Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw bez ograniczeń finansowych:)


Nopolitics

Rekomendowane odpowiedzi

Pisał, pisał...

Dwa tygodnie temu pisał i od tamtej pory pewnie ani razu tu nawet nie zajrzał, a koledzy dalej się produkują :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może z lampusów to Wavac jeszcze robi rzeczy na poziomie GRAAFa i Ongaku

 

a z tranzystorów Luxman B1000f i Accuphase M-7100 i M-6000 trzymają poziom M-510 (też Accu A-200 jest ok, no ale to tylko 100W, bo w klasie A, podobnie monobloki EAR Yoshino i Alchemist projektu de Paravicini)

 

dalej - spośród zestawów głośnikowych sensowną myśl inżynierską i przyzwoity design (bez nowobogackiego kiczu) reprezentują na stronie higherfi: Cabasse L'Ocean i La Sphere, German Physics, Audiopur Reference, Kondo, Audio Consulting, Metaxas ESL, Wisdom Audio, FM Acoustics, Genesis i DynamiKKs Ultima, ale większość z nich to już vintage i/lub wymaga ogromnych pokojów, żeby się w ogóle zmieścić, a GS-1 są normalnej wielkości, bez gigantyzmu, i zagrają także w mniejszych pokojach

 

naprawdę trudno znaleźć alternatywę dla M-510 i GS-1, cena 25 000 za M-510 to w kontekście współczesnej konkurencji cena po prostu OKAZYJNA, może 10% rzeczywistej wartości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie dalej widzę pianę toczą w idiotycznym wątku, który od początku nikogo nie obchodzi?

Abstrahując od tego, że jest kompletnie bez sensu,

 

wykorzystanie tego wątku na zastanowienie się nad aktualnym state-of-the-art ma jak najbardziej sens

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę trudno znaleźć alternatywę dla M-510 i GS-1, cena 25 000 za M-510 to w kontekście współczesnej konkurencjicena po prostu OKAZYJNA, może 10% rzeczywistej wartości

 

 

A dookoła same durnie bez słuchu i pojęcia, dlatego od chyba roku żaden się nie skusił na zakup tego suchara?

Bajki prawicie Kolego i tyle :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dookoła same durnie bez słuchu i pojęcia, dlatego od chyba roku żaden się nie skusił na zakup tego suchara?

 

od roku? ja nie taki śledczy aukcji jak Kolega, pisałem już :-)

 

w każdym razie ja tam słuchu nikomu nie odmawiam, każdy "słyszy po swojemu" ;-)

 

 

zastanawiam się - jeśli to dla Kolegi jest "suchar", to co jest ciasteczkiem? można wiedzieć? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano od roku, jak nie lepiej. Do kompletu czasami pojawia się jeszcze druga identyczna.

Wprawdzie nieco droższa, ale to i tak w dalszym ciągu mega okazja, a chętnych coś nie widać :(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Żeby nie było, że tylko śmichy chichy, to nikt nie mówi, że to słabo gra,

ale no ludzie w tych pieniądzach, to z czym do ludu? Ze starym ONKYO?

Te ceny są przynajmniej o raz zawyżone, a i tak mocno wątpię, żeby chociaż za 10kzł ktoś to kupił,

tym bardziej za 12, 15 czy 17 no bez jaj :) W tych cenach można już mieć prawdziwe potwory,

a co dopiero w dwa razy wyższych rzędu 25kzł czy 35kzł za używańca. Zachowajmy powagi trochę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że to jest na sprzedaż!! Jak znam życie to pewnie sprzedaje ten, który tak to zachwala, że taka rewelacja… :-)

Stary numer. A patrząc na to cudo od tyłu widać, że nie ma wejść XLR co przy dzisiejszych wzmakach z górnej półki jest nie do przyjęcia.

