Skocz do zawartości
IGNORED

NAD C740 + Focal Chorus 714V ?


rybaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

lada dzień dotrze do mnie amplituner NAD C740 (podobno połączenie wzmacniacza C340 + tunera C440). Wg recenzji polecane są do niego "żywo brzmiące kolumny", wzmacniacz nieco ociepla brzmienie, gra głównie szeroką średnicą połączoną z niskimi tonami.

 

Czy np. Focal Chorus 714V (podobnież jest to właśnie żywa, jasna kolumna) zapewni synergię łącząc ją z w/w NADEM? (używana jest w cenie nowej np. Nota)

 

Rozważałem również Indiana Line Nota 550, bardzo podoba mi się jej stylistyka i recenzji dot. równowagi kolum Indiana Line. Jednak czy w połączeniu z NADem brzmienie nie będzie zbyt "zmulone"? Czy nie w Nota 550 nie zabraknie basu?

 

Czy może Indiana Line Tesi 260/540? Skłaniałbym się ku podłogowym.

 

Preferencje: jazz, soul, klasyka, trochę muzyki rockowej +radio, DVD

Pokój 18m2, wysoki salon,

Odsłuch: radio w tle, podłączony pod TV i DVD oraz płyty, GŁÓWNIE CICHY ODSŁUCH

BUDŻET: ok.1500 zł (200 zł kosztem dużej jakości nie robi znaczenia)

 

Proszę o Państwa propozycje i porady.

 

Z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

lada dzień dotrze do mnie amplituner NAD C740 (podobno połączenie wzmacniacza C340 + tunera C440). Wg recenzji polecane są do niego "żywo brzmiące kolumny", wzmacniacz nieco ociepla brzmienie, gra głównie szeroką średnicą połączoną z niskimi tonami.

 

Czy np. Focal Chorus 714V (podobnież jest to właśnie żywa, jasna kolumna) zapewni synergię łącząc ją z w/w NADEM? (używana jest w cenie nowej np. Nota)

 

Rozważałem również Indiana Line Nota 550, bardzo podoba mi się jej stylistyka i recenzji dot. równowagi kolum Indiana Line. Jednak czy w połączeniu z NADem brzmienie nie będzie zbyt "zmulone"? Czy nie w Nota 550 nie zabraknie basu?

 

Czy może Indiana Line Tesi 260/540? Skłaniałbym się ku podłogowym.

 

Preferencje: jazz, soul, klasyka, trochę muzyki rockowej +radio, DVD

Pokój 18m2, wysoki salon,

Odsłuch: radio w tle, podłączony pod TV i DVD oraz płyty, GŁÓWNIE CICHY ODSŁUCH

BUDŻET: ok.1500 zł (200 zł kosztem dużej jakości nie robi znaczenia)

 

Proszę o Państwa propozycje i porady.

 

Z góry dziękuję

 

Sorry za pytania....

Sprawdzałeś, czy wybrane przez Ciebie kolumny grają jak trzeba po cichu?

Skąd pomysł na NAD-a? Czy ten jest w stanie wygenerować odpowiedni prąd przy minimalnym odkręceniu gałki regulacji głosu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pytania....

Sprawdzałeś, czy wybrane przez Ciebie kolumny grają jak trzeba po cichu?

Skąd pomysł na NAD-a? Czy ten jest w stanie wygenerować odpowiedni prąd przy minimalnym odkręceniu gałki regulacji głosu?

 

Kolumn nie sprawdzałem, nie mam niestety na ta chwilę takiej możliwości. We wstępnej selekcji kierowałem się m.in. skutecznością (>90dB)

 

Słyszałem C340, na niskich poziomach wydaje mi się, że w miarę dobrze poruszał "kolumny"... Co do różnicy głośności na kanałach - nie zauważyłem.

Wydaje mi się też, że Nady za wzmacniacze wydajne prądowo uchodzą.

 

Chyba, że się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn nie sprawdzałem, nie mam niestety na ta chwilę takiej możliwości. We wstępnej selekcji kierowałem się m.in. skutecznością (>90dB)

 

Słyszałem C340, na niskich poziomach wydaje mi się, że w miarę dobrze poruszał "kolumny"... Co do różnicy głośności na kanałach - nie zauważyłem.

