Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz + DAC + kolumny do 8k


Bartek3city

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z góry przepraszam za brak polskich znakow, ale nie skonfigurowałem sobie jeszcze lapka ;)

Szukam zestawu wzmacniacz + DAC + kolumny podłogowe. Wszystko do max. 8k.

Slucham wszystkiego od klasyki do metalu (może z pewnymi wyjątkami ;) z malym ukłonem w strone mocniejszego rocka(np. SOAD). Pokoj ok 20m2.

Wzmacniacze na które do tej pory zwrocilem uwage:

Exposure 1010

Creek Evo2(BTW czym on się rozni od Evo 50A i który z nich jest lepszy)

 

Kolumny(podłogowe, max szerokość do 30cm, liczac razem z ewentualnymi cokołami itp., ale najlepiej by było do 25cm, kolor jest drugorzędny, ale w miare możliwości jak by był orzech, brzmienie maksymalnie dynamiczne z przyjemnie zaznaczonym basem):

jak dotad odsluchiwalem tylko MA RX6(z Exposurem - graly niezle), ale sprzedawca polecil do Exposura jeszcze AE 103/305(co sadzicie o tym typie), jakie jeszcze kolumny spelniajace powyższe kryteria polecacie(z jakimi wzmacniaczami zagrają dobrze).

 

DAC(laptop będzie podstawowym zrodlem dzwieku, ale dobrze by było jak by DAC miał optyczne wejście aby podlaczyc do niego blu-raya którego aktualnie posiadam - omijając wbudowany w niego DAC - i tu pytanie czy gra jest warta swieczki, bo w ostateczności mogę blu-raya do wzmaka podlaczyc chinchem):

Naczytalem się ostatnio sporo dobrych opinii o M2Tech HiFace DAC - pytanie czy rzeczywiście jest tak dobry czy przesadne sa te zachwyty.

Ostatnio wyczytałem tez o jakims nowym ustrojstwie Denona DA-300USB, niestety produkt ten jest chyba na tyle nowy ze nie moglem znaleźć wiele opinii na jego temat, ani testow. Tylko oficjalne info producenta, ze jest super extra premium i w ogole ;) i jest to ponoc ten sam układ jaki używany jest w ich topowych odtwarzaczach SACD. Testowal go moze ktoś z Was i jak się ma jakość muzyki do tej z HiFace DAC'a(jak pisałem w ostateczności moglbym poswiecic te dodatkowe bajery poza samym USB). Może znacie jakies lepsze DAC'i w podobnym przedziale cenowym (900-1700).

 

Z góry dzięki za wszelkie propozycje.

Pozdrawiam,

Bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to wziąłbym ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A kolumny za resztę budżetu na ucho.....

 

Kolumny na przykład te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale to wszystko wychodzi lekko ponad budżet, jakkolwiek fajna kombinacja i satysfakcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Myślę że jak DAC ma byś,a muza od klasyki po ostry rock-to w cenie 3 koła z hakiem będzie dość uniwersalny Nad 356 z DAC na pokładzie.

Zakładajmy że 5 koła na kolumny zostanie-więc posłuchać możesz z 3 rodzai i rozeznanie będziesz miał jakiego dzwięku szukasz.

Hyperiony,Dali,Focal,MA.

Z tymi Dacami w cenach budżetowych,to też nie spodziewaj się jakiś nie wiadomo zmian.

Właściwie te wszystkie pudełka za parę setek to jeden ciul,a liczy się ilość gniazd(wejścia,wyjścia)

Dobre DAC to cena już kilku tyś a nie pary setek.

Ważniejsze będzie przygotowanie sobie pomieszczenia,i dobre ustawienie przyszłych kolumn,plus dobry materiał do odsłuchu,niż różnice między DAC za 800 a 1700 PLN.

O droższych nie ma co wspominać bo budżet nie ten-a i mija się to z celem ceny i jakości wzmacniaczy w tych cenach-zakładajmy 3 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bartku,

oczywiście jest mnóstwo dobrych, ciekawych konfiguracji, które będą dopasowane brzmieniowo do Twoich preferencji, z mojej strony natomiast poleciłbym Ci polskie kolumny Audio Academy Hyperion IV lub jeśli nardziej rockowo, Focal Chorus 716. Zasiliłbym ten zestaw integrą NAD C356 BEE DAC czyli wersją z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo/analogowym lub zestawem Creek Evo 50A (w tej konfiguracji raczej z kolumnami Audio Academy lub świetnymi Epos Elan 30) i przetwornik Asus Xonar STU.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy. W przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Creek Evo ostrzegano mnie przed Creek Evo 2. Evo bardzo dobrze prezentuje plany i wyraźnie zarysowuje kontury. Evo 2 robi to ponoć w sposób bardziej dosadny i trzeba się nakombinować z odpowiednim doborem pozostałych urządzeń. Nie wiem na ile jest to prawdą. Musisz sam sprawdzić nausznie. Z Evo jest zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozważył Hegla H70 (z wbudowanym DAC) od kolegi z forum:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu male rozeznanko:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiscie wlasne ucho jest najwazniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.