Skocz do zawartości
IGNORED

Linuxowe granie


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie ma tu w tym żadnej tajemnej wiedzy, więc nie widzę powodu aby odpowiadać Ci na pw.

Miałem na myśli system, który jest czuły na wszelkie niedoskonałości w torze. Pewnie pomyślisz, że to wada.

Odpowiem, więc dalej. Ten sam system potrafi świetnie zróżnicować źrodła pozorne, pokazać wspaniałą scenę oraz wzorowo ulokować instrumenty w przestrzeni. Gra równo, nie faworyzuje, żadnych częstotliwości, nie podbarwia a jednocześnie gra świetnie dociążonym dźwiękiem w całym paśmie (na tyle ile pozwolą kolumny).

 

W "przeciętnym" systemie nie ma zupełnie znaczenia czy wepniemy w tor (w roli transportu/źrodła) laptopa

z foobarem, czy też odtwarzacz CD za 20 i więcej tys. Jeśli bedą jakieś różnice to trudno będzie je wyłapać.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wybacz, ale ta odpowiedź, zwyczajnie, jest odpowiedzią pokrętną, unikającą de facto odpowiedzi wprost, na to, o co pytałem. Niestety, najczęściej na tym forum widzę perełki w stylu "nie słyszałeś widocznie takiego systemu, na którym zmiany słychać" lub "nie miałeś systemu z wyższego segmentu". Problemem jest to, że niektórzy mieli, mają...a mimo tego nie wierzą w audio bzdury, mity i bajki. Wposminasz o laptopie czy CD - wiesz, że oba mogą dać sygnał w postaci cyfrowej? Pomijam i to...bo są specjaliści, którzy słyszą różnice między kablami "cyfrowymi"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale ta odpowiedź, zwyczajnie, jest odpowiedzią pokrętną, unikającą de facto odpowiedzi wprost, na to, o co pytałem. Niestety, najczęściej na tym forum widzę perełki w stylu "nie słyszałeś widocznie takiego systemu, na którym zmiany słychać" lub "nie miałeś systemu z wyższego segmentu". Problemem jest to, że niektórzy mieli, mają...a mimo tego nie wierzą w audio bzdury, mity i bajki. Wposminasz o laptopie czy CD - wiesz, że oba mogą dać sygnał w postaci cyfrowej? Pomijam i to...bo są specjaliści, którzy słyszą różnice między kablami "cyfrowymi"...

 

Odpowiedziałem bardzo skrupulatnie na Twoje pytanie.

To jak Ty odbierasz to co napisałem jest Twoją osobistą sprawą i nie mam zamiaru Cię przekonywać do swojego.

Ja już dawno "wyrosłem" z przekomarzaniem się na tym forum na temat rożnych racji.

Masz prawo do swoich racji, spostrzeżeń na temat konfiguracji audio. Skoro jesteś zadowolony ze swego daj się nacieszyć też innym.

 

Pozdrawiam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam pewien problem z terminalem, na którym jest postawiony Daphile. Komputer to Fujitsu Futro S550-2.

Odtwarza muzykę bez problemu w dobrej jakości, ale czasem. kilka sekund przed końcem utworu, słychać trzaski. Nie zawsze ma to miejsce, nie na wszystkich utworach. Kiedyś tego nie było, chyba po którejś aktualizacji, tylko nie pamiętam po której...

Co może być tego przyczyną? Zasilacz? Ustawienia w BIOS kompa, a może w Daphile?

Terminal jest podłączony do NAS przez ethernet. Do DAC po USB (sprawdzałem różne kable, tańsze i droższe, to nie wina kabla).

Po podłączeniu innego kompa z Windows i przez Foobara trzasków nie ma. Więc to prawdopodobnie problem albo sprzętu (terminal) albo systemu (Daphile).

Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia, to proszę o podzielenie się wiedzą.

 

Jeszcze dodam, że problem pojawia się na początku sesji odsłuchowej, po włączeniu sprzętu: wzmacniacz i DAC. Terminal jest włączony cały czas.

Wzmacniacz to Accuphase E-405, a DAC to Master 7. Oba klocki potrzebują trochę prądu, więc to może kwestia zimnego sprzętu? Jak trochę popracują, to problem znika - czy to może być przyczyną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do bardziej obeznanych.

Co robi SoX effect w Daphile ustawionym BP (nie ma włączonego resamplinu, konwerter obsługujący taktowanie)?

Daphile działający na oddzielnych maszynach - jedna robi za serwer dwa kolejne kompy ustawione jako klient.

LMS (w Daphile) z pierwszej standardowo robi transkodowanie do Wav.

 

[Decode] -F flc-wav-daphile-* -m 5a-db-46-66-2b-45 -p daphile -f wav -d 251.28 /srv/mediaserver/music/Network Drives/NetDrive0/Darkthrone - 1991 - Soulside Journey (Peaceville - CDVILED 22 - 2003)/Darkthrone - Soulside Journey.flac

Clock: 10:16:48.221

Source: Music Folder/Network Drives/NetDrive0/Darkthrone - 1991 - Soulside Journey (Peaceville - CDVILED 22 - 2003)/Darkthrone - Soulside Journey.flac

Input format: FLAC, 44.1kHz, 16bits

SoX effects: [trim 0 251.28] ???

Output format: WAV (S16LE), 44.1kHz, 16bits

Stream interrupted.

 

Co o tym myślicie?

Po ki diabła w ogóle LMS robi transkodowanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile nigdy nie używałem ale "SoX effects: [trim 0 251.28]" to obcięcie od początku do 251.28 sekundy. Inaczej, jeśli ścieżka jest dłuższa niż 251.28 sekund, to po tym efekcie pozostanie tylko początkowe 251.28 sekund.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile nigdy nie używałem ale "SoX effects: [trim 0 251.28]" to obcięcie od początku do 251.28 sekundy. Inaczej, jeśli ścieżka jest dłuższa niż 251.28 sekund, to po tym efekcie pozostanie tylko początkowe 251.28 sekund.

W jakim celu jest to robione?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Siedzę od rana i nie wiem o co chodzi, mam terminal hp T5740..

Mogę instalować wszystkie wersje do 16.01..

Wyższe wersje nie..nie ma ekranu naciśnij F1 tylko czarny ekran.

Próbowałem rożnymi USB instalatorów i nic,

może coś źle zaznaczam ale jakim cudem 16.01 w dól mogę ?!

Bardzo proszę o pomoc.

Zapytanie wysłałem tez do kilku chłopaków z fora.

Pozdrawiam Sebastian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poradziłem sobie z tym problemem ale zajęło mi to trochę czasu..

Dla potomnych z tym terminalem..jeśli macie czarny ekran boot przy sofcie wyższym jak 16.01 to trzeba wgrać nowy bios z amerykańskiej strony HP 1.04 .

Dopiero teraz wszystko hula jak trzeba.

Pozdrawiam Sebastian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi zinterpretować co wprowadzono w nowej betce Daphile?

Logi audioinfo z ostatniej stabilnej i bety na tym samym dacu z identycznymi ustawieniami wyglądają inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu raczej nic nie wprowadzono, po prostu logowane jest więcej informacji i tak dostępnych już w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to jakieś zmiany w ustawieniach sterownika.

Dzięki za rozwianie wątpliwości.

Przy okazji może wiesz po jaką cholerę Daphile konwertuje wszystkie pliki do wave?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.