Wydaje mi się też, że Nady za wzmacniacze wydajne prądowo uchodzą.

 

Chyba, że się mylę.

 

Rozumiem, że jakieś kolumny z Nad-em grały całkiem dobrze po cichu... Może więc te?

Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Rozumiem, że jakieś kolumny z Nad-em grały całkiem dobrze po cichu... Może więc te?

Powodzenia!

To zależy ,kto ocenia i jak granie po cichu.

Dla mnie po cichu to jest i NAD na godz 12, w porównaniu do nagłaśnianie salki 2-3 KW. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem do Twoich preferencji kolumny marki Indiana Line będą optymalne, zwróciłbym Twoją uwagę na model Tesi 540. Bardzo dobrze powinny zgrać się w Twoim systemie także QAcoustics QA 2050i. Jeśli natomiast szukasz bardziej dynamicznego, rockowego brzmienia wziąłbym jeszcze pod uwagę kolumny Melodika BL40.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jakieś kolumny z Nad-em grały całkiem dobrze po cichu... Może więc te?

Powodzenia!

 

Dziękuję. Z całym szacunkiem, nie rozumiem kontekstu Pańskiej wypowiedzi. Jeśli chodzi o sarkazm i krytykę - nie ma sprawy, luzik. Ale jeśli uważa Pan, że Nad nie ma szansy zagrać dobrze w niskich poziomach głośności, to wystarczy napisać to bezpośrednio, bez silenia się na zbędne ceregiele oraz pytania i stwierdzenia retoryczno-zrozumiałetylkodlasiebie.

Chętniej usłyszałbym Pańską podpowiedź, patrząc na prawdopodobne doświadczenie(ilość postów) oraz wypowiedzi w innych tematach.

 

Jeśli w/w NAD nie zagra w moich warunkach, po prostu go sprzedam, gdyż to zacny sprzęt jest i ktoś inny będzie miał szansę go zaaplikować. Ale nie ukrywam, że sposób przedstawiania dźwięku mi odpowiada, zakupiłem go, więc chciałbym móc połączyć go w zestaw, który będzie mnie cieszył dźwiękiem.

 

Prośba o dyskusję w temacie, jakieś sugestie, pomoc w doborze.

 

PS. Przedmiotowy niski poziom głośności to taki, przy którym można się porozumiewać w jednym pokoju nie krzycząc do siebie, oraz poziom, w którym dzieci bawiące się w pobliżu i osoby prowadzące codzienne czynności życiowe nie będą odczuwały dyskomfortu :) np. sprzątanie, gotowanie, praca przy komputerze:)

 

Głośny odsłuch również będzie, ale rzadziej.

 

Witaj,

moim zdaniem do Twoich preferencji kolumny marki Indiana Line będą optymalne, zwróciłbym Twoją uwagę na model Tesi 540. Bardzo dobrze powinny zgrać się w Twoim systemie także QAcoustics QA 2050i. Jeśli natomiast szukasz bardziej dynamicznego, rockowego brzmienia wziąłbym jeszcze pod uwagę kolumny Melodika BL40.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

 

Dziękuje za odpowiedź.

Tesi 540 - bardzo mało informacji można znaleźć w sieci, brak testów... Jak one brzmią? Bardziej jak Nota czy bardziej to Tesi? :) Czy ze względu na małe wymiary, głośniki 13cm dadzą radę właśnie na niskich poziomach głośności?

Ze względu na cenę, chętniej wybrałbym Notę...Tu opinie są dobre, nie wiem tylko czy w moim systemie zagra, czy będą niskie tony. Chyba, że dzieli je przepaść brzmieniowa?

 

Opowiadając - rockowe brzmienie i duży bas mnie nie interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Z całym szacunkiem, nie rozumiem kontekstu Pańskiej wypowiedzi. Jeśli chodzi o sarkazm i krytykę - nie ma sprawy, luzik. Ale jeśli uważa Pan, że Nad nie ma szansy zagrać dobrze w niskich poziomach głośności, to wystarczy napisać to bezpośrednio, bez silenia się na zbędne ceregiele oraz pytania i stwierdzenia retoryczno-zrozumiałetylkodlasiebie.

Chętniej usłyszałbym Pańską podpowiedź, patrząc na prawdopodobne doświadczenie(ilość postów) oraz wypowiedzi w innych tematach.

