Skocz do zawartości
IGNORED

Wojna w Ukrainie | Na żywo z Ukrainy


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

?

Dzisiaj rano policja oraz SBU zaczęły przeszukania w muzeum tzw. Rewolucji Godności. Powodem jest wyprowadzenie 111 mln hrywien (ok. 16 mln złotych) przeznaczonych na budowę Memoriału tzw. Niebiańskiej Setki (osób, którzy zginęli podczas tej "Rewolucji" - ostatniego Majdanu z 2013/14). Pieniędzy na kontach nie ma, Memoriału też.

https://strana.ua/news/301853-obyski-v-muzee-majdana-kto-ukral-115-millionov-na-memorial-nebesnoj-sotne.html

Kolejny jaskrawy symbol tej "Rewolucji", jej "bohaterów" i ich "godności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kremlowska agentura szczuje gdzie może i jak może. Napisz Jurij kto tam u was w Rosji podpierdolił i ile. I ile odpalił kremlowskiej mafii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Symetrysta z ciebie kiepski bo symetrii brak - w Rosji nie było "Rewolucji Godności".

Zastanawia mnie to, że od tej "Rewolucji" minęło już 7 lat, kradną na potęgę a wciąż na Ukrainie jest co ukraść. Oraz to, że nikogo nie wsadzają za grabież państwowej kasy bo kradną albo nietykalne politycy albo nietykalne "bohaterowie" Majdanu.

Zielenski szedł do wyborów z hasłem "Jestem waszym wyrokiem", który adresował zwłaszcza Potroszenko (akurat trwał głośny skandal z rozkradaniem przez firmę Potroszenko kasy na obronność - przy modernizacji sprzętu wojskowego wstawiali używane części z rosyjskich śmietników kasując jak za nowe). Od wyborów minęło już 1,5 lata i nikt nie siedzi. ZERO.

W Rosji też kradną ale systematycznie za to wsadzają. Np. jeden z ostatnich aresztowanych łapówkarzy - zastępca ministra energetyki. https://meduza.io/feature/2020/11/09/otchet-o-vzyatke-v-urnu-zhenskogo-tualeta

Albo mer Tomska https://meduza.io/news/2020/11/13/zaderzhan-mer-tomska-ivan-klyayn-s-dvumya-ego-predshestvennikami-proizoshlo-to-zhe-samoe

Były minister budownictwa https://meduza.io/news/2020/11/18/mihailu-menyu-pred-yavili-obvineniya-v-hischenii-700-millionov-rubley

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, Jacchusia napisał:

O tym pisze towarzyszu. Według ciebie ludzie walczący z nielegalną władzą to faszyści.

Niby z jakiego powodu władza Janukowicza była nielegalna?

Z naiwności nt. ruchów ludowych wyleczyłem się wiele lat temu. Na Zachodnie Ukrainie powstał wtedy taki ruch społeczny - Ludowy Ruch Ukrainy (dopiero później przekształcony w prawicową partię). Ja, Rosjanin, brałem udział w tym ruchu nacjonalistycznym bo wydawało mi się, że mają słuszne, wzniosłe cele. Byłem młody i naiwny, ale kiedy zobaczyłem, jak manipulują ludźmi, jaka panuje dwulicowość przywódców - porzuciłem to.

Ludzie na Magadanie w 2013/14 byli różne. W większości naiwnie wierzące w Niebo na Ziemi, do którego jedyną przeszkodą był ten cholerny Janukowicz. A ludzi tych zwyczajnie wykorzystano do zdobycia władzy. Ze strony kierownictwa "rewolucji" było wiele prowokacji, inscenizacji, kłamliwej propagandy, kłamstwa, ... Wtedy to w większości czułem intuicyjnie, obecnie są na to niezbite dowody.

Najlepszym dowodem jest obecna sytuacja na Ukrainie - przy obecnej "demokracji" jest zdecydowanie gorzej niż przy tamtejszej "dyktaturze". Tak materialnie jak i w zakresie swobód obywatelskich (np. ostatnio jakaś babcia dostała 3 lata za kliknięcie lajka). Nie mówiąc już o tysiącach zabitych przez wojsko ukraińskie cywilach na Donbasie. O tym w Polsce nie piszą - bo liczy się tylko to, że Ukraina (władza i część Ukraińców) jest antyrosyjska. A antyrosyjską ona jest nie z przekonania a z tego, że to się obecnie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Poczytaj doniesienia Specjalnej misji obserwacyjnej OBWE na Ukrainie - tam piszą po której stronie giną cywile. Proporcja w ofiarach cywilnych gdzieś 100 do 1.