Podobnie jakość gniazd głośnikowych, po prostu fatalna. To już wszystko wiem. I być może to niezły wzmacniacz jak na tamte lata, może też jest relatywnie rozsądny cenowo jak na dzisiejsze ceny. Ale twierdzenie, że to sprzęt marzeń mając kasę no limit i że jest lepszy od najlepszych współczesnych wzmacniaczy do mnie nie przemawia. Ale może ktoś to łyknie… :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych cenach można już mieć prawdziwe potwory,

...Zachowajmy powagi trochę :)

 

ano zachowajmy i piszmy konkretnie - jakie i pod jakim względem potworniejsze od M-510? W tym zakresie cenowym.

 

co to konkretnie za ciasteczka przy tym "sucharze"? ;-)

 

patrząc na to cudo od tyłu widać, że nie ma wejść XLR co przy dzisiejszych wzmakach z górnej półki jest nie do przyjęcia.

Podobnie jakość gniazd głośnikowych, po prostu fatalna. To już wszystko wiem.

 

wybaczy Kolega, ale to naprawdę śmieszne argumenty

 

no skoro już Kolega po tym "wszystko wie", oj, zapamiętam sobie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupę porządnej elektroniki w środku a brzmi pewnie na poziomie Audiolaba, jak te wszystkie topowe stare dziadki z lat 80-tych.

Oto co napisali o Grand Integrach w Stereophile :

is "a good buy for the money, but is really quite compromised, sonically." After all, it's no secret that the Japanese don't know what real high-end sounds like, preferring instead a harsh, strident top. It's cultural, of course; their music's that way. sounded more like that of an excellent tube amplifier: rather soft and sweet, with a remarkable degree of musical euphony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno. Jeśli ktoś fanatycznie broni jednej marki, czy jednego, konkretnego sprzętu albo tylko jednego typu kolumn to jest to dziwne i świadczy albo o jakiejś ukrytej motywacji i chęci np sprzedania czegoś takiego na allegro a tu na forum to cicha promocja i wkręcanie naiwnych albo ten ktoś nie ma pojęcia i niewiele słyszał. Sam uważam za najlepsze obecnie tranzystory Burmestery i Jeff Rowland ale też Vitusy, Ayre, Spectrale, T+A czy MBL. Nie ograniczam się fanatycznie do jednej marki i jednego modelu. Byłoby to dziwne i niewiarygodne. Twierdzenie, że tylko ten wzmacniacz Onkyo i te kolumny Onkyo a nic innego to śmiechu warta kpina z czytających. Ludzie nie są głupi. Kto łyknie taki kit?

 

wybaczy Kolega, ale to naprawdę śmieszne argumenty

 

 

 

Brak XLR, zbalansowania konstrukcji wzmacniacza tranzystorowego i nędzne gniazda głośnikowe to są śmieszne argumenty?

Śmieszne jest twierdzenie, że to takie cudo a to tylko stary, niezły japoński wzmacniacz i tyle. Na owe czasy na pewno bardzo dobry

ale dziś mocno już "posunięty w wieku".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam uważam za najlepsze obecnie tranzystory Burmestery i Jeff Rowland ale też Vitusy, Ayre, Spectrale, T+A czy MBL

Uważam że trzeba bardzo uważać z takimi uogólnieniami. O dobrej jakości powinno się mówić wyłącznie na poziomie danego modelu a nie "całej firmy".

Ktoś pomyśli że wszytko co robi każda taka firma to "high end" - i ludzie się później zastanawiają "dlaczego mi to nie gra" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że trzeba bardzo uważać z takimi uogólnieniami. O dobrej jakości powinno się mówić wyłącznie na poziomie danego modelu a nie "całej firmy".

Ktoś pomyśli że wszytko co robi każda taka firma to "high end" - i ludzie się później zastanawiają "dlaczego mi to nie gra" ?

 

cóż, to chyba generalne podejście Kolegi Sly

 

no i pomieszało mu się dobre granie z marketingowym pojęciem "hi-end", które oznacza górną półkę aktualnej oferty i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno. Jeśli ktoś fanatycznie broni jednej marki, czy jednego, konkretnego sprzętu albo tylko jednego typu kolumn to jest to dziwne i świadczy albo o jakiejś ukrytej motywacji i chęci np sprzedania czegoś takiego na allegro a tu na forum to cicha promocja i wkręcanie naiwnych

 

nie obrażę się choć to, co pisze Kolega jest obraźliwe, mnie natomiast to śmieszy

 

 

Twierdzenie, że tylko ten wzmacniacz Onkyo i te kolumny Onkyo a nic innego to śmiechu warta kpina z czytających. Ludzie nie są głupi. Kto łyknie taki kit?