 

Jeśli w/w NAD nie zagra w moich warunkach, po prostu go sprzedam, gdyż to zacny sprzęt jest i ktoś inny będzie miał szansę go zaaplikować. Ale nie ukrywam, że sposób przedstawiania dźwięku mi odpowiada, zakupiłem go, więc chciałbym móc połączyć go w zestaw, który będzie mnie cieszył dźwiękiem.

 

Prośba o dyskusję w temacie, jakieś sugestie, pomoc w doborze.

 

PS. Przedmiotowy niski poziom głośności to taki, przy którym można się porozumiewać w jednym pokoju nie krzycząc do siebie, oraz poziom, w którym dzieci bawiące się w pobliżu i osoby prowadzące codzienne czynności życiowe nie będą odczuwały dyskomfortu :) np. sprzątanie, gotowanie, praca przy komputerze:)

 

Głośny odsłuch również będzie, ale rzadziej.

 

 

 

Dziękuje za odpowiedź.

Tesi 540 - bardzo mało informacji można znaleźć w sieci, brak testów... Jak one brzmią? Bardziej jak Nota czy bardziej to Tesi? :) Czy ze względu na małe wymiary, głośniki 13cm dadzą radę właśnie na niskich poziomach głośności?

Ze względu na cenę, chętniej wybrałbym Notę...Tu opinie są dobre, nie wiem tylko czy w moim systemie zagra, czy będą niskie tony. Chyba, że dzieli je przepaść brzmieniowa?

 

Opowiadając - rockowe brzmienie i duży bas mnie nie interesują.

 

Absolutnie nie miałem zamiaru Kolegi czymkolwiek urazić. W mojej wypowiedzi nie było żadnych podtekstów, ani odrobiny sarkazmu. Nie mniej - amplituner NAD-a już kupiłeś.

A skoro napisałeś:

Słyszałem C340, na niskich poziomach wydaje mi się, że w miarę dobrze poruszał "kolumny"... - to wywnioskowałem, że "jakieś" musiały być podpięte...

 

Dla mnie zaś "niski poziom głośności" - to słuchanie głęboką nocą, na najniższym poziomie otwarcia drabinki potencjometru przedwzmacniacza, kiedy żonka za drzwiami śpi i w międzyczasie (lub cichych partiach) wyraźnie słychać jak tyka zegarek, zlokalizowany za kolumnami.

 

Bardzo się cieszę i fajne jest to, że nie interesuje Cię rockowe brzmienie i bas ponad miarę:)

Tyle, że NAD już w drodze - więc trzeba coś dobrać...

Niestety - na NAD-ach nie znam się.

 

Gdyby mógł w czymś pomóc - jestem do usług:)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Masz mały budżet(1700) ale jak byś troszkę dołożył,to są na alledrogo MA BX6 w stanie salonowym,na gwarancji ,o ile kolor by ci odpowiadał.

Myślę że za 2200 to by warto było.-popatrzeć możesz.To jakiś kolega z forum sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mały budżet(1700) ale jak byś troszkę dołożył,to są na alledrogo MA BX6 w stanie salonowym,na gwarancji ,o ile kolor by ci odpowiadał.

Myślę że za 2200 to by warto było.-popatrzeć możesz.To jakiś kolega z forum sprzedaje.

 

Dzięki za podpowiedź. Już wcześniej interesowałem się BX6, no ale niestety nie są w moim zasięgu cenowym (2200 vs 1700). Jest to kolumna na 3x16,5cm, wydaje mi się, że trochę zbyt "mocna" jak na moje potrzeby. Ale dziękuję za typ.

 

Czy ma ktoś wiedzę nt. kolumn wymienianych w moim poście rozpoczynającym wątek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Już wcześniej interesowałem się BX6, no ale niestety nie są w moim zasięgu cenowym (2200 vs 1700). Jest to kolumna na 3x16,5cm, wydaje mi się, że trochę zbyt "mocna" jak na moje potrzeby. Ale dziękuję za typ.

 

Czy ma ktoś wiedzę nt. kolumn wymienianych w moim poście rozpoczynającym wątek?

 

3 x 16,5 cm to wcale nie tak dużo, tym bardziej, że masz wysoki pokój.

