Jump to content
IGNORED

Niedrogie monitory aktywne - jakie ?

shiballizer

Recommended Posts

Witam

Z uwagi na to, że przeniosłem się do innego mieszkania i nie mogłem zabrać swojego domowego sprzętu, poszukuję monitorów aktywnych. Otóż potrzebuje sprzętu, który spisze się w "bliskim polu" ponieważ użytkowane to będzie w kategorii "DJ" - nie mylić z produkcją. Głośniki będą maksymalnie 1,5 m od mojej głowy. Nie oczekuję, że głośniki zmiażdżą basem ale chciałbym aby był chociaż trochę odczuwalny. Głośniki będą współpracowały tylko i wyłącznie z kartą muzyczną Native Instruments Audio 4 DJ / mixerem KORG KM 402 / gramofonami Technics SL1210mk2 itp itd. Sporo naczytałem się o kilku modelach takich jak SOLO6C / MC-SHF80U / MC-SHF56 / EDIFIER 2600 jednak są to głośniki komputerowe i nie wiem czy jest sens inwestować w coś takiego :) Jeśli chodzi o monitory studyjne to raczej liczę na poradę jaką "używkę" kupić bo w przedziale do 600 zł nic nie kupię ciekawego z nowych produktów. Proszę nie radzić mi "dołożenia kilku stówek" bądź kupna zestawu "amp + pasywka" bo w domu rodzinnym zostawiłem swoje perełki Jamo D8SUB / D8SUR/ Triangle Zephyr XS i nie chcę kupować kolejnych klocków. Sprzęt musi zająć jak najmniej miejsca i musi być w miarę mobilny bo nie wiadomo kiedy znów zmienię miejsce zamieszkania ;-) .... aha słuchawek też proszę mi nie proponować bo posiadam już odpowiednie ;-)

Pozdrawiam i czekam na wyczerpującą dyskusję :)

Te były by OK, ale są trochę droższe. Czasem bywają w promocji - możesz poczekać ...

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taniej już się chyba nie da, a używane są przeważnie mocno skatowane ...

Te były by OK, ale są trochę droższe. Czasem bywają w promocji - możesz poczekać ...

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taniej już się chyba nie da, a używane są przeważnie mocno skatowane ...

To też są "głośniki komputerowe". ... i skąd wniosek, że "używane to mocno skatowane"?

Wiecie.... to, że głośniki są głośnikami komputerowymi wcale nie musi oznaczać, że się nie będą nadawać :) Potrzebuję konkretnej rady popartej własnymi odczuciami. Nie biorę pod uwagę rad "bo tak" albo "podobno" :) Fajnie jakby ktoś też odniósł się do tych modeli, które wymieniłem w pierwszym poście.

To też są "głośniki komputerowe". ... i skąd wniosek, że "używane to mocno skatowane"?

Wniosek że "używane są mocno skatowane " wynika z faktu że od lat obserwuję allegro i wiem że jak pojawią się kolumny aktywne w niższej cenie to są przeważnie skatowane. W wyższej cenie zresztą też. Od lat szukam jakiś ciekawych kolumn aktywnych - ale naprawdę nie ma na czym oka zawiesić.

Zasada ta nie dotyczy kolumn pasywnych - w tych jest w czym wybierać.

Aktywne są drogie - może dlatego do Polski trafia już tylko naprawdę szrot ...

Sporo naczytałem się o kilku modelach takich jak SOLO6C / MC-SHF80U / MC-SHF56 / EDIFIER 2600 jednak są to głośniki komputerowe i nie wiem czy jest sens inwestować w coś takiego :)

Żadne z tych zestawów nie są aktywne. To zwyczajne konstrukcje pasywne, z tą tylko różnicą, że zasilający je wzmacniacz jest zintegrowany w obudowie jednej z kolumn. Ale nie ma tam ani aktywnej zwrotnicy, ani wydzielonych końcówek mocy dla poszczególnych głośników. Tak więc z prawdziwym monitorem aktywnym ma to niewiele wspólnego.

Żadne z tych zestawów nie są aktywne. To zwyczajne konstrukcje pasywne, z tą tylko różnicą, że zasilający je wzmacniacz jest zintegrowany w obudowie jednej z kolumn. Ale nie ma tam ani aktywnej zwrotnicy, ani wydzielonych końcówek mocy dla poszczególnych głośników. Tak więc z prawdziwym monitorem aktywnym ma to niewiele wspólnego.

O takie odpowiedzi mi właśnie chodzi .... żeby ktoś wytłumaczył a nie od razu mnie "niszczył" za to, że chce kupić coś za 600 zł ;-)

Jesteś w błędzie ( w kwestii Edifier R2600 i Modecom MC-SHF120U / MC-SHF80U / MC-SHF56 - one mają 4 wzmacniacze, więc podział aktywny ). W sumie to tylko Solo 6 mają pasywną zwrotnicę.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.