liczyć z ryzykami z tego wynikającymi. Tak samo jak Rumunia czy jakiekolwiek inne państwo. Określona retoryka to też część tej konfrontacyjnej gry.

Nigdy nie słyszałem żeby Putin mówił źle o jakimkolwiek narodzie. Ruski nacjonalista (twoim zdaniem) Putin wziął by na ministra obrony Tuwińca Szojgu?

3 minuty temu, slawek.xm napisał:

o Żyrynowskim piszesz ,ze nie jest nacjonalistą

Żyrinowski jest przede wszystkim prowokatorem (kiedy gada normalnie jest/był całkiem niegłupim facetem). Te jego wypowiedzi nie są wypowiedziane w Dumie czy na wiecach partyjnych a na różnych rosyjskich popularnych politycznych talk-show-ach (są w TV codziennie), gdzie napierdala się on m.in. z Polakami (występują tam czasami jakieś mało znane niby polskie dziennikarze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JuG napisał:

Czy Amerykanie najechali leżące tysięcy km. od USA Irak czy Afganistan z powodu nacjonalizmu? Czy  może z powodu tego, że ich zdaniem państwa te zagrażały bezpieczeństwu USA?

Amerykanie nie powiększają swojego terytorium tak jak Rosja zajmując Krym

5 minut temu, JuG napisał:

Jeżeli Polska jest przeciwnikiem Rosji to musi się liczyć z ryzykami z tego wynikającymi.

na szczęście w drugą stronę też to dziala właśnie dzięki USA

19 minut temu, JuG napisał:

Nigdy nie słyszałem żeby Putin mówił źle o jakimkolwiek narodzie

chodzilo mi glownie o Zyrynowskiego

 

25 minut temu, JuG napisał:

Żyrinowski jest przede wszystkim prowokatorem (kiedy gada normalnie jest/był całkiem niegłupim facetem).

przykro mi ale nie podziele Twojego zachwytu tym typem i ma nadzieję ,że nigdy do władzy nie dojdzie

i zapytam

to zdjęcie to Twoim zdaniem  feik? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
39 minut temu, slawek.xm napisał:

Twojego zachwytu tym typem

Jakiego zachwytu?! To marginalny polityk z tak zwanej systemowej (nieszkodliwej, kontrolowanej, karmionej) opozycji. Do żadnej władzy on nigdy i nigdzie dojdzie.

39 minut temu, slawek.xm napisał:

Amerykanie nie powiększają swojego terytorium tak jak Rosja zajmując Krym

Mają przy granicach całkowicie kontrolowane i militarnie bezzębne państwa. Jak myślisz co zrobiłyby USA jeżeli by Meksyk zaproponował Rosji Kalifornię Dolną jako miejsce na jej bazy morskie i rakietowe?

Amerykanie zrujnowali i okupują Irak i Afganistan. Wspomogli zrujnowanie Syrii i Libii. Zginęli setki tysięcy cywili (w tym dzieci, kobiet i starców). I giną nadal.

Krym, który od 1774 do 1954 roku był rosyjski, został przyłączony z powrotem na prośbę i przy gorącej akceptacji ponad 90% jego mieszkańców, wyjechała z niego mikroskopijna garstka niezadowolonych. Nikt tam nie zginął, nie ma żadnej wojny, Rosja w rozwój infrastruktury (w tym turystycznej) Krymu pakuje miliardy (przy Ukrainie żadnych inwestycji nie było, wszystko jak i wszędzie zagniwało). Taka "aneksja" jest zła, a amerykańska "nieaneksja" dobra?

Oderwanie od Serbii i przyznanie niepodległości Kosowa przez USA i satelitów (żeby zrobić tam największą amerykańską bazę wojskową w regionie) jest zgodne z prawem międzynarodowym a przyłączenie Krymu nie? ???

39 minut temu, slawek.xm napisał:

to zdjęcie to Twoim zdaniem  feik?

No co ty, oczywiście że nie - tak wygląda trybuna w Dumie. W urojeniach idiotów.

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jasna sprawa.

Za chwilę może się okazać, że 90% Łotyszów i Estończyków oszaleje z zachwytu jak Rosja łaskawie zgodzi się objąć ich swoją opieką :-))).

Tak przynajmniej poda Sputnik a za chwilę napisze Jurij. No i Zyzol, nie zapominajmy o piątej kolumnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zyzol napisał:

Twoja retoryka jest bardzo podobna do tej w wydaniu Władimira Wolfowicza Żyrinowskiego. Tylko odchylona w drugą stronę.

Nie odpowiadam za to, że nie ogarniasz moich wpisów. Tak, jak nie odpowiadam za twoje odchyły.

Teraz, toptwenty napisał:

A dziadekwłodek to pies?

Zresztą, kto wie.

To jedno z wcieleń znanej trójcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JuG napisał:

To marginalny polityk z tak zwanej systemowej (nieszkodliwej, kontrolowanej, karmionej) opozycji.

przewodniczy trzeciej pod względem miejsc w Dumie partii a Ty piszesz,ze to margines ?

dobranoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, slawek.xm napisał:

przewodniczy trzeciej pod względem miejsc w Dumie partii a Ty piszesz,ze to margines ?

dobranoc

Żyrinowski jest częścią układanki putinowskiego reżimu. Niby oszołom, ale jak trzeba to wypuszcza różne balony próbne celem testowania reakcji na pomysły których partii władzy nie wypada wyrażać otwarcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, toptwenty napisał:

A dziadekwłodek to pies?

