Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki zestaw stereo do 60m2


Marcin_53073

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję zestawu stereo do pokoju ok 60m2. Źródłem ma być odtwarzacz strumieniowy i tu mój wybór pada na CA Stream Magic 6. Oprócz tego potrzeba wzmacniacza i kolumn. Na te dwa elementy budżet łącznie to max 8.000-10.000 PLN. Muzyka, której słuchamy to głównie rock (70%), ale często tez jazz (20%) i klasyka(10%). Dużo nagrań z koncertów. Sprzęt nie musi być nowy, natomiast chciałbym skompletować zestaw szybko (ok. miesiąc), co oznacza, że nie mogę czekać na ofertę na świetny super rzadki sprzęt.

 

Do zestawu będzie podpięty również gramofon - zwyklutki Project Debut z fabryczna wkładką na którym odtwarzamy głównie klasykę rocka z lat 70tych.

 

Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi. Zaznaczam, że niczego konkretnego jeszcze słuchałem - potrzebuję porady czego warto słuchać w kontekście wielkości pokoju i rodzaju muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za odpowiedź, ale z tego co się orientuję koszt tego zestawu o 30% przekracza górną granicę mojego budżetu :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma wymiary ok. 8x7,5m. Kolumny mają stanąć w odległości max 2,5m od siebie, polowa tych 2,5m to środek dłuższej ściany. Mogę je odsunąć od ściany max 50-60cm. Odsłuch - na 3,5 metrze przed kolumnami stoi kanapa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma wymiary ok. 8x7,5m. Kolumny mają stanąć w odległości max 2,5m od siebie, polowa tych 2,5m to środek dłuższej ściany. Mogę je odsunąć od ściany max 50-60cm. Odsłuch - na 3,5 metrze przed kolumnami stoi kanapa.

 

Do takiej powierzchni pewnie wybierzesz duże paczki - jeśli nie odsuniesz ich od frontu przynajmniej 1 m - udusisz je - niektórzy twierdzą, że jest kilka modeli, którym nie przeszkadza ustawienie przy ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 kwadratów to sporo. Nawiąż kontakt z Audiomatusem za jakieś 5kzł kupisz u niego mocną końcówkę w klasie D. Za drugie pięć kzł kup głośniki. U Audiomatusa masz możliwość wypożyczenia do odsłuchu.

W sumie to jest tak; za mało metrów źle, za dużo też nieciekawie i coś mi się wydaje że akustyka będzie się kłaniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej powierzchni pewnie wybierzesz duże paczki - jeśli nie odsuniesz ich od frontu przynajmniej 1 m - udusisz je

 

A u mnie grają w pomieszczeniu 22m2 wielkie kolumny na 2x20cm bas i są odsunięte od ściany na 20cm i nic się nie dusi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie grają w pomieszczeniu 22m2 wielkie kolumny na 2x20cm bas i są odsunięte od ściany na 20cm i nic się nie dusi.

 

To gratuluję kolumn i akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłbym na kolumny z aktywną sekcją niskotonową - odpada Ci problem drogiego, grzejącego sie i prądożernego wzmacniacza, odpada problem ogarnięcia basu, bo kolumny które proponuje nie mają bas refleksu - tylko membranę pasywną

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-bp-8040st-bp8040st-kolumny-podlogowe-bipolarne-2szt za 7900

 

i do tego wzmacniacz Cambridge Audio 351A

http://sklep.rms.pl/cambridge-audio-azur-351-a-351a-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-z-usb

 

lub NAD C326

http://sklep.rms.pl/nad-c-326-bee-c326-wzmacniacz-stereo

 

Dobrym pomysłem jest dokupienie do Stream Magic 6 samej końcówki mocy np

http://sklep.rms.pl/advance-acoustic-maa-402-maa402-koncowka-mocy-stereo

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty pierwszy. A więc da się? Da. I nic się nie będzie dusić tylko trzeba odpowiednio dobrać sprzęt.