 

to jest wątek dream systems, tak? to ja podałem swoje typy, tak jak inni - nie mam prawa? Kolega się dziwi, to tłumaczę, źle robię?

 

o co w ogóle Koledze chodzi? :-)

 

 

Brak XLR, zbalansowania konstrukcji wzmacniacza tranzystorowego i nędzne gniazda głośnikowe to są śmieszne argumenty?

 

śmieszna jest wiara, że dobry dźwięk zależy od XLRów, zbalansowania i gniazd głośnikowych ;-))

 

 

Śmieszne jest twierdzenie, że to takie cudo a to tylko stary, niezły japoński wzmacniacz i tyle.

 

więcej takich opinii, a może cena faktyczne spadnie, w to mi graj! dziękuję Koledze :-)

 

 

dziś mocno już "posunięty w wieku".

 

to ciekawe - bardzo proszę mi wyłożyć swoją teorię "posuwania się" sprzętu "w wieku", po inżyniersku :-) co to takiego?

 

Kupę porządnej elektroniki w środku a brzmi pewnie na poziomie Audiolaba, jak te wszystkie topowe stare dziadki z lat 80-tych.

Oto co napisali o Grand Integrach w Stereophile :

 

to Kolegi biblia? dobrze wiedzieć ;-)

 

 

is "a good buy for the money, but is really quite compromised, sonically." After all, it's no secret that the Japanese don't know what real high-end sounds like, preferring instead a harsh, strident top. It's cultural, of course; their music's that way. sounded more like that of an excellent tube amplifier: rather soft and sweet, with a remarkable degree of musical euphony.

 

dobrze jest też znać języki - wtedy by Kolega się spostrzegł, że mędrzec ze Stereofila nie tylko bredzi jak potłuczony ("the Japanese don't know what real high-end sounds like"), ale i zdołał sam sobie w tej krótkiej przecież wypowiedzi efektownie zaprzeczyć ("a harsh, strident top" i dalej "ike that of an excellent tube amplifier: rather soft and sweet, with a remarkable degree of musical euphony")

 

co za brednie, ale nowobogaccy i "aspirujący" to kupują, nie ma zaskoczenia

 

ale że Koledzy?? to mnie jednak zaskakuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miedzy innymi to, że nie ma budowy zbalansowanej. To ma znaczenie. Taki high end powinien mieć, a przynajmniej w tranzystorze.

Kolega widzę łasy na marketing. Złota obudowa i ładne wskaźniki wychyłowe działają na wyobraźnie.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie! a poza tym to zwykły zabytek :-D

 

mam prośbę - może by Kolega wątek założył ostrzegający przez tym złomem? jest szansa, że zbiłoby to cenę, a jestem zainteresowany - po co płacić więcej jeśli można mniej :-) Parantullowe <<10 kzł bardzo by mi pasowało :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie napisałem moge kupić zestaw jaki chcę - nie mam ograniczeń finansowych.jedynym ograniczeniem jest mój zdrowy rozsądek i wielka wola nie poddania się całemu marketingowi sprzedawców,że o jakości dźwięku świadczy ilość zer na fakturze za taki zestaw.Słuch mam b.dobry i jestem wyczulony na jakość dźwięku.

 

Jeśli to nie są jedynie pobożne życzenia i fantazja , która skupi na sobie podziw ogółu , to przede wszystkim trzeba zrobić profesjonalny mod akustyczny pomieszczenia i ... można zacząć chodzić na odsłuchy po salonach , szukając swojego brzmienia . W końcu ... pieniądze to nie wszystko ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 kzł bardzo by mi pasowało :-)

Niestety w obecnej chwili nie jestem w stanie tego znaleźć, ale jestem prawie na 100% pewien,

że jeszcze jakieś pół roku temu jeden z tych wystawianych aktualnie na Allegro egzemplarzy

stał z ceną wywoławczą albo 9.800zł albo 8.900zł nie pamiętam już w tej chwili dokładnie.

