Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogie monitory aktywne - jakie ?


shiballizer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z uwagi na to, że przeniosłem się do innego mieszkania i nie mogłem zabrać swojego domowego sprzętu, poszukuję monitorów aktywnych. Otóż potrzebuje sprzętu, który spisze się w "bliskim polu" ponieważ użytkowane to będzie w kategorii "DJ" - nie mylić z produkcją. Głośniki będą maksymalnie 1,5 m od mojej głowy. Nie oczekuję, że głośniki zmiażdżą basem ale chciałbym aby był chociaż trochę odczuwalny. Głośniki będą współpracowały tylko i wyłącznie z kartą muzyczną Native Instruments Audio 4 DJ / mixerem KORG KM 402 / gramofonami Technics SL1210mk2 itp itd. Sporo naczytałem się o kilku modelach takich jak SOLO6C / MC-SHF80U / MC-SHF56 / EDIFIER 2600 jednak są to głośniki komputerowe i nie wiem czy jest sens inwestować w coś takiego :) Jeśli chodzi o monitory studyjne to raczej liczę na poradę jaką "używkę" kupić bo w przedziale do 600 zł nic nie kupię ciekawego z nowych produktów. Proszę nie radzić mi "dołożenia kilku stówek" bądź kupna zestawu "amp + pasywka" bo w domu rodzinnym zostawiłem swoje perełki Jamo D8SUB / D8SUR/ Triangle Zephyr XS i nie chcę kupować kolejnych klocków. Sprzęt musi zająć jak najmniej miejsca i musi być w miarę mobilny bo nie wiadomo kiedy znów zmienię miejsce zamieszkania ;-) .... aha słuchawek też proszę mi nie proponować bo posiadam już odpowiednie ;-)

 

Pozdrawiam i czekam na wyczerpującą dyskusję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te były by OK, ale są trochę droższe. Czasem bywają w promocji - możesz poczekać ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taniej już się chyba nie da, a używane są przeważnie mocno skatowane ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te były by OK, ale są trochę droższe. Czasem bywają w promocji - możesz poczekać ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taniej już się chyba nie da, a używane są przeważnie mocno skatowane ...

To też są "głośniki komputerowe". ... i skąd wniosek, że "używane to mocno skatowane"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie.... to, że głośniki są głośnikami komputerowymi wcale nie musi oznaczać, że się nie będą nadawać :) Potrzebuję konkretnej rady popartej własnymi odczuciami. Nie biorę pod uwagę rad "bo tak" albo "podobno" :) Fajnie jakby ktoś też odniósł się do tych modeli, które wymieniłem w pierwszym poście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też są "głośniki komputerowe". ... i skąd wniosek, że "używane to mocno skatowane"?

Wniosek że "używane są mocno skatowane " wynika z faktu że od lat obserwuję allegro i wiem że jak pojawią się kolumny aktywne w niższej cenie to są przeważnie skatowane. W wyższej cenie zresztą też. Od lat szukam jakiś ciekawych kolumn aktywnych - ale naprawdę nie ma na czym oka zawiesić.

Zasada ta nie dotyczy kolumn pasywnych - w tych jest w czym wybierać.

Aktywne są drogie - może dlatego do Polski trafia już tylko naprawdę szrot ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justas32 - jakimi aktywnymi modelami się interesowałeś? Czasem widzę, że można kupić w świetnym stanie APS AEON ... nawet z przeglądem u producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo naczytałem się o kilku modelach takich jak SOLO6C / MC-SHF80U / MC-SHF56 / EDIFIER 2600 jednak są to głośniki komputerowe i nie wiem czy jest sens inwestować w coś takiego :)

Żadne z tych zestawów nie są aktywne. To zwyczajne konstrukcje pasywne, z tą tylko różnicą, że zasilający je wzmacniacz jest zintegrowany w obudowie jednej z kolumn. Ale nie ma tam ani aktywnej zwrotnicy, ani wydzielonych końcówek mocy dla poszczególnych głośników. Tak więc z prawdziwym monitorem aktywnym ma to niewiele wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z tych zestawów nie są aktywne. To zwyczajne konstrukcje pasywne, z tą tylko różnicą, że zasilający je wzmacniacz jest zintegrowany w obudowie jednej z kolumn. Ale nie ma tam ani aktywnej zwrotnicy, ani wydzielonych końcówek mocy dla poszczególnych głośników. Tak więc z prawdziwym monitorem aktywnym ma to niewiele wspólnego.

 

O takie odpowiedzi mi właśnie chodzi .... żeby ktoś wytłumaczył a nie od razu mnie "niszczył" za to, że chce kupić coś za 600 zł ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z tych zestawów nie są aktywne. To zwyczajne konstrukcje pasywne, z tą tylko różnicą, że zasilający je wzmacniacz jest zintegrowany w obudowie jednej z kolumn. Ale nie ma tam ani aktywnej zwrotnicy, ani wydzielonych końcówek mocy dla poszczególnych głośników. Tak więc z prawdziwym monitorem aktywnym ma to niewiele wspólnego.

 

Jesteś w błędzie ( w kwestii Edifier R2600 i Modecom MC-SHF120U / MC-SHF80U / MC-SHF56 - one mają 4 wzmacniacze, więc podział aktywny ). W sumie to tylko Solo 6 mają pasywną zwrotnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.