Skocz do zawartości
IGNORED

TECHNICS SL-PG 200A


spiter007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Nie wiem, czy się w strzeliłem w odpowiedni dział forum? Jesli nie, proszę Moderatora o przeniesienie, gdzie trzeba.

 

Piszę tego posta z prośbą o pomoc w zdiagnozowaniu problemu: mam 27 letni (chyba) odtwarzacz cd w/w marki. Nie wiem co się dzieje, ale od około 2 lat mam ciągle powtarzajacy się problem: podczas odtwarzania płyt cd gubi on dźwiek, tzn ni stąd, ni z owąd nagle zanikają basy, siła dźwieku spada drastycznie czemu towarzyszą ciche soprany. Jednak po poruszaniu ręką gniazda chinch przy wyjściu sygnału z cd'eka wszystko wraca do normy. Problem w tym, że zjawisko to pojawia się ostatnio coraz częściej i jest wprost proporcjonalne do długości odtwarzania muzy z cd'eka. Nie muszę pisać, że jest to dla mnie strasznie denerwujące i uciążliwe.

 

Dlatego ośmielam się prosić, co bardziej zaawansowanych znawców przedmiotu o pomocne rady....... Może ktoś podjąłby się naprawy? A może to już fizyczny koniec tego ,,dziadka"?

 

Spiter007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek; myślisz że to tak prozaiczny powód? Problem z kablami wykluczony; po zmianie na inne sytuacja się powtarza. Nie jest to takie proste; po rozkręceniu mamy widok, jak na zdjęciu, tzn z gniazd chinch wychodzą dwie blaszki pod płytkę. I tam chyba jest ten zimny lut. Tylko jak obrócić tę płytkę? Mam pietra, żeby czegoś nie schrzanić?

 

... no i zdemontowałem płytkę, poprawiłem luty; teraz dziadkek dostanie w z...ek...... zobaczymy, czy to coś pomogło. Miej świadomość Jacku, że bardzo mi pomogłeś i uratowałeś starego, wysłużonego Technicsa od wyrzucenia..... Jeszcze raz dziekuję pięknie :-)))

post-45259-0-51808200-1391524654_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.