Dopiero jak ten drugi się pojawił z ceną z sufitu, to i ten pierwszy automatycznie "podrożał" i oba stoją do dziś.

Dokładnie identyczna sytuacja miała kiedyś miejsce z inną legendą, a mianowicie SF Extrema.

Jak stały za 16.000zł to pies z kulawą się nie zainteresował, ale jak ten sam sprzedawca je wystawił za 25.000zł

to nagle wszyscy zaczęli piszczeć z podniecenia jakie to cudo i od razu druga para się pojawiła za 28.000zł.

Miesiąc czasu trwała na forum dyskusja ile te kolumny są właściwie warte i do dzisiaj nie udało się tego ustalić.

To samo jest z tymi ONKYO że jeden wziął sobie wpisał cenę z sufitu, a drugi już tam się doszukuje bóg wie czego

i sobie wyobraża jaki to ósmy cud świata i nie wiadomo jak to musi grać. Może i gra, ale cena jest z dupy wzięta.

 

Jeśli to nie są jedynie pobożne życzenia i fantazja , która skupi na sobie podziw ogółu...

No przecież nie od dziś wiadomo, że największe branie mają wątki z co najmniej pięciocyfrową kwotą w tytule.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że te kolumny to nie jest granie w starym stylu jak JBL itd czyli, że nowe, lepsze brzmienie tak? A to ponoć sprzęt z ...84r? To prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że te kolumny to nie jest granie w starym stylu jak JBL itd czyli, że nowe, lepsze brzmienie tak? A to ponoć sprzęt z ...84r? To prawda?

 

ale co prawda? lepsze brzmienie to kwestia subiektywna

 

lepsza inżynieria mająca wyraz w lepszych pomiarach - tak

 

że 1984? tak - oferowane były w latach 1984-1992

 

w 1987 w maju zaprezentowano koncepcję i obliczenia na konwencji AES:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w 1990 zaprezentowano tańsze zestawy wykorzystujące te same rozwiązania, tj. Scepter 2002:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

recenzja po francusku, google grafika: onkyo scepter 2002 site:forum.vintage-audio-laser.com

 

niestety wkrótce potem Onkyo wycofało się z tego segmentu rynku

 

o! aktualne ogłoszenie z Francji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

11 000 Euro za GS-1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie i kiedy ty słuchałeś tych kolumn? Wiem, że JBL oferuje części do renowacji swoich starych kolumn i ten dział JBL-a cieszy się na rynku pewną estymą. Ale o Onkyo nie słyszałem a po 30 latach takie kolumny to już raczej zużyte są choćby od samego upływu czasu, szczególnie jeśli w przetwornikach jest papier a wtedy tak z reguły było. Dziś są dużo lepsze materiały niż papier zarówno brzmieniowo jak i wytrzymałościowo i na upływ czasu i na zużycie mechaniczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezła kolekcja!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A gdzie i kiedy ty słuchałeś tych kolumn?

 

raczej bardzo bym chciał, nie zdziwiłbym się gdyby nikt w Polsce ich nie słyszał

 

 

Wiem, że JBL oferuje części do renowacji swoich starych kolumn i ten dział JBL-a cieszy się na rynku pewną estymą. Ale o Onkyo nie słyszałem a po 30 latach takie kolumny to już raczej zużyte są choćby od samego upływu czasu, szczególnie jeśli w przetwornikach jest papier a wtedy tak z reguły było. Dziś są dużo lepsze materiały niż papier zarówno brzmieniowo jak i wytrzymałościowo i na upływ czasu i na zużycie mechaniczne.