Obecnie trwa w miarę skuteczny rozejm, do którego przez kilka lat tylko wojsko ukraińskie codziennie ostrzeliwało tereny zamieszkałe. To jest jeden z elementów walki psychologicznej - zniechęcanie miejscowych "niesłusznych" Ukraińców do zamieszkiwania w DRL-ŁRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, JuG napisał:

Poczytaj doniesienia Specjalnej misji obserwacyjnej OBWE na Ukrainie - tam piszą po której stronie giną cywile. Proporcja w ofiarach cywilnych gdzieś 100 do 1.

Obecnie trwa w miarę skuteczny rozejm, do którego przez kilka lat tylko wojsko ukraińskie codziennie ostrzeliwało tereny zamieszkałe. To jest jeden z elementów walki psychologicznej - zniechęcanie miejscowych "niesłusznych" Ukraińców do zamieszkiwania w DRL-ŁRL.

Taaa...

Zawsze pisałem że Polska miała wielkie szczęście że wyrwała się z ruskich szponów a niestety tego nie doceniamy. Być może że pier**liłby jeden z drugim o Polsce to, co teraz o Ukrainie. Jak to dobrze było, ale nieodpowiedzialny element opłacony przez imperialistów wszystko zepsuł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaro_747 napisał:

Taaa...

Zawsze pisałem że Polska miała wielkie szczęście że wyrwała się z ruskich szponów a niestety tego nie doceniamy. Być może że pier**liłby jeden z drugim o Polsce to, co teraz o Ukrainie. Jak to dobrze było, ale nieodpowiedzialny element opłacony przez imperialistów wszystko zepsuł.

Napisz jeszcze, że powszechny dobrobyt i pokój zapanuje na świecie po zwycięstwie amerykańskiego imperializmu (korporacji).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JuG napisał:

Niby z jakiego powodu władza Janukowicza była nielegalna?

Bo tam były tak samo demokratyczne wybory jak w Rosji, Białorusi,  a wcześniej ZSRR, NRD, CSR, PRL i tym podobnych sovieckich tworach, taka bolszewicka tradycja wyborów ludowych.

1 godzinę temu, JuG napisał:

Poczytaj doniesienia Specjalnej misji obserwacyjnej OBWE na Ukrainie - tam piszą po której stronie giną cywile. Proporcja w ofiarach cywilnych gdzieś 100 do 1.

Trudno, żeby było inaczej bo rosyjscy cywile są w Rosji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, Jacchusia napisał:

Bo tam były tak samo demokratyczne wybory jak w Rosji, Białorusi,  a wcześniej ZSRR, NRD, CSR, PRL i tym podobnych sovieckich tworach, taka bolszewicka tradycja wyborów ludowych.

Jesteś w błędzie. Stosujesz język prymitywnej propagandy.

https://www.bbc.com/russian/international/2010/02/100207_livetext_story_ukraine_elections

08:25 Szef misji obserwacyjnej Parlamentu Europejskiego, Paweł Kowal, powiedział korespondentowi UNIAN, odnosząc się do wstępnych wniosków obserwatorów: „Nie wydaje się, żeby doszło do poważnych naruszeń”.

00:23 Obserwatorka z Parlamentu Europejskiego, Rebecca Harms, według UNIAN, powiedziała w wywiadzie dla Deutsche Welle, że jej zdaniem głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich na Ukrainie było uczciwe, pomimo pewnych naruszeń. Według Harms najważniejsze jest teraz to, że obaj kandydaci uznają wyniki.

23:48 Jak donosi siedziba Partii Regionów, Wiktor Janukowycz spotkał się z grupą obserwatorów OBWE, którzy w rozmowie z nim pozytywnie ocenili drugą turę wyborów.

