Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz serii NR + Wharfedale Diamond 10.6


jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Nadchodzi czas wymiany mojego starunkiego Onkyo DS575X.

Kolumny mam Wharfedale Diamond 10.7 + starszy center z tej samej serii + jakies noname surround.

Jesli chodzi o jakosc dzwieku koncentruje sie na muzyce stereo (naprawde pelen przekroj gatunkow), filmow ogladam duzo ale dzwiek w tym wypadku nie jest dla mnie krytyczny.

Pokoj ok. 30m2 ale czesc "odsluchowa" to 3x5m

Ze wzgledu na to ze chcialbym zrobic "krok w gore" w kwestii stereo mysle o rozwiazaniu amplituner KD z pre-out + wzmaczniacz stereo w przyszlosci (mozliwe ze niedalekiej). Amplituner potrzebuje glownie jako element integrujacy wszystkie zrodla HDMI+cyfrowe audio. W zasadzie nie mam zrodel dzwieku z dobrym laczem analogowym (ostatnio muzyki slucham glownie przez Spotify->Airplay->AppleTV).

 

Mialem nadzieje na amplituner wydam max 2000 zl, jednak okazuje sie ze nie jest lekko w kwestii dostepnosci pre-out w modelach z tej polki cenowej. Denon i Onkyo odpadaja.

W zasadzie jest tylko Yamaha ale mam wrazenie ze ta firma nie pojawia sie nigdy w rekomendacjach jesli chodzi o jakosc brzmienia muzyki.

 

Zwrocilem natomiast uwage na Marantz NR1504 - poza pre-out ma sporo plusow (rozmiar bedacy jednym z nich skoro chce postawic jeszcze wzmacniacz stereo).

 

Obawiam sie jednak na ile ten sprzet uciagnie moje kolumny przez ten czas zanim zakupie cos ekstra do stereo. Specyfikacja w okolicach mocy muzycznej i mocy zasilacza podaje dosc niskie liczby...

 

Pytanie poboczne, na jaka polke cenowa wzmiaczniaczy stereo powinienem patrzyc zeby zrobic jakis istotny, ale niekoniecznie milowy, krok w kwestii jakosci odbioru muzyki? Moze cos z uzywanych na poczatek?

 

Jeszcze jedno co mnie interesuje odnosnie praktycznego zastosowania takiej konfiguracji Ampl+Wzmaczniacz - jak wyglada wowczas wygoda sterowania glosnoscia? Czy Pre-out podaje sygnal po regulacji glosnosci i wowczas wzmacniacz stereo bedzie ustawiony na stala glosnosc, czy podczas oglania kina musze "zsynchronizowac" glosnosc na ampli i wzmaczniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto byłoby rozejrzeć się za jakimś używanym amplitunerem

ale lepszej klasy??

 

Wzmacniacz stereo jak najbardziej będziesz mógł ustawić sobie na stałe wzmocnienie

i sterować głośnością pilotem amplitunera.

Przy użytkowaniu danego wzmocnienia na wzmacniaczu(powiedzmy max) będziesz musiał na początku

dostroić sobie głośność w amplitunerze kanału frontów odpowiednio z resztą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczatkowo myslalem nad opcja uzywanego sprzetu, ale kluczowa jest dla mnie kwestia obslugi wielu (4-5) wejsc HDMI i to rzadko wystepuje w starszych sprzetach. Poza tym jest kwestia kompatybilnosci (HDMI ewoluje).

 

Jest jeszcze rozwiazanie z Marantz SR5007 ktory jest ok. 600 zl drozszy. Jest jednak duzo wiekszy i wowczas dodatkowa koncowka mocy moze mi sie nie zmiescic w szafce. Juz pomijam to okropny okragly wyswietlacz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie do Marantza masz Pioneera VSX-S500 lub Yamahę RX-S600 ale ten to ponad 2 tysie

 

W zasadzie jest tylko Yamaha ale mam wrazenie ze ta firma nie pojawia sie nigdy w rekomendacjach jesli chodzi o jakosc brzmienia muzyki.

 

skoro będziesz miał wzmaka do stereo to Yamahę i np 773 brałbym jak nic , ma wyjście pre-out 7.2 i jest w granicach 2 tys , jest tu jednak kwestia tego czy jak podałes zmieści się w szafce ze wzmakiem na "plecach" no bo musi być przeciez jakaś przestrzeń do "oddychania" dla nich . W kinie ta Yamaszka sprawdzi się dobrze a i do czasu kupna wzmaka nie będziesz narzekał na stereo , bez przesady .

Jeśli chodzi o wzmaki to jak wszędzie zależy od naszych preferencji , dla jednego wzmak za 1 tys zagra wspaniale a drugiemu nie podejdzie wzmak za kilka tysi , zależy to też od charakterystyki brzmienia samego wzmaka i czy zegra się z kolumnami a to już trzeba posłuchać w parze ze swoimi kolumnami , popatrz na Arcam FMJ19 , Xindak A06 , Yamaha A-S 500 , Pioneer A-50 , Rotel RA-11 lub RA-06 lub RA-12 , z ceną zbliżamy się do 3 tysi i myślę, że to wystarczy i kupując jakiś z przedziału powiedzmy 1,5-3 tys będzie ok to jeśli chodzi o nowy "klocek" , z używek można wyrwac coś z wyższej półki w przyzwoitej cenie ale trzeba śledzić allegro itp i miec trochę szczęścia i wiedzieć co warto .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie Yamaha nie przekonuje, choc nie mam konkretnych argumentow, moze poza kwestia wielkosci.

Bedzie lepiej grala od Marantza? O ile w sieci mozna znalezc duzo dobrych opinii o jakosci jego dzwieku (w tym explicite stereo), to testow/opinii o Yamaha jakos nie mozna wielu znalezc.

Juz mniej sie obawiam braku mocy (przewertowalem internet) moje kolumny sa wydajne (90db) a wydaje mi ze ja raczej nie slucham glosno (na Onkyo max -20db)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cos mnie Yamaha nie przekonuje, choc nie mam konkretnych argumentow, moze poza kwestia wielkosci.

Bedzie lepiej grala od Marantza? O ile w sieci mozna znalezc duzo dobrych opinii o jakosci jego dzwieku (w tym explicite stereo), to testow/opinii o Yamaha jakos nie mozna wielu znalezc.

Juz mniej sie obawiam braku mocy (przewertowalem internet) moje kolumny sa wydajne (90db) a wydaje mi ze ja raczej nie slucham glosno (na Onkyo max -20db)

 

Witam

 

Czy decyzja padła na SR5007? Ja mam ten ampli od ponad pół roku. Na początku bardzo mi się podobało jego brzmienie jednak teraz brakuje mi basu, są bardzo suche i słabe, stopy perkusji praktycznie nie słychać. Jakie jest twoje odczucie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polował bym na Yamahe 773 teraz wchodzi już jeszcze nowszy model 777, starszy model dostaniesz za niewielkie piniadze a jest na prawde dobry. Lepszy od Denona i Onkyo z podobnego pułapu cenowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.