Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogie monitory aktywne - jakie ?


shiballizer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z uwagi na to, że przeniosłem się do innego mieszkania i nie mogłem zabrać swojego domowego sprzętu, poszukuję monitorów aktywnych. Otóż potrzebuje sprzętu, który spisze się w "bliskim polu" ponieważ użytkowane to będzie w kategorii "DJ" - nie mylić z produkcją. Głośniki będą maksymalnie 1,5 m od mojej głowy. Nie oczekuję, że głośniki zmiażdżą basem ale chciałbym aby był chociaż trochę odczuwalny. Głośniki będą współpracowały tylko i wyłącznie z kartą muzyczną Native Instruments Audio 4 DJ / mixerem KORG KM 402 / gramofonami Technics SL1210mk2 itp itd. Sporo naczytałem się o kilku modelach takich jak SOLO6C / MC-SHF80U / MC-SHF56 / EDIFIER 2600 jednak są to głośniki komputerowe i nie wiem czy jest sens inwestować w coś takiego :) Jeśli chodzi o monitory studyjne to raczej liczę na poradę jaką "używkę" kupić bo w przedziale do 600 zł nic nie kupię ciekawego z nowych produktów. Proszę nie radzić mi "dołożenia kilku stówek" bądź kupna zestawu "amp + pasywka" bo w domu rodzinnym zostawiłem swoje perełki Jamo D8SUB / D8SUR/ Triangle Zephyr XS i nie chcę kupować kolejnych klocków. Sprzęt musi zająć jak najmniej miejsca i musi być w miarę mobilny bo nie wiadomo kiedy znów zmienię miejsce zamieszkania ;-) .... aha słuchawek też proszę mi nie proponować bo posiadam już odpowiednie ;-)

 

Pozdrawiam i czekam na wyczerpującą dyskusję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te były by OK, ale są trochę droższe. Czasem bywają w promocji - możesz poczekać ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taniej już się chyba nie da, a używane są przeważnie mocno skatowane ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te były by OK, ale są trochę droższe. Czasem bywają w promocji - możesz poczekać ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taniej już się chyba nie da, a używane są przeważnie mocno skatowane ...

To też są "głośniki komputerowe". ... i skąd wniosek, że "używane to mocno skatowane"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie.... to, że głośniki są głośnikami komputerowymi wcale nie musi oznaczać, że się nie będą nadawać :) Potrzebuję konkretnej rady popartej własnymi odczuciami. Nie biorę pod uwagę rad "bo tak" albo "podobno" :) Fajnie jakby ktoś też odniósł się do tych modeli, które wymieniłem w pierwszym poście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też są "głośniki komputerowe". ... i skąd wniosek, że "używane to mocno skatowane"?

Wniosek że "używane są mocno skatowane " wynika z faktu że od lat obserwuję allegro i wiem że jak pojawią się kolumny aktywne w niższej cenie to są przeważnie skatowane. W wyższej cenie zresztą też. Od lat szukam jakiś ciekawych kolumn aktywnych - ale naprawdę nie ma na czym oka zawiesić.

Zasada ta nie dotyczy kolumn pasywnych - w tych jest w czym wybierać.

Aktywne są drogie - może dlatego do Polski trafia już tylko naprawdę szrot ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo naczytałem się o kilku modelach takich jak SOLO6C / MC-SHF80U / MC-SHF56 / EDIFIER 2600 jednak są to głośniki komputerowe i nie wiem czy jest sens inwestować w coś takiego :)

Żadne z tych zestawów nie są aktywne. To zwyczajne konstrukcje pasywne, z tą tylko różnicą, że zasilający je wzmacniacz jest zintegrowany w obudowie jednej z kolumn. Ale nie ma tam ani aktywnej zwrotnicy, ani wydzielonych końcówek mocy dla poszczególnych głośników. Tak więc z prawdziwym monitorem aktywnym ma to niewiele wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z tych zestawów nie są aktywne. To zwyczajne konstrukcje pasywne, z tą tylko różnicą, że zasilający je wzmacniacz jest zintegrowany w obudowie jednej z kolumn. Ale nie ma tam ani aktywnej zwrotnicy, ani wydzielonych końcówek mocy dla poszczególnych głośników. Tak więc z prawdziwym monitorem aktywnym ma to niewiele wspólnego.

 

O takie odpowiedzi mi właśnie chodzi .... żeby ktoś wytłumaczył a nie od razu mnie "niszczył" za to, że chce kupić coś za 600 zł ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z tych zestawów nie są aktywne. To zwyczajne konstrukcje pasywne, z tą tylko różnicą, że zasilający je wzmacniacz jest zintegrowany w obudowie jednej z kolumn. Ale nie ma tam ani aktywnej zwrotnicy, ani wydzielonych końcówek mocy dla poszczególnych głośników. Tak więc z prawdziwym monitorem aktywnym ma to niewiele wspólnego.

 

Jesteś w błędzie ( w kwestii Edifier R2600 i Modecom MC-SHF120U / MC-SHF80U / MC-SHF56 - one mają 4 wzmacniacze, więc podział aktywny ). W sumie to tylko Solo 6 mają pasywną zwrotnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.