Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do marantza pm 7001


waldi007

Rekomendowane odpowiedzi

witam prosze o poradę w doborze kolumn do marantza, mam aktualnie missiony mx4 z marantzem gra to tragicznie ostra szeleszcząca góra bas wycofany prawie niesłyszalny chyba że ten wzmacniacz tak gra? miałem poprzednio denona 725r i grało to o wiele teraz żałuje ze sprzedałem. I tutaj moje pytanie głosniki które złagodzą góre i poprawią bas o ile to możliwe przy tym wzmacniaczu pokój 20m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toś se kupił wzmaka, ładnie wygląda i nic poza tym. musisz zainwestować w dobry IC, kolumny? może AE? evo3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Podaj proszę, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, jaki budżet chciałbyś przeznaczyć na zakup kolumn.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słucham bardzo różnej muzyki od jazzu do łagodnego metalu budzet to ok 2000 myslałem o heco metas ale ich już nie produkują?

 

właściwie nastawiony byłem na Cambridge Audio ca 640 ale trafiła sie okazja i kupiłem marantza oba chyba są na tym samym poziomie i oba mają tak skrajne opinie od super zachwytu do kompletnej klapy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toś se kupił wzmaka, ładnie wygląda i nic poza tym. musisz zainwestować w dobry IC, kolumny? może AE? evo3?

a może jest za dobry do tych kolumn i uwidacznia ich braki czyli słaby głośnik wysokotonowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM-7001 to bardzo dobry piec pod warunkiem, że zadbamy o resztę toru.

Na pierwszy ogień kolumny, który muszą mieć kawał basu, dobrą średnicę i czystą górę.

W tej cenie oczywiście będą to kolumny używane, bo do nowych z takim budżetem nie ma po co w ogóle podchodzić.

JAMO D-590, DALI Evidence 470, HECO Mythos 500 (aktualnie na allegro stoją 700 w dobrej cenie) i będzie dobrze.

 

a może jest za dobry do tych kolumn i uwidacznia ich braki czyli słaby głośnik wysokotonowy

Dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HECO Mythos 500 (aktualnie na allegro stoją 700 w dobrej cenie)

Odpadaja:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Wszyscy wiedzą co to za sprzęt i co potrafi."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłyby polskie kolumny Pylon Audio Topaz 20 oraz alternatywnie jeśli budżet wytrzyma, Audio Academy Phoebe III.

 

Jeśli masz możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były właściciel PM700KI potwierdzam to, co napisał parantulla - potrzebne są głośniki z mocnym dołem i wypełnioną, ale nieagresywną średnicą, zwłaszcza wyższą. Wysokie tony w marantzu są dobrej jakości, absolutnie nie kłują w uszy, pod warunkiem podłączenia kolumn z dobrej jakości wysokotonowcem. U mnie ten wzmacniacz grał z KEF Q7, w których wysokie są akurat lekko przygaszone (mimo, że kopułka jest aluminiowa). W tym zestawieniu marantz zapewniał naprawdę świetną, jak na ten przedział cenowy, przestrzeń, a podstawa basowa była solidna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM-7001 to bardzo dobry piec pod warunkiem, że zadbamy o resztę toru.

Na pierwszy ogień kolumny, który muszą mieć kawał basu, dobrą średnicę i czystą górę.

W tej cenie oczywiście będą to kolumny używane, bo do nowych z takim budżetem nie ma po co w ogóle podchodzić.

JAMO D-590, DALI Evidence 470, HECO Mythos 500 (aktualnie na allegro stoją 700 w dobrej cenie) i będzie dobrze.

 

 

Dokładnie.

a co myslisz o heco metas 500 do tego marantza mozna je dostac jeszcze za 1800 nowe komplet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci nowe?

Jak coś nie przypasuje i będziesz chciał się pozbyć, to nikt ich od Ciebie nie kupi nawet za 1.000zł

Jak masz luźne osiem setek, żeby za okno wyrzucić, to zaczekaj, podam Ci numer konta ;)

Poza tym wyżej chyba już pisałem, że z taką kwotą nie po co do nowych podchodzić,

bo w tej cenie na co nie spojrzysz, to będzie jedna wielka kupa z przewagą kupy.

Komplet chińskich głośniczków za maks 200zł w obudowach z tektury, które przeciąg przewróci...

Szkoda na to czasu, a tym bardziej kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci nowe?

Jak coś nie przypasuje i będziesz chciał się pozbyć, to nikt ich od Ciebie nie kupi nawet za 1.000zł

Jak masz luźne osiem setek, żeby za okno wyrzucić, to zaczekaj, podam Ci numer konta ;)

Poza tym wyżej chyba już pisałem, że z taką kwotą nie po co do nowych podchodzić,

bo w tej cenie na co nie spojrzysz, to będzie jedna wielka kupa z przewagą kupy.

Komplet chińskich głośniczków za maks 200zł w obudowach z tektury, które przeciąg przewróci...

Szkoda na to czasu, a tym bardziej kasy.

bez urazy nie jestem znawcą ale z tego co czytałem (a sporo czytam) heco metas to bardzo dobre kolumny ale niestety nie miałem przyjemnosci i posłuchać a co do wagi i tektury to moje missiony ważą po 23 kg sztuka a grają niestety słabo

 

znalazłem jeszcze takie EPOS ELS 303 używane w dobrej cenie czy z marantzem zagrają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze takie

 

albo takie

 

Kombinujesz jak koń pod górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ten marantz na missionach sypie górą to strach pomyśleć jakby podłączyć jasne kolumny bo missiony do nich nie należą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestia jakości wysokich tonów w tych missionach. Miałem kiedyś m34i i mimo, że wysokie nie były bardzo wyeksponowane, to potrafiły zabrzmieć nieprzyjemnie. Mx4 to chyba następca serii m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po założeniu maskownic których wczesniej nie używałem (z denonem lepiej grało bez maskownic) zmiana na lepsze wysokie złagodniały nie przypuszczałem że maskownica może miec taki wpływ na dzwięk, znalazłem informacje ze te missiony są zestrojone tak zeby grać z maskownicami co nie zmienia faktu że ten wzmacniacz potrzebuje wysokotonówki lepszej jakości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.