Jump to content
IGNORED

Problem z wzmacniaczem Technics SU-810

Lexar

Recommended Posts

Witam

Posiadam wzmacniacz Technics SU-810 + kolumny tonsil 80. Mam pewien problem z kanałami a dokładnie z kanałem lewym (L), stereo powinno być podłączone tak: lewy głośnik do lewego kanału, prawy głośnik do prawego kanału, mój problem polega na tym, że jak podpinam któryś z głośników do kanału lewego to żeby cokolwiek usłyszeć muszę dać pokrętło głośności na max, ale w tedy grają tylko średnie i wysokie tony, w dodatku jest to jakieś zagłuszone, nie wiem co może być przyczyną że tak się dzieje, ale jeżeli podłączę wszystko do kanału prawego gra bez zarzutu. Wzmacniacz nigdy nie był rozkręcany. W załączniku jest pokazane jak mam aktualnie podłączone kable, tylko w takim podłączeniu kolumny grają poprawnie :/ Proszę o poradę jak mogę to naprawić, o ile się da :)

Pozdrawiam

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W takiej konfiguracji słyszysz z obu głośników prawy kanał, a lewego wogóle. Jeśli głośnik przypięty do lewego kanału nic nie odtwarza to ten kanał jest uszkodzony.

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Dało by się jakoś naprawić ten lewy kanał? Posiadam też korektor do tego wzmacniacza, podczas słuchania muzyki kreski podskakują tylko po prawej stronie i w dodatku nie wszystkie, po lewej niekiedy też się pojawią a jak już są to podnoszą się tak choćby wcale, może ma to jakieś znaczenie, ale kiedyś te kreski na korektorze skakały jak szalone po obu stronach

Ok, podłącz więc głośniki normalnie, jeden do prawego kanału a drugi do lewego. Następnie zamień miejscami wtyczki które są wpięte w gniazda AUX wzmacniacza i zaobserwuj czy ciche granie jest nadal w lewym kanale czy przeszło na prawy.

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Są dwie możliwości, albo przerwa jest w którejś wtyczce od kabla łączącego źródło ze wzmacniaczem albo jeden kanał źródła jest uszkodzony. Ta druga możliwość jest mniej prawdopodobna więc najpierw sprawdź sobie ten kabel albo wymień na inny jeśli masz

Aby się upewnić co do kabla to można jeszcze zamienić miejscami wtyczki przy źródle. Jeśli to kabel to przy tej zamianie cichy kanał nie będzie się zmieniał wraz z zamianą wtyczek

Czyli już wszystko wyjaśnione! Zauważyłem teraz, że jest uszkodzony kabel w jednym cinchu, i to akurat w tym, który był podłączony cały czas do kanału lewego, i to przez to nie grał mi cały kanał lewy. Dziękuje ci za pomoc!! Nigdy bym nie wpadł na to żeby kabel AUX mógłby być przyczyną. Jutro pojadę kupić nowy kabel AUX :))) Jeszcze raz ci dziękuje!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.