18:55 Szef delegacji obserwatorów ze Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Mathias Ershi powiedział, że druga tura wyborów prezydenckich na Ukrainie była przejrzysta.

...

PS. Obecne wybory w USA to kpina z demokracji a nikt jakoś w Europie nie nawołuje do amerykańskiego Majdanu. Czyżby hipokryzja? ?

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JuG napisał:

Jesteś w błędzie. Stosujesz język prymitywnej propagandy.

Nie za bardzo to sledziłem to fakt, ale kiedy się słyszy, że Majdan zrobili faszyści to to ta sam kategori rosyjskiej prawdy ja to ż ePolacy sa wspólwinni wybuchu II wojny i że w Katyniu mordowali Niemcy.  A co do propagandy mistrzu...gadasz językiem kremla, nie masz sobie równych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

Dzisiaj rano policja oraz SBU zaczęły przeszukania w muzeum tzw. Rewolucji Godności. Powodem jest wyprowadzenie 111 mln hrywien (ok. 16 mln złotych) przeznaczonych na budowę Memoriału tzw. Niebiańskiej Setki (osób, którzy zginęli podczas tej "Rewolucji" - ostatniego Majdanu z 2013/14). Pieniędzy na kontach nie ma, Memoriału też.
https://strana.ua/news/301853-obyski-v-muzee-majdana-kto-ukral-115-millionov-na-memorial-nebesnoj-sotne.html
Kolejny jaskrawy symbol tej "Rewolucji", jej "bohaterów" i ich "godności".

@dskrzypczak Oto cały[mention=32560]JuG[/mention]

Przejrzyjcie jego wpisy od Majdanu, zajęcia Donbasu i aneksji Krymu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Jacchusia napisał:

kiedy się słyszy

Jeżeli w kółko słyszysz, że wszystkiemu złu na świecie winna jest Rosja to informacyjny bufor wejściowy masz wypełniony i nic innego więcej nie wchodzi. ?

Fakt, faszyści to skrót propagandowy. Ja raczej używam "banderowcy" - też skrót myślowy ale bliższy prawdy. Obecny ukraiński "banderowiec" to ktoś, kto przykrywa się hasełkami antyrosyjskimi i nacjonalistycznymi (tzw. ArMoWira - Armia-Język-Wiara) tylko w celu dorwania się do koryta i grabienia tego biednego państwa.

Np. synowie wielkiego ukraińskiego patrioty, byłego prezydenta (i jednego z zamachowców) Poroszenko po ukraińsku nie rozmawiają bo go nie znają. Córki coś tam powiedzieć potrafią ale i tak w domu wszyscy po rosyjsku gadają. Na front synalka też nie wysyłał. A jego fabryka cukierków w Rosji działała w najlepsze chociaż krzyczał codziennie o wojnie z Rosją.

Syf, brud, sprzedajność, korupcja, hipokryzja, ...

2 minuty temu, Sine Metu napisał:

@dskrzypczak Oto cały@JuG

Nie mam nic wspólnego z defraudacją pieniędzy na budowę tego pomnika w Kijowie. ?

Mam prawo być absolutnym przeciwnikiem Majdanów na Ukrainie - po każdym kolejnym jest tam coraz gorzej. Mam na Ukrainie rodzinę i wiele przyjaciół więc zależy mi na Ukrainie normalnej, "niebanderowskiej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bardzo ciekawy wykład (niestety po ukraińsku) byłego ambasadora Kanady na Ukrainie Romana Waszczuka pod tytułem „Przepraszamy, jeśli coś poszło nie tak: WSPARCIE ZACHODEM REFORM na Ukrainie, 2014–2019”.

Zdradza wiele szczegółów jak Zachód steruje nową kolonią nie biorąc kompletnie pod uwagę zdania większości Ukraińców.

Wiele mówiącym jest wyłączenie komentarzy pod wideo. ?

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
18 godzin temu, Jacchusia napisał:

Nie za bardzo to sledziłem to fakt

Ja śledzę uważnie, znam sytuacje na Ukrainie znacznie lepiej niż w Rosji. Bo na Ukrainie jest kompletny burdel i wciąż trwa walka o dostęp do koryta, dlatego znacznie więcej ciekawych informacji "wycieka".

..............................................................................................................................................

