Skocz do zawartości
IGNORED

Linuxowe granie


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież już zgrywa :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że mam terminal, np. HP, z Daphile.

 

Czy wyciągnę z niego bez problemu dodatkowo funkcje wizyjne, tzn. otwarcie strony w przeglądarce i strumieniowanie filmu w 720hd albo 1080hd? Chodzi mi o jego kartę graficzną, procesor i pamięć - czy jego parametry pozwolą na komfortowe oglądanie? Sygnał przez HDMI szedłby na projektor.

 

Dodatkowo chciałbym dodać tam tuner DVB-T, ale te na USB mają lipne opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie bardzo ten temat. Chciałbym sobie złożyć minimalistyczny set do daphile. Cel to strumieniowanie na system audio audio deezer, wimp (Nie chcę bawić się w pliki). Kupiłbym polecany HP T5740 + jakiś mikro dac np M2tech hiface DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Ma ktoś może doświadczenia z podobnym setem. Sprawdzi się to w średniej jakości systemie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie celuję w w hiendy. Chciałbym bezproblemowe minimalistyczne zestawienie do mojego audio. Monitor audio rx8 + denon 1500ae czyli nie żaden wypas. Coś co nie będzie przerostem formy nad treścią ale i nie ograniczy tego co mam. Nie mam doświadczenia w PC audio dlatego pytam bardziej doświadczonych kolegów. Może ktoś coś poleci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminal ok ale DAC to spraw sobie lepszy. A już najlepiej konwerter USB/SPDIF z izolacją galwaniczną (Projekt Nostromo) i nowoczesny DAC np. Wolf Nostromo.

Ten duet kosztuje niewiele więcej a jakościowo wyprzedza M2TECHA o lata świetlne.

Będziesz miał takie granie o jakim nawet nie marzyłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie przeraża ilość pudeleczek i kabli razem z terminalem 3 pudełka 3 zasilacze, plątanina kabli. Miałem nadzieję na jakieś minimalistyczne sensowne rozwiązanie szczególnie że te małe dac zbierają całkiem dobre recenzje np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M2Tech to przyzwoite rozwiązanie. Ma dobre opinie i już ugruntowaną pozycję na rynku. Nawet jak Ci nie podejdzie to odsprzedasz z niewielką stratą.

A co do Nostromo - jest tu na tym forum polecane, dość nachalnie muszę przyznać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzeyk

 

Jeśli jakość brzmienia Cię nie interesuje to kup cokolwiek choćby takiego M2TECHa. Chciałeś rady to dałem.

 

mandek

 

O co chcesz się założyć że mój duet rozjedzie jak walec M2TECHa ? Możemy założyć się o naprawdę dużą kwotę. Ja testowałem to rozwiązanie to wiem. Ty nie.

Czy znasz jakiś inny, równie tani konwerter USB/SPDIF z separacją galwaniczną ? Projekt Nostromo jest jedynym sprzedawcą. A testowałeś Wolfa ? Co polecasz w takim razie w cenie 730 zł ? Nowego ? Bez ściągania z chin ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, po co denerwować się dyletantami ... domowymi teoretykami, którzy lubią wtrącić swoje marne 3 grosze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o rozbierane zdjęcia tego Wolfa?

Z opisu wydaje się bardzo interesujący, szukam czegoś bardziej dopracowanego od chińskich produkcji. Konwerter już mam, oczywiście z izolacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie. Dziękuję za rady. Wszystkie są cenne. Ja narzazie nic nie słuchałem z tematu pc audio dac dlatego pytam o proponowane różne opcje. Pipio jasne, że zależy mi na dobrym brzmieniu. Ale też jestem fanem maksymalnie prostych rozwiązań dlatego napisałem o moich wątpliwościach. Najlepiej by było jakby ten nostromo wolf miał już w sobie separację galwaniczną o której tu dyskutujecie i bym w to od razu wszedł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, po co denerwować się dyletantami ... domowymi teoretykami, którzy lubią wtrącić swoje marne 3 grosze

AudioGURU się znalazł.

A swoje 3 grosze w postaci konwertera Nostromo, to Ty wtrącasz prawie w każdym wątku (nie zawsze na temat), jak jakiś, nie przymierzając, naganiacz. Masz jakiś % od sztuki, czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma na świecie takiego rozwiązania.

 

Dwa małe pudełka to naprawdę nie jest dużo ... Nostromo jest malutki a konwerter jeszcze mniejszy.

A dźwiękowo bajka. Najlepiej wypożycz. Sprawdź w swoim systemie i dokonaj wyboru.

