Jump to content
IGNORED

Marantz serii NR + Wharfedale Diamond 10.6

jesion

Recommended Posts

Nadchodzi czas wymiany mojego starunkiego Onkyo DS575X.

Kolumny mam Wharfedale Diamond 10.7 + starszy center z tej samej serii + jakies noname surround.

Jesli chodzi o jakosc dzwieku koncentruje sie na muzyce stereo (naprawde pelen przekroj gatunkow), filmow ogladam duzo ale dzwiek w tym wypadku nie jest dla mnie krytyczny.

Pokoj ok. 30m2 ale czesc "odsluchowa" to 3x5m

Ze wzgledu na to ze chcialbym zrobic "krok w gore" w kwestii stereo mysle o rozwiazaniu amplituner KD z pre-out + wzmaczniacz stereo w przyszlosci (mozliwe ze niedalekiej). Amplituner potrzebuje glownie jako element integrujacy wszystkie zrodla HDMI+cyfrowe audio. W zasadzie nie mam zrodel dzwieku z dobrym laczem analogowym (ostatnio muzyki slucham glownie przez Spotify->Airplay->AppleTV).

Mialem nadzieje na amplituner wydam max 2000 zl, jednak okazuje sie ze nie jest lekko w kwestii dostepnosci pre-out w modelach z tej polki cenowej. Denon i Onkyo odpadaja.

W zasadzie jest tylko Yamaha ale mam wrazenie ze ta firma nie pojawia sie nigdy w rekomendacjach jesli chodzi o jakosc brzmienia muzyki.

Zwrocilem natomiast uwage na Marantz NR1504 - poza pre-out ma sporo plusow (rozmiar bedacy jednym z nich skoro chce postawic jeszcze wzmacniacz stereo).

Obawiam sie jednak na ile ten sprzet uciagnie moje kolumny przez ten czas zanim zakupie cos ekstra do stereo. Specyfikacja w okolicach mocy muzycznej i mocy zasilacza podaje dosc niskie liczby...

Pytanie poboczne, na jaka polke cenowa wzmiaczniaczy stereo powinienem patrzyc zeby zrobic jakis istotny, ale niekoniecznie milowy, krok w kwestii jakosci odbioru muzyki? Moze cos z uzywanych na poczatek?

Jeszcze jedno co mnie interesuje odnosnie praktycznego zastosowania takiej konfiguracji Ampl+Wzmaczniacz - jak wyglada wowczas wygoda sterowania glosnoscia? Czy Pre-out podaje sygnal po regulacji glosnosci i wowczas wzmacniacz stereo bedzie ustawiony na stala glosnosc, czy podczas oglania kina musze "zsynchronizowac" glosnosc na ampli i wzmaczniaczu?

Może warto byłoby rozejrzeć się za jakimś używanym amplitunerem

ale lepszej klasy??

Wzmacniacz stereo jak najbardziej będziesz mógł ustawić sobie na stałe wzmocnienie

i sterować głośnością pilotem amplitunera.

Przy użytkowaniu danego wzmocnienia na wzmacniaczu(powiedzmy max) będziesz musiał na początku

dostroić sobie głośność w amplitunerze kanału frontów odpowiednio z resztą

Poczatkowo myslalem nad opcja uzywanego sprzetu, ale kluczowa jest dla mnie kwestia obslugi wielu (4-5) wejsc HDMI i to rzadko wystepuje w starszych sprzetach. Poza tym jest kwestia kompatybilnosci (HDMI ewoluje).

Jest jeszcze rozwiazanie z Marantz SR5007 ktory jest ok. 600 zl drozszy. Jest jednak duzo wiekszy i wowczas dodatkowa koncowka mocy moze mi sie nie zmiescic w szafce. Juz pomijam to okropny okragly wyswietlacz :)

W podobnej cenie do Marantza masz Pioneera VSX-S500 lub Yamahę RX-S600 ale ten to ponad 2 tysie

W zasadzie jest tylko Yamaha ale mam wrazenie ze ta firma nie pojawia sie nigdy w rekomendacjach jesli chodzi o jakosc brzmienia muzyki.

skoro będziesz miał wzmaka do stereo to Yamahę i np 773 brałbym jak nic , ma wyjście pre-out 7.2 i jest w granicach 2 tys , jest tu jednak kwestia tego czy jak podałes zmieści się w szafce ze wzmakiem na "plecach" no bo musi być przeciez jakaś przestrzeń do "oddychania" dla nich . W kinie ta Yamaszka sprawdzi się dobrze a i do czasu kupna wzmaka nie będziesz narzekał na stereo , bez przesady .

Jeśli chodzi o wzmaki to jak wszędzie zależy od naszych preferencji , dla jednego wzmak za 1 tys zagra wspaniale a drugiemu nie podejdzie wzmak za kilka tysi , zależy to też od charakterystyki brzmienia samego wzmaka i czy zegra się z kolumnami a to już trzeba posłuchać w parze ze swoimi kolumnami , popatrz na Arcam FMJ19 , Xindak A06 , Yamaha A-S 500 , Pioneer A-50 , Rotel RA-11 lub RA-06 lub RA-12 , z ceną zbliżamy się do 3 tysi i myślę, że to wystarczy i kupując jakiś z przedziału powiedzmy 1,5-3 tys będzie ok to jeśli chodzi o nowy "klocek" , z używek można wyrwac coś z wyższej półki w przyzwoitej cenie ale trzeba śledzić allegro itp i miec trochę szczęścia i wiedzieć co warto .

Cos mnie Yamaha nie przekonuje, choc nie mam konkretnych argumentow, moze poza kwestia wielkosci.

Bedzie lepiej grala od Marantza? O ile w sieci mozna znalezc duzo dobrych opinii o jakosci jego dzwieku (w tym explicite stereo), to testow/opinii o Yamaha jakos nie mozna wielu znalezc.

Juz mniej sie obawiam braku mocy (przewertowalem internet) moje kolumny sa wydajne (90db) a wydaje mi ze ja raczej nie slucham glosno (na Onkyo max -20db)

• 2 months later...

Cos mnie Yamaha nie przekonuje, choc nie mam konkretnych argumentow, moze poza kwestia wielkosci.

Bedzie lepiej grala od Marantza? O ile w sieci mozna znalezc duzo dobrych opinii o jakosci jego dzwieku (w tym explicite stereo), to testow/opinii o Yamaha jakos nie mozna wielu znalezc.

Juz mniej sie obawiam braku mocy (przewertowalem internet) moje kolumny sa wydajne (90db) a wydaje mi ze ja raczej nie slucham glosno (na Onkyo max -20db)

Witam

Czy decyzja padła na SR5007? Ja mam ten ampli od ponad pół roku. Na początku bardzo mi się podobało jego brzmienie jednak teraz brakuje mi basu, są bardzo suche i słabe, stopy perkusji praktycznie nie słychać. Jakie jest twoje odczucie?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.