Jeśli ma być ciche słuchanie, to duży bas jest jak znalazł (choć, to w sumie niewielki potencjał). Ale potrzeba, żeby wzmacniacz pokazywał pełny potencjał od początku skali...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś te focale, podpiete były pod nada 372, grało to bardzo fajnie do muzyki jakiej słuchasz będzie w sam raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są używane focale 714v za 1700 to się nie zastanawiaj.W tej cenie raczej nie kupisz lepszych podłogówek.

Grają bardzo neutralnie i dynamicznie.Z lampą jest miód.Nad ma podobne brzmienie do lampy więc powinno być nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Też takie mam zdanie-i cena jest spoko,nawet rewelka.

No ale jednak Focala bym na jego miejscu posłuchał-przed kupnem.

Nie wszystkim taki styl może się podobać.

A że w salonach jest tego sporo to z odsłuchem problemu nie będzie-no chyba że te 714 też możesz przed kupnem posłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, a jak wyglądają Focale 714V na tle np. z Nota 550, Tesi 540? Czy są to bogatsze brzmieniowo kolumny, z większą głębią i sceną? Po prostu lepsze? Czy są przy tym mocno rozjaśnione, grające skrajami pasma... "dyskotekowo" (oczywiście w cudzysłowiu). Oczywiście zależy mi na tym, żeby była dynamika, ale chciałbym usłyszeć ciepły wokal, żeby mogło to grać w tle, przyjemnie i nie rozpraszać.

Pytam tu pod kątem połączenia z Nadem - być może Nad je złagodzi, i całość będzie grała lepiej niż np. spokojne zrównoważone Tesi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewał bym się po tych tesi i nota lepszego brzmienia , one są 2-3 razy tansze od tych focali.Budżetowy sprzęt...

Nie twierdze , że zagrają źle ale raczej nie oczekuj dużo od podłogówek za 1000-1500zł.Nie wiem skąd zdanie , że te 714v

grają rozjaśnionym dźwiękiem...Z odpowiednim wzmakiem dźwięk odrywa się od kolumn , jest soczysta średnica i bogate wysokie.U mnie grają z yaqinem mc-10l i jest miód.Oczywiście nie poleciłbym tych kolumn do rotela czy yamahy.Co do tego nada to nie wiem ale raczej bedzię neutralnie z ciepłą średnicą i dobrą dynamiką.Przestrzeń w nich jest na wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sugestia z mojej strony - Dali Zensor 5 (też można okazyjnie wyrwać w tej cenie, ewentualnie dokładając stówę za wygląd)?

Jak zgrywają się z Nadem? Czy jest to klasa Focali?

Bo jesli byłoby tak jak mówi thomaz "neutralnie z ciepłą średnicą i dobrą dynamiką.Przestrzeń w nich jest na wysokim poziomie" - o to właśnie mi chodzi. Ciepły dźwięk, głębia, scena.

Nurtuje mnie ostatni temat - wg testu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) efektywność Focali to 88dB, a nie 91dB (producent)... Komu wierzyć? Czy te 88dB w połączeniu z Nadem pozwoli na cichy odsłuch?

 

PS. a tak na marginesie - może Pylon Pearl/Pylon Topaz? W tej cenie nowe lub bardzo młode używki będą...

Czy cały czas to jest przepaść do np Focali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jesli byłoby tak jak mówi thomaz "neutralnie z ciepłą średnicą i dobrą dynamiką.Przestrzeń w nich jest na wysokim poziomie" - o to właśnie mi chodzi. Ciepły dźwięk, głębia, scena.

 

U mnie jest tak przynajmniej z lampą.Mój yaqin to wysoki wzmak i wątpię aby ten nad zagrał na podobnym poziomie.

Dali nie słuchałem ale do lampy wolałbym raczej triangle czy focale.Dali mają pewnie cieplejszy dźwięk i do jazzu pewnie były by lepsze ale to tylko moje przypuszczenia bo niesłuchałem.

 

Nurtuje mnie ostatni temat - wg testu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) efektywność Focali to 88dB, a nie 91dB (producent)... Komu wierzyć? Czy te 88dB w połączeniu z Nadem pozwoli na cichy odsłuch?