 

oj przestań, "zużyte od upływu czasu" ;-) :-))

 

"nowsze materiały"... oj nie wiem, na ile jeszcze starczy mi cierpliwości :-)))

 

dla jasności - to nie ja sprzedaję tamte zużyte zabytki z francuskiego ogłoszenia za 11 tys. Euro ani nie mam zlecenia z Francji naganiać klientów z Polski ;-)

 

trudno znaleźć cokolwiek w alfabecie łacińskim, entuzjastyczna opinia szczęśliwego posiadacza 2002:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach to już wszystko rozumiem. Nie słuchałeś ani Grand Utopii ani tych Onkyo ale wiesz co jest lepsze... :-) Wiesz bo bardzo chciałbyś takie mieć. Fajnie. Pisz dalej... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla jasności - to nie ja sprzedaję tamte zużyte zabytki z francuskiego ogłoszenia za 11 tys. Euro ani nie mam zlecenia z Francji naganiać klientów z Polski ;-)

 

 

Dla jasności, to że jakaś firma 30 lat temu produkowała kolumny, których ostały się może trzy pary na świecie

i są warte dzisiaj (ponoć, bo to się dopiero okaże jak ktoś je za tyle kupi) 11.000 euro wcale nie musi oznaczać,

że gra to jakoś wybitnie albo chociażby poprawnie w porównaniu z współczesnymi paczkami za tyle samo :)

Stare Jaguary czy rzadkie Ferrari z łatwością osiągają na aukcjach ceny $1.000.000 i więcej,

ale na torze czy na autostradzie z łatwością je objeżdża seryjny Focus czy Golf za ułamek tej kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te na przykład ze strony "Audiophile Club of Athens":

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zanotowałem, że "właściciel sportretowanego systemu 'przesiadł się' na GS-1 z Focali Diva Utopia Be"

 

niestety nie potrafię już znaleźć pierwotnej strony www

 

Ach to już wszystko rozumiem.

 

 

tak, wszystko już wiesz, zresztą po prostu "tak masz", szacunek! gratuluję! :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności, to że jakaś firma 30 lat temu produkowała kolumny, których ostały się może trzy pary na świecie

i są warte dzisiaj (ponoć, bo to się dopiero okaże jak ktoś je za tyle kupi) 11.000 euro wcale nie musi oznaczać,

że gra to jakoś wybitnie albo chociażby poprawnie w porównaniu z współczesnymi paczkami za tyle samo :)

Stare Jaguary czy rzadkie Ferrari z łatwością osiągają na aukcjach ceny $1.000.000 i więcej,

ale na torze czy na autostradzie z łatwością je objeżdża seryjny Focus czy Golf za ułamek tej kwoty.

 

Zależy jak stare ;-) Bo jeśli np z lat 80-tych to objedzie je np BMW X-Drive. Ale jeśli bierzesz pod uwagę Jaguara MKIX z 1959 roku to Focus wystarczy ;-) Tyle że do audio takie porównania mają się nijak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dla jasności - może komuś trudno to zrozumieć, ale ja w moim wieku i na obecnym etapie życia nie marzę od dawna już w ogóle o "najlepszym brzmieniu wg Stereofila", "top hi-endach" itp. itd.

 

śmieję się z tego pobłażliwie

 

natomiast bardzo doceniam oryginalną i autentyczną myśl techniczną, uczciwe rzemiosło, perfekcyjne wykonanie, rozmach i siłę idei, unikalność, w każdej dziedzinie życia, chyba wielu facetów tak ma

 

i tę moją listę zawierającą te dwa urządzenia Onkyo sporządziłem jako dowód uznania z uwagi na powyższe

 

a jeśli chodzi o moje własne audio w domu to kompletnie mi są one niepotrzebne, nie ma dla nich miejsca w mojej koncepcji, w głośnikach już dawno interesuje mnie realizacja własnych pomysłów, kolumny vintage, które mnie interesowały, jedyne w swoim rodzaju wg mojej wiedzy, właśnie niedawno nabyłem i zamierzam mieć dużo radości w zabawie z nimi, a jeśli chodzi o wzmacniacze półprzewodnikowe to interesuje mnie tylko klasa A i wystarczy uczciwe 25W, i z tej perspektywy to może Musical Fidelity A1000 bym kupił, podoba mi się i pasuje do mojej koncepcji, reszta super i w ogóle, ale czysto platonicznie

 

i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.