Gwarantuję Ci, że za te pieniądze nie uzyskasz lepszego brzmienia. Zamiast Wolfa możesz zastosować inny DAC. Byle nowoczesny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o tym nowym cudzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak się zastanawiam czy można by tym jakoś sterować z telefonu lub tableta udostępniając pliki na to urządzenie przez bluetooth z komputera z twardym dyskiem z plikami FLAC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoje 3 grosze w postaci konwertera Nostromo, to Ty wtrącasz prawie w każdym wątku (nie zawsze na temat), jak jakiś, nie przymierzając, naganiacz. Masz jakiś % od sztuki, czy co?

Nic mnie nie łączy z Projekt Nostromo. Proponuję tylko najlepszy sposób na poprawę dźwięku z PC za małe pieniążki. A, że jednym producentem konwertera z separacją jest Projekt Nostromo to ich polecam.

Proponuję wpierw przetestować konwerter u siebie a potem zabierać głoś w dyskusji. Perspektywa spojrzenia na cyfrowe źródło na pewno ulegnie zmianie.

Denerwuje mnie, że ludzie zabierają głoś w tematach w których nie mają żadnego empirycznego doświadczenia.

 

Panowie a co myślicie o tym nowym cudzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak się zastanawiam czy można by tym jakoś sterować z telefonu lub tableta udostępniając pliki na to urządzenie przez bluetooth z komputera z twardym dyskiem z plikami FLAC ?

 

Jak dla mnie to żart z audiofili ... BT ma bodajże ograniczenie do 16bit/48kHz. Nic nie ma na temat wykorzystanie kodeka aptX. Owszem urządzenie idealnie nadaje się do streamowania muzyki z telefonu ... ale porównywanie tego do stacjonarnych urządzeń HiFi, nie mówiąc już o High-End to przesada.

To jest odbiornik BT do którego streamuje się muzykę. Można pewnie streamować z kompa jak komp ma moduł BT. A samym kompem można sterować za pomocą telefonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie, że ludzie zabierają głoś w tematach w których nie mają żadnego empirycznego doświadczenia.

Czyli Nervosol słusznie proponowałem.

Na marginesie - co Ty możesz wiedzieć o moim doświadczeniu?

Uzurpujesz sobie monopol na wiedzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzurpujesz sobie monopol na wiedzę.

Dzielę się tylko doświadczeniem i wiedzą. Praktyczną.

 

Skoro masz doświadczenie w audio to podziel się nim. Chętnie się czegoś nauczę. Na jakiej podstawie proponujesz koledze tego cieniutkiego (w sensie fizycznym ;-) M2TECHa ?

 

mandek

 

Bez urazy ale ten konkretny M2TECH nie jest przeznaczony do sprzętu stacjonarnego. Do słuchawek do notebooka jako przenośny DAC - rewelacja ! Ale do poważnego Hi-Fi się nie nadaje ... zasilanie z USB jest najgorszym z możliwych ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Violet w podsumowaniu na blogu pisze

 

Owszem, można wykorzystywać HiFace DAC jako wzmacniacz słuchawkowy, dźwięk jest co najmniej niezły, dobrze zróżnicowany oraz spektakularny, lecz nie zawsze – nie z każdą parą słuchawek tak się dzieje. Najlepiej używać M2Tech jako przetwornik c/a przypięty do komputera, a sygnał analogowy prowadzić dalej albo do wzmacniacza słuchawkowego lub wzmacniacza zintegrowanego. W taki sposób wydobywa się maksimum potencjału dźwiękowego z urządzenia, jego największy poziom, a ten jest, pisząc wprost - zniewalający (jak na tę klasę cenową).

 

Zachwycające jest przede wszystkim bogactwo ilości informacji muzycznej jaką dostarcza M2Tech – ma się wrażenie dosłownie zatopienia w strumieniu dźwięku. Ten jest żywy, dynamiczny i kapitanie energetyczny – kipiący od emocji, mocny i dobrze dociążony. O wysokiej masie własnej – substancjalny. Doprawdy, zadziwiające są umiejętności tego niepozornego włoskiego „daczka”. Przekaz jest obszerny, dobrze rozbudowany – wręcz „pulchny”, lecz świetnie zorganizowany, uporządkowany i transparentny.

 

Może podkolorował trochę rzeczywistość ale dlatego się nim zainteresowałem, że jest mały prosty i w miarę tani i ogranicza do minimum plątaninę kabli i pudełeczek. Miałem nadzieję, że ktoś testował i się wypowie. Dziękuję również Piopio za cenne uwagi. Prosiłbym też o nie zaśmiecanie wątku personalnymi wycieczkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że decyzja o zakupie jest już podjęta ;-)

Nie wiem czy ktoś stosuje tego M2TECHa jako DAC stacjonarny ...