 

Ja słucham bardzo często wieczorami i jest ok.Zależy od twojego wzmaka jak gra na niskich poziomach głośności.

 

PS. a tak na marginesie - może Pylon Pearl/Pylon Topaz? W tej cenie nowe lub bardzo młode używki będą...

Czy cały czas to jest przepaść do np Focali?

 

Można tak wymieniać i wymieniać.Używane audio academy , studio16hertz , triangle...Trzeba posłuchać.

Ja mam te 714 i nie narzekam więc mogę śmiało polecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Masz już tego NADA ?

Jak tak to pod pachę do salonu-jak nie bedą mieli 714-to 716 niech podłączą-charakter podobny-i w ogóle zobaczysz(usłyszysz) czy to jest to czego oczekujesz.

Jak nie to MA możesz posłuchać BX6-które są za nie wiele więcej do sprzedania.

MR6 też nowe są na giełdzie hi-fi za 1700 pln do sprzedania,ale trzeba ruszyć cztery litery żeby z grubsza ogarnąć jaki charakter dzwięku ci pasuje.

Phoebe ii chyba też gdzieś mi się mignęły za groszowe pieniądze-no ale tak wymieniać możemy do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dostałem informację o sprzedaży KEF iQ7. Stan - bardzo dobry. Cena jest w moim zakresie. Dawno, dawno słyszałem jak grają Kefy(ale akurat nie iQ7 tylko podstawkowe) z Nadem, to był ampli 5.1.

Mówiąc szczerze, chyba jestem zdecydowany na to rozwiązanie,i chyba tu koniec moich poszukiwać na ten czas.

 

Szanowni forumowicze, czy jest to dobry wybór? Jak zgrywa się Kef z Nadem (tu akurat starszy Nad C340)? Wydaje mi się to dość bezpieczna i spokojna para... jest szansa, że będzie do dobrze grało? Czy wysokie tony Kef'ów sa w stanie podciągnąć mały

niedobór w tym zakresie Nada?

Jak z ta nieszczęsną grą na niskich poziomach głośności (skuteczność 90dB, więc nie jest źle)?

 

 

 

 

"Jak tak to pod pachę do salonu-jak nie bedą mieli 714-to 716 niech podłączą-charakter podobny-i w ogóle zobaczysz(usłyszysz) czy to jest to czego oczekujesz." - niestety, z rożnych względów z odsłuchem gdziekolwiek i kiedykolwiek u mnie jest duży kłopot, muszę polegać na opiniach, intuicji i doświadczeniu które zdobędę mając sprzęt u mnie:) niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dostałem informację o sprzedaży KEF iQ7. Stan - bardzo dobry. Cena jest w moim zakresie. Dawno, dawno słyszałem jak grają Kefy(ale akurat nie iQ7 tylko podstawkowe) z Nadem, to był ampli 5.1.

Mówiąc szczerze, chyba jestem zdecydowany na to rozwiązanie,i chyba tu koniec moich poszukiwać na ten czas.

 

Szanowni forumowicze, czy jest to dobry wybór? Jak zgrywa się Kef z Nadem (tu akurat starszy Nad C340)? Wydaje mi się to dość bezpieczna i spokojna para... jest szansa, że będzie do dobrze grało? Czy wysokie tony Kef'ów sa w stanie podciągnąć mały

niedobór w tym zakresie Nada?

Jak z ta nieszczęsną grą na niskich poziomach głośności (skuteczność 90dB, więc nie jest źle)?

 

 

 

 

"Jak tak to pod pachę do salonu-jak nie bedą mieli 714-to 716 niech podłączą-charakter podobny-i w ogóle zobaczysz(usłyszysz) czy to jest to czego oczekujesz." - niestety, z rożnych względów z odsłuchem gdziekolwiek i kiedykolwiek u mnie jest duży kłopot, muszę polegać na opiniach, intuicji i doświadczeniu które zdobędę mając sprzęt u mnie:) niestety

 

Bez urazy. Wątek powoli zmierza w kierunku... nijakim:(

Skuteczność kolumn nie jest wykładnikiem możliwości grania i dobrego dźwięku przy cichym słuchaniu...

 

Trzeba posłuchać! Inaczej będzie to toto-lotek z tysiącem możliwości i propozycji. Jedne lepsze od drugich...

 

Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.