Zresztą, kto wie.

A Pietrzak to kot.

Każdy to wie.

7 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Nie odpowiadam za to, że nie ogarniasz moich wpisów.

To prawda. Psychiatrą nie jestem.

7 godzin temu, Jaro_747 napisał:

To jedno z wcieleń znanej trójcy.

Ja też,

7 godzin temu, Jaro_747 napisał:

nie odpowiadam za twoje odchyły.

 

A tu prawie plagiat:

10 godzin temu, Zyzol napisał:

Żyrinowski to polityczny harcownik

 

7 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Żyrinowski jest częścią układanki putinowskiego reżimu. Niby oszołom, ale jak trzeba to wypuszcza różne balony próbne celem testowania reakcji na pomysły których partii władzy nie wypada wyrażać otwarcie.

**********

7 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Przynajmniej jasna sprawa.

Za chwilę może się okazać, że 90% Łotyszów i Estończyków oszaleje z zachwytu jak Rosja łaskawie zgodzi się objąć ich swoją opieką :-))).

Tak przynajmniej poda Sputnik a za chwilę napisze Jurij. No i Zyzol, nie zapominajmy o piątej kolumnie.

Właśnie się odezwała. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tusk zaniepokojony losem kolegi po fachu. Jego reakcja na informację o tym, że Poroszenko nareszcie przedstawiono pierwsze zarzuty (sprawa dotyczy bezprawnego naznaczenia przez Poroszenko swoich sędzi do Najwyższej Rady Sprawiedliwości tuż po przegranych wyborach prezydenckich):

Moje pierwsze wrażenie jest takie, że jest to coś naprawdę niebezpiecznego. (...) Każda próba zastraszenia liderów opozycji będzie przedmiotem troski w Europie ...

https://www.radiosvoboda.org/a/news-tusk-poroshenko/30284537.html

Hipokryzja i polityka podwójnych standardów - a kiedyś Tusk był całkiem przyzwoitym człowiekiem (znałem go osobiście).

Mam nadzieję, że Poroszenko wsadzą i to na długo. Nie tylko za tych sędziów, nie tylko za okradanie Ukraińców na kontraktach wojskowych, nie tylko za wyprowadzanie kasy z banków., a przede wszystkim za zorganizowanie zamachu stanu na Ukrainie, za doprowadzenie do wojny domowej i śmierci tysięcy ludzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JuG napisał:

a kiedyś Tusk był całkiem przyzwoitym człowiekiem

zapewne jako niemowlę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, JuG napisał:

(...)

Mam nadzieję, że Poroszenko wsadzą i to na długo. Nie tylko za tych sędziów, nie tylko za okradanie Ukraińców na kontraktach wojskowych, nie tylko za wyprowadzanie kasy z banków., a przede wszystkim za zorganizowanie zamachu stanu na Ukrainie, za doprowadzenie do wojny domowej i śmierci tysięcy ludzi.

A do bandyty Putina nie masz pretensji?

Aha - zapomniałem - liżesz mu zad przy każdej możliwej okazji a to, że inni tego nie robią uważasz za rusofobię.

W takim razie pytania nie było, nie męcz nas kolejnym słowotokiem gównianej sowieckiej propagandy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Aha

Jesteś żałosny w tej bezwartościowej powtarzalności: zero merytoryki, obelgi, kłamstwa i obsesja na punkcie Putina. Ale skąd możesz mieć jakiekolwiek przemyślane kontrargumenty jak nie posiadasz żadnej wiedzy na temat tego co się naprawdę działo i dzieje na Ukrainie czy w Rosji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2019 o 22:38, JuG napisał:

Jesteś żałosny w tej bezwartościowej powtarzalności: zero merytoryki, obelgi, kłamstwa i obsesja na punkcie Putina. Ale skąd możesz mieć jakiekolwiek przemyślane kontrargumenty jak nie posiadasz żadnej wiedzy na temat tego co się naprawdę działo i dzieje na Ukrainie czy w Rosji?

Bawi mnie ściganie kremlowskich propagandzistów.

Pamiętasz Jurij jak jeszcze udawałeś, że nie jesteś Rosjaninem? Wtedy strasznie się czaiłeś a od jakiegoś czasu dzięki mnie nie musisz się już stresować tylko walisz prosto z mostu te propagandowe kawałki.

Aha - skoro już wspomniałeś tego bandytę Putina - piszą że nieźle ograbił zwykłych Rosjan. Jesteś za nim czy za tymi biedakami którzy muszą Ukraińcom kraść kible?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Pamiętasz Jurij jak jeszcze udawałeś, że nie jesteś Rosjaninem?

Jesteś patologicznym kłamcą i swoim obyczajem rzucasz bezpodstawne obelgi. O tym, że jestem Rosjaninem i jak mam na imię dowiedziałeś się z mojej rozmowy w jednym z niebocznicowych wątków z kolegą znającym mnie z realu (kilka takich jest na forum).

To ty udajesz, że jesteś człowiekiem.

10 minut temu, Jaro_747 napisał:

kraść kible

Żenada. Niezwykłe połączenie pustki z szambem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.