Słowa byłego ambasadora Kanady w Ukrainie z powyższego wykładu (trzeba brać pod uwagę, że gada okrągło i dyplomatycznie):

Społeczeństwo obywatelskie, które było w samym środku Majdanu, widziało swoje zwycięstwo i uznało, że zwycięstwo to dotyczy wszystkich obywateli z całej Ukrainy. Ale okazuje się, że tak nie jest.
...
Pierwsze rządy po Majdanie na Ukrainie aż do 2019 roku robiły niepopularne wśród zwykłych ludzi rzeczy. Były one popularne w Waszyngtonie, w Ministerstwie Finansów w Ottawie, ale nie w Chrystyniwce czy Melitopolu. To co z zachodniego punktu widzenia ozdrowiało ukraińską gospodarkę gospodarka było często postrzegane na Ukrainie jako jedna katastrofa po drugiej.

...
Mieszkańcy wsi, małych miasteczek i ośrodków regionalnych, które od dawna borykają się z upadkiem gospodarczym, czuli się zapomniani w okresie 2014-2019. Byli wśród tych, którzy dobrowolnie zgłaszali się na wojnę, ale czuli, że Kijów, a tym bardziej zagranica [Zachód], o nich się nie martwiły. Podczas gdy MFW dbał o makrofinansowanie, a my troszczyliśmy się o grupy marginalizowane [np. LGBT], te 50% lub więcej Ukraińców, o których nikt nie myślał, po prostu stali się elektoratem, który w zeszłym roku usunął tych wszystkich reformatorów i ich zachodnich partnerów*.
...
Jeśli jesteś ekspertem od zarządzania administracją publiczną, ale w twoim kraju nie pozwalano ci tego zrobić, to mówisz:  O, jest Ukraina, weźmy tam ten niesamowity supernowy model, oni nie mogą odmówić, jest jakieś finansowanie i zaimplementujmy to, it's gonna be great [będzie świetnie].

...
...

* Wybrali znów kłamców (Zielenski i jego partia na rozkazy z Zachodu robią to samo co poprzednicy, a obiecywali radykalne zmiany), którzy do tego nie maja zielonego pojęcia o zarządzaniu czymkolwiek.

"Reformatorzy" (tzw. sorosiąta - "dzieci" Sorosa), którzy brali udział w zamachu stanu, nadal siedzą np. w radach nadzorczych upadających ukraińskich firm państwowych (typu Ukrzaliznyca - takie ukraińskie PKP) otrzymując niebotyczne pieniądze (kilkanaście tysięcy $$$ miesięcznie). Bo Soros jest oszczędny - kolonialną administrację maja utrzymywać miejscowi "murzyni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież u nas było podobnie. Ale Polacy wbili sobie zęby w dupę i wzięli się do roboty. Być może różnica podejścia i świadomość, że samo nic się nie zrobi. Poza tym myśmy mieli okres przejściowy - jeszcze rządził PZPR ale wolność gospodarcza już była. Jednak głównym czynnikiem było chyba jednak mniejsze skażenie umysłów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
22 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Przecież u nas było podobnie.

W Polsce nie było oligarchów, którzy nadal rządzą na Ukrainie. "Drobnicę" przyjęli "partyjniacy" i "UBecy", część większego przemysły została zaorana a część wykupiona przez firmy zachodnie. Ma to swoje plusy ale ma też i minusy - większość większych firm w Polsce (w tym handlowych) oraz banków jest niepolska.

W Rosji oligarchowie są nadal ale w odróżnieniu od ukraińskich są "niepełnosprawne" - zostały skutecznie od władzy odsunięte i zmuszone do płacenia podatków. Nie maja też swoich mediów (propagandy) - na Ukrainie większość mediów należy do oligarchów.

Ukraina jest rozkradana nie tylko przez rodzimych oligarchów ale i przez Zachód. Np. zachodnie inwestorzy zarobili miliardy na emisji idiotycznych obligacji dłużnych i na manipulacjach kursami walut. Była szefowa Banku centralnego Ukrainy, która stała za emisją tych obligacji uciekła od ukraińskiej prokuratury do swoich - do Londynu. A to tylko jeden z wielu przypadków grabieży.