 

Nie krępuj się i pochwal kolumnami - nie doczytałem w stopce - czy to jakieś DIY czy frimowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Nadal niewiele wiem i liczę na dalszą pomoc. Mam duże pomieszczenie i obawiam się , że skupienie się na przestrzeni ograniczonej rozstawieniem kolumn i miejscem odsłuchu (2,5m x 3,5m) nie da efektu - bas zginie. Sama końcówka mocy do Stream Magica też nie wchodzi w grę, ponieważ chcę mieć wejścia pod gramofon i potencjalnie inne źródła. Co do bipolarów - jest to dla mnie zupełna nowość, nigdy ich nie słyszałem. Macie jakieś godne polecenia zestawy wzmacniacz + kolumny za 8-10 tys., które warto i da się gdzieś posłuchać w promieniu 200km od Poznania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koris ma odpowiedniej wielkości salę do odsłuchu BP8060 - jeśli umówisz się z nimi, podeślemy kolumny do odsłuchu, z tego co wiem, nie mają tak wysokiej serii na stanie.

 

Koris

Adres: Umultowska 39, 61-614 Poznań

Telefon:509 861 889

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jakieś DIY czy frimowe?

 

No właśnie nie wiem jak to zakwalifikować. Kolumny opracowane przez jednego z właścicieli firmy zajmującej się audio ale wykonane na zamówienie w profesjonalnej fabryce na markowych głośnikach. Seria tylko 30par. Więcej nie będzie. Taki kaprys konstruktora. Waga jednej kolumny to 53,5kg. Z kolumn jakie słuchałem to brzmienie mogę porównać do kolumn Acoustic Zen Crescendo. Wygląd też bardzo podobny tylko moje mają bassreflex w tylnej części obudowy i jeden średni a nie dwa, oraz cena nie porównywalnie niższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zazdroszczę, ja też mam duże 40-kilogramowe paczki, z których jestem bardzo zadowolony, ale stoją 1.3 m od frontu - potrzebują przestrzeni (pompują powietrze do tył). Mnie to odpowiada, mojej Pani już niekoniecznie - stoją w salonie, nie mam niestety oddzielnego pokoju do uciech audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

obawiam się , że skupienie się na przestrzeni ograniczonej rozstawieniem kolumn i miejscem odsłuchu (2,5m x 3,5m) nie da efektu - bas zginie.

 

niekoniecznie rozumiesz w czym rzecz. Pisząc 60m2 sugerujesz raczej nagłośnienie 60m2, a o to chyba nie chodzi. Pomijam akustykę tych 60m2 - od niej sporo w temacie basu, i nie tylko, zależy - bo o niej nie piszesz.

Ostatecznie, to, co i jak będzie grało, będziesz słyszał, siedząc 3,5m przed kolumnami. To, czy będziesz miał "scenę", czy będzie barwa, zależy od całego zestawu i akustyki. Ale wszystko to, nie POZA miejscem odsłuchu. Więc i nie na całych 60m2.

W dużym pomieszczeniu, jest miejsce na duże kolumny, ale to wcale nie znaczy, że masz je dobierać proporcjonalnie względem ich rozmiarów i pomieszczenia :) Duże kolumny to przede wszystkim, moc i pasmo. Oczywiście nie mamy tu na myśli i dla odwrotnego przykładu, jakichś maleńkich popierdułek. Dobre małe monitory w takiej przestrzeni odsłuchowej, też dadzą radę.

Bas nie zginie, jeśli wszystko będzie dobrze ustawione, i oczywiście, jak będziesz miał kolumny, które ten bas mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ustawieniem kolumn przy ścianie różnie bywa i mimo dość jednoznacznych teorii nie jest to takie oczywiste. Różni akustycy ale też konstruktorzy kolumn mają swoje zdanie na ten temat i wcale nie jednoznaczne. Na pewno duża kolumna nie może stać ściśnięta w narożniku. Tu sprawa jest oczywista. Zupełnie inaczej wygląda sprawa gdy boczne ściany są oddalone metr czy dwa. Wtedy okazuje się, że gdy kolumna stoi przy ścianie przedniej tzn tej za kolumnami wcale nie dudni, bo fale mają gdzie "uciekać" na boki.