Plusem jest to że odpada Ci zabawa z IC ;-) Mało kto produkuje IC minijack to cinch ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioGURU się znalazł.

A swoje 3 grosze w postaci konwertera Nostromo, to Ty wtrącasz prawie w każdym wątku (nie zawsze na temat), jak jakiś, nie przymierzając, naganiacz. Masz jakiś % od sztuki, czy co?

 

Nie, Piopio po prostu promuje dobry sprzęt do PC Audio.

W dodatku rodzimej produkcji.

Ja robię to samo.

W czym problem? :)

 

Kolega Violet w podsumowaniu na blogu pisze

 

Przecież to są sponsorowane teksty ;)

Testy z blogów czy portali o tematyce audio są nie wiele warte.

Ot, lekturka do kawy jak już się kupi sprzęt i chce poczytać co sponsorzy chcą aby o ich sprzęcie pisano :)

Jedyna metoda na miarodajną opinie o sprzęcie to podłączyć i posłuchać.

Warto jeszcze poczytać co ludzie na forach piszą, bo tu relatywnie łatwo wyłapać naganiacza, od przeciętnego usera, który chce podzielić się opinią o używanym sprzęcie

(patrz dział opinie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

Chociaż i z tymi niezależnymi opiniami to też ostrożnie.

W zeszłym tygodniu przeszedłem się do laryngologa na badanie słuchu.

Ot tak, z czystej ciekawości czy mam jakieś anomalia słuchowe, skoro tutaj na forum można przeczytać, że "gra" nawet drewno - nie przewodzące prądu (czego ja za chiny ludowe nie jestem w stanie usłyszeć)

Z wyniku badania mojego słuchu wyszło, że mam idealnie zdrowy słuch.

Mało tego, nieśmiało pozwolę sobie pochwalić siebie samego :) że doktor laryngologii, który badał mój słuch stwierdził ze zdziwieniem, że od kilku lat nie widział osoby której wynik badania słuchu był tak dobry (a wykonuje takich badań kilka dziennie)

Początkowo myślał, że ściemniam i chciał powtórzyć badanie lol

Tak więc profesor laryngologii, facet który poświęcił dekady na studiowanie ludzkiego zmysłu słuchu stwierdził u mnie idealnie zdrowy słuch, wręcz podręcznikowy.

I dalej nie słyszę żadnych kabelków, wzmacniaczy, przetworników, odtwarzaczy, zasilaczy, kamieni mocy czy potencjometrów (bo to też ponoć wpływa na dźwięk)

Z moich obserwacji wynika, że wpływ na dźwięk mają wyłącznie:

- przetworniki

- filtry

- akustyka pomieszczenia

- mody konstrukcji słuchawek / obudowy głośnikowe

- źródło sygnału

- ewentualne celowe zniekształcenia wynikające z zastosowania starodawnych lamp elektronowych

 

Różne brzmienie transportów sieciowych? oh, come on.. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z pewnej stronniczości takich tekstów stąd pojawiam się tu i pytam o opinie. A znacie jakiś w miarę budżetowy godny polecenia dac, który nie wymaga oddzielnego konwertera, który sam z siebie nadaje się dobrze do zestawu terminala z daphile. Czy ta separacja wprowadza wyraźne polepszenie dźwięku? Abo czy bez tej separacji jest spore zubożenie. Jakoś do tej pory sądziłem że asynchroniczny interfejs usb załatwia problemy ze śmieciami z PC a tu się okazuje, że nie do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie robi różnicę ...

 

Posłuchaj sobie zwykłego Naima a potem z ich wypasionym zasilaczem ...

 

Jakoś do tej pory sądziłem że asynchroniczny interfejs usb załatwia problemy ze śmieciami z PC a tu się okazuje, że nie do końca.

Asynchroniczny interfejs USB powoduje, że znika jitter. ;-) Ale nic nie zatrzymuje śmieci płynących z zasilania. Zasilacz zwykłego PC sieje strasznymi zakłóceniami. I właśnie separacja galwaniczna odcina nas od tych zakłóceń dając w efekcie czysty dźwięk, czarne tło, świetną separację instrumentów i wokale pozbawione zniekształceń.

Siedzę w audio od lat i nigdy nic nie wprowadziło tyle dobrego do mojego systemu co separacja galwaniczna na układzie ADUM3160. Abstrahując od kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądziłem że asynchroniczny interfejs usb załatwia problemy ze śmieciami z PC a tu się okazuje, że nie do końca.

Skąd ta wiedza ? Możesz podać źródło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.