Synalek Bidena też nieźle się obłowił na Ukrainie, dostając po 50 tyś $ miesięcznie jako wielki ekspert od wydobycia ropy i gazu (a tak naprawdę za organizowanie spotkań z tatusiem, który m.in. usunął ukraińskiego prokuratora generalnego ciepającego firmy, w której synalek był zatrudniony).  Nasz Kwaśniewski nadal dostaje niezłą kasę w tej Burismie.

https://forsal.pl/artykuly/1442162,kwasniewski-hunter-biden-zostal-wybrany-do-burisma-ze-wzgledu-na-nazwisko.html

Hunter Biden został wybrany do rady dyrektorów ukraińskiego holdingu gazowniczego Burisma ze względu na nazwisko - powiedział w wywiadzie dla AP były prezydent Aleksander Kwaśniewski, członek zarządu Burisma Holding od 2014 r. Dodał, że tak działa świat biznesu.

Burisma wydobywa gaz na Ukrainie, cena którego jest znacznie mniejsza od światowej/rosyjskiej. Władze ukraińskie chcieli sprzedawać ten tani gaz obywatelom ale neokonowy Bank Światowy to zabronił i jest sprzedany po cenach "rynkowych" (w cenie dla Ukraińców zabójczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie twoje osobiste zaangażowanie w zwalczanie korupcji wszędzie tylko nie w Rosji. Ale rozumiem, że tam jest wszystko OK a mafia po prostu została upaństwowiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Przecież u nas było podobnie. Ale Polacy wbili sobie zęby w dupę i wzięli się do roboty

Głównie w UK, DE itp dokładnie tak samo jak Ukraińcy w PL. po majdanie 

A tymczasem ci co zostali zwłaszcza w PGR-ach..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
37 minut temu, Jaro_747 napisał:

Ale rozumiem, że tam jest wszystko OK a mafia po prostu została upaństwowiona.

Nie ma żadnego upaństwowienia żadnej mafii. Podawałem ci już przykłady walki z korupcja w Rosji. Kolejny świeży przykład.

https://www.interfax.ru/russia/738050

Moskiewski sąd skazał byłego szefa Rosgranicy Dmitrija Bezdełowa na 10 lat więzienia w sprawie o oszustwo (część 4 art. 159 Kodeksu karnego), poinformowała służba prasowa Prokuratury Generalnej. Został również ukarany grzywną w wysokości 1 miliona rubli.
(...)

W grudniu 2013 r. został on wpisany na federalną listę osób poszukiwanych, a w maju 2014 r. na międzynarodową. W październiku 2014 r. został zatrzymany we Włoszech, 5 kwietnia został poddany ekstradycji do Rosji.

Rosgranica to Federalna Agencja Rozwoju Granicy Państwowej Federacji Rosyjskiej. Oszustwo to kradzież pieniędzy budżetowych (ok. 1 mln $) poprzez ustawiony przetarg.

Urzędasy oraz kierownictwo firm państwowych dostają w Rosji spore pensji żeby być mniej poddanym na korupcję. Istnieje problem jak i w Polsce wsadzania na intratne stanowiska znajomych królika. Ale raczej dotyczy to stanowisk drugorzędnych.

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafia została upaństwowiona

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2020 o 21:07, JuG napisał:

Jeżeli w kółko słyszysz, że wszystkiemu złu na świecie winna jest Rosja to informacyjny bufor wejściowy masz wypełniony i nic innego więcej nie wchodzi. ?

No o tym juz rozmawialiśmy, wszyscy przeciwko Rosji. Nie dziwi cię ta solidarność w poglądach na putinowszyznę?

Posądzają cię tu o bycie agentem, ja nie, ale rosyjska , nie, kremlowska demagogia owładnęła cię maksymalnie.

W końcu specjaliści od radzieckiej rzeczywistości wiedzą co robią.

nie powinno być tutaj, ale wysmienicie pokazuje radziecki obłęd:

Cytat

Ławrow po spotkaniu z Łukaszenką: Mamy narzędzia, by obronić swoją niepodległość

Czytaj więcej na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bo Polacy raz już byli w Maskwie. Dawno to było, ale strach pozostał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, Jacchusia napisał:

kremlowska demagogia owładnęła cię maksymalnie

Ogólniki to żadna podstawa do dyskusji. W przypadku Ukrainy obiektywnym faktem jest, że jest tam coraz gorzej we wszystkich aspektach.