Poza tym duża kolumna z reguły jest też dość głęboka i nawet jeśli stoi 20cm od ściany to front kolumny, gdzie są przetworniki może wtedy znajdować się 80cm albo i 100cm od ściany, a przecież ważna jest odległość przetworników od ściany, a nie pleców kolumny. Sam bas refleks nawet jeśli dmucha w tył w 99% kolumn nie stanowi przeszkody. Ponoć są kolumny, które mocno dmuchają z otworu BR i czuć to nawet 1.5m, a przynajmniej ktoś tu na forum tak twierdził. Mnie nie było dane spotkać takich kolumn, a widziałem ich setki. Podmuch zawsze jest ledwo wyczuwalny 10cm od otworu BR, więc ściana 20cm od BR nie stanowi bariery, która by w czymś przeszkadzała.

 

Kolejna kwestia to nowe trendy w akustyce w kwestii ustawiania kolumn. Znaczne grono osób uważa że kolumny powinny być odstawione 2m od przedniej ściany lub...stać jak najbliżej ściany. Mniejsze odległości powodują przesunięcia fal basowych i zakłócenia całego przekazu. Dlatego wg tej koncepcji trzeba albo dać dużą odległość żeby odbite fale basowe swobodnie wróciły i za kolumnami rozeszły się dalej albo nie dawać w ogóle odstępu od ściany. Chodzi o przesunięcia czasowe między dźwiękami z przetworników, a tymi odbitymi od ścian.

Czy jest to zasadna teoria to trzeba samemu spróbować. Musi być coś na rzeczy skoro mówi się o tym w środowisku zawodowców. Być może zależy to też od samych kolumn. Są niektóre takie które wręcz dobrze czują się mając blisko "wsparcie" ściany. A inne faktycznie tego nie lubią. Nie ma innego wyjścia niż próby we własnym pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za inspirację - zanim kolumny stanęły w miejscu, w którym stoją - polatałem z nimi trochę po pokoju, ale tak daleko ( 2 m od ściany nie zapuszczałem się). Sprawdzę w weekend i podzielę się wrażeniami. Nie wiem wprawdzie czy jak odstawię je na około 2 m od frontu, nie spędzę nocy gdzieś indziej niż w domu, ale nie ma co się mazać przeprowadzę próbę bojem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zacząć od czegoś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Od razu zastrzegam, że nie mam nic wspólnego ze sprzedającym i nie mam pojęcia, czy są w pełni sprawne. Ryzyko wtopy finansowej na tym poziomie ceny jest niewielkie (nie będą się podobały to powinny się sprzedać bez problemu za 80-90% ceny zakupu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Muzyka, której słuchamy to głównie rock (70%), ale często tez jazz (20%) i klasyka(10%). Dużo nagrań z koncertów. Sprzęt nie musi być nowy, natomiast chciałbym skompletować zestaw szybko (ok. miesiąc), co oznacza, że nie mogę czekać na ofertę na świetny super rzadki sprzęt.

 

czasami bywa tak, że wymieniony/w, procentowy udział gatunków muzycznych, ulega widocznemu nie tylko zachwianiu ale i przewartościowaniu, w wyniku "usłyszenia" dobrze grającego sprzętu. Ktoś na tym forum wspomniał o sprzedawanym przez jakiegoś Holendra wzmacniaczu Cary 300B. Nie sugeruję by interesować się akurat tą ofertą, ale, tym modelem wzmacniacza. Do tego niego, dokupując odpowiednie kolumny, plus metraż pokoju, ciekawa aranżacja i może być udany "kącik" do słuchania dobrej muzyki. Rock prędzej czy później się znudzi, choćby z uwagi, na, w zasadzie, konieczność słuchania na wyższych głośnościach, co niestety męczy. A "dźezik" z tej lampy jest pierwsza klasa, choć nie tylko. Kolumny do Cary powinny być trochę wyższej impedancji. Wtedy gra. Inaczej mogą być problemy z prawidłowym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.