Faktem też jest, że na tzw. Zachodzie Rosja jest przedstawiana wyłącznie negatywnie. Obsrywane jest wszystko, włącznie z np. szczepionką. To propaganda, nie informacja.

25 minut temu, Jacchusia napisał:

Bo Polacy raz już byli w Maskwie. Dawno to było, ale strach pozostał.

Bóle fantomowe mogą być podstawą stosunków międzynarodowych.

30 minut temu, Jacchusia napisał:

Ławrow po spotkaniu z Łukaszenką: Mamy narzędzia, by obronić swoją niepodległość

Bo faktem jest, że mają. Ale ogólna narracja to też propaganda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jacchusia napisał:

Bo Polacy raz już byli w Maskwie.

I będziemy znowu. Niech tylko nasi bracia w Banderze się trochę ogarną.

Pomodlić się znowu też nie zaszkodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, JuG napisał:

Nie ma żadnego upaństwowienia żadnej mafii. Podawałem ci już przykłady walki z korupcja w Rosji. Kolejny świeży przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moskiewski sąd skazał byłego szefa Rosgranicy Dmitrija Bezdełowa na 10 lat więzienia w sprawie o oszustwo (część 4 art. 159 Kodeksu karnego), poinformowała służba prasowa Prokuratury Generalnej. Został również ukarany grzywną w wysokości 1 miliona rubli.
(...)

W grudniu 2013 r. został on wpisany na federalną listę osób poszukiwanych, a w maju 2014 r. na międzynarodową. W październiku 2014 r. został zatrzymany we Włoszech, 5 kwietnia został poddany ekstradycji do Rosji.

Rosgranica to Federalna Agencja Rozwoju Granicy Państwowej Federacji Rosyjskiej. Oszustwo to kradzież pieniędzy budżetowych (ok. 1 mln $) poprzez ustawiony przetarg.

Urzędasy oraz kierownictwo firm państwowych dostają w Rosji spore pensji żeby być mniej poddanym na korupcję. Istnieje problem jak i w Polsce wsadzania na intratne stanowiska znajomych królika. Ale raczej dotyczy to stanowisk drugorzędnych.

No przecież pisałem że mafia została upaństwowiona. Ścigana jest niezrzeszona konkurencja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Propaganda prozachodnia i antyrosyjska na Ukrainie przy Zielenskim zelżała tylko odrobinę ale już są tego efekty.

8_1000_%D0%A1%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0

42% Ukraińców opowiada się za przystąpieniem Ukrainy do NATO [spadek za rok na 11%], 11% za sojuszem wojskowym z Rosją [wzrost o 5%], 34% za statusem nieblokowym [wzrost o 8%]. Na Zachodzie i w Centrum najbardziej popierają przystąpienie do NATO (odpowiednio 68% i 47%), mniejsze poparcie jest na Południu i Wschodzie - 26% i 16%.

6.png

Większość Ukraińców (48%) [spadek za rok na 5%] uważa, że Ukraina powinna iść w kierunku integracji z Unią Europejską. Zwolenników integracji z Rosją na Ukrainie jest 13% [bez zmian], prawie jedna trzecia nie chce integrować się do żadnego ze związków [wzrost o 6%]. Zwolenników integracji europejskiej zgodnie z oczekiwaniami jest  najwięcej na Zachodzie (72%) oraz w Centrum (52%). Na Południu jest prawie tyle samo zwolenników integracji europejskiej (36%), ile zwolenników niepodejmowania jakichkolwiek sojuszy (33%), a 23% popiera zbliżenie z Rosją. W regionie wschodnim prawie jednakowe grupy opowiadają się za integracją z UE i Rosją - odpowiednio 24% i 26% oraz względna większość (40%) - nie popierają żadnych sojuszy.

https://dif.org.ua/article/shcho-perezhili-ukraina-ta-svit-u-2020-rotsi-y-chogo-nam-chekati-2021-go-politichni-y-ekonomichni-prognozi#_